Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6816

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7690 Zbyněk Fiala: Putin podle Stona

Zbyněk Fiala: Putin podle Stona
Českým novinářům se nelíbí, že ve filmu o Putinovi je hlavní postavou ruský prezident, a nikoliv poštěkávající novinář, který by tomu lháři prolhanému nedal slovo. (Parlamentní listy)

7689 Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii
Napětí v Sýrii dosáhlo historického vrcholu, když americké ozbrojené síly sestřelily syrský SU-22, který útočil na džihádistické síly Al-Kajdy na zemi... USA nebyly vyzvány mezinárodně uznávanou syrskou vládou bojovat s ISIS na syrské půdě, tudíž Spojené státy de facto provedly invazi a okupují východ Sýrie. (ICH via Zvědavec)

7688 Evropská unie: podaří se potlačit vzpouru na lodi?

Evropská unie: podaří se potlačit vzpouru na lodi?
Maďarsko, Česká republika a Polsko odmítají „kvóty na terorismus“... Rozpory dělící země západní Evropy z jedné strany od zemí střední a východní Evropy na druhé straně mají hlubší charakter, než je problém kvót... „Ve skutečnosti evropské země, které předtím nebyly součástí komunistického bloku, podezřívají své sousedy, že se vzdalují od evropských liberálně demokratických hodnot. Nastolovat otázku uprchlíků je pro ně výhodnější než obviňovat východoevropské země, že nerespektují princip suverenity práva.“(Fondsk.ru via Zvědavec)

7687 Brian Cloughley: Válka je zase o něco blíž

Brian Cloughley: Válka je zase o něco blíž
Vědecká a bezpečnostní rada Bulletinu atomových vědců (Bulletin of Atomic Scientists), vydala varovné prohlášení, podle něhož je svět nukleární válce dnes blíž, než od roku 1953 kdy byl. (SCF via Outsidermedia)

7686 Už nežijeme ve společném světě

Už nežijeme ve společném světě
Zdá se, že boj proti změně klimatu je dnes už minulostí: ve skutečnosti již bojujeme s její krutou realitou. Lidé, kteří dnes drží v rukou politickou a ekonomickou moc, na nás zapomněli. Musíme se zachránit sami, což v tomto případě znamená zbavit se extraktivní logiky pozdního kapitalismu. (A2larm)

7685 V Litvě nadšeně vítají německé vojáky

V Litvě nadšeně vítají německé vojáky
Když během druhé světové války dorazila nacistická armáda do Litvy, mnoho místních vojáky srdečně vítalo květinami či hajlováním. Věřili, že je německá vojska osvobodí od sovětské okupace. Teď jsou Němci zpět a znovu jsou s nadšením vítáni. (Echo24)

7684 Příběh domény .SK, aneb krádež za bílého dne

Příběh domény .SK, aneb krádež za bílého dne
Slovenská národní doména .SK je už téměř dvacet let v držení soukromé firmy. To není běžná situace, rozhodně ne v Evropě či jiných civilizovaných částech světa. Navíc firma ke správě domény přišla podvodem. (Root.cz)

7683 Tereza Spencerová: „Blbiny“ a realita dneška

Tereza Spencerová: „Blbiny“ a realita dneška
Trump jednoznačným příklonem k Saúdům jen dál oslabil důvěryhodnost USA na Blízkém východě. A nejenom tam, samozřejmě – nezapomínejme, že spousta amerických základen je „kvůli její bezpečnosti“ i v Evropě. Kdo by jim ještě tak asi věřil, když se už obecně a na beton ví, že si jejich služby může kdokoli – včetně sponzorů teroristů, a to zdůrazňuji – prostě a obyčejně koupit nebo třebas přeplatit? Mimochodem, Katar se podle všeho z tlaku vykoupil smlouvou, podle níž z USA odebere staré stíhačky F15 za celých 12 miliard dolarů. (Literární noviny)

7682 Aktuálně z Ukrajiny: Útok na demonstraci Socialistické strany Ukrajiny

Aktuálně z Ukrajiny: Útok na demonstraci Socialistické strany Ukrajiny
Na lidi protestující v „evropské“ metropoli Kyjevě zaútočily nacionalistické bojůvky. (Outsidermedia)

7681 Obživlosti: Prázdné ruce

Obživlosti: Prázdné ruce
U hledání Boha nejde o to, zda je či není. Jde o to, zda se nechá vidět. (Kulturní noviny)

7680 Torpédoborec americké armády se srazil u Japonska s obchodní lodí

Torpédoborec americké armády se srazil u Japonska s obchodní lodí
Fitzgerald se u pobřeží Japonska srazil s obchodní lodí plující pod filipínskou vlajkou. Nehoda se stala v sobotu brzo ráno místního času asi 103 km jihozápadně od japonského města Jokosuka. Nedaleko se nachází americká námořní základna. Nehodu potvrdila americká armáda. (Novinky)

7679 Kvóty, NATO a česká vláda

Kvóty, NATO a česká vláda
Pro veřejný diskurs v České republice je příznačné, že zatímco migrace lidí, kteří riskují cestu do Evropy v naději na lepší život vadí, migrace amerických vojáků, již s poníženým souhlasem české vlády vedené sociálními demokraty bez omezení korzují Českem směrem na východ, nevadí. Jsou lidé, kteří konvoje NATO, organizace, do níž ČR vstoupila s rozbombardováním Jugoslávie, dokonce vítají jako “záruku demokracie”. Jsou to možná titíž, kteří “zásadně” odmítají uprchlíky, jež americká armáda rekrutuje z místních obyvatel po celém světě. (!argument)

7678 Spiknutí vojensko-bezpečnostních kruhů proti Trumpovi je reálné

Spiknutí vojensko-bezpečnostních kruhů proti Trumpovi je reálné
Prezident Trump je sice hlavou státu, vlády a vrchním velitelem armády, ale jeho vlastní administrativa je prolezlá zrádci, kteří mají v plánu ho svrhnout. Schyluje se zde k jakési občanské válce, ve které hlavní město usiluje o odvolání vlastního prezidenta. (Katehon.com via Zvědavec)

7677 Nultá hodina ČSSD

Nultá hodina ČSSD
Propad preferencí ČSSD si žádal reakci. Ta, ke které se lídři strany rozhodli, však působí jako ten nejhorší myslitelný krok. (A2larm)

7676 Bohatí sousedé mají podíl na smrti v londýnském Grenfell Tower

Bohatí sousedé mají podíl na smrti v londýnském Grenfell Tower
Odborníci a politici se snaží najít příčinu a vysvětlit, co způsobilo ničivý požár Grenfell Tower v Londýně, který zapříčinil smrt nejméně dvanácti a zranění desítek dalších lidí. (Literární noviny)

7675 Veolia prodá podíl ve vodárenské firmě na severu Čech, právníci se podivují nad okolnostmi obchodu

Veolia prodá podíl ve vodárenské firmě na severu Čech, právníci se podivují nad okolnostmi obchodu
Vedení SVS tvrdí, že se kontrola nad vodohospodářským byznysem v severních Čechách se vrací pod kontrolu měst a obcí. „Akcionáři SVS dnes svými hlasy potvrdili naše společné čtyřleté úsilí, jímž bylo dostat vodu a s ní spojené provozování v severočeském regionu opět pod plnou kontrolu měst a obcí. Schválená strategie nám umožní ukončit bez sankcí provozní smlouvu se společností Veolia již v roce 2018, tedy o dva roky dříve, než bylo původně plánováno. A to bez jakýchkoli negativních dopadů na kvalitu poskytovaných služeb nebo ekonomiku firmy,“ uvedl ředitel SVS Bronislav Špičák. Podle něj akcionáři získají prostředky v řádu stovek milionů korun, které by jinak na dividendách putovaly ještě dva roky do Francie. (Kurzy.cz)

7674 OECD: Míra zaměstatnosti je vyšší než v roce 2007, ale podmínky práce a mzdy se zhoršily

OECD: Míra zaměstatnosti je vyšší než v roce 2007, ale podmínky práce a mzdy se zhoršily
Lidé necítí žádný prospěch z toho, že mají zaměstnání, mají stagnující mzdy a žádné vyhlídky, uvedl šéf OECD Angel Gurría. Populistická vzpoura proti globalizaci je problémem i pro politiky, které dlouhodobě navrhovaly organizace jako právě OECD. Ty totiž zdůrazňovaly výhody globální integrace. (!argument)

7673 Plenární zasedání Evropského parlamentu, červen 2017

Plenární zasedání Evropského parlamentu, červen 2017
Socialisté a demokraté odmítají záměr Evropské komise znovu autorizovat glyfosát na dalších 10 let. Je nutné zdůraznit, že celý klasifikační proces evropských agentur je provázen nedostatkem transparentnosti. Autorizace glyfosátu, nejrozšířenějšího herbicidu na světě, byla z velké části založena na nepublikovaných vědeckých materiálech poskytnutých samotným průmyslem anebo na údajně nezávislých vědeckých studiích, které byly tímto průmyslem sponzorovány. (ČSSD)

7672 Počteníčko: Libosad

Počteníčko: Libosad
Před sedmdesáti pěti lety došlo k atentátu na Reinharda Heydricha, po němž následovala nejrozsáhlejší vlna teroru v moderních českých dějinách. V oněch dnech se odehrává následující kapitola románu Jiřího Gruši Dotazník, magickorealistické kroniky popisující osudy obyvatel fiktivního městečka Chlumce v době od 18. století do nástupu normalizace. (Kulturní noviny)

7671 Glyfosát a postupy povolování

Glyfosát a postupy povolování
V otázce glyfosátu Evropská komise mlčí a nic nečiní! Glyfosát rozhodně není zdravotně nezávadný! (Kateřina Konečná)

7670 Seberte hochům z ČNB sirky, než něco zapálí

Seberte hochům z ČNB sirky, než něco zapálí
Centrální bankéři stále více připomínají děti, které si šly hrát se sirkami do stohu. Až ho zapálí, budou volat "hoří". (Týden)

7669 Putin: Masky jsou strženy

Putin: Masky jsou strženy
Putin je nucen jednat a pokoušet se řešit problémy s prezidenty západních zemí vycházeje přitom z přijatých principů současné politiky. Nikdy však přitom nezapomíná na realitu „Velké hry“ a na to, že ve skutečnosti nebojuje s Obamou, Trumpem nebo trojicí Sarkozy-Hollande-Macron, ale s těmi „chlápky v tmavých oblecích a s kufříky“. Nejde o žádnou konspirologii, ale o realitu. (Srspol.sk)

7668 Státní loterie Slizka

Státní loterie Slizka
V souvislosti s aférou rozdělování dotací na fotbal je dobré si připomenout, že byly doby, kdy byl sport financován jinak, než přímo ze státního rozpočtu. (Kverulant.org)

7667 Japonsko šest let po katastrofě ve Fukušimě přes obavy enviromentalistů opět zprovoznilo dva jaderné reaktory

Japonsko šest let po katastrofě ve Fukušimě přes obavy enviromentalistů opět zprovoznilo dva jaderné reaktory
Japonský soud v úterý navzdory tvrdému odporu veřejnosti povolil spustit dva další jaderné reaktory. Jedná se o další vítězství vládního projaderného směřování. (Firstpost.com)

7666 Jelena Bondarenko: V ukrajinských věznicích a vyšetřovacích vazbách sedí pro osobní přesvědčení 5000 lidí

Jelena Bondarenko: V ukrajinských věznicích a vyšetřovacích vazbách sedí pro osobní přesvědčení 5000 lidí
Na Ukrajině je nyní ve věznicích kyjevského režimu více než 5000 politických vězňů, kteří jsou zadrženi výhradně pro své názory, jež se liší od těch, které jsou prosazovány současnou vládu. Ve vysílání talk show 60 minut to 8. 6. 2017 řekla ukrajinská opoziční politička, bývalá poslankyně za Stranu regionů Jelena Bondarenko. (Dex TV via Nová republika)