Evropané se začínají aktivizovat proti snahám vytvořit z EU diktaturu v zájmu koncernů. Během 14 dnů se podepsalo pod petici proti plánům Evropské komise připustit do distribuce pitné vody v Evropě soukromé firmy a koncerny již milión občanů. Zdá se, že pro evropské občany je svobodný přístup k vodě nedotknutelný a svatý.

Petici najdete zde: www.right2water.eu.

Po dosažení hranice jednoho miliónu podpisů je peticí povinen zabývat se Evropský parlament.

Začíná se formovat široká fronta odporu nejenom v ulicích Španělska, Řecka a Portugalska, nýbrž i v zemích, kde se žije ještě relativně dobře. Damoklův meč prekarity a bezohledné privatizace visí nad námi všemi a ekonomická tsunami pokračuje z jižní periferie EU směrem na sever. Evropští občané mají již plné zuby evropských zákonů, které slouží jenom zájmům nadnárodních koncernů. Zákaz používání obyčejných žárovek a protlačení úsporných žárovek, které evidentně poškozují zdraví, byl jen bonbónkem na začátku, abychom si zvykali, že do demokratických rozhodnutí nebudeme již mít co dále mluvit. K tématu žárovek pro zájemce doporučujeme film Bulb fiction. Trailer k filmu najdete na videu.

 Plugin disabled

Plugin flash cannot be executed.


Kromě ochoty přijmout zákon omezující svobodu na internetu ACTA je posledním výstřelem ve vší tichosti přijatá změna zákazu dovozu amerického masa, ošetřeného kyselinou mléčnou - pro evropského spotřebitele zcela neakceptovatelného (náš článek zde). Trh jako nástroj monopolů, a ne svobodné soutěže také ukazuje poslední skandál s otrávenou koninou (článek zde).

Tentokrát už ale nikým nevolená komise narazila. Zejména když avizovala, že investuje 2 miliony na financování webových trollů, kteří budou slídit na internetu po kriticích nešvarů, páchaných z Bruselu a pokoušet se tyto kritické hlasy umlčet. Je dobré vědět, že když lid a demokracie spí, probudí se v diktatuře. Proti těmto nekalým praktikám k umlčování evropského disentu by bylo dobré aktivovat peticí a dopisy české a cizí poslance Evropského parlamentu.