Loading...
 

Traker: Zprávy_jednou_větou

Nalezeno položek: 5894
ID Cislo Nadpis Text Kategorie
6694 AP: Volkswagen souhlasí, že za emisní skandál v USA zaplatí více než 10 miliard dolarů

AP: Volkswagen souhlasí, že za emisní skandál v USA zaplatí více než 10 miliard dolarů
Německý automobilový koncern Volkswagen souhlasil, že ve Spojených státech zaplatí zhruba 10,2 miliardy dolarů (asi 243 miliard korun) na urovnání žádostí o náhradu škod v souvislosti se skandálem s manipulacemi emisí, uvedl nejmenovaný zdroj agentury AP. (Česká televize)

6693 Cameron: nový premiér se rozhodne, kdy má zahájit proces vystoupení z EU

Cameron: nový premiér se rozhodne, kdy má zahájit proces vystoupení z EU
Termíny zahájení procedury vystoupení Británie z EU určí nový premiér Spojeného království, prohlásil ministerský předseda David Cameron. (Sputnik)

6692 Schneider: Zastavme ty neobolševiky!

Schneider: Zastavme ty neobolševiky!
Česko není mezi „šampióny svobody médií“, ve světě kleslo z devátého na 21. místo. (První zprávy)

6691 Vy svazáčkové typu Jakuba Jandy... Drsné komentáře po vítězství BREXITU. A vtipný obrázek. Probudil se Kalousek

Vy svazáčkové typu Jakuba Jandy... Drsné komentáře po vítězství BREXITU. A vtipný obrázek. Probudil se Kalousek
Brexit Cameronovi a nám všem prohrály politicky zdegenerované euroelity, které se domnívají, že si stačí vydržovat propagandistickou armádu zapálených svazáčků typu Jakuba Jandy a tvářit se, že je všechno v pořádku. No a ono není. Tohle je facka dvě hodiny po dvanácté. Přesto se obávám, že efekt na EU elity bude nulový... (Parlamentní listy)

6690 Farebný protest pred bytom premiéra sa skončil. Protestujúcim sa rozdalo 5000 červených kariet

Farebný protest pred bytom premiéra sa skončil. Protestujúcim sa rozdalo 5000 červených kariet
Približne 3000 ľudí prišlo dnes (20.6.) pred bytový komplex Bonaparte v bratislavskom Starom Meste protestovať proti údajnému prepojeniu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a premiéra Roberta Fica (obaja Smer-SD) s podnikateľom Ladislavom Bašternákom. (Hlavné správy)

6689 Americká armáda se bojí odříznout bašty Islámského státu od internetu

Americká armáda se bojí odříznout bašty Islámského státu od internetu
I když vede Pentagon na sítí válku proti Islámskému státu, má strach jej odříznout od internetu, uvedla AFP s odvoláním na tajemníka ministra obrany pro vnitřní obranu a globální bezpečnost Thomase Atkina. Podle něj je potřeba vyvážený přístup, protože lidé mají právo na přístup k internetu, který navíc poskytuje o IS řadu informací. (Novinky)

6688 Pohlaví 60x jinak

Pohlaví 60x jinak
Poslanec Steffen Königer (AfD) v německém Bundestagu v zájmu politické korektnosti pozdravil všech 60 prozatím známých kombinací pohlaví, které lze dohledat na internetu. Pozdrav trval 3 minuty a předsedající tuto ironii vůbec nepochopil. Podívejte se na video. (Youtube)

6686 Polský generál dostal trest za cestu Kaczyńského do Smolenska v roce 2010

Polský generál dostal trest za cestu Kaczyńského do Smolenska v roce 2010
Podle verze prokuratury je Belawni mimo jiné zodpovědný za to, že pracovníci BOR nevykonali inspekci letiště ve Smolensku, a také za to, že trasa letu Kaczyńského nebyla 10. dubna roku 2010 předem prověřena. Generál svou vinu nepřiznal. (Sputnik)

6684 Obyvatelia Smilna vyhnali amerických ťažiarov ropy

Obyvatelia Smilna vyhnali amerických ťažiarov ropy
Už viac ako rok bojujú obyvatelia východoslovenskej obce Smilno proti ropným vrtom americkej ťažiarskej spoločnosti Alpine Oil and Gas, čím chcú zabrániť znečisťovaniu životného prostredia. (Hlavné správy)

6683 Třináct let

Třináct let
Povím vám podivný příběh. Příběh tím podivnější, že je skutečný. Jeho události odděluje navzájem 13 let. Všichni známe jméno Joanne Cox. A někteří si možná ještě vzpomenou na jméno Anna Maria Lindh. Obě byly političky a obě byly zavražděny. (Zvědavec)

6682 Volkswagen přestane vyrábět více než 40 modelů

Volkswagen přestane vyrábět více než 40 modelů
Strategie se zaměřuje na budoucí rozvoj skupiny po překonání dopadů loňského skandálu kolem měření emisí. Největší evropská automobilka ve čtvrtek oznámila, že do roku 2025 investuje desítky miliard eur do elektrických vozů, služeb alternativní taxislužby a automatického řízení. (Týden)

6681 Erdogan dokončil univerzitu předtím, než začala oficiálně existovat. Může přijít o úřad

Erdogan dokončil univerzitu předtím, než začala oficiálně existovat. Může přijít o úřad
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dokončil univerzitu rok předtím, než oficiálně začala existovat. Vzbuzuje to určité pochybnosti. Pokud by neměl vysokoškolské vzdělání, podle ústavy nemůže být tureckým prezidentem. Erdoganovi zastánci zdůrazňují, že má nezpochybnitelně ověřenou kopii vysokoškolského diplomu. Originál nikdo neviděl. (Hospodářské noviny)

6679 Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!
Přiznávám, že sleduji dílem s pobavením, dílem se zděšením články na různých serverech, i neodborných, kde se popisují způsoby, jakým Microsoft nutí uživatelé přejít na Desítky. Jako červená nit táhne se těmi články lamentace nad tím, že upgrade ze starších verzí bylo a je nesmírně těžké odmítnout. (Zvědavec)

6678 Turci odvolají stovky členů soudních institucí, chtějí pročistit justici

Turci odvolají stovky členů soudních institucí, chtějí pročistit justici
Turecká vláda odvolá stovky členů dvou nejvyšších soudních institucí a prezident Recep Tayyip Erdogan pak rozhodne o novém obsazení uvolněných míst. Podle vlády je smyslem tohoto opatření urychlit soudní řízení ve statisících soudních případů, které čekají na projednání. Kritici vlády ale podle agentury Reuters tvrdí, že soudy přijdou o nezávislost. (Česká justice)

6677 Dnes - památník Mannerheimovi. Zítra - Vlasovovi a Banderovi

Dnes - památník Mannerheimovi. Zítra - Vlasovovi a Banderovi
V Petrohradě byla za účasti vládních úředníků odhalena deska Hitlerově spojenci Mannerheimovi. Schizofrenie? Zrada? Urážka? Výzva? (Politikus.ru)

6676 Atleti, neužívající doping, se mohou zúčastnit OH, ale ne pod vlajkou RF

Atleti, neužívající doping, se mohou zúčastnit OH, ale ne pod vlajkou RF
Atleti, kteří dokáží, že neužívají doping, mohou podat přihlášku k účasti v mezinárodní soutěži, ale ne pod vlajkou RF, uvádí se v tiskové zprávě Mezinárodní asociace lehkoatletických federací (IAAF). (Sputnik)

6675 Potýčka kvôli rope v Smilne, zranený je Američan aj aktivisti

Potýčka kvôli rope v Smilne, zranený je Američan aj aktivisti
Američan z ťažiarskej spoločnosti Alpine Oil and Gas, jeden protiťažiarsky aktivista a jeden občan skončili po potýčke na vrtnej plošine v Smilne v bardejovskej nemocnici. (Korzár.sk)

6672 Německo a Norsko už plánují konec spalovacích motorů, vítězí elektřina

Německo a Norsko už plánují konec spalovacích motorů, vítězí elektřina
V Norsku padl návrh zakázat od roku 2025 auta se spalovacími motory. Parlament země, která elektromobilitu mocně podporuje, bude o návrhu diskutovat. Datum konce aut se spalovacím motorem už má i Německo. V roce 2030 mají být všechna nově registrovaná auta takzvaně bezemisní. To znamená, že budou jezdit na elektřinu. (iDnes)

6671 Kyjev sdělil podmínky, za nichž se omluví Polsku za Volyňský masakr

Kyjev sdělil podmínky, za nichž se omluví Polsku za Volyňský masakr
...Kyjev je ochoten se omluvit, pokud se zjistí, že šéf UPA Roman Šuchevič udělal něco špatného... Vicepremiérka Ivana Klimpuš-Cincadze dodala, že v době 2. světové války bylo mnoho případů, kdy si "někdo jiný oblékl uniformu UPA a zabíjel jejím jménem". Podle jejího názoru je nutné pro posouzení pravdy o Volyňském masakru zřídit zvláštní ukrajinsko-polskou komisi z nezávislých historiků. (Politikus.ru)

6670 Násilné a krvavé záběry z protestů v Paříži

Násilné a krvavé záběry z protestů v Paříži
Jen v Paříži proti změnám zákoníku práce protestovalo podle policejních odhadů 75 - 80 tisíc lidí. Protesty vedly k 58 zatčeným, 24 policistů a 17 demonstrantů bylo zraněno. (Zero Hedge)

6669 Černá noc karatelů: Za ostřelování Donbasu zlikvidováno a raněno více než 50 bojovníků Ajdaru a VSU

Černá noc karatelů: Za ostřelování Donbasu zlikvidováno a raněno více než 50 bojovníků Azova a VSU
V noci z 11. na 12. června bylo zlikvidováno a raněno více než 50 bojovníků Pravého sektoru, Ajdaru a 79. a 128. brigády ukrajinské armády. (Russkaja vesna)

6668 Několikatisícová demonstrace proti třímiliardovému developerskému projektu SAE v Bělehradě

Několikatisícová demonstrace proti třímiliardovému developerskému projektu SAE v Bělehradě
Tisíce naštvaných Srbů se vyhrnulo do ulic Bělehradu na protest proti demolici rozsáhlého územi pro "Bělehradské nábřeží", kontroverzní developerský projekt s účastí Spojených arabských emirátů v hodnotě 3 mld. USD. (Alwaght)

6667 Buď zůstanu dlouhé roky ve vězení, nebo opustím Ukrajinu

Buď zůstanu dlouhé roky ve vězení, nebo opustím Ukrajinu
Dva občané Ukrajiny, oděští novináři, se rozhodli opusti svoji zemi a odjet do Ruska v rámci vzájemné výměny, která proběhla mezi oběma zeměmi. Na Ukrajině byli vězněni ze zjevně politických důvodů jako separatisté. Byli za ně vyměněni dva Ukrajinci odsouzení v Rusku, které v kyjevské nemocnici navštívil ukrajinský prezident Porošenko. (Politikus.ru)

6666 Starosta New Yorku plánuje vyhlásit na 28. září Den Václava Havla

Starosta New Yorku plánuje vyhlásit na 28. září Den Václava Havla
New York by si mohl 28. září připomínat českého prezidenta a dramatika. Vyhlásit Den Václava Havla plánuje tamní starosta Bill de Blasio. (Český rozhlas)

6665 Marseillský masakr motorovou pilou

Marseillský masakr motorovou pilou
Blesk z čistého nebe! Před třemi dny došlo k bezprecedentní události. Hordy agentů KGB, diverzantů GRU a příslušníků 45. pluku ruského specnazu převlečené za fotbalové fanoušky provedly masovou genocidu mírumilovných anglických fanoušků olupujíce bez slitování ženy, děti, penzisty i londýnské pianisty. (Politikus.ru)

Stránka: 1/236Fast NextLast Page
12325236