Poslední fakta o Sýrii končila analýzou situace na Golanech (Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany). A Golany budeme také pokračovat, ale nejprve situace z fronty. Konstatujme obecný fakt: SAA v Sýrii vyhrává. Pak musí státy podporující v této zemi terorismus (tedy hlavně USA, EU, sunnitské despocie z Perského zálivu, Turecko, Izrael a Jordánsko) postupně odhodit masku a pomoci svým demokratickým přátelům, kteří se dostali do bojové nouze. Tzv. „umírnění uřezávači hlav“ včetně Al-Nusry nyní dostávají nejen diplomatickou, ale hlavně přímou vojenskou podporu. Podívejme se na situaci z fronty.

Bitva o Aleppo

Začněme situací, kdy muselo odhodit masku Turecko. Překvapivá ofenzíva SAA průlomovou operací osvobodila města (anglicky) Bashkoy, Ratyan a Hardetneen na sever od Aleppa. Ale stovky teroristů (Al-Nusra, Al-Šamía, Hnutí Hazm) a odpůrců Asada ze skomírající FSA se spojily a Turecko je přímo vyzbrojuje konvoji zbraní a munice. Proto musela SAA prozatím vyklidit Ratyan, protože tomuto náporu zbraní nemohla odolat. Povstalcům a teroristům opravdu teče do bot. Po vyklizení pohoří Kalamún je už teď přetnuta zásobovací trasa na Turecko. Pokud SAA prorazí a spojí se s jednotkami obklíčenými od června 2012 v Nublu a al-Zahrá, pak přetne strategickou silnici Aleppo-Azaz, která jde do Turecka, viz zelená čára na mapě. V tomto případě by byl pád Aleppa už nevyhnutelný. Mapa bojů ukazuje praktické obklíčení města.Nová změna je v tom, že léta desorientovaní Palestinci z uprchlických táborů konečně pochopili, kdo je jejich skutečný nepřítel. Proto se spojili s Hizballáhem a s íránskými jednotkami Al-Kuds a postupují společně s místními kmenovými svazy proti zahraničním teroristům. Toto spojenectví má velkou budoucnost a působí EU a USA nemalé starosti. Za chvíli jej jistě začnou bombardovat. Ale to už bude znamenat skutečnou válku, což zatím nechtějí. A po dodání ruských raketových kompletů S-300 Sýrii by to znamenalo mrzutosti. Korporátky by musely vysvětlovat, proč na území cizího státu padají spojenecké stíhačky, které tam nemají co dělat, protože místní je nechtějí mít nad hlavou.

Postup Kurdů

Bitva o Kobane je ukončena, město je v ruinách a patří Kurdům, tedy nikoliv Asadovi. Bombardování pozic ISIL stíhačkami s letovým provozem za milióny dolarů od nás, daňových poplatníků, je nesmírně účinné. Přiznala to i hlásná trouba korporátek, deník Wall Street Journal. Podle tohoto článku se rozsah území kontrolovaného ISILem od doby bombardování zvětšil třikrát. Nechceme riskovat spor o autorská práva s tímto molochem, když si web sami platíme, a ještě si do něj sami píšeme. Mapu z WSJ najdete reprodukovanou v tomto článku. Místo toho nabízíme celkovou mapu regionu ovládaného Kurdy (zelená + Kurdistán v Iráku) a ISILem kombinovaným s teroristy podporovanými Západem (tmavě hnědá).Propojení Iráku a Sýrie ukazuje, jak je iluzorní taktika Západu, který zbraněmi podporuje ISIL v Sýrii v boji proti Asadovi, a naopak jej bombarduje v Iráku. Ale spojencům už dávno nevelí zdravý rozum, ale NATO.

Boj o Golany

Izrael má opravdu starosti, protože jím podporovaní teroristé z Al-Nusry začínají dostávat mohutně na zadek. A ten je třeba zašít, když je třeba. Proto mají teroristé operující v nárazníkovém pásmu Golan kontrolovaných Izraelem také právo na plné zaopatření v izraelských nemocnicích. Viz toto video.


Mezitím se Jordáncům podařilo plně ovládnout hnutí Al-Nusra, které se tím pádem zařadilo mezi umírněné uřezávače hlav, a má právo na naši podporu v nekonečném boji za demokracii v Sýrii. To by vyžadovalo podrobnější analýzu. Ale v kostce lze říci, že hnutí je nyní řízeno z Jordánska. Také duchovní autority tvoří imámové z této země, kteří jsou plně oddaní džihádu. CIA má v Jordánsku hlavní výcvikové tábory pro boj v Sýrii. Je logické, že tato země bude velice brzo hlavním místem teroru a bombových útoků. Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází, jak jsme již mnohokrát říkali. To pochopitelně platí i pro Evropu. Podrobná mapa bojů kolem Golan nyní vypadá následovně. Podle množství zelené barvy povstalců a teroristů vidíte, že zde ještě bude hodně bojů.Klíčové je dobytí vrchů kolem oblasti Deir al-Adas, která kontroluje přístupové cesty ke Kunejtře v Golanech. Zde operuje nová teroristická parta nazvaná Al-Failaq al-Awal, kterou si pro vlastní účely složili pilný Izrael a Jordánsko, a to více méně z Al-Nusry. Jejich úkolem je chránit slavnou „buffer zone“, aby se SAA nedostala přímo ke Golanům. Aby to nevydalo, že Izrael podporuje teroristy přímo, znepokojení Drúzové, kteří mají přímé kontakty s těmito teroristy, se obrátili na Izrael s prosbou o tzv. „ochranu území“. Žijí celou dobu v okupovaném pásmu, Izrael jim poskytl ohromné výhody a prakticky si je zavázal jako vazaly. Nyní budou musel vzít rozum do hrsti. Jejich pozice mezi dvěma mlýnskými kameny a s teroristy na zahrádce není příliš záviděníhodná. Modré přilby již tuto oblast vyklidily, hlavně po posledním únosu vojáků OSN blahovolně sledovaném Izraelem za výkupné Al-Nusře.

Prezidentem Zemanem hecované Česko tam prý má nastoupit za ně, neb my přemýšlet nemusíme a Izrael je náš věrný spojenec. Jenže toho se lekla i armáda, i když hlavní herec obrany Stropnický to nevylučuje. Viz články, které se objevily v našem tisku. Už bychom se pomalu měli sbírat na výkupné, podpora zdejšímu terorismu nás bude něco stát. A jistě to bude dražší, než oficiálně neexistující výkupné za 45 fidžijských vojáků z mise Organizace spojených národů.