Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6147

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
6972 US Kongres přehlasoval veto prezidenta na žaloby proti Saúdské Arábii

US Kongres přehlasoval veto prezidenta na žaloby proti Saúdské Arábii
Americký Kongres přehlasoval veto prezidenta Baraka Obamy na zákon, umožňující příbuzným obětí teroristického útoku 11. září 2001 podávat žaloby proti zahraničním vládám... (Slon.ru)

6971 Na EET se těším. Kolem mě je příliš mnoho nepoctivců, říká úspěšný liberecký pekař

Na EET se těším. Kolem mě je příliš mnoho nepoctivců, říká úspěšný liberecký pekař
Liberecký pekař Jiří Bláha přiznává, že ho podnikání zmáhá, protože kolem sebe vidí stále více nepoctivých kolegů. Zlepšení si slibuje od elektronické evidence tržeb. (iHNed.cz)

6970 Obcování

Obcování
Kam až někdejší národ protestantů a buditelů v degradačním procesu sklouzl, lze v nadsazené zkratce shrnout do tří bodů:
1. Národ, který se stále holedbá odkazem Jana Husa, dnes nemá odvahu a sílu vzdorovat implantované lži.
2. Národ, který setrvačně ctí Janu Žižku jako svého největšího vojevůdce, dnes nemá vlastní armádu k účinné obraně.
3. Země uprostřed Evropy, která zrodila Jana Amose Komenského, učitele národů, se nechala dobrovolně zahnat do labyrintu světa jako morče určené k pokusům přeprogramování. (Zvědavec)

6969 Poezie: Ivan Blatný

Poezie: Ivan Blatný
Brno na přelomu léta a podzimu: ideální čas pro báseň Ivana Blatného ze sbírky Melancholické procházky. (Kulturní noviny)

6968 Příměří na Donbase, červenec 2016

Příměří na Donbase, červenec 2016
Vesnice Kominternovo během tzv. příměří (Russia Insider via YouTube).

6967 Assange: Clintonová má přímé vazby na Rusko, a ne Trump

Assange: Clintonová má přímé vazby na Rusko, a ne Trump
Assange ukazuje, jaké obchodní vazby má Clintonová na Rusko a kolik dostala na legálních úplatcích od Rusů do své politické nadace. Naopak Trumpovy investice v Rusku pohořely. (LiveLeak)

6966 „Jsme na cestě k vymření,“ říká významný vědec

„Jsme na cestě k vymření,“ říká významný vědec
Frank Fenner se neúčastní slovních potyček o změně klimatu. Podle něj jsou známky globálního oteplování více než zřetelné. Náš osud je zpečetěn. „Vyhyneme,“ tvrdí významný vědec. „Cokoliv teď podnikneme, bude už příliš pozdě.“ (The Australian via Zvědavec)

6965 Evropská komise doporučila zrušit víza pro Ukrajince

Evropská komise doporučila zrušit víza pro Ukrajince
Evropská komise v pátek doporučila zrušit vízovou povinnost pro občany Ukrajiny a Gruzie. Naopak se má ponechat pro obyvatele Kosova. V Bruselu to podle tiskových agentur oznámili předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a eurokomisař pro vnitřní záležitosti Dimitris Avramopulos. Šéf kosovské diplomacie Hashim Thaçi v hněvivé reakci toto rozhodnutí označil za „nekompetentní a urážlivé”. (Novinky)

6964 Britská premiérka Theresa Mayová na summite v New Yorku navrhla vytvorenie nového fondu – na presídlenie utečencov do „východnejšej“ Európy

Britská premiérka Theresa Mayová na summite v New Yorku navrhla vytvorenie nového fondu – na presídlenie utečencov do „východnejšej“ Európy
Veľká Británia vyčlení 80 miliónov libier na vytvorenie 100 tisíc pracovných miest v Etiópii – pre miestnych obyvateľov a utečencov. Taktiež bude poskytovať humanitárnu pomoc Ugande, Kene, stredomorským štátom, Afganistanu a Sýrii. (Hlavné správy)

6963 Volby 2016 do ruské Dumy: důležité nebo jen ztráta času a peněz?

Volby 2016 do ruské Dumy: důležité nebo jen ztráta času a peněz?
Pravdou je, že skutečnou opozici vůči Putinovi tvoří právě ministři financí a ekonomie Medvedějovy vlády a všechny frakce, které reprezentují: bankéři, parazité MMF (Mezinárodní měnový fond), zkorumpovaní obchodníci z 90. let, kteří nenávidí Putina, protože jim neumožňuje krást, stejně jako v minulosti, veškerá bývalá nomenklatura a jejich děti, kteří se podíleli na zabíjení v 90. letech a jejichž srdce je na Západě, stoupenci NATO à la Kudrin (předseda Centra strategických studií, pozn. překl.), kteří jsou v podstatě „lidé typu Washingtonského konsenzu“, a kteří nenávidí ruský lid za to, že volil Putina. (The Saker via Zvědavec)

6962 Spravedlivou odplatu Plotnickému!

Spravedlivou odplatu Plotnickému!
Náměstek ministra obrany LNR Vitalij Kiseljov (Komunista) byl zatčen společně s "expremiérem" Cykalovem, které zabili během výslechu (přičemž ho údajně mrtvého pověsili). Kiseljova prý po výslechu odvezli na JIP. Ale podle tweetu níže se zdá, že ho neodvezli. Naživu je zatím třetí "spiklenec", bývalý šéf "parlamentu" LNR Karjakin, ale byl prý už zatčen FSB v Rusku. (Cont.ws)

6961 Spojené státy obvinily Rusko ze zahájení totální ofenzívy v Sýrii

Spojené státy obvinily Rusko ze zahájení totální ofenzívy v Sýrii
Rusko a Sýrie zahájily "totální ofenzívu" v Sýrii, v jejímž průběhu zahynulo více než 100 lidí. Oznámila to velvyslankyně USA při OSN Samantha Power v průběhu zasedání RB OSN o situaci v Aleppu. (TV Dožď)

6960 Sergej Lavrov: Rusko už nebude viac súhlasiť s jednostranným zastavením bojov v Sýrii

Sergej Lavrov: Rusko už nebude viac súhlasiť s jednostranným zastavením bojov v Sýrii
“Už viac krát sme v minulých mesiacoch s takýmito žiadosťami amerických partnerov súhlasili a zastavili sme nálety v okolí Aleppa na 48 hodín alebo na 72 hodín. A vždy sa ukázalo, že toto prímerie využili teroristi len na to, aby si doplnili zásoby, lieky, strelivo a početné stavy,” podčiarkol ruský minister. (Hlavné správy)

6959 Laudatio na muzikanta od Pánaboha

Laudatio na muzikanta od Pánaboha
Pár slov o vynikajícím muzikantovi a ryzím člověku u jedné slavnostní příležitosti. (Kulturní noviny)

6958 Ondřej Suchý: „Zatímco u mě převládá skepse, můj sourozenec hýří optimismem“

Ondřej Suchý: „Zatímco u mě převládá skepse, můj sourozenec hýří optimismem“
Rozhovor redaktora Kulturních novin s čerstvě jedenasedmdesátiletým dokumentaristou, spisovatelem, textařem, hudebníkem, autorem kreslených anekdot a bratrem svého bratra Jiřího. (Kulturní noviny)

6957 Časná sexualizace

Časná sexualizace
Jde o film švýcarských dokumentaristů, které se zabývá tématem "časné sexualizace", či spíše zneužívání malých dětí, jež začíná už v předškolním věku a je veselou a zábavnou formou realizováno v Evropě a USA degenerativními strukturami převážně s gay-lesbickým nátěrem. (Cont.ws)

6956 Patafyzika a kvarky

Patafyzika a kvarky
Patafyzika je trpělivá. Patafyzika je laskavá. Patafyzika nikdy nezávidí, nikdy bezcílně nebloumá, nezabývá se svou důležitostí, nemá vlastní ambice ani je nehledá. Je vyrovnaná a čistá od všeho zhoubného. (Outsidermedia)

6955 Vojenské zpravodajství odvážné i věcné

Vojenské zpravodajství odvážné i věcné
Za krok správným směrem považuje bezpečnostní expert Jan Schneider výroční zprávu Vojenského zpravodajství za rok 2015. Považuje ji za věcnou, poučnou a odvážnou. (Česká pozice)

6954 Čierny deň Petra Porošenka

Čierny deň Petra Porošenka
Tieto slová rozrušili nielen ukrajinského prezidenta Porošenka, ale aj väčšinu kyjevských lídrov, ktorí sa k moci dostali po Majdane v roku 2014. Ukázalo sa, že pod ich vedením sa ekonomická situácia Ukrajiny výrazne zhoršila. Ukrajinskí politici existujú len vďaka finančným injekciám MMF a USA, pričom väčšina z poskytnutých obnosov aj tak končí vo vreckách ukrajinských oligarchov. (Hlavné správy)

6953 Obama vetoval zákon umožňující žalovat Rijád za útoky z 11. září

Obama vetoval zákon umožňující žalovat Rijád za útoky z 11. září
Americký prezident Barack Obama dnes vetoval zákon umožňující pozůstalým po obětech útoků z 11. září 2001 žalovat vládu Saúdské Arábie. Informovala o tom agentura AP. Kongres může nyní veto zvrátit dvoutřetinovou většinou, což se ale od Obamova nástupu do nejvyššího úřadu v roce 2009 ještě nestalo.
Obama své rozhodnutí zdůvodnil obavami o národní bezpečnost, zákon by prý mohl poškodit spolupráci se zahraničními spojenci v boji proti terorismu i v jiných otázkách. (Eurozprávy)

6952 Duka: Potřebujeme vzpouru slušných a rozumných lidí. Cesta do záhuby. Každé stěhování národů přineslo krvavý střet a úpadek. Kardinál debatoval o konci Evropy

Duka: Potřebujeme vzpouru slušných a rozumných lidí. Cesta do záhuby. Každé stěhování národů přineslo krvavý střet a úpadek. Kardinál debatoval o konci Evropy
Občanský institut a Polský institut ve středu uspořádaly debatu arcibiskupa pražského, kardinála Dominika Duky a polského filozofa a europoslance Ryszarda Legutka na téma „Konec Evropy? Krize, výzvy, řešení“. Akci moderoval ředitel OI Roman Joch. (Parlamentní listy)

6951 Hackeři Fancy Bears nachytali dalších 41 sportovců při používání dopingu

Hackeři Fancy Bears nachytali dalších 41 sportovců při používání dopingu
Hackerská skupina Fancy Bears zveřejnila pátou část dokumentů, v nichž se odhalují sportovci používající doping se souhlasem Světové antidopingové agentury (WADA). Tentokrát se do seznamu dostal Miloš Teodosič, srbský basketbalista hrající za CSKA a vítěz olympijského silničního cyklistického závodu, Švýcar Fabian Cancellara. (RT.com)

6950 Česká tajná služba: Rusko nechce vojnu. NATO sa približuje k hraniciam Ruskej Federácie

Česká tajná služba: Rusko nechce vojnu. NATO sa približuje k hraniciam Ruskej Federácie
Na Slovensku ale aj v Českej republike existujú rôzni analytici, ktorí dostávajú veľký priestor v médiách a hlásajú tézy o údajnom nebezpečnom Rusku, ktoré baží po vojne a chce obsadiť celú Európu. Vojenské spravodajstvo Českej republiky však tieto tézy absolútne vyvracia. Rusko nie je žiadna hrozba, vojnu si nepraje, naopak kontroverzná vojenská organizácia NATO sa nebezpečne blízko približuje k ruským hraniciam. (Hlavné správy)

6949 Do nejnovější bojové lodi USA za 4 miliardy dolarů teče voda!

Do nejnovější bojové lodi USA za 4 miliardy dolarů teče voda!
Americké námořnictvo prožívá docela trapnou blamáž. Nejnovější válečná loď amerického námořnictva torpédoborec USS Zumwalt, nemohla vyplout na moře kvůli průsaku vody.

6948 Júlia Tymošenková porozprávala, aký šok zažila počas návštevy Západnej Ukrajiny: Ľudia by radšej vrátili Janukoviča

Júlia Tymošenková porozprávala, aký šok zažila počas návštevy Západnej Ukrajiny: Ľudia by radšej vrátili Janukoviča
„Navštívila som knižné forúm, rozprávala som sa s sčítanými, skúsenými a múdrymi ľuďmi – a čo som počula? Také obrovské množstvo slz, prekliati a beznádeje som nevidela ešte nikdy! Títo ľudia mi hovorili, že tie demokratické sily, ktoré sú v súčasnosti pri moci, nie sú schopné riadiť krajinu a nie sú érobiť nejaké efektívne reformy. Vyslovili sa za to, aby súčasné vedenie radšej odišlo a môže sa pokojne vrátiť „zločinecká vláda“, ktorá bola predtým.