Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7553

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8438 Bývalý Trumpův poradce Gates se přiznal, chce spolupracovat s FBI

Bývalý Trumpův poradce Gates se přiznal, chce spolupracovat s FBI
Bývalý významný člen volebního štábu Donalda Trumpa Rick Gates se přiznal ke spiknutí proti Spojeným státům a ke lhaní vyšetřovatelům. Z trestných činů ho obvinil zvláštní tým FBI vedený Robertem Muellerem, který pátrá po stopách ruského vlivu na americké prezidentské volby v roce 2016. Za přiznání a spolupráci s vyšetřovateli Mueller slíbil Gatesovi nižší trest. (Česká televize)

8437 Policie zadržela Oděsany, kteří se chystali oslavit 23. únor

Policie zadržela Oděsany, kteří se chystali oslavit 23. únor
Policisté zadrželi asi 20 lidí, kteří se shromáždili u památníku neznámého námořníka na Aleji Slávy v Oděse, aby oslavili Den obránce vlasti. (Strana.ua)

8436 Tereza Spencerová: Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA

Tereza Spencerová: Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA
...dosáhnout toho, aby si Damašek po letech vydechl, vnímá režim podle všeho jako prioritu bez ohledu na to, co se odehrává jinde po Sýrii. A všechny ty zprávy o „mazání Ghúty z mapy“ a „čekání na smrt“ jen ze všeho nejvíc dokládají, že džihád u Damašku má na kahánku. (Literární noviny)

8435 Korupční smyčka kolem izraelského premiéra se stahuje

Korupční smyčka kolem izraelského premiéra se stahuje
Korupční skandál izraelského premiéra Benjamina Netanjahua nabírá na obrátkách. Poté, co jej minulý týden izraelská policie doporučila oficiálně obžalovat z uplácení, podvodu a zpronevěry, vytasila se tento týden s dalším esem – proti Netanjahuovi bude pravděpodobně svědčit jeho dlouholetý spolupracovník Shlomo Filber. Izraelská policie chce Netanjahua stíhat kvůli podezření z přijímání extravagantních darů v hodnotě přes 280 000 dolarů od hollywoodského producenta Arnona Milchana výměnou za údajnou podporu jeho byznysu a vyřešení problémů s vízem. Netanjahu měl dále požadovat od vydavatele jednoho z největších izraelských deníků Yedioth Ahronoth příznivé zpravodajství o své osobě výměnou za přísnější regulace konkurenčních periodik. (Respekt)

8434 Válka farmaceutických gigantů proti našim dětem: 1 milion dětí do 6 let užívá psychiatrické drogy

Válka farmaceutických gigantů proti našim dětem: 1 milion dětí do 6 let užívá psychiatrické léky
Milionu dětí do 6 let ve Spojených státech jsou předepisovány psychiatrické léky. Toto číslo je obzvláště znepokojivé vzhledem k rozsáhlým vedlejším účinkům a neúčinnosti velké řady těchto škodlivých drog. (Natural News)

8433 Romský pianista Tomáš Kačo zahrál v Carnegie Hall. Inspiruje nejen svých 11 sourozenců

Romský pianista Tomáš Kačo zahrál v Carnegie Hall. Inspiruje nejen svých 11 sourozenců
Koncert v newyorské Carnegie Hall je pro mnohé hudebníky snem. Ve čtvrtek večer se splnil mladému pianistovi Tomáši Kačovi z Nového Jičína. Po absolvování prestižní hudební školy Berklee a velké chvíli ve slavné síni má nyní další mety. Chtěl by se prosadit jako interpret i skladatel na světové scéně. (Česká televize)

8432 V souvislosti s kauzou ČEZ rezignovala bulharská ministryně energetiky

V souvislosti s kauzou ČEZ rezignovala bulharská ministryně energetiky
Bulharská ministryně energetiky Temenuzhka Petková odstoupila ze své funkce. K rozhodnutí došla poté, co média informovala o jejím napojení na vlastníky malé a téměř neznámé firmy Inercom. Ta kupuje majetek české energetické společnosti ČEZ v Bulharsku. (Seznam Zprávy)

8431 V našem světě není spravedlnosti

V našem světě není spravedlnosti
Tento týden na shromáždění v Kuvajtu slíbili arabští ropní boháči dát 30 miliard dolarů na rozběh obnovy válkou zničeného Iráku. Zní to sice pěkně, ale takováto konkláve jsou neblaze proslulá grandiózními nabídkami, z nichž se toho nakonec splní jen málo. (Blog Erica Margolise via Zvědavec)

8430 Afrín je známkou kolapsu amerického vlivu v Sýrii

Afrín je známkou kolapsu amerického vlivu v Sýrii
Pro Washington byla cesta nejmenšího odporu taková: použít Kurdy, aby odvrátili ISIS a pak se na ně vykašlat. Kurdům nezbylo nic jiného, než se obrátit k Assadovi a Rusům, kteří ho podporují. A výsledkem je, že Rusko je nyní klíčový spojenec jak Assada, tak i kurdských milicí, které ovšem USA považovaly „za své“ v regionu. (Asia Times via !argument)

8429 Bude jaderná válka „brnkačka“?

Bude jaderná válka „brnkačka“?
aneb Jak se dělají „fejknjůz“ …a ruští špióni. (Outsidermedia)

8428 Čeští biatlonisté se na protest nezúčastní finále SP v Rusku

Čeští biatlonisté se na protest nezúčastní finále SP v Rusku
Čeští biatlonisté se nezúčastní březnového finále Světového poháru, které Mezinárodní biatlonová federace IBU navzdory dopingovému skandálu v Rusku ponechala v Ťumeni. Po skončení biatlonových závodů na olympiádě v Pchjongčchangu to uvedli šéf svazu Jiří Hamza a šéftrenér Ondřej Rybář. (Česká televize)

8426 Ruští liberálové prosazují privatizaci za bilion rublů

Ruští liberálové prosazují privatizaci za bilion rublů
Medveděvovská vláda nadále trvá na “ideologickém” prodeji státního majetku. Nehledě na dodatečné příjmy z ropy a plynu, které nečinně leží v “trezoru”, otázka privatizace četných likvidních aktiv neustoupila do pozadí. (Cont.ws)

8425 Čarnogurský: Vojenským Schengenom nás štvú proti RF. V prípade vojny naši prebehnú k Rusom

Čarnogurský: Vojenským Schengenom nás štvú proti RF. V prípade vojny naši prebehnú k Rusom
V dohľadnej dobe vznikne v Európe systém umožňujúci voľný pohyb vojsk NATO po európskom území — vojenský Schengen. Vojská členských krajín NATO sa tak budú môcť po Európe presúvať na cvičenia či napríklad na misie v Pobaltí bez obmedzení. Bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský, ktorý v súčasnosti vedie protestné hnutie proti aktivitám NATO na Slovensku opatrenie tvrdo kritizuje. (Sputnik)

8424 To byla šupa: Bažiny odpálily raketu. Konec spekulací o spojení Trumpa s Putinem! Kolik infarktů bylo o víkendu ve Washingtonu? Hrstka beránků moc parády neudělá. Vyšetřovatel si svůj úspěch takto nepředstavoval. A dál?

To byla šupa: Bažiny odpálily raketu. Konec spekulací o spojení Trumpa s Putinem! Kolik infarktů bylo o víkendu ve Washingtonu? Hrstka beránků moc parády neudělá. Vyšetřovatel si svůj úspěch takto nepředstavoval. A dál?
Gary Gindler komentuje fiasko, jímž skončilo velkolepé devítiměsíční ostře sledované vyšetřování údajného ruského vlivu na výsledek amerických prezidentských voleb. (American Thinker via Protiproud)

8423 Královehradecké ohlédnutí za 40. sjezdem ČSSD

Královehradecké ohlédnutí za 40. sjezdem ČSSD
Pavel Smetana hodnotí královédradecký sjezd české sociální demokracie. Má strana naději? A co se na sjezdu povedlo? (!argument)

8422 FOTO: Tajné fotografie ze skladu Amazonu odhalily realitu práce pro populární obchod

FOTO: Tajné fotografie ze skladu Amazonu odhalily realitu práce pro populární obchod
Reportér z novin Sunday Mirror provedl utajenou sondu do skladu jedné z poboček Amazonu v britském Essexu. Novinář zde strávil pět týdnů a odhalil realitu toho, jaké to je pro tuto americkou společnost pracovat. To, že jsou zaměstnanci z práce odváženi v sanitkách, protože se za každou cenu snaží dosáhnout cílů stanovených společností, není podle reportéra nic neobvyklého. (Eurodeník.cz)

8421 Corbyn nebyl komunistický špion

Corbyn nebyl komunistický špion
Výroky rozvědčíka Jána Sarkocyho o záměrné spolupráci Jeremyho Corbyna s StB jsou hoax. Ukazují to dokumenty o Sarkocym, uložené v Archivu bezpečnostních složek. (A2larm)

8420 Stropnický ujistil Ukrajinu o české podpoře protiruských sankcí

Stropnický ujistil Ukrajinu o české podpoře protiruských sankcí
Český ministr zahraničí Martin Stropnický se vyslovil na schůzce s šéfem ukrajinského MZV Pavlem Klimkinem pro zachování protiruských sankcí, informuje tisková služba ukrajinského ministerstva zahraničí. Schůzka dvou diplomatů se konala na půdě Mnichovské konference pro bezpečnost. (Sputnik)

8419 Satelitní zástavba aneb Pouhá spotřeba prostoru namísto rozvinutí potenciálů?

Satelitní zástavba aneb Pouhá spotřeba prostoru namísto rozvinutí potenciálů?
Stručný úvod do problematiky satelitních sídlišť na zelené louce ve venkovských prostorech. (Outsidermedia)

8418 Když musejí za dospělé zaskakovat děti

Když musejí za dospělé zaskakovat děti
Floridští studenti ze střední školy v Parklandu s nebývalou razancí žádají americké zákonodárce, aby zpřísnili zákony týkající se zbraní. (A2larm)

8417 Výzva bývalé „básnířky Majdanu“ Evropě: Všechno, co jste chtěli vědět o Ukrajině, ale báli jste se zeptat Hitchcocka

Výzva bývalé „básnířky Majdanu“ Evropě: Všechno, co jste chtěli vědět o Ukrajině, ale báli jste se zeptat Hitchcocka
Jevhenija Bilčenko, „básnířka Majdanu“, nabízí svůj pohled na politický vývoj na současné Ukrajině. (!argument)

8416 Výzva: Začínáme se podobat Rusku. Útočí se na elity, inteligence je podřízena mase, říká novinářka Procházková

Výzva: Začínáme se podobat Rusku. Útočí se na elity, inteligence je podřízena mase, říká novinářka Procházková
Rozhovor s novinářkou Petrou Procházkovou. (Seznam.cz)

8415 Haitský prezident: Oxfam je len špička ľadovca. Aféry kryjú aj Lekári bez hraníc

Haitský prezident: Oxfam je len špička ľadovca. Aféry kryjú aj Lekári bez hraníc
Prezident Haiti Jovenel Moïse v telefonickom rozhovore pre agentúru Reuters uviedol, že škandál okolo sexuálnych prečinov pracovníkov charitatívnej organizácie Oxfam je len špičkou ľadovca a mali by sa prešetriť taktiež aktivity iných skupín na Haiti, ako napríklad Lekári bez hraníc. (Hlavné správy)

8414 Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?

Eskalace v Sýrii – kam až lze Rusy dotlačit?
Události v Sýrii se v poslední době evidentně zhoršily a roste množství důkazů, že ruské síly v Sýrii jsou cílem systematické kampaně „opotřebovávacích útoků“. (The Saker via Zvědavec)

8413 Pozvánka: Ukrajina čtyři roky po Majdanu

Pozvánka: Ukrajina čtyři roky po Majdanu
21. února 2018, 18:00 hod., Praha, Novotného lávka, Dům ČSVTS, Willenbergův sál. (Outsidermedia)