V sérii článků věnovaných ničení občanských práv v USA přibylo další tučné sousto, které nyní nadzvedlo i velká americká média. Obamova administrativa totiž musí v Kongresu vysvětlit tiskem zveřejněné memorandum, které umožňuje CIA a Pentagonu, aby bez soudu popravoval americké státní příslušníky podezřelé z terorismu. Takže drony už budou moci bez soudu zabíjet i Američany, což předtím bylo legálně nemyslitelné. Celé memorandum zveřejnila stanice NBC News. Oněch 16 stran si můžete stáhnout zde. Zatloukání Obamova mluvčího ohledně neexistence i celou zprávu NBC ohledně tohoto již zveřejněného, leč přesto "tajného" dokumentu si můžete vychutnat na tomto záznamu.


Útoky drony už zabily minimálně dva Američany v Jemenu, kteří zde dlouhodobě bojovali na straně al-Kájdy. Problém je v tom, že ani jeden z nich nebyl oficiálně obviněn v USA ze žádného zločinu. Čili šlo o akt státního terorismu proti vlastním občanům. Novináře a nezávislá média ovšem šokovala formulace, kterou toto memorandum používá. Zabití osob bez soudu je možné v případě, kdy hrozí hrozba teroru v blízké budoucnosti. Nikde ovšem není vysvětleno, co myslí pod slovem "iminentní hrozba" nebo časovým určením "blízká budoucnost".

V nedávném článku jsme psali o paranoických bojovnících za svobodu, kteří se začínají rekrutovat jako "strážci přísahy" proti federální vládě, která ohrožuje jejich svobody. Federální úřady je vedou jako v kategorii domácích teroristů. Nyní je mohou bez soudu zabíjet armádními drony, což jen potvrdí podezření těchto paramilitantních skupin.