Hospodyně z Oregonu Julie Keithová se hodně podivila, když našla mezi výzdobou na Halloween své dvě děti koupenou v americkém supermarketu Kmarkt také dopis z politických vězňů náboženské skupiny Falun Gong. Podívejte se na video.


Tito vězni jsou v pracovním táboře Šeniang, pracují pro americké supermarkety 7 dní v týdnu a 15 hodin denně a jsou týráni sadistickými strážemi. V pracovním táboře jsou navíc spousty vězňů i více než tři roky, kteří nikdy nebyli odsouzeni řádným soudem. Dopis měl být předán Výboru OSN pro lidská práva. V dopise stojí, že příjemci budou za tento čin děkovat tisíce politických vězňů v celé Číně.

Náboženské hnutí Falun Gong bylo v roce 1999 v Číně prohlášeno za sektu a jeho příslušníci jsou tvrdě pronásledováni. Na českých stránkách hnutí stojí následující údaje o uvězněných členů hnutí v Číně.

Uvedený počet umučených praktikujících je pouze zlomek z neúplných statistik obětí pronásledování Falun Gongu. Jsou to jen případy, které byly otevřeny - počet nezvěstných je však několikanásobně vyšší. Oficiální interní statistiky čínské vlády ke konci roku 2001 hlásily, že počet praktikujících FG, kteří zemřeli poté, co byli zatknuti nebo uvězněni, dosáhl 1.600.

Více než 100.000 lidí bylo nelegálně posláno do převýchovných táborů, více než 6000 bylo uvězněno, a více než 100 jich bylo posláno do vězení s výškou trestu až do 18 let nepodmíněně, přičemž nikdo z nich neprošel řádným soudem.


Pokud chcete podepsat petici proti nezákonnému věznění těchto lidí, klikněte si zde.