Článek Kouzla s cenou elektřiny aneb Být kolonií není zadarmo byl psaný v neděli (7.11.) a v úterý (9.11.) vyšly v médiích výsledky hospodaření skupiny ČEZ. V krátkých zprávách jsme publikovali jeho podstatný obsah.

Zisk ČEZ za tři čtvrtletí klesl o téměř sedm miliard
Čistý zisk energetické skupiny ČEZ za tři čtvrtletí letošního roku klesl meziročně o téměř sedm miliard na 6,7 miliardy korun. Tržby činily 156 miliard korun, což je přibližně stejně jako za stejné období loni. Snížení zisku ovlivnila klimatická politika EU a také doporučení Uhelné komise ČR ukončit spalování uhlí nejpozději do roku 2038. Firma to dnes uvedla na svém webu. Po očištění o mimořádné vlivy dosáhl zisk 16,9 miliardy korun, a meziročně tak klesl o deset procent. (České noviny)

Závěr si udělejte sami, není k tomu třeba žádný velký myšlenkový výkon. Z předešlého je jasné, že je třeba žádat rezignaci představenstva ČEZ, protože poškodilo energetické zájmy ČR. Důvody jsou následující:

  • Snížili zisk akcionářů o 10 % a tím prokázali svou neschopnost vést podnik.
  • Ceny elektřiny dosáhly astronomických výšek a správní rada tento vývoj ani v nejmenším neanticipovala ve svých ekonomických rozhodnutích ani v obchodní strategii a rozvoji firmy.
  • Ve spolupráci s cizími mocnostmi představenstvo realizovalo energetickou politiku, která dlouhodobě poškozuje ekonomické zájmy ČR.
  • ČEZ má nezanedbatelný podíl na tom, že statisíce občanů ČR byly uvrženy do bídy kvůli neoliberálním manipulacím s cenou elektřiny.


Důvody k odvolání představenstva jsou myslím jasné a není je třeba je dále komentovat. Představenstvo ČEZ plní zadání Deep state stejně pilně, jako to už předtím dělala bankovní rada ČNB. Viz článek Banksterské praktiky současné ČNB (říjen 2019). Služba cizím zájmům se dostala do rozporu se zájmy ČR a jeho obyvatel, které má ČEZ a ČNB zastupovat na prvním místě.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!