Občanský aktivista a komentátor mého typu má perverzní radost z působení prosovětského činovníka (latinsky agens) a pak banksterského Santa Clause angažovaného v roli moderního zakladatele české vytunelované státnosti. Dnes je tento neoliberální činovník opět v kurzu, především na ruských kanálech. V roli politického Ferdy mravence pokračuje i jeho syn. Ten zatím připomíná spíše brouka Pytlíka, ale to je v pořádku, protože i jeho moudra téměř každý den cituje nějaký český mediální kanál. To mi jako filosofickému obraceči mediálního hnoje nijak nevadí. Čtu nástup politické dynastie klausovců v Čechách perverzně, a tedy od počátku k dnešnímu konci (per verso, latinsky „naruby, pozpátku, obráceně“). Vystoupení obou pilných činovníků v hlavních korporátních médiích představuje klasickou mediální zábavu pro lid (lat. vulgus). Na druhé straně za naše daně platíme vulgární rusofoby, takže je všechno v pořádku. Lidová veselice zdárně pokračuje jako nekonečný příběh boje dobra se zlem, kdy proti ruským medvědům bojují američtí elfové. Úlitba bohům nalevo a napravo je dána v požadované ekvilibristice politicky korektní zábavy (lat. aequilibrium, rovnováha). Jedno procento neokoňů se může dál věnovat své oblíbené činnosti založené na rabování zdejšího obsazeného území (lat. colonia).

Perverzně spravovaná kolonie, v níž je lid vulgárně politicky baven a brutálně oblbován, zřejmě žádné skutečné problémy nemá. Jedno procento se však začalo požírat mezi sebou kvůli nedostatku zdrojů, což jimi opečovávaný lid sleduje s nelibostí. Jednoprocentně opečovávaný lid dobře ví, že se má jako prase v pozdně-kapitalistickém žitě. Proto je rád, že si může alespoň trošku zamlaskat, pochopitelně opět lidově. A stejně vulgární telka mu ukazuje okolní svět jako nebezpečné místo, které je zcela nevhodné k životu. Takže zdejší plebs nestávkuje jako jinde a nebouří se. Na druhou stranu však vidí, že tvorové tohoto zajímavého zvířecího druhu (latinsky species) začali u koryta specificky česky a obecně nechutně mlaskat a že tam pro něj mnoho nezbylo. A to vůbec nevidí do sklepa, kde už pro něj nezbylo vůbec nic.

Šrot z koryta záhadně zmizel a 99 procentům plebejců zbyl jen finanční šrot, což jsou všelidové dluhy, kam se podíváš. K tomu viz článek Banksterské praktiky současné ČNB. Hlavní lidovou zábavou se tak stalo dělání dluhů, umořování hypoték a útěk před exekutorem. V případě oidipovsky slepé ČNB je to útěk před zdravým rozumem. Osvícení vládci kolonie vidí, že to není dobrý způsob božské a vulgární komedie zvané „vláda lidu“. Osvícencům a korytářům všeho druhu svitlo, že v Česku chybí politická dynastie na americký způsob lidovlády. Dynastický vůdce pak pokorným a pilným dává císařský chléb a řídí ke spojenosti všech politické karnevaly, sezónní výprodeje, trvalé slevy a gladiátorské hry pro lůzry.

Lid pod dynastickou vládou je opět spokojen, neb vidí osvícené vůdce a v případě chronické nouze obmění jednu dynastii za jinou. Proto má prosovětský činovník a jeho rodina zásadní americký zájem na ustavení tohoto bohulibého režimu. Český pravicový cézaropapismus za Klausovy vlády hezky fungoval skrze ideologickou symbiózu arcibiskupského sídla a prezidentského paláce. Zavedením osvíceného panovníka z politické rodinné dynastie bude dosaženo ekvilibria na všech stranách. Apolitický ČEZ tomuto barnumskému cirkusu radostně zasvítí. A neoliberální bůh na ČEZu kapitálově zainteresovaný tomuto sňatku nové pravdy a nové lásky jistě požehná, s nukleárním svitem v očích a se zbožnou slzou na líci. A další církevní liberálové řeknou, jak je to hezký a genderově vyvážený sňatek. A tentokrát to nebude neuspořádaný chaos vedený disidenty, jako to bylo před 30 lety. Konečně to bude sňatek z rozumu, neb tak si to přeje globální Realpolitik jednoho promile sídlícího na bankovním Olympu. Finální odhalení a tedy pravda (řecky alétheia) celého svinstva ukazuje toto zajímavé video, které zveřejnila hlásná trouba opačné korporátní pravdy. Ex oriente lux, tak se podívejme na reportáž videokanálu RT News.


Město založené šílenstvím jednoho procenta se nachází tři kilometry od historického města Mudurnu v severozápadní provincii Bolo v Turecku. Cituji z RT: "Zvláštní design identických miniaturních zámků byl přizpůsoben vkusu hlavně arabských investorů projektu Burj Al Babas. Projekt vyvinutý skupinou Sarot zahrnoval také nákupní centrum, hotel, mešitu a slavné turecké lázně." Osud a antikapitalističtí bohové tomu chtěli, že projekt zcela nevyšel. Z původně plánovaných 732 vil bylo dokončeno pouze 587. Pak se společnost dostala do finančních problémů a dlužila 27 milionů dolarů. Přibližně polovina vil byla prodána kupcům z Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie. Domy jsou prakticky prázdné a nikdo tam nebydlí.

Perverzně doufám, že tam jsou ulity i peníze z mých daní, které mi vulgárně a božsky ukradlo české jedno procento. Nové božstvo investovalo nakradené, leč jinak poctivé korunky do lukrativních saúdskoarabských stavebních projektů prováděných v dluhových dolarech. Tak se vraťme k dynastickému počátku, neb slavíme 30 let od zahájení této všelidové veselice. Babišova vláda a politické bratrstvo do ní chtějí letos investovat fůru peněz. Máme se na co těšit, vulgární podívané bude dost. Co ale není a nemá být vidět, to je český národní zájem. K tomu jsme psali dva důležité články:


Jak je vidět z témat a hlavně z textu těchto článků, mým problémem není všelidová veselice, ale legitimita vlády nových zbohatlíků. Tak se podívejme očima článku Requiem hloupé a obelhané generace za 17. listopad na vytunelovaný český zájem. Klaus a jemu podobní rozjeli český privatizační disneyland. Ruská garmošková častuška byla zapomenuta. Na nové lidové veselici dané sňatkem Pravdy a Lásky se cinkalo klíči a k tomu vyhrával Clintonův saxofonový dixieland. Po ukončení první fáze všelidové veselice vzniklo nové a radikálně vulgární náboženství zvané „neoliberalismus“. Na jeho show se prodávaly vstupenky za naše daně, protože jak dnes už dobře víme, nic není zadarmo. Vstupenky se doprodaly, mafiáni sbalili kasu a odjeli do daňových rájů. Domácí výtečníky pak dosluhující Ferda mravenec amnestoval, aby společně mohli dál dělat ty drobné práce všeho druhu. Americký dixieland a k němu přifařený český disneyland mají ve středním věku drobné neoliberální obtíže s dechem, odborně zvané „krize růstu“. Zlodějna a její následek (anglicky scam and slum) jednoho procenta měl růst do nebe. Ejhle, on ten český disneyland roste do země, jak ono turecké hospodářství na videu. Objektivně viděno jde vskutku o krizi růstu, což korporátní presstituti jistě budou tvrdit během celého roku všelidových oslav. To není vulgární, ale neoliberálně božské, viz předešlá argumentace.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!