„Válka znamená konec hry. Připrav se na nejhorší!“, sděluje v dramatickém poselství na videu z ledna letošního roku, které je uvedeno níže, analytik Gerald Celente. Nenechme se zastrašit, ale nestrkejme hlavu do písku, dodala bych.
Situace v Evropě se prudce zhoršuje, zejména ekonomická, finanční a sociální. Itálie je na pokraji kolapsu, hrozí výbuch, pokud bude uplatněna při záchraně bankrotujících bank metoda bail–in, která znamená, že Italové přijdou o své úspory. Podle Renziho hrozí run na banky a povstání národa. Stát je na pokraji bankrotu, premiér Renzi poprvé tvrdě napadl Maria Draghiho za politiku ECB. Hnutí 5 hvězd se mezitím stává nejsilnější politickou stranou v Itálii.
Ve Francii lze očekávat revoluci, pokud dojde k dalšímu tlaku na likvidaci sociálního státu. Zbrojní výdaje zemí NATO mají na základě výsledků summitu ve Varšavě prudce růst. Situace silně připomíná stav před II. světovou válkou, kdy Německo bylo silně podporováno v závodech ve zbrojení. Nyní k tomu bude tlačit také ekonomicky okrádané země střední a východní Evropy.
Zatímco se na fotbalové mistrovství Evropy dívá 100 milionu lidí, jen málo z nich je ochotno jít do ulic a požadovat konec válečného harašení namířeného proti Rusku. Zdá se, že Barack Obama přenesl úkol vyvolat válečný konflikt na svou německou poddanou, kancléřku Angelu Merkelovou. Poslání německých vojáků do Sýrie a jejich umístění v Litvě je v rozporu s německou provizorní Ústavou (Grundgesetz). Řeč kancléřky před zahájením summitu ve Varšavě dne 7. 7. 2016 v Bundestagu měla málem paranoidní charakter. Merkelová ve skutečnosti obhajuje zájmy zbrojařských lobby, kterým trvale roste vývoz, zejména do Saúdské Arábie angažované ve válce v Sýrii a v Jemenu. A našemu velkému výkonnému německému bratru, jehož kolonií jsme se stali, máme nyní sekundovat v jeho tažení na Východ.
Kdy bude zahájena bitva o Kaliningrad?
Ruský Kaliningrad (německy Königsberg a česky Královec - a právem, protože toto město založil Přemysl Otakar II. ve 13. století) střídá jména a majitele. Pro organizaci NATO je v současné době trnem v oku, protože na základě Postupimských dohod tato enkláva připadla Rusku. Jeho poloha je však pro Rusko příliš strategická, než aby se ho vzdalo. Podíváme-li se na mapu, je to nežádoucí ostrov obklopený zeměmi, jejichž politika je ovládána USA a které se staly přes veškeré sliby nerozšiřování NATO na východ členy tohoto vojenského paktu. Mapa ukazuje strategickou situaci kolem Kaliningradu z pozice NATO, zdroj zde.
Jakou záminku si najdou spojenci, aby z fáze studeno-válečnické přešli do fáze horké? Fingovaný teroristický útok nebo hackerský útok? Ruským menšinám žijícím v pobaltských republikách není co závidět. Těch 500 vojáků, které posílá německá kancléřka do Litvy, sousedící s Kaliningradem, Rusko sice neohrozí, ovšem snížení napětí v Evropě rozhodně nepomůže. Mít nepřítele v týlu, to není možné tolerovat a k tomu nemůže trvale mlčet žádná země. A už vůbec ne ta země, která Němce porazila ve II. světové válce a nyní je má znovu na hranicích. Rusové se také vyjádřili, viz tento článek.
Varšavské setkání válečníků
V předvečer rozhodující konference členských států NATO ve Varšavě, bohužel i za účasti Rakouska, jako partnera NATO (pěkná facka rakouské neutralitě!) vydala německá vláda prohlášení, které se stalo obhajobou nového nástupu německého militarismu a války. Export zbraní z Německa dosahuje rekordů a kancléřka plánuje trojnásobné zvýšení výdajů na zbrojení. Totéž je očekáváno od všech členských zemí NATO. Můžeme být hrdí, že po boku USA je nám dovoleno sloužit v NATO, abychom šířili dále mečem a ohněm po celém světě mír, svobodu a demokracii a blahobyt pro americký, německý, francouzský atd. zbrojařský průmysl. Banky konečně mohou oddalovat díky dalšímu zadlužování agónii světové finanční chobotnice. A pokud se lidé ozvou? Tak od toho máme válečný stav, aby jim vysvětlil, že na demokratické postupy už dávno není doba.
Americké tajné služby a dokonce někteří generálové Angelu Merkelovou varovaly a totéž udělal Paul Craig Roberts (Chcete-li zůstat naživu, musíte se probudit). V baltické oblasti NATO nemá vojenskou převahu a pár praporů situaci nezmění. Válečné dobrodružství by znamenalo pro střední a východní Evropu sebevraždu. A nyní k tomuto videu. Přední americký mediální komentátor Gerard Celente si myslí, že lidé by měli být informováni. Tak to dělá.
Jedná se o krátký výtah rozhovoru pro Infowars.com z 15. ledna 2016. Každý, kdo sleduje vývoj za posledních šest měsíců, si může srovnat v hlavě, kam se vývoj ubírá. Pro ty, kteří neumějí německy nebo anglicky, nabízím překlad důležité části.
Přichází globální recese. Posloucháme-li média, je obviňována nejdříve Čína, pak ropa. To je hlavní trend v roce 2016. Proto padají ceny ropy. Nejde ale o Čínu. Chybí celosvětová poptávka a chybí také jedna úplně jednoduchá rovnice. Příliš málo lidí vlastní příliš mnoho, a příliš hodně lidí má příliš málo. My všichni víme o 0,01%, které kontroluje bohatství celého světa a toto číslo není vůbec smyšlené. Existuje 85 lidí, kteří mají více peněz než polovina světového obyvatelstva, tedy 3,25 miliardy lidí. Ti mohou snadno hnát lidi do válek.
Jak jste již ode mne slyšeli, když selžou všechny ostatní politiky, poženou nás do války. Když to nezměníme, bude to znamenat konec hry. Současný ekonomický úpadek je nezadržitelný. Už měl nastat. Ale po panice roku 2008 byl zastaven tiskem levných peněz, které byly vytištěny prostřednictvím „kvantitativního uvolňování“ a napumpovány do systému. Jedná se o uměle vytvořený pojem, systém, který nikdy předtím neexistoval, stejně jako nulová úroková sazba.
Nyní se tyto metody vyčerpaly (a přestaly být účinné, pozn. KPL). Další skutečností je, že 95 % majetku, který vznikl po panice roku 2008, se přelil k jednomu procentu nejbohatších. Jsme svědky nejhoršího kolapsu ceny ropy od doby, kdy se OPEC v 70. letech stal skutečně OPECem. Musíme si dát nyní všechna fakta dohromady, abychom pochopili, kam směřujeme. Podívejme se, co se děje na Středním Východě. Tyto diktatury, které se rády označují jako království a emiráty, se nacházejí ve velkých obtížích. Připomeňme si, že jeden barel ropy stojí 20 dolarů. A Saúdská Arábie potřebuje 100 dolarů za barel, aby mohla pokrýt své náklady. Střední Východ nestojí před výbuchem, nýbrž již explodoval. Jenom se to nedostane do zpráv. Stejně tak málo víme o finanční krizi, kterou zažíváme v současné době na akciových trzích. Když se přidá ke stavu akciových trhů za současných podmínek a realitě velkého kolapsu i případ, že dojde k teroristickému útoku, ať už pod falešnou vlajkou nebo pravému? Pak nebude možné si vybrat peníze z bank. Protože ty si „udělají prázdniny“, aby mohly znehodnotit celosvětově peníze a devizové rezervy. Moje motto je: Připravte se na nejhorší.
Poslední věta odráží realismus autora. Nedojde-li k nejhoršímu, nic se nestane, pokud budeme připraveni. Když k tomu ale dojde, lze přijít o všechno.
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!