Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6329

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7193 Táto “firma” vytiahla aj z vašich vreciek 1,5 miliardy korún.

Táto “firma” vytiahla aj z vašich vreciek 1,5 miliardy korún.
Vedie ju Sorosov človek, ktorý chce byť českým prezidentom. Rozplietla sa ďalšia časť pavučiny neziskového sektora. Ide v tom aj ČT... (Hlavné správy)

7192 Trumpův poradce je na sondáži v Moskvě

Trumpův poradce je na sondáži v Moskvě
Do Moskvy ve čtvrtek dorazil Carter Page, který působil v kampani zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa jako poradce pro zahraniční politiku. Agentura RIA Novosti oznámila, že Page čeká série jednání až do 13. prosince. (Novinky)

7191 Skandál se sexuálním zneužíváním bobtná. Hlášeno je už 83 podezřelých

Skandál se sexuálním zneužíváním bobtná. Hlášeno je už 83 podezřelých
Skandál se sexuálním zneužíváním dětí v britském fotbale nemá konce. Nová svědectví přibývají každý den a policie už se momentálně zajímá o 83 podezřelých a 98 sportovních klubů. Zasaženy jsou kluby na všech úrovních, ať už profesionální či amatérské. (Česká televize)

7190 To bude kavárna koukat. Donald J. Trump pozval Miloše Zemana do Bílého domu. A víme mnohem více

To bude kavárna koukat. Donald J. Trump pozval Miloše Zemana do Bílého domu. A víme mnohem více
Pravděpodobnost, že se telefonát uskuteční, byla velká právě ze zmíněného důvodu, že Trump již hovořil s předsedou maďarské vlády. Zeman s Orbánem byli jediní vysoce postavení evropští činitelé, kteří republikánského kandidáta během kampaně podpořili. (Parlamentní listy)

7189 Spiegel: Americká tabaková spoločnosť financuje nemecké strany

Spiegel: Americká tabaková spoločnosť financuje nemecké strany
Takmer všetky nemecké parlamentné strany roky prijímali štedré sponzorské dary od americkej tabakovej spoločnosti Philip Morris. Strany však vo svojich správach o činnosti a hospodárení o štedrých príspevkoch mlčia. (Hlavné správy)

7188 Seznam ozbrojených sil v Syrské občanské válce

Seznam ozbrojených sil v Syrské občanské válce
Pozorný čtenář v něm najde i českou vlaječku... (Wikipedia)

7187 Stát poslal za loňský rok neziskovým organizacím 16 miliard korun, historicky nejvíce


Stát poslal za loňský rok neziskovým organizacím 16 miliard korun, historicky nejvíce
Stát vyplatil v roce 2015 z veřejných rozpočtů nevládním neziskovým organizacím 16 miliard a 480 milionů korun. Je to o 1,114 miliardy více než v roce 2014 a o čtyři miliardy více, než před deseti lety. Vyplývá to z analýzy, kterou si podle svého usnesení nechala vypracovat vláda a kterou má Česká justice k dispozici. Dotaci ze státního rozpočtu dostala 3% ze všech 118 tisíc registrovaných neziskových organizací, z krajů je dotováno 7% organizací. (Česká justice)

7186 Vysílat vojáky na krátké mise by mohla jen vláda

Vysílat vojáky na krátké mise by mohla jen vláda
Vláda by mohla mít pravomoc rozhodnout o vyslání vojáků do zahraničí až na 60 dnů, aniž by misi musel schvalovat parlament. Ústavní novelu, kterou předložila skupina poslanců napříč politickým spektrem kromě KSČM, v pondělí řešil kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). (Novinky)

7185 U.S. Steel odchádza, ponuku na prevzatie koncernu už podali aj Třinecké železárny, nebola úspešná

U.S. Steel odchádza, ponuku na prevzatie koncernu už podali aj Třinecké železárny, nebola úspešná
Nateraz nie je známy postoj ministerstva hospodárstva a vlády. Kabinet ešte v roku 2013 podpísal s U. S. Steel memorandum, v ktorom sa Američania zaviazali, že fabriku budú v Košiciach prevádzkovať do roku 2018 a nebudú prepúšťať. (Hlavné správy)

7184 Alexander Rogers o aktuálnom dianí na Ukrajine: Potkany utekajú, cestujúci prvej triedy už odplávali na záchranných člnoch

Alexander Rogers o aktuálnom dianí na Ukrajine: Potkany utekajú, cestujúci prvej triedy už odplávali na záchranných člnoch
„Dobre informovaní cestujúci prvej triedy a dôstojnícky zbor lode Ukrajina nielenže si už nasadol do záchranných člnov, ale polovica z nich už dávno odplávala preč. Ostatní ešte horúčkovito nakladajú do člnov všetko, čo nakradli – to, čo tí predošlí ešte nestihli odviezť preč. Iba slepí nevidia, čo sa deje. Ako sa to dá prehliadnuť? Nechápem,“ prízvukuje. (Hlavné správy)

7183 Sněmovna v tichosti schválila návrh zákona proti „ruské propagandě“

Sněmovna v tichosti schválila návrh zákona proti „ruské propagandě“
Jde o návrh zákona, který se zabývá řadou sporných otázek, vztahujících se k výměně informací, včetně ruské propagandy, nebo spíše toho, co vláda nazývá propagandou, a navrhuje potenciální přísná opatření pro „provinilce“. (Zero Hedge via Zvědavec)

7182 Siouxové čelí brutálnímu násilí, jen hodiny zbývají do vypršení ultimáta

Siouxové čelí brutálnímu násilí, jen hodiny zbývají do vypršení ultimáta
Už jen několik hodin mají bojovníci Siouxů, Šajenů, Apačů a desítek dalších kmenů ze Spojených států a Kanady na opuštění stanového tábora v Severní Dakotě. Sjeli se tam po tisících, aby bránili vodu a tedy i životy Siouxů žijících v indiánské rezervaci Standing Rock. (Vox)

7181 Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?

Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?
Velkou neznámou zůstává, jak na italské referendum zareagují bruselské špičky, nebo zda budou s to alespoň poctivě popsat příčiny unijní krize. Bez definice problému a přiznání chyb řešení nalézt nelze. (Literární noviny)

7180 Aby se kostelník mohl stát prorokem, musejí padat chrámy

Aby se kostelník mohl stát prorokem, musejí padat chrámy
Rozhovor s Ondřejem Maclem (1989), vystudovaným sociálním pracovníkem, literárním teoretikem a publicistou (mj. A2, Kulturní noviny, Deník Referendum a Tvar) – a dnes už i životním praktikem, který poznal svět, pracuje jako asistent postižených a zároveň opět studuje, tentokrát Katedru autorské tvorby a pedagogiky DAMU pod vedením legendárního profesora Ivana Vyskočila...
Generace našich rodičů se tak dlouho dojímala svobodou a nadávala na komunismus, až jí skoro ujel vlak napodruhé, a dnes si se sklopenou hlavou přivyká na sametovou normalizaci. (Kulturní noviny)

7179 Během nepokojů na Majdanu zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil

Během nepokojů na Majdanu zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil
Až do současnosti nikdo z nějakých neznámých důvodů neřekl, že od listopadu 2013 do února 2014 zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil, nikdo neřekl, že jich 932 bylo zraněno a že to nebyly škrábance a oděrky, ale vážná poranění. 257 jich mělo těžká zranění a 158 utrpělo střelné rány", upozornil bývalý velitel těchto jednotek Šuljak. (The Russophile)

7178 Jsme ve válce

Jsme ve válce
Ať se to komu líbí, či ne, Štětina má pravdu. Jsme ve válce. Proti své vůli a mimo jiné i jeho osobním přičiněním jsme se do ní dostali. (Nová republika)

7177 Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu

Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu
Americká sněmovna reprezentantů se natolik cítí být ohrožena pravdou, že vydává zákon o jejím zákazu. Nu a jelikož tuto pravdu vyslovují tzv. „ruští agenti“ šířící „falešné zprávy“, tato jediná pravda se v USA zakazuje. (Outsidermedia)

7176 Alternativní média vracejí úder mainstreamovému tisku za prezentaci černé listiny zpravodajských stránek

Alternativní média vracejí úder mainstreamovému tisku za prezentaci černé listiny zpravodajských stránek
List Washington Post minulý týden poskytl prostor pro tvrzení stínové, anonymní organizace, která osočuje tucty webů alternativních médií v USA, kritických k současnému směřování politiky establishmentu, že jsou „rutinními šiřiteli ruské propagandy“... Skutečným zdrojem „falešných zpráv“ jsou mainstreamová média...(Activist Post via NWOO)

7175 Obyvatelé Neuperlachu (Mnichov) dokončili stavbu zdi proti uprchlíkům

Obyvatelé Neuperlachu (Mnichov) dokončili stavbu zdi proti uprchlíkům
Celkem 4 m vysoká zeď dělí obyvatele Neuperlachu v Mnichově od zdejších uprchlických přistěhovalců. Ti nemají práci, ani jiné rozumné zaměstnání. Hlukem a nočním řáděním obtěžují zdejší občany. (TRT World)

7174 Sněmovna kývla na novelu o národních parcích. To jsem opravdu nečekal, děkoval Brabec

Sněmovna kývla na novelu o národních parcích. To jsem opravdu nečekal, děkoval Brabec
V národních parcích na Šumavě, v Krkonoších, v Českém Švýcarsku a v Podyjí se mají změnit pravidla. Některá doposud nepřístupná místa by se měla otevřít turistům. Zároveň má být na polovině území národních parků zachována divoká příroda. (Novinky)

7173 Hollande oficiálně odmítl podruhé kandidovat

Hollande oficiálně odmítl podruhé kandidovat
Současný francouzský prezident Francois Hollande oznámil, že nebude bojovat o funkci hlavy státu po skončení prvního funkčního období... Na jaře tohoto roku jeho popularita klesla na 14 %. (RBC.ru)

7172 Naladění na vojenskou notu: S čím se Lukašenko vrátil z Moskvy?

Naladění na vojenskou notu: S čím se Lukašenko vrátil z Moskvy?
Na setkání Aleksandera Lukašenka a Vladimira Putina během oslav sedmdesátin patriarchy Kirila mnozí v Minsku významně sázeli. Vleklý plynový konflikt, problém dodávek ropy, financování běloruské ekonomiky a řadu dalších otázek již nelze řešit jinak, než na úrovni hlav států. Nicméně vytrvalé mlčení ohledně programu setkání jak oficiálního Minsku, tak Kremlu přimělo většinu analytiků poznamenat, že rozhovory sotva skončily úspěchem, obzvláště pro běloruskou stranu. (EurAsia Daily via Zvědavec)

7171 Perličky z tisku za listopad 2016

Perličky z tisku za listopad 2016
Nic nesmrdí, všechno je voňavoučké. Jede se v pohodičce už několik desetiletí ultraprasácká schachtiánská válečná a exekuční mafiánsko-oligarchická ekonomika, humanitární bombardovačka a lidskoprávní drancovačka a zásadní spor se vede o to, jestli ten fašismus má být s lidskou tváří nebo ho tou lidskou tváří nevylepšovat a nechat ho tak jak je, jestli se mají na bomby a exekuční příkazy malovat srdíčka nebo ne a jestli mají na masových hrobech tancovat homosexuálové nebo ne. Na tom elita národa oduševněle rajtuje už 25 let. (Outsidermedia)

7170 Rusko hledá přátele a stojí o spolupráci s USA, řekl Putin

Rusko hledá přátele a stojí o spolupráci s USA, řekl Putin
Vzhledem k problémům, s nimiž se ruská ekonomika potýká, očekává letos Putin pokles HDP o 0,6 procenta. Loni zaznamenala ruská ekonomika propad o 3,7 procenta, nejvíce od globální finanční krize z roku 2009. (Novinky)

7169 Putin: Rusko bude natahovat potravinové embargo, jak jen to půjde

Putin: Rusko bude natahovat potravinové embargo, jak jen to půjde
Podle vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina na zasedání Všeruské lidové fronty se mnoha ruským podnikatelům sankce proti Rusku vyplácí – a snaží se proto, jak jen to jde, oddálit zrušení odvetných opatření Moskvy. (Nová republika)