Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6318

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7182 Siouxové čelí brutálnímu násilí, jen hodiny zbývají do vypršení ultimáta

Siouxové čelí brutálnímu násilí, jen hodiny zbývají do vypršení ultimáta
Už jen několik hodin mají bojovníci Siouxů, Šajenů, Apačů a desítek dalších kmenů ze Spojených států a Kanady na opuštění stanového tábora v Severní Dakotě. Sjeli se tam po tisících, aby bránili vodu a tedy i životy Siouxů žijících v indiánské rezervaci Standing Rock. (Vox)

7181 Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?

Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?
Velkou neznámou zůstává, jak na italské referendum zareagují bruselské špičky, nebo zda budou s to alespoň poctivě popsat příčiny unijní krize. Bez definice problému a přiznání chyb řešení nalézt nelze. (Literární noviny)

7180 Aby se kostelník mohl stát prorokem, musejí padat chrámy

Aby se kostelník mohl stát prorokem, musejí padat chrámy
Rozhovor s Ondřejem Maclem (1989), vystudovaným sociálním pracovníkem, literárním teoretikem a publicistou (mj. A2, Kulturní noviny, Deník Referendum a Tvar) – a dnes už i životním praktikem, který poznal svět, pracuje jako asistent postižených a zároveň opět studuje, tentokrát Katedru autorské tvorby a pedagogiky DAMU pod vedením legendárního profesora Ivana Vyskočila...
Generace našich rodičů se tak dlouho dojímala svobodou a nadávala na komunismus, až jí skoro ujel vlak napodruhé, a dnes si se sklopenou hlavou přivyká na sametovou normalizaci. (Kulturní noviny)

7179 Během nepokojů na Majdanu zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil

Během nepokojů na Majdanu zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil
Až do současnosti nikdo z nějakých neznámých důvodů neřekl, že od listopadu 2013 do února 2014 zemřelo 23 příslušníků ozbrojených sil, nikdo neřekl, že jich 932 bylo zraněno a že to nebyly škrábance a oděrky, ale vážná poranění. 257 jich mělo těžká zranění a 158 utrpělo střelné rány", upozornil bývalý velitel těchto jednotek Šuljak. (The Russophile)

7178 Jsme ve válce

Jsme ve válce
Ať se to komu líbí, či ne, Štětina má pravdu. Jsme ve válce. Proti své vůli a mimo jiné i jeho osobním přičiněním jsme se do ní dostali. (Nová republika)

7177 Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu

Sněmovna reprezentatů USA vydává zákon zakazující pravdu
Americká sněmovna reprezentantů se natolik cítí být ohrožena pravdou, že vydává zákon o jejím zákazu. Nu a jelikož tuto pravdu vyslovují tzv. „ruští agenti“ šířící „falešné zprávy“, tato jediná pravda se v USA zakazuje. (Outsidermedia)

7176 Alternativní média vracejí úder mainstreamovému tisku za prezentaci černé listiny zpravodajských stránek

Alternativní média vracejí úder mainstreamovému tisku za prezentaci černé listiny zpravodajských stránek
List Washington Post minulý týden poskytl prostor pro tvrzení stínové, anonymní organizace, která osočuje tucty webů alternativních médií v USA, kritických k současnému směřování politiky establishmentu, že jsou „rutinními šiřiteli ruské propagandy“... Skutečným zdrojem „falešných zpráv“ jsou mainstreamová média...(Activist Post via NWOO)

7175 Obyvatelé Neuperlachu (Mnichov) dokončili stavbu zdi proti uprchlíkům

Obyvatelé Neuperlachu (Mnichov) dokončili stavbu zdi proti uprchlíkům
Celkem 4 m vysoká zeď dělí obyvatele Neuperlachu v Mnichově od zdejších uprchlických přistěhovalců. Ti nemají práci, ani jiné rozumné zaměstnání. Hlukem a nočním řáděním obtěžují zdejší občany. (TRT World)

7174 Sněmovna kývla na novelu o národních parcích. To jsem opravdu nečekal, děkoval Brabec

Sněmovna kývla na novelu o národních parcích. To jsem opravdu nečekal, děkoval Brabec
V národních parcích na Šumavě, v Krkonoších, v Českém Švýcarsku a v Podyjí se mají změnit pravidla. Některá doposud nepřístupná místa by se měla otevřít turistům. Zároveň má být na polovině území národních parků zachována divoká příroda. (Novinky)

7173 Hollande oficiálně odmítl podruhé kandidovat

Hollande oficiálně odmítl podruhé kandidovat
Současný francouzský prezident Francois Hollande oznámil, že nebude bojovat o funkci hlavy státu po skončení prvního funkčního období... Na jaře tohoto roku jeho popularita klesla na 14 %. (RBC.ru)

7172 Naladění na vojenskou notu: S čím se Lukašenko vrátil z Moskvy?

Naladění na vojenskou notu: S čím se Lukašenko vrátil z Moskvy?
Na setkání Aleksandera Lukašenka a Vladimira Putina během oslav sedmdesátin patriarchy Kirila mnozí v Minsku významně sázeli. Vleklý plynový konflikt, problém dodávek ropy, financování běloruské ekonomiky a řadu dalších otázek již nelze řešit jinak, než na úrovni hlav států. Nicméně vytrvalé mlčení ohledně programu setkání jak oficiálního Minsku, tak Kremlu přimělo většinu analytiků poznamenat, že rozhovory sotva skončily úspěchem, obzvláště pro běloruskou stranu. (EurAsia Daily via Zvědavec)

7171 Perličky z tisku za listopad 2016

Perličky z tisku za listopad 2016
Nic nesmrdí, všechno je voňavoučké. Jede se v pohodičce už několik desetiletí ultraprasácká schachtiánská válečná a exekuční mafiánsko-oligarchická ekonomika, humanitární bombardovačka a lidskoprávní drancovačka a zásadní spor se vede o to, jestli ten fašismus má být s lidskou tváří nebo ho tou lidskou tváří nevylepšovat a nechat ho tak jak je, jestli se mají na bomby a exekuční příkazy malovat srdíčka nebo ne a jestli mají na masových hrobech tancovat homosexuálové nebo ne. Na tom elita národa oduševněle rajtuje už 25 let. (Outsidermedia)

7170 Rusko hledá přátele a stojí o spolupráci s USA, řekl Putin

Rusko hledá přátele a stojí o spolupráci s USA, řekl Putin
Vzhledem k problémům, s nimiž se ruská ekonomika potýká, očekává letos Putin pokles HDP o 0,6 procenta. Loni zaznamenala ruská ekonomika propad o 3,7 procenta, nejvíce od globální finanční krize z roku 2009. (Novinky)

7169 Putin: Rusko bude natahovat potravinové embargo, jak jen to půjde

Putin: Rusko bude natahovat potravinové embargo, jak jen to půjde
Podle vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina na zasedání Všeruské lidové fronty se mnoha ruským podnikatelům sankce proti Rusku vyplácí – a snaží se proto, jak jen to jde, oddálit zrušení odvetných opatření Moskvy. (Nová republika)

7168 Tereza Spencerová: Úplný rozpad USA, rychlejší konec EU. Venkovská příhoda západní neziskovky. Byl větší vrah Fidel, nebo Pinochet? Já přihazuju tohoto pána...

Tereza Spencerová: Úplný rozpad USA, rychlejší konec EU. Venkovská příhoda západní neziskovky. Byl větší vrah Fidel, nebo Pinochet? Já přihazuju tohoto pána...
...v předčasných volbách má velkou šanci na vítězství původně protestní Hnutí Pěti hvězd, které mimo jiné avizuje vystoupení z eurozóny coby jedinou ekonomickou záchranu Itálie. A pokud z eura vypadne Itálie, zakládající člen, tak to bude opravdu napínavé. Přitom se mi ale líbí myšlenka lídra Pěti hvězd Beppeho Grilla: „Amatéři se chápou světa, protože ho ‚experti‘ zničili.“ (Parlamentní listy)

7167 ISIL zničil v oblíčeném Mosúlu vodárenská zařízení, je ohroženo půl miliónu lidí

ISIL zničil v oblíčeném Mosúlu vodárenská zařízení, je ohroženo půl miliónu lidí
Zatímco v Aleppu se situace stabilizuje a lidé se vracejí do svých domovů po hroucení teroristů ve východní části, ve spojenci obklíčeném Mosúlu hrozí humanitární katastrofa. Ve městě přestala téci pitná voda poté, co ISIL zničil část vodárenských zařízení. Půl miliónu obyvatel je ohroženo žízní a epidemiemi ze zamořené vody. (Al Masdar News)

7166 Schneider: Schyluje se opět k tragédii?

Schneider: Schyluje se opět k tragédii?
Ukrajinský a polský zákonodárný sbor v nedávné době postihlo šílenství. Nejenže svým uzákoňováním historie naplňují ty nejhorší orwellovské předtuchy, někteří zákonodárci jdou ještě dál. (První zprávy)

7165 Dokument: Usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. listopadu 2016 o strategické komunikaci EU s cílem bojovat proti propagandě, kterou proti ní vedou třetí strany (2016/2030(INI))

Dokument: Usnesení Evropského parlamentu ze dne 23. listopadu 2016 o strategické komunikaci EU s cílem bojovat proti propagandě, kterou proti ní vedou třetí strany (2016/2030(INI))
Jsme ve válce. Jsme ve válce s Ruskou federací. Neuvědomujeme si, že slovo může být silnější než raketové systémy nebo stíhací letouny Su-25. Je to hybridní válka, kterou proti nám, proti EU vede Kreml. Je to válka, ve které Kreml vítězí. (Outsidermedia)

7164 Američané u nás možná budou ze vzduchu sledovat telefony, internet a dělat snímky. Budou nás chránit, jsme v NATO, dodává Stropnický

Američané u nás možná budou ze vzduchu sledovat telefony, internet a dělat snímky. Budou nás chránit, jsme v NATO, dodává Stropnický
Nad Českem budou od nového roku létat největší americké špionážní drony Global Hawk. Na konci října k tomu dle deníku Právo dala souhlas česká vláda. (Parlamentní listy)

7163 Úvod do praktické sociologie: Trumpova revoluce?

Úvod do praktické sociologie: Trumpova revoluce?
Systém není nespravedlivý jen v jiné váze hlasů. Když se ve volbách bojuje vlastně jen o třináct států, kampaně se zaměřují na problémy relativně malé části obyvatel. Řada swing states leží kolem Středozápadu, proto volbám dominovalo téma upadajícího průmyslu. (Novinky)

7162 Rozsáhlý výpadek německého Telekomu

Rozsáhlý výpadek německého Telekomu
Německý Telekom měl v pondělí 28.11. rozsáhlý výpadek internetových služeb. Celkem 900.000 zákazníků ze 20 miliónů se nemohlo připojit na web přes pevnou linku. Podnik ohlásil podezření na hackerský útok, ale nezveřejnil žádné podrobnosti. (Deutsche Wirtschats Nachrichten)

7161 Hackeři ovládli počítače městské dopravy v San Franciscu, cestující jezdili zadarmo

Hackeři ovládli počítače městské dopravy v San Franciscu, cestující jezdili zadarmo
Masivní páteční útok ransomware postihl počítače zajišťující informace a prodej jízdného v San Franciscu. Více než dva tisíce počítačů v systému SFMTA (obdoba našeho MHD) zobrazovalo jen hlášení: "You Hacked, ALL Data Encrypted. Contact For Key(cryptom27@yandex.com)ID:681 ,Enter." (Živě.cz)

7160 Záchranáři v Ostravě zasahovali v ochranných oblecích. Vezli vážně nakažené dítě

Záchranáři v Ostravě zasahovali v ochranných oblecích. Vezli vážně nakažené dítě
Podle mluvčí Vítkovické nemocnice Radky Miloševské je u dítěte podezření na plicní formu tuberkulózy. „Diagnóza zatím není potvrzena, musí se udělat testy. Proto byl převezen na specializované pracoviště do Brna. Výsledky budou během několika týdnů,“ upřesnila mluvčí nemocnice. (Novinky)

7159 Veolia prohrála v Česku vleklý spor. Klondike skončil, míní aktivista

Veolia prohrála v Česku vleklý spor. Klondike skončil, míní aktivista
Poměry na českém monopolním trhu s pitnou vodou se mohou v příštích letech výrazně proměnit. Impulzem pro to mohou být nejen vysoké zisky zahraničních společností, které ovládly velkou část tuzemských vodáren, ale i čerstvý verdikt Vrchního soudu v Olomouci. Ten zpochybnil způsob, jakým se firma Veolia před lety dostala k vodnímu byznysu na Zlínsku. (iDnes)

7158 V Rusku zadržali generála Putinovej ochranky

V Rusku zadržali generála Putinovej ochranky
Miliardu rubľov (takmer 15 miliónov eur) našli ruskí vyšetrovatelia v byte generála prezidentskej ochranky FSO Gennadija Lopyrjova. Napísal to denník Izvestija. Lopyrjova vraj zatkli pre korupciu pri rozdeľovaní pozemkov pri výstavbe olympijských objektov v Soči. V kauze údajne figuruje starosta Soči Anatolij Pachomov, ktorého vypočúvajú ako svedka. (Pravda.sk)