Loading...
 

Traker: Zprávy_jednou_větou

Nalezeno položek: 5814
ID Cislo Nadpis Text Kategorie
6598 Európska komisia nás núti umožniť nákup pôdy cudzincom. Dala nám ultimátum a vyhráža sa súdom

Európska komisia nás núti umožniť nákup pôdy cudzincom. Dala nám ultimátum a vyhráža sa súdom
V prípade Bulharska a Slovenska hlavnou obavou podľa Bruselu je, že nákupcovia musia byť osoby s dlhodobým pobytom v krajine, čo diskriminuje ostatných štátnych príslušníkov členských štátov EÚ. (Hlavné správy)

6597 Rusko odhalilo turecké společnosti pomáhající ISIS vyrábět bomby

Rusko odhalilo turecké společnosti pomáhající ISIS vyrábět bomby
Rusko předložilo OSN seznam tureckých firem, o kterých Moskva věří, že poskytují islámskému státu složky potřebné k výrobě domácích výbušných zařízení.

6596 Exkluzivně: Tahle výměna byla nejtěžší, u níž jsem kdy byl, tvrdí vyjednavač. Šlo i o Krym

Exkluzivně: Tahle výměna byla nejtěžší, u níž jsem kdy byl, tvrdí vyjednavač. Šlo i o Krym
Jde tu o hrozbu dvaceti Černobylů. Ani k nám vlastně nemusíte vozit jadernou pumu, aby se rozpoutala katastrofa světového rozměru. Nevím, zda si mocnosti uvědomují, že jakýkoliv konflikt na Ukrajině může přerůst v globální válečnou krizi, ve zničující světovou válku. (Aktuálně.cz)

6595 Nadija Savčenková je zpět na Ukrajině, v Kyjevě ji vítaly davy lidí

Nadija Savčenková je zpět na Ukrajině, v Kyjevě ji vítaly davy lidí
Ukrajina dostane zpátky Krym a východ země obsazený povstalci, stejně jako dostala zpět Nadiju Savčenkovou. V projevu k ukrajinskému národu to dnes prohlásil prezident Petro Porošenko. (Český rozhlas)

6594 Horáček zvažuje prezidentskou kandidaturu, na kampaň by dal 50 milionů korun ze svého

Horáček zvažuje prezidentskou kandidaturu, na kampaň by dal 50 milionů korun ze svého
K uvažování o možné kandidatuře ho přiměly výzvy od lidí, které slýchává na vystoupeních nebo i facebooková stránka Michal Horáček for president, za jejíž iniciativou stojí českobudějovický manažer obchodu a Horáčkův fanoušek Jaroslav Hrubý. (Aktuálně.cz)

6593 V rakouském městě Waidhofen an der Ybbs byla zaregistrována účast voličů v prezidentských volbách 146,9 %

V rakouském městě Waidhofen an der Ybbs byla zaregistrována účast voličů v prezidentských volbách 146,9 %
Předseda místní volební komise přiznal chybu a sdělil, že správné výsledky budou oznámeny 1. června. (Expert.ru)

6592 Ukrajina mezi fašismem, ochlokracií a rozpadem

Ukrajina mezi fašismem, ochlokracií a rozpadem
Ukrajincům byla slíbena budoucnost, že země bude vypadat jako Německo, a místo toho dostali Somálsko. (The Saker via Zvědavec)

6589 Design-fiction jménem Hyper-Reality

Design-fiction jménem Hyper-Reality
Nejnovější krátký film designéra Keiichi Matsudy ze série design-fiction se jmenuje Hyper-Reality. Ukazuje, kam až mohou dojít dnešní hrátky s virtuální a rozšířenou realitou. (zive.cz)

6588 Britská historička Catherine Hallová odmítla izraelskou vědeckou cenu

Britská historička Catherine Hallová odmítla izraelskou vědeckou cenu
Britská historička Catherine Hallová odmítla izraelskou vědeckou cenu v hodnotě 330.000 dolarů. Důvodem je trvalá ilegální a nelidská okupace arabských území. (972mag.com)

6587 REPORTÁŽ z Brazílie: LAVA-JATO – pračka peněz

Reportáž z Brazílie: LAVA-JATO – pračka peněz
Brazilský bermudský trojúhelník aneb Pád socialismu v Brazílii. Letos opozice opětovně dopravila do parlamentu žádost o impeachment Dilmy. První útok se vládní garnituře podařilo 8.12.2015 odrazit, ale nyní už je pro odvolání 70 % obyvatel. (Literární noviny)

6586 Upřímné vystoupení reportéra Českého rozhlasu o Sýrii a islámu. Kdo čeká to, co se běžně říká, zažije šok

Upřímné vystoupení reportéra Českého rozhlasu o Sýrii a islámu. Kdo čeká to, co se běžně říká, zažije šok
Válku v Sýrii rozpoutaly Katar, Turecko a Saúdská Arábie. Ta šíří radikální islám. Kvůli tomu může dojít ke konfliktu mezi západní civilizací a islámem. Ostrá slova zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu Roberta Mikoláše na besedě v liberecké knihovně. (Parlamentní listy)

6585 Turecký parlament dnes schválil zrušení imunity zhruba pro čtvrtinu poslanců

Turecký parlament dnes schválil zrušení imunity zhruba pro čtvrtinu poslanců.
Nová pravidla mají postihnout přinejmenším 138 z 550 zákonodárců, vůči nimž ve sněmovně leží podněty k trestnímu stíhání, uvedla agentura DPA. Nejvíce zasaženou stranou bude opoziční prokurdská Lidová demokratická strana (HDP), která může přijít až o 50 z 59 poslanců.(ČTK)

6584 Pětiprocentní zvýšení platů pracovníků ve školách

Pětiprocentní zvýšení platů pracovníků ve školách ,
o němž hovořil ministr financí Andrej Babiš (ANO), považují školské odbory za naprosto nepřijatelné. Trvají na desetiprocentním růstu platů učitelů i nepedagogických pracovníků v roce 2017. (Týden.cz)

6583 Ondřej Rohlík, expert ministerstva dopravy pro kosmické aktivity, bere měsíčně v průměru 180 000 korun

Ondřej Rohlík, expert ministerstva dopravy pro kosmické aktivity, bere měsíčně v průměru 180 000 korun
S Rohlíkem coby externím poradcem uzavřelo ministerstvo smlouvu na pět měsíců za 900 000 korun. Rohlík přitom inkasoval na ministerstvu miliony již dříve, upozorňoval na to i Nejvyšší kontrolní úřad. Podle mluvčího ministerstva dopravy však v ČR není dostatek expertů pro kosmické aktivity, proto znovu spolupracuje právě s Rohlíkem. (Aktualne.cz)

6582 Pelikán plánuje projekt „otevřené věznice”, odsouzení mají být samostatnější

Pelikán plánuje projekt „otevřené věznice”, odsouzení mají být samostatnější
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) chce hledat v německém vězeňství inspiraci pro programy zacházení s českými vězni. Po úterní návštěvě drážďanské věznice uvedl, že ho zaujal tamní režim, který ponechává vězňům mnohem větší odpovědnost za sebe samotné. (Novinky)

6581 Obviněný detektiv Holub vynášel informace o vyšetřování Homolky i DPP

Obviněný detektiv Holub vynášel informace o vyšetřování Homolky i DPP
Obviněný detektiv protikorupčního útvaru Radek Holub podle policie vynášel informace z vyšetřování případů v Nemocnici Na Homolce a pražském dopravním podniku (DPP). Informoval o tom v úterý Radiožurnál s odvoláním na policejní dokumenty. (Hospodářské noviny)

6580 ISIL odmítá tlusté Zápaďáky

ISIL odmítá tlusté Zápaďáky
Dva mladí bratři-džihádisté z Austrálie přišli vraždit do Sýrie s váhou 140 kg. Vůdci ISIL je odmítli jako neschopné, protože jsou příliš tlustí, a proto neschopní boje. (LiveLeak)

6579 V Sýrii nalezen masový hrob tisíců obětí, které zavraždil ISIL

V Sýrii nalezen masový hrob tisíců obětí, které zavraždil ISIL
Oběti byly popraveny na místě a pak zahrabány do prolákliny v poušti. Viz video z místa nálezu. (LiveLeak)

6578 Elitní právníci oživují IZIP

Elitní právníci oživují IZIP
Firmu koupil investiční fond Nordic Investors, který patří bývalým elitním advokátům Tomáši Otrubovi a Janu Petříkovi. Chystají se v Česku rozjet byznys se sdílením údajů o pacientech. (Ihned)

6577 Poměr sil na světovém trhu s ropou

Poměr sil na světovém trhu s ropou
Grafy přehledně ukazují trh s ropou ve všech hlavních oblastech světa, zásoby, denní produkci, vývoz a dovoz nejdůležitějších zemí. (Sputnik)

6575 Komise pro Janouška navrhuje roční přerušení trestu

Komise vězeňské služby navrhla Janouškovi roční přerušení trestu
Návrh odůvodněný zdravotními problémy odeslala soudu. Podnikatel dostal trest 4,5 roku vězení za to, že opilý srazil autem ženu a vážně ji při tom zranil. Letos v únoru se Janoušek podle informací z médií podrobil operaci hlavy. Trest mu na 30 dní nejprve přerušil ředitel věznice v Bohunicích Dušan Gáč, protože vězeňští lékaři nebyli schopni odsouzenému poskytnout náležitou zdravotní péči. (Novinky)

6574 KSČM chce dál prosazovat konec NATO i nápravu církevních restitucí

KSČM chce dál prosazovat konec NATO i nápravu církevních restitucí
KSČM chce nadále prosazovat vystoupení Česka z NATO, nápravu církevních restitucí nebo odluku církve od státu. Současnou společnost podle komunistů charakterizuje diktát oligarchů a kapitalistických monopolů. (Aktuálně)

6573 Herman v Norimberku

Herman v Norimberku
Ministr kultury Herman ]jako první člen české vlády osobně vystoupil na každoročním Sudetoněmeckém dni. Jeho účastníky oslovil „milí krajané“ („liebe Landsleute“), sklidil aplaus. (Aktuálně)

6572 Smích exekutorů

Smích exekutorů
Smích a ironické poznámky exekutorů provázely projev ministra spravedlnosti Roberta Pelikána na mimořádném sněmu Exekutorské komory. Ministr exekutorům vysvětloval, proč vidí jako správný krok snížení jejich odměn i minimální náhrady nákladů. Mimo jiné jim například ukázal, jaké jsou u nás průměrné měsíční příjmy exekutora. Částky šly do statisíců měsíčně a to byl podle Pelikána důvod, proč přistoupit k omezení příjmů vykonavatelů exekucí o třetinu. (Aktuálně)

6571 Vražda kmotra Běly: Policie má utajené svědky, chce další

Vražda kmotra Běly
Přestali se bát a začali mluvit. Řeč je o důležitých svědcích v kauze dvacet let staré vraždy romského šéfa podsvětí Antonína Běly (52). Někteří z nich sdělili svou verzi příběhu policistům vůbec poprvé, část z nich i v režimu utajení. Právě na výpovědích lidí z Bělova okolí stojí obvinění dvou bývalých policistů a později bodyguardů či řidičů mafiánských kmotrů.

Stránka: 1/233Fast NextLast Page
12325233