4. března 2013 Senát ČR schválil podání - ústavní žaloby na prezidenta Václava Klause pro velezradu.

Projednával se Senátní tisk č. 56 - Návrh senátorů Parlamentu České republiky dle ust. § 137 odst. 1 až 3 zákona č. 107/1999 Sb., o jednacím řádu Senátu na podání ústavní žaloby Senátu Ústavnímu soudu proti prezidentu republiky prof. Ing. Václavovi Klausovi, CSc. pro velezradu podle ust. čl. 65 odst. 2 Ústavy České republiky a podle ust. § 96 zákona č. 182/1993 Sb. o Ústavním soudu

Hlasování proběhlo po čtyřhodinové diskuzi na neveřejné schůzi. Jednací řád ukládá hlasovat po jménech, přesto oficiální výsledek hlasování nebyl dodnes na webu Senátu ČR zveřejněn. Podle zveřejněných vyjádření pro návrh hlasovalo 38 přítomných senátorů, proti jich bylo 30. Celkem se tak na mimořádné jednání dostavilo 68 senátorů z 81.

Kampaň veřejnosti našla odezvu u potřebné většiny senátorů. Psali jsme o ní zde. Dezinformační kampaň, kterou spustili vládní media, by neměla zakrýt fakta z podání - ústavní žaloby na prezidenta Václava Klause. Každý si je může přečíst. Václav Klaus může dopsat poslední kapitolu o loučení a odcházení z úřadu. Další řádky do dějepisu přidá rozhodnutí Ústavního soudu. Opravdu, ale o opravdu působivá tečka.