Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6704

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7578 V Nepálu zahynul Ueli Steck

V Nepálu zahynul Ueli Steck
Při přípravě prvovýstupu z Mount Everest a přímém přechodu na osmitisícovku Lhotse zahynul nejlepší současný horolezec Ueli Steck alias "švýcarský stroj". Spadl asi 1000 m ze stěny na osmitisícovce Lhotse. Jeho poslední přípravu na nedokončený výstup ukazuje toto video z přípravy prvovýstupu a přechodu. (www.uelisteck.ch)

7577 Erdogan blokuje Wikipedii, zakazuje seznamovací pořady v TV a vyhazuje další 4 tisíce státních zaměstnanců

Erdogan blokuje Wikipedii, zakazuje seznamovací pořady v TV a vyhazuje další 4 tisíce státních zaměstnanců
Prezident, či spíše nyní již despota Erdogan dva týdny poté, co těsně vyhrál turecké referendum o ústavních změnách, se rozhodl své nově nabyté pravomoci použít v noci v rychlém sledu, čímž překvapil zahraniční pozorovatele... (Zero Hedge)

7576 Ano, neziskovky pomáhají pašerákům, potvrdil italský ministr zahraničí

Ano, neziskovky pomáhají pašerákům, potvrdil italský ministr zahraničí
Italský ministr zahraničí Angelino Alfano dnes podpořil sicilského prokurátora Carmelo Zuccara, který tento týden řekl, že mají důkazy o tom, že někteří evropští záchranáři a neziskovky pomáhají v nezákonné aktivitě pašerákům migrantů přes Středozemní moře. (Echo24)

7575 Makedonský sud střelného prachu: Srbské jednotky se chystají bojovat s albánskými teroristy

Makedonský sud střelného prachu: Srbské jednotky se chystají bojovat s albánskými teroristy
Srbské tanky, obrněné transportéry a speciální jednotky se přesunují do Kosova a Skopje poté, co Bělehrad údajně obdržel informace o tom, že se albánská teroristická organizace Osvobozenecká armáda Preševa, Medvedže a Bujanovace (UCPMB) chystá zahájit své separatistické aktivity. Prozatím byly tyto jednotky rozmístěny v Preševu, Llojanu, Dobroši, Končulu a Skopje. (Fort Russ)

7574 Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?

Právě vypukla válka uvnitř NATO? Pentagon poslal do Sýrie obrněnou techniku na ochranu Kurdů před Tureckem! Erdogan hrozí zabitím každého, kdo se postaví na jejich ochranu! Rozbuška v NATO a turecký prezident v roli Asada?
Je absurdní a ironické, když mediální mainstream a politická reprezentace v ČR ujišťuje o závazcích k NATO, ale mezitím dvě největší armády v NATO (americká a turecká) stojí teď v Sýrii proti sobě. A zde musíme opět zdůraznit onu klasickou doktrínu o košili, která je bližší než kabát. Turecku jde v kurdské otázce o vlastní územní celistvost. Ankara nebude upřednostňovat členství NATO na úkor vlastní územní integrity. (Aeronet)

7573 Jak vypěstovat dítě jak v Matrixu

Jak vypěstovat dítě jak v Matrixu
Ta paní se asi zbláznila, prohlásila nevěřícně ministryně práce a sociálních věcí Michaela o své kolegyni z Poslanecké sněmovny Jitce Chalánkové. Spor se týkal návrhu zákona, který by připustil umělé oplodnění pro single ženy. (Blog Markéty Šichtařové na iDnes.cz)

7572 Komentář k Trumpově daňové reformě: Komu tím prospěje?

Komentář k Trumpově daňové reformě: Komu tím prospěje?
Zítra Donald Trump oslaví 100. den ve funkci amerického prezidenta. Jeho tým pracoval na plné obrátky, aby se na Trumpově vysvědčení mohl objevit alespoň jeden velký úspěch. Proto prezident včera pověřil svého ministra financí Stevena Mnuchina a svého hlavního ekonomického poradce Garyho Cohna, aby národu představili „největší daňové škrty a největší reformu daní v historii“. Je tomu opravdu tak? (Roklen24.cz)

7571 Zákon o univerzitních nemocnicích

Zákon o univerzitních nemocnicích
Lékařské odbory se bojí další vlny privatizace ve zdravotnictví.
Návrh zákona o univerzitních nemocnicích prošel ve sněmovně do druhého čtení. Z toho, že se to odehrálo ve velice nevlídné atmosféře, lze vyčíst, že šance na úspěch této sporné normy je malá. Předtím návrh v tripartitě odmítly jak odbory, tak zaměstnavatelé. (Vaševěc.cz)

7570 Klimatolog Michael Mills popisuje devastující následky jaderného výbuchu

Klimatolog Michael Mills popisuje devastující následky jaderného výbuchu
Lidé "se roztaví do hořících kaluží tuku". (WSWS)

7569 Mistr financí

Mistr financí
Každý občan v podstatě touží, aby mu patřily všechny peníze na světě. Jinak by byl notoricky blbý. Pokud po něčem takovém netouží, tak není duševně zdráv, není schopen rozeznávat snění a realitu, trpí sentimentálními pocity, slabomyslností a trestuhodnými socialistickými halucinacemi a komunistickými přežitky. (Outsidermedia)

7568 Na D1 jezděte v klidu, nestresujte se a zácpy objeďte, radí řidičům ministr dopravy

Na D1 jezděte v klidu, nestresujte se a zácpy objeďte, radí řidičům ministr dopravy
Modernizace D1 probíhá už čtyři roky, přesto jsou práce teprve ve své třetině. Letos se pracuje na rekordním počtu úseků a podle ministra dopravy Dana Ťoka (nestr. za ANO) trvají uzavírky a omezení kvůli opravám nejkratší možnou dobu. Chtěl by ale, aby dělníci pracovali ve dvou směnách. (Česká televize)

7567 Sny

Sny
Když jsem se probudil, chvilku jsem tápal, ale pak mi došlo, že jsem si v novinách den předtím zatrhl, že KDU-ČSL, lidovci, si jako první naše politická strana dává do programu, že bychom na zbrojení měli v dohledné době konečně začít vydávat ta slíbená 2 % z celkového HDP. Lidovci! Kdyby kdokoliv jiný! Třeba odesánci, ale zrovna lidovci, z nichž většina nejspíš v toho Ježíše věří, anebo dokonce víru v něj praktikuje, nebo se aspoň snaží milovat bližního jako sebe samého! (Kulturní noviny)

7566 Pomáhat druhým býti za anděly

Pomáhat druhým býti za anděly
Recenze výboru z textů Rostislava Černého Nadechnutí
(...)
rakev má stěny podlahu a strop
rakev je luxus válce stačí hrob
válka je všechno jen ne filantrop
(Kulturní noviny)

7565 Jana Dudková (1931–2017): Pro nás byla televize rodina

Jana Dudková (1931–2017): Pro nás byla televize rodina
Ve čtvrtek 20. dubna 2017 zemřela Jana Dudková, celoživotní televizní dramaturgyně (např. seriály Tři chlapi v chalupě, Byl jednou jeden dům a Sanitka), ale i filmová scenáristka (např. film Golet v údolí). (Kulturní noviny)

7564 První transgenderový prezident: Trump se stává Hillary

První transgenderový prezident: Trump se stává Hillary
Ó Bože, už je to tady – establishment předělává Trumpa. Během kampaně neměli Trump a Bazilišek kromě obarvených vlasů nic společného. Nyní, téměř denně, sledujeme, jak se jí více a více podobá. (ICH via Zvědavec)

7563 Na ruském MZV reagovali na útok Izraele na Sýrii

Na ruském MZV reagovali na útok Izraele na Sýrii
V Moskvě odsuzují agresívní akce proti Sýrii a pokládají je za nepřípustné, prohlásila oficiální mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí Maria Zacharovová, když komentovala informaci o raketovém útoku Izraele poblíž letiště v Damašku. (Sputnik)

7562 Francie volí prezidenta. Ve hře je i hororový scénář

Francie volí prezidenta. Ve hře je i hororový scénář
Situace před prvním kolem prezidentských voleb odráží nálady francouzských voličů, které jsou většinou všechno, jen ne dobré. Čtyři z pěti Francouzů se bojí budoucnosti, ať už kvůli setrvale vysoké nezaměstnanosti, terorismu nebo přistěhovalectví. Druhá největší ekonomika eurozóny, země určující tempo evropské integrace a také mocnost s právem veta v Radě bezpečnosti OSN, churaví. Spolu s tím sílí také volání po radikální léčbě. (Seznam.cz)

7561 Amerika provádí teroristické útoky - proč je to tak těžké pochopit?

Amerika provádí teroristické útoky - proč je to tak těžké pochopit?
Když bombarduje Amerika, je to rozumné, když totéž dělají jiné země, křičíme, že je to terorismus. (Alternet)

7560 Vejce a my

Vejce a my
Chtít stát silný i slabý, tvrdě regulující, trestající a velkorysý zároveň? Že to nejde dohromady? Ale vůbec ne: lze být současně tvrdý a přísný k supersilným subjektům, a současně velmi liberální a velkorysý k občanům. Takový by měl dle mého moderní stát být. (Kulturní noviny)

7559 Počteníčko: Mezi demokracií a válkou

Počteníčko: Mezi demokracií a válkou
Režisér Emir Kusturica ve své životopisné knize líčí atmosféru ve svém rodném Sarajevu brzy po rozpadu Jugoslávie. (Kulturní noviny)

7558 těm co je dobře

těm co je dobře
těm co je dobře / bylo by lépe / bylo-li by lépe / těm co je hůře / což ale nejde / aniž by těm / co je dobře / bylo hůře... (Kulturní noviny)

7557 Píseň jako svorník a naděje

Píseň jako svorník a naděje
Spirituál Kvintet je úkazem, který nemá v české poválečné kultuře obdoby. Svou stabilitou i dlouhověkostí: na pódiích vystupuje již déle než pět dekád. Svým působením, jež je založeno na niterném písňovém poselství spíše než na mediálních mechanismech. Následující text je věnován, spolu s přáním pevného zdraví, Jiřímu Tichotovi. Hudebníkovi a hudebnímu vědci, spoluzakladateli a hlavnímu hybateli legendárního souboru, u příležitosti jeho osmdesátých narozenin (18. dubna). (Kulturní noviny)

7556 Svět ruskýma očima 399

Svět ruskýma očima 399
Možná je postoj ruského ministerstva zahraničí k Afghánistánu chybný * Hra Ukrajiny v americké ruletě * Předčasné volby do britského parlamentu – zoufalý krok britské premiérky * Syn a duchovní dědic Muammara Kaddáfího Sáid al-Islám Kaddáfí byl vysvobozen ze zajetí a vystoupil před Nejvyšší radou libyjských kmenů. (Outsidermedia)

7555 Údržbáři (neo)liberálního řadu

Údržbáři (neo)liberálního řadu
S blížícími se francouzskými volbami se i na evropském kontinentu projevu rozlišení mezi establishmentem a anti-establishmentem. Zatímco takový Jean-Luc Mélenchon, nebo Oscar Lafontaine jsou jednoznačně čistý anti-establishment a navíc lidé, jejichž dlouhodobé názory jsou jaksi „z jednoho kusu“, objevují se i nové „druhy“ politiků. (!argument)

7554 Americký expert zpochybnil odpovědnost Sýrie za útok sarinem

Americký expert zpochybnil odpovědnost Sýrie za útok sarinem
Odpovědnost syrského režimu Bašára Asada za útok sarinem v Chán Šajchúnu ze 4. dubna, který si vyžádal na sto obětí, zpochybnil emeritní profesor Massachusettského technologického institutu (MIT) Theodore Postol. Snímky kráteru zveřejněné na internetu podle něj ukazují, že šlo o explozi nálože nastražené v trubce, která obsahovala sarin. Uvedl to web International Business Times. (Novinky)