Načítání...
 

Prohry Západu na Blízkém východě

2017 / 1
Strana: 1 / 2 / 3


Uplatek


Sýrie, Irák, Jemen, Afghánistán...vývoj v těchto zemích ukazuje zvraty globální politiky a hroznou tvář válek v zastoupení, do níchž se nechal Západ vtáhnout z různých důvodů, hlavně geopolitických a ekonomických. Výsledkem je ztráta vlivu na Blízkém východě, podpora terorismu, milióny uprchlíků, hladomor a nepřetržité občanské války. Teror začal vybírat krutou daň i v Evropě a v USA. Kdo s terorismem zachází, ten s ním také schází.


Západní boj s teroristy v Sýrii je v posledním tažení

Václav Umlauf

Západní boj s teroristy v Sýrii je v posledním tažení
Už jsem dlouho nepsal o Sýrii, za což se omlouvám. A to jsme byli jeden z mála nezávislých českých webů, který celou situaci monitoruje a komentuje už 5 let. Podívejte se na 4 roky trvající seriál "Fakta o Sýrii" a "Fakta o Blízkém východě" a na jeho pokračování. Všechny naše chmurné předpovědi vyšly. To nebylo nijak obtížné při devastaci politického myšlení na Západě, který byl ochotný pro rozbití země přímo bojovat s teroristy. Saúdsko-arabský wahabitský klerik Abdullah al-Muhaysini je hlavním duchovním al-Kájdy. Tak si poslechněme, co říká saúdský teroristický papež o Západem podporovaných skupinách "demokratů", jako je žoldnéřská armáda FSA placená a vyzbrojovaná skrze CIA a NATO.
Jenže libyjský model invaze v Sýrii nevyšel. Skutečná protiteroristiská koalice Asada, Rusů, Íránu, Hizballáhu, kmenových uskupení a částečně i Kurdů zastavila devastační strategii Západu, Turecka a wahabitských sunnitských režimů, které válku rozpoutaly kvůli strategickým ropovodům a plynovodům. Proto české noviny i ve zcela okurkové sezóně k vývoji v Sýrii naprosto mlčí. Paktování s teroristy není populární v plné turistické sezóně a v situaci, kdy se oficiálně bojuje proti terorismu. Celkem 2-3 tisíce džihádistů tiše podporovaných a placených Západem se postupně vrací do rodné Evropy, aby zde začali provádět to, co se naučili v beztrestně dělat Sýrii - vraždy a teror. Ale o tom už píšeme dva roky: Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází. Západ prováděl vražednou politiku na Blízkém východě pro vlastní koloniální zájmy a tato politika zničí i ten poslední malý zbytek demokracie v EU. A nyní k zajímavému vývoji na frontách a částečně i v diplomacii.

Ofenzíva v libanonském Arsalu

To je absolutně nejzajímavější událost, a navíc mimo Sýrii. Izrael si vybudoval nárazníkovou zónu s pomocí teroristů kolem Golan na syrské straně a totéž nenápadně udělal na libanonské straně hranice. Al-Kájda a an-Núsra nemají letectvo. Proto v případě potřeby musí různorodí teroristé v Sýrii zvednout telefon a volat Izraelce, NATO a Američany, aby bombardovali při ofenzívách buď přímo Asadovu SAA nebo jeho spojence, tedy např. Hizballáh či íránské gardy. U Golan se to dělá tak, že Západem podporovaní teroristé při ofenzívě Asadových vojsk vystřelí pár granátů na Izraelem nezákonně okupovaná území a Izraelci už vědí, že je třeba se pustit do práce. Podívejte se na celkové bojiště u Arsalu a na jeho strategický význam.

Jak Západ bojuje s teroristy v Iráku

Václav Umlauf

Z trojlístku konfliktních zemí Blízkého východu je třeba napsat poslední shrnutí vývoje v Iráku. K předešlým článkům si přečtěte tematické číslo věnované 10. výročí nelegální druhé války v Iráku a souhrnné číslo věnované situaci na Blízkém východě.

A poslední důležitý článek byl překlad od novináře Elijaha J. Magniera z jordánského deníku Al Rai, který zpravodajsky pokrývá válečné zóny na Blízkém východě, především Irák, Sýrii, Libanon a věnuje se Hizballáhu a hnutí Mudžahedínů. Přeložili jsme jeho analýzu současné situace v Iráku z ledna 2016.
Pro současný vývoj se částečně potvrzuje jeho analýza ohledně konfliktu USA a jednotek al-Hashd al-Sha'bi (Popular Mobilisation Units – PMU). Írán sice nedosáhl v Iráku shody na úrovni šíité-šíité, šíité-sunnité, šíité-Kurdové, ale jím podporované jednotky PMU nyní hrají velmi důležitou roli. Americká arogance, která velí chovat se v Iráku jako v dobyté kolonii, je nyní vystavena další závažné zkoušce v novém konfliktu, který vypukl před dvěma dny. Protože nová eskalace je pro vývoj situace v regionu (Sýrie, Irák) naprosto typická, budeme se jí věnovat podrobněji.

O užitečném využití islámských teroristů

Americký scénář boje v Sýrii s teroristy se po současné prohře musel změnit. Skupiny teroristů-demokratů vytvořených ad hoc pod různými vlajkami podporované NATO a USA kvetly v zemi jako houby po dešti. Jenže po rusko-syrské ofenzívě s pomocí Hizballáhu a íránských gard se dostali Západem podporovaní teroristé do mediálně neudržitelné pozice. Trump po prohrané válce v Sýrii od nich dává ruce pryč. Tento podnikatelský miliardář a prezident nemá rád lúzry, v tomto případě navíc zděděné od předešlého demokrata Obamy. Ale USA má příliš mnoho závazků k wahabitským režimům Saúdů a Kataru, kteří zdejší teroristy vyzbrojují a platí.

Situace se mění v případě Turecka po neúspěšném pokusu o vraždu Erdogana. Pokus o atentát nepřímo podporovaly USA a EU tím, že poskytly politický asyl radikálním odpůrcům Erdogana jako je exulant Fethullah Gülen. Jeho stoupenci s podporou tureckých jednotek soustředěných i na letecké základně NATO v Incirliku aktivně připravovali zavraždění Ergodana a vojenský puč. Pokud by puč byl úspěšný, Západ by jej jistě přivítal jako další barevnou revoluci směrem k demokracii. Ale vojenský puč nevyšel. Rusové včas varovali Erdogana, který jim v téže době sestřelil stíhačku v Sýrii a byli s ním proto ve válečném stavu. Erdogan pozatýkal spiklence a postupně pakuje NATO z Turecka, protože se mu stalo doslova životu nebezpečným.

Nakonec se rozpadla i koalice na podporu terorismu v Sýrii mezi Katarem a Saúdy. Takže čeští čtenáři živení korporátními presstituty se docela nedávno s údivem dozvěděli, že Turecko a Katar podporují terorismus v Sýrii, zatímco předtím tyto islámské velmoci vedly v Sýrii pilný boj za demokracii. Ale tak už to ve světě simuláker a presstitutů chodí. A normálním lidem je to vlastně úplně jedno.

Oblast nového konfliktu proxy-války USA-Írán

Scénář letecké podpory NATO a USA pro teroristy v Sýrii a Iráku je velice jednoduchý. ISIL zaútočí a USA podpoří jeho útok tím, že se tak zvaně "spletou". Pak cíleně zabíjejí v klíčové oblasti útoku Islámského státu vládní jednotky Sýrie nebo Iráku raketami a letadly NATO. Aktivní letecká podpora teroristům se nejprve popře, stejně jako bombardování nemocnic, použití fosforu v bombách proti civilistům ve městech atd. Pak se prohlásí, že na tom něco málo bude, ale že za to stejně může Putin. Za deset let se masakr začne vyšetřovat vojenským soudem. A pak se to uzavře osvobozujícím rozsudkem federálního soudu USA, jako v případě masakru civilistů v Bagdádu spáchaného v roce 2007. Tak se provádějí válečné zločiny Západu. Jak známo, zločiny se provádějí rychle, ale pak se dlouho soudí s citovaným výsledkem demokraticky nastolené "spravedlnosti". Tomu odpovídá i současné bombardování civilistů v dobývané syrské Rakkce. Na co Kurdové a SFA ukáží prstem, to jim NATO promptně vybombarduje, dokonce i s mezinárodně zakázanými fosforovými bombami, dokonce i když se jedná o jedinou civilní nemocnici v obléhaném a dobývaném městě. Podrobnosti nedávného útoku zde.