Loading...
 

Traker: Zprávy_jednou_větou

Nalezeno položek: 6052
ID Cislo Nadpis Text Kategorie
6871 Co objevili hackeři, kteří prolomili server Sorosovy nadace

Co objevili hackeři, kteří prolomili server Sorosovy nadace
Zvláštní pozornost věnuje 86-letý nihilista a tvůrce mýtu o "otevřené společnosti" sféře vzdělání, přesvědčený, že ovládnutí mysli mladých lidí je v dlouhodobém horizontu generálním klíčem k úspěchu. Momentálně stojí Soros za masivní reformou vzdělávání na Ukrajině - projektem "Nová škola". (Fondsk.ru)

6870 Hillary se topí ve skandálu: Nadace Clintonových brala peníze i od totalitních islámských režimů

Hillary se topí ve skandálu: Nadace Clintonových brala peníze i od totalitních islámských režimů
Hillary Clintonová, kandidátka Demokratické strany v amerických prezidentských volbách, se topí ve velkém skandálu kvůli nebývalému střetu zájmů. Nadace rodiny Clintonových brala milionové dary i od totalitních režimů a zkorumpovaných lidí z celého světa. A to i v letech 2009 až 2013, kdy byla Clintonová ministryní zahraničních věcí USA. (Reflex)

6869 Geneticky modifikované potraviny: večeře na ostrově doktora Moreaua

Geneticky modifikované potraviny: večeře na ostrově doktora Moreaua
Navzdory skutečnosti, že GM potraviny všichni konzumujeme více než dvacet let, neexistuje žádný konečný verdikt ohledně jejich nebezpečnosti, potažmo neškodnosti. (Pravda.ru via Zvědavec)

6868 Nedotknutelní

Nedotknutelní
Evropská centrální banka pohrozila Slovinsku soudní žalobou (samozřejmě, že žaloba bude podaná ne na národní soud Slovinska, ale na nadnárodní Evropský soudní dvůr). Ukázalo se, že jakékoliv pokusy vnitrostátních orgánů kontrolovat a prověřovat svoje centrální banky se automaticky kvalifikuje jako porušení "nezávislosti" Evropské centrální banky. (Fondsk.ru via Zvědavec)

6867 Tak jak je to s tím Nohavicou?

Tak jak je to s tím Nohavicou?
Rozhodl jsem se zmapovat situaci kolem písně Jarka Nohavici a pomoci se v tom zorientovat i dalším čtenářům. (Tomáš Pícl)

6866 Turecko vyjádřilo připravenost smířit se s Bašárem Asadem

Turecko vyjádřilo připravenost smířit se s Bašárem Asadem
Turecko se poprvé od roku 2011 smířilo s tím, že v Sýrii i nadále bude vládnout Bašár Asad, a souhlasilo s přímými rozhovory s Damaškem. Toto prohlášení zaznělo v průběhu prudkých bojů, který vypukly mezi syrskou armádou a oddíly Kurdů podporovaných USA. Ankara, která vidí hlavní hrozbu v Kurdech, se se nečekaně ocitla na stejné straně fronty s Damaškem. (Hlas Sevastopolu)

6865 Výstřely u Pěrekopu

Výstřely u Pěrekopu
Diverze na Krymu zmařená ruskými tajnými službami byla pokusem zatáhnout Moskvu do nového vojenského konfliktu na Donbase. Pouze nová velká válka může zachránit současný ukrajinský režim od totálního krachu. (Expert.ru)

6864 Desať pravidel vojnovej propagandy

Desať pravidel vojnovej propagandy
...10. Kto pochybuje o našom spravodajstve, ten stojí na strane nepriateľa... (Diskuter)

6862 Den, kdy Sovětský svaz prohrál studenou válku

Den, kdy Sovětský svaz prohrál studenou válku
Historik Jevgenij Antonjuk o tom, jak byl v Praze v roce 1968 zmařen pokus o vybudování sovětského státu podle původních představ. (Life.ru via Outsidermedia)

6861 Ekologický poplatek nově zaplatí o 1,2 milionu lidí více. Dotkne se aut starších 10 let

Ekologický poplatek nově zaplatí o 1,2 milionu lidí více. Dotkne se aut starších 10 let
Počet majitelů aut, kteří budou muset platit jednorázový ekologický poplatek ve výši 3000 korun, se rozšíří o 1,2 milionu. Ekologický poplatek se bude nově vztahovat i na vozy staré 10 až 15 let. Dosud daň muselo platit 1,8 milionu lidí, kteří mají vůz starší 15 let. (Hospodářské noviny)

6860 Kyjev se ocitl mezi deseti velkoměsty nejméně vhodnými pro život

Kyjev se ocitl mezi deseti velkoměsty nejméně vhodnými pro život
Hlavní město Ukrajiny spadlo mezi deset velkoměst s nejhoršími podmínkami pro život, obsadilo 131. místo ze 140 velkoměst v žebříčku britského časopisu Economist. Získalo 44,1 bodu na 100stupňovém žebříčku. Za Kyjevem následují Douala (hlavní město Kamerunu, 44 bodů), Harare (Zimbabwe, 44,6), Karáčí (Pákistán, 40,9), Alžír (Alžírsko, 40,9), Port Moresby (Papua-Nová Guinea, 38,9), Dháka (Bangladéš, 38,7), Lagos (Nigérie, 36), Tripolis (Libye, 35,9). (Interfax)

6859 Rusové se připravují na vpád NATO na území Ruska

Rusové se připravují na vpád NATO na území Ruska
Ruské vojenské cvičení "Interaction-2016" zahrnovalo obklíčení invazních jednotek NATO s výzvami v ruštině, angličtině a němčině. Vojákům se připomíná, že byli podvedeni, že bojují na území cizího státu, a že se mají vzdát. A pak že neběží studená válka... (Youtube)

6858 Už toho bylo dost! Chovanec vytáhl do boje s proruskou propagandou

Už toho bylo dost! Chovanec vytáhl do boje s proruskou propagandou
Ministerstvo vnitra založí speciální tým pro boj s proruskou propagandou. Ta má podle analytiků v České republice ohromný vliv a šíří ji kolem sta subjektů, skrze které kritizuje NATO, Evropskou unii či USA. Informuje Echo24.cz. (Parlamentní listy)

6857 Tereza Spencerová: Strašná pravda o Merkelové

Tereza Spencerová: Strašná pravda o Merkelové
Málem vzniká dojem, jako by uprchlická krize v Evropě byla plánována a pečlivě připravena, a to nejen Sorosovou organizací, ale i dalšími, kdo mohou získat ze změny regionální „migrační správy“, což v praxi nejspíš znamená omezení státní suverenity, jak se o tom před pár měsíci přesvědčilo Řecko, jehož ostrovy se z vůle EU (nebo snad přímo Sorose?) staly uprchlickými tábory. A k mání je přitom i seznam Sorosových „spolehlivých spojenců“ v Evropském parlamentu – kromě členů 11 výborů a 26 delegací jsou tam i jména 226 europoslanců… (Literární noviny)

6856 Bombardéry, bitevníky, tankery... USA vyšlou do Česka chlouby své armády

Bombardéry, bitevníky, tankery... USA vyšlou do Česka chlouby své armády
Americké velení vyšle do Česka ve dnech od 30. srpna do 20. září, do šesti oblastí - vojenských výcvikových prostorů a letišť strategické bombardéry B-52 a B-1, bitevní vrtulníky Apache a létající tankery na rozsáhlé třítýdenní cvičení Ample Strike, do kterého bude zapojeno sedmnáct zemí. Údajným cílem je prověřit hlavně předsunuté letecké návodčí, (tzv. faky - Forward Air Controller), kteří navádějí letouny na cíle ke zničení. Pomocí dvou létajících tankerů pro doplňování paliva za letu si je mimo amerických bombardérů vyzkouší také čeští stíhači s Gripeny a němečtí se stroji Tornado. (Nová republika)

6855 Historický okamžik, Spojené státy se omluvily Srbsku za nálety

Historický okamžik, Spojené státy se omluvily Srbsku za nálety
Americký viceprezident Joe Biden v úterý během návštěvy Bělehradu vyjádřil soustrast Srbům, kteří ztratili své blízké při leteckých úderech NATO v roce 1999 během ozbrojeného konfliktu v Kosovu. Biden se stal prvním americkým přestavitelem, který takové gesto učinil, poznamenala agentura Reuters. Proti návštěvě Bidena v Bělehradu protestovaly stovky srbských ultranacionalistů. (Lidovky.cz)

6852 Ukrajinu čeká nepříjemný dialog s Poláky a Židy o glorifikaci banderovců

Ukrajinu čeká nepříjemný dialog s Poláky a Židy o glorifikaci banderovců
V roce 2015 ukrajinský parlament přijal dekomunizační zákony, které glorifikují OUN a UPA. To znamená, že naše vláda přebrala plnou odpovědnost za činnost těchto skupin, a to, co dělaly v celé své historii. (Kulturní noviny)

6851 Aktuální typ (plošného) tunelu: České zemědělské dotace

Aktuální typ (plošného) tunelu: České zemědělské dotace
Systém agrárních dotací má i významné sociální dopady. Toto masívní přerozdělování vytváří novou vrstvu boháčů, o nichž se nedá říct, že by zbohatli jen vlastní pílí; v některých příjemcích přitom pěstuje nárůst přehnaného sebevědomí: Musím být opravdu důležitý, když mi společnost dává tolik peněz - a to i v obdobích, kdy průmysl, služby a další segmenty procházejí recesí… (Kulturní noviny)

6850 Tereza Spencerová: Trapný, zoufalý Západ

Tereza Spencerová: Trapný, zoufalý Západ
Turecký ministr zahraničí opravdu prohlásil, že Ankara „popřemýšlí o vystoupení z NATO“, pokud jí Aliance nezajistí potřebnou podporu. Ale co to v praxi znamená? Turecko chce po USA vydání Erdoganova arcinepřítele Fethullaha Gülena a po Západu obecně zpřetrhání veškerých vazeb s gülenistickým hnutím Hizmet. A to může být problém, protože na jeho výplatnicích je bezpočet západních politiků, kteří si svůj penězovod jen tak vzít nenechají. (Literární noviny)

6849 Zbyněk Fiala: Olympijská WADA

Zbyněk Fiala: Olympijská WADA
Přál bych sportovcům, aby dopingu ubylo. U státního sportu bývaly politické motivy podvádění, u komerčního velí prachy. Ale skutečně má být sport jen specifická živočišná výroba? (Vaše věc)

6848 Výměna Ivanova: Změna směru nebo pomsta za Mannerheima?

Výměna Ivanova: Změna směru nebo pomsta za Mannerheima?
Ruský prezident Putin odvolal z funkce na šéfa své kanceláře Sergeje Ivanova. Ivanov, který sám požádal o uvolnění těsně po incidentu na ukrajinsko-krymských hranicích, byl považován za lídra skupiny "siloviků". Nahradil ho Anton Vajno, kariérní diplomat estonského původu. (Publizist.ru)

6847 Západní analytici napsali „návod“ k informační válce s Ruskem

Západní analytici napsali „návod“ k informační válce s Ruskem
Autoři návodu tvrdí, že cílem Ruska není vítězství ve „válce o hlavy Evropanů," ale „útok na demokracii a evropské hodnoty." Podle jejich slov potřebují v této situaci malé evropské státy podporu. (Sputnik)

6846 Rusko zahájilo rozsáhlé vojenské cvičení na hranici s Ukrajinou

Rusko zahájilo rozsáhlé vojenské cvičení na hranici s Ukrajinou
V průběhu řady událostí na cvičištích, letištích a vzdělávacích zařízeních Jižního vojenského okruhu a na akvatoriu Černoho moře budou prakticky řešeny otázky materiálně-technické, ženijní a morálně-psychologické podpory, organizace spojení, radioelektronického boje a radiační, chemické a biologické ochrany. (Politikus.ru)

6845 Zřejmě nastane problém. Erdogan hrozí, že při obchodu s Ruskem opustí americký dolar

Zřejmě nastane problém. Erdogan hrozí, že při obchodu s Ruskem opustí americký dolar
...snad nejpozoruhodnější vývoj dnes ohlásily turecké noviny Gunes, které ohledně úterních diskusí mezi Putinem a Erdoganem uvedly, že turecký president navrhl v bilaterálním obchodu mezi Tureckem a Ruskem opustit americký dolar a místo toho vést transakce přímo v lirách a rublech. (AC24)

6844 Kauza Fénix: malý český monstrproces

Kauza Fénix: malý český monstrproces
Skončil první den soudního jednání s českými levicovými „teroristy“. Co jsme se zatím dozvěděli? (A2larm)

Stránka: 1/243Fast NextLast Page
12326243