Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Operátoři nestáli o tendr za čtvrt miliardy. Podle ministerstva financí je za tím kartel
Postup všech tří tuzemských mobilních operátorů prověřuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). V souvislosti s tendrem na mobilní služby pro několik ministerstev za téměř čtvrt miliardy korun inspektory na operátory poslalo ministerstvo financí. Informuje o tom server iDnes. (Lupa.cz)

Děsivá přiznání dvou vedoucích společnosti Pfizer
V posledních měsících se dva představitelé společnosti Pfizer chlubili tím, že věda o vakcínách postupuje vpřed rychlostí, která znemožňuje dodržování řádných vědeckých protokolů, a uvolňování reformulovaných mRNA posilovačů COVID bez testování je nyní normou. V listopadu 2022 nedávno penzionovaná šéfka výzkumu a vývoje vakcín ve společnosti Pfizer Kathrin Jansenová prohlásila, že "jsme letěli letadlem ještě v době, kdy jsme ho stavěli. Nemohli jsme čekat na data, museli jsme toho udělat tolik na riziko". Společnost Pfizer zkrátila dobu vývoje vakcíny z 10 let na pouhých devět měsíců tím, že současně vyvíjela a testovala přípravek ve studiích na lidech. Pfizer a další výrobci očkovací látky COVID skrývali vedlejší účinky tím, že vyřadili kontrolní skupiny dlouho před ukončením studií. (Veterans today)

PS. To končíme jak nacisti s vědecky zkoumaným Cyklonem B.

Fronta AFU v Bachmutu se může zhroutit kvůli chybě amerických důstojníků
Dne 25. listopadu se jednotky 58., 54. a 71. motorizované brigády AFU pokusily zaútočit na pozice žoldnéřské skupiny Wagner východně od Bachmutu. Podle vojenské kroniky byl od začátku listopadu plánován nápor na pozice PMC, ale kvůli vysokým ztrátám byl pozastaven. Po příjezdu amerického personálu žoldnéřské Mozart Group do Bachmutu byl útok obnoven pod vedením amerických důstojníků. Nicméně při pokusu o prolomení koridoru Wagnerovců a vojsk DLR zahynulo nejméně 75 (podle jiných zpráv 95) vojáků 13., 15. a 16. motorizovaného pěšího praporu 58. brigády a také bojovníci 46. útočného praporu Donbas. To svědčí o nepochopení bojových možností ruských sil ze strany USA. Když se jednotky stáhly na své původní pozice, bezpilotní letouny dokázaly lokalizovat polní velitelství a improvizovaná kasárna, která byla zřízena v Bachmutu i na okolních předměstích. Po průzkumu cílů se "orchestru Wagner" podařilo zasáhnout velitelství a sklady výzbroje 241. brigády teritoriální obrany v Berchovce a Paraskovjivce, jakož i řadu dalších kritických objektů AFU na předměstí Bachmutu, včetně střediska řízení palby 44. dělostřelecké brigády AFU v Chasovém Jaru. Podle rádiových odposlechů AFU ukrajinská armáda po úderu naléhavě požádala velitelství Vostok o posily. Ztráty AFU při úderech podle předběžných údajů činily 150 až 250 osob, což je zvláště patrné na číslech padlých od začátku listopadu. Jednotky DLR narušily obranu okrajových částí Bachmutu. Pokud bude tempo ofenzívy Wagnerových žoldáků pokračovat, mohlo by to vyvolat zhroucení fronty AFU na severním, severovýchodním, východním a jihozápadním úseku. (Vojna24, 02.11.)

PS. Za demokracii na Ukrajině bojují dvě žoldnéřské armády, jedna placená Rusy a druhá Američany. Ta dolarová prohrává.

Itálie: neočkovaní asi zaplatí
Téměř dva miliony Italů by měly zaplatit pokutu 100 eur (2434 Kč) za to, že se nenechali očkovat proti koronaviru. Ve středu vypršela lhůta, v níž mohli zdůvodnit, proč imunizaci třemi vakcínami nepodstoupili. (Novinky.cz)

Lipavský zakládá nové oddělení na protiruské sankce. Teď ho bude plnit lidmi
Ministr Jan Lipavský (Piráti) ve vyjádření po Český rozhlas oznámil, že na Ministerstvu zahraničních věcí ČR vznikne speciální útvar, který se zaměří na sankce uvalované na ruské představitele. „Od 1. ledna budeme mít oddělení, ale musíme ho naplnit lidmi,“ řekl Lipavský s tím, že ministerstvo zahraničí se na to už připravuje. „Potřebujeme se propojit s mezinárodními partnery, kde už mají sankční oddělení. Ať je to Velká Británie, Amerika anebo třeba i Nizozemí, kde už mají nějakým způsobem kapacity, jsou připraveni sdílet znalosti a know-how postupy,“ dodal. (PL)

PS. Pošlete tam Chocholouška, je to fakt šílené.

"Politické strany nezastupují lidi." Američtí zaměstnanci zuří poté, co Biden podepsal zákon proti stávkám
Biden připustil, že návrh zákona neobsahuje ani jeden den placené nemocenské dovolené. Demokraté v čele s Berniem Sandersem a čtyřmi demokraty ze Sněmovny reprezentantů, kteří jsou členy Demokratických socialistů Ameriky, použili falešný návrh na přidání sedmi dnů nemocenské, aby si zachovali tvář a tvářili se jako přátelé zaměstnanců, i když hlasovali pro zavedení smlouvy. Věděli, že nemá šanci projít Senátem, a vytvořili jej tak, aby zajistili, že nebude brzdit přijetí protistávkového zákona. Biden poté, co podepsal zákon o vnucení smlouvy bez nemocenské, lhal až na půdu, že bude "pokračovat v boji" za získání placené nemocenské, což je podle jeho slov "na dlouho". (WSWS)

PS. Stávka železničářů v USA je lekce pro nás. Pokud se svobodné odbory u nás nezaloží nebo nerozšíří do jara 2023, tak už prostě nebudou. Válečná ekonomika a společnost znamená výjimečný stav a dostaneme se na úroveň dělníků v 19. století.

Co je to fake news?
Před internetem měli lidé tendenci dostávat zprávy z důvěryhodných mediálních zdrojů, jejichž novináři museli dodržovat přísná pravidla praxe. Internet umožnil nové způsoby, jak publikovat, sdílet a konzumovat zprávy a informace, s relativně malou regulací nebo redakčními standardy. Mnoho lidí nyní konzumuje zprávy ze sociálních médií a dalších online zdrojů – ale není vždy snadné určit, které příběhy jsou věrohodné a které nepravdivé. (Nová republika)

Festival iniciativní debility
Protože je Rusko zlé a špatné, tak je mu nutné zasazovat jeden úder za druhým. Angažovaní soudruzi v továrně na zmrzlinu nemohli přispět k válečnému úsilí a to je hodně trápilo. Dali noční poradu celého vedení a vymysleli, jak zasadí úder Rusku. Přejmenovali ruskou zmrzlinu na ukrajinskou. Jak se to Rusové dozvěděli, začali masově odhazovat zbraně, neboť pochopili, že stojí na špatné straně. Prostě plnit plán, to je bojový úkol všech pracujících. (D-Fens)

Jiří Paroubek: Jak jsem se nemýlil v „kauze“ Róberta Fica
Včerejší stručné oznámení, které se objevilo v českých mainstreamových médiích, sdělovalo, že generální prokurátor Slovenska Žilinka, zrušil veškerá obvinění, která se týkají osob kolem R. Fica v dubnu proskribovaných slovenskou policií. Samozřejmě, že to vzbudilo nelibost mnoha exponentů slovenské pravicové vlády. Naštěstí i mezi pravicovými poslanci slovenského parlamentu se v situaci, kdy měl být R. Fico vydán „světské spravedlnosti“ jako poslanec, a tedy zbaven imunity, objevilo několik statečných poslanců, kteří nehlasovali pro jeho hanebné vydání policii. Vydání Fica policii by totiž velmi pravděpodobně znamenalo jeho mnohaměsíční koluzní vazbu bez možnosti jakéhokoliv kontaktu s veřejností, anebo dokonce se členy a funkcionáři politické strany, které předsedá. (Parlamentní listy)

Sdílení zakázané pravdy
Když dnes Soňa Peková říká, že chce vědět, kdo za tou špinavostí stojí, není sama. Dokonce je možné, že se to vyšetří. Nicméně v rozhovoru, ve kterém líčí, jak se po útocích covidiánů stáhla do ústraní, a stal se z ní knihomol, se už přiznává k slabosti pro kvantovou fyziku. Zřejmě se jedná o stejnou zvědavost při zkoumání světa v jeho neviditelné malosti a nedohlédnutelné vesmírné velikosti. (Rádio Universum)