Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 7796

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8683 Angažované umění

Angažované umění
S takovou minulostí se mi nikdo nemůže divit, že sympatizuji se skupinami recesistů, kteří oblékli sochy Davida Černého, močící do fontány ve tvaru České republiky, do triček se znakem EU – a k lavičce Václava Havla, kterou Bořek Šípek ztvárnil jako dvě dřevěné židle se stolkem za čtvrt milionu, přilepili dvě figuríny bezdomovců, oblečených do roztrhaných šatů z kontejneru. I mně angažované umění vždycky smrdělo… (Kulturní noviny)

8682 Hanuš Fantl: Dubnová vzpomínka

Hanuš Fantl: Dubnová vzpomínka
V dubnu je všecko nové
a průzračné jak sklo.
Tak se mi po vás,
dnové mých toulek, zastesklo...
(Kulturní noviny)

8681 Vláda má rozhodnout o novém reaktoru. Po německém odklonu od jádra jsou další bloky nesmysl, říká expert

Vláda má rozhodnout o novém reaktoru. Po německém odklonu od jádra jsou další bloky nesmysl, říká expert
Česko jde proti evropskému proudu – Německo a Francie reaktory zavírají, stavba nových se 2× až 3× prodraží a protáhne. Nové Dukovany by vstoupily na trh, kde už nebudou konkurenceschopné. (iRozhlas)

8680 Orbán začne nové volební období zostra - zákonem stop Soros

Orbán začne nové volební období zostra - zákonem stop Soros
Ustavující schůze nového maďarského parlamentu se bude konat sedmého a osmého května a suverénní vítěz nedělních voleb strana FIDESZ premiéra Viktora Orbána ji chce začít zostra - projednáváním zákona Stop Soros. Zákon má například uvalit na mimovládní organizace financované ze zahraničí mimořádnou 25procentní daň. (Novinky)

8679 Česko-americký tým pracuje na novém léku proti rakovině

Česko-americký tým pracuje na novém léku proti rakovině
Vědecký tým složený z vědců Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a americké Johns Hopkins University v Baltimore připravil a otestoval nové látky na léčbu rakoviny. Výsledky jsou natolik slibné, že oslovily zahraniční investory, kteří se rozhodli vývoj nových léčiv podpořit. Klinické testy nových látek by měly začít v roce 2019 a potrvají nejméně 5 let. (21. století)

8678 OECD radí: je třeba zdanit majetek nejbohatších

OECD radí: je třeba zdanit majetek nejbohatších
Mezivládní organizace OECD doporučuje ve své studii státům, aby proti extrémním nerovnostem bojovaly větším zdaněním bohatství. Podle této studie je majetková nerovnost mnohem větší než příjmová nerovnost a v posledních desetiletích se výrazněji prohlubuje. Majetková nerovnost zároveň představuje větší společenské ohrožení než nerovnost příjmů, protože bohatí lidé mají mnohem víc moci a příležitostí. (A2larm)

8677 Pár poznámek k „útoku“ USA, Británie a Francie proti Sýrii

Pár poznámek k „útoku“ USA, Británie a Francie proti Sýrii
Raketový útok v samotné Sýrii nic nemění, setrvání Bašára Asada a jeho režimu v čele státu je po sedmi letech války prostým faktem. (Literární noviny)

8676 Savčenková a detektor lži: Mlhavá perspektiva a přestávka v hladovce

Savčenková a detektor lži: Mlhavá perspektiva a přestávka v hladovce
Poslankyně ukrajinského parlamentu Naděžda Savčenková by měla 16. dubna podstoupit soudně-lékařskou expertízu s použitím polygrafu, kvůli které přerušila na tři dny hladovky a začala přijímat potravu. Dosud není známo, jestli k výslechu opravdu dojde. (RIA Novosti)

8675 Soud zakázal Facebooku smazat komentář, který odporoval pravidlům

Soud zakázal Facebooku smazat komentář, který odporoval pravidlům
Překvapivý verdikt vydal berlínský soud. Zakázal totiž společnosti Facebook smazat komentář Gábora B., který podle názoru správců této sociální sítě odporuje jejím standardům a pravidlům. Soud tvrdí, že smazání a zablokování účtu je bezpráví, kterému byl uživatel Facebooku Gábor B. vystaven, napsala agentura DPA. (Novinky)

8674 Rozsekání na tisíc kusů: Kótované jüanové naftové futures Číny ji oddělují od petrodolaru

Rozsekání na tisíc kusů: Kótované jüanové naftové futures Číny ji oddělují od petrodolaru
Čína může uspět v tom, co se nepovedlo Kaddáfímu. (RT.com)

8673 KOMENTÁŘ: Váleční šílenci – Václav Klaus ml.

KOMENTÁŘ: Váleční šílenci – Václav Klaus ml.
V sobotu ráno jsme stáli na prahu globální války. Teď (v neděli večer) to vypadá, že ještě má smysl psát nějaké komentáře na pondělí. Ale co bude zítra, nikdo neví... Píšu to nerad, ale kdyby Rusko bylo stejně bojechtivé a šílené a v sobotu reagovalo sestřelováním raket a likvidováním jejich odpališť, už jste si třeba tento článek taky nečetli. (Novinky)

8672 Trump si přeje co nejrychlejší stažení amerických vojáků ze Sýrie

Trump si přeje co nejrychlejší stažení amerických vojáků ze Sýrie
Plán americké mise v Sýrii se nezměnil. Prezident Donald Trump si přeje brzké stažení amerických vojáků ze Sýrie, napsal server týdeníku Focus s odkazem na prohlášení Bílého domu. (Novinky)

8671 Macronovým superdůkazem o chemickém útoku v Dúmě bylo video kolující na internetu

Macronovým superdůkazem o chemickém útoku v Dúmě bylo video kolující na internetu
Oním „nevyvratitelným“ důkazem francouzského prezidenta Emmanuela Macrona o tom, že syrský režim použil chlór proti civilistům, bylo jen známé video. (Novinky)

8670 Co mají společného Česká televize, Fake News, Sýrie a Ukrajina?

Co mají společného Česká televize, Fake News, Sýrie a Ukrajina?
Naletěli. To víte, agentrury nic neposlaly a „Breaking News“ je zoufale potřeba něčím ilustrovat. A lidi na kontrolu nejsou. (Outsidermedia)

8669 Nelituji je, všechno bych jim sebral, říká Eduard Limonov o ztrátách ruských oligarchů

Nelituji je, všechno bych jim sebral, říká Eduard Limonov o ztrátách ruských oligarchů
Trump se chová jako stoprocentní americký patriot, obyčejný čubčí syn. Dává přednost tomu, aby Ameriku hliníkem zásobovali američtí podnikatelé. Proto vyhání Rusy, a co přitom říká, to je pouze dýmová clona pro takové organizace, jako je například WTO, která vyhlašuje, že na světovém trhu jsou rovné podmínky. Trump své činy spojuje s potrestáním Rusů v souvislosti s kauzou Skripalů, ale oni jsou pouhou záminkou, která se mu zrovna hodí. (Cont.ws)

8668 Utok Ameryky na druhu stranu světa je opravněny

Utok Ameryky na druhu stranu světa je opravněny
Vlastně ani nechapu, jak to može někomu přijit nelegalni. My, ostravšti synci moc dobře vime už z druhe světove, že preventyvni valka je nejlepši, bo ten, kdo da temu druhemu po pysku prvni, obvykle vyhrava. (Blog Ladislava Větvičky na iDnes)

8667 Celý svět píše o Formanovi. Byl mužem, který změnil film

Celý svět píše o Formanovi. Byl mužem, který změnil film
Miloš Forman zemřel v americkém Connecticutu v pátek po krátké nemoci. Bylo mu 86 let. (Týden.cz)

8666 USA, Británie a Francie vypustily na Sýrii více než 100 raket!

USA, Británie a Francie vypustily na Sýrii více než 100 raket!
Více než 100 křídlatých střel a raket vzduch-země bylo vypáleno na vojenské a civilní objekty Sýrské arabské republiky leteckými a námořními silamii Spojených států, Británie a Francie. Uvedlo to ruské ministerstvo obrany. Jak poznamenalo, syrský systém protivzdušné obrany provedl boj s vypuštěnými střelami, a „významná část raket” byla sestřelena při letu k cílům. (První zprávy)

8665 Britové se ohrazují zdí od "novičoku", zatímco Skripalovi se zázračně uzdravují

Britové se ohrazují zdí od “novičoku”, zatímco Skripalovi se zázračně uzdravují
Zdá se, že ani přes “zázračné” uzdravení Skripalových z údajného “útoku” smrtelným nervovým plynem nepolevila výjimečná ostražitost místních orgánů v této kauze. Britské noviny The Mail on Sunday napsaly, že úřady v Salisbury plánují vybudovat tři metry vysoké zdi kolem míst, která tento pár navštívil poté, co se dostal do kontaktu s látkou A-234. (Sputnik)

8664 Nobelovými cenami otřáslo MeToo, šéfka Švédské akademie rezignovala

Nobelovými cenami otřáslo MeToo, šéfka Švédské akademie rezignovala
Kvůli skandálům a vnitřní krizi Švédské akademie odstoupila její šéfka Sara Daniusová. Své rozhodnutí oznámila po schůzce členů akademie, která vybírá laureáty Nobelovy ceny za literaturu. Daniusová řekla, že ztratila důvěru akademie, ale neupřesnila, zda její členové o jejím odchodu hlasovali. (iDnes)

8663 Tucker Carlson zpochybnil americkou zahraniční politiku ve svém monologu bez servítků o Sýrii, sociální sítě se otřásly

Tucker Carlson zpochybnil americkou zahraniční politiku ve svém monologu bez servítků o Sýrii, sociální sítě se otřásly
Moderátor Fox News Tucker Carlson se pustil do tzv. “géniu”, kteří tvrdí, že znají pravdu za údajnými chemickými útovky v době, kdy političtí představitelé USA a mainstreamová média ženou zemi do války... Ron Paul ho označil za bezpochyby nejlepšího Američana v mainstreamových médiích. (RT.com)

8662 Závěry OPCW ve Skripalově kauze

Závěry OPCW ve Skripalově kauze
1. Skripal byl otráven nervově paralytickou látkou vysoké kvality, téměř bez příměsí.
2. Název látky v opublikované zprávě chybí - je pouze v utajené části, kterou dostali všichni členové OPCW.
3. Původ nervově-paralytické látky, kterou byl otráven Skripal, nebyl určen.
4. V otevřené verzi závěrů chybí jakákoli zmínka o Rusku a “novičku”.
(Colonel Casad)

8661 Bývalá prezidentka Jižní Koreje Park Geun-hye byla odsouzena na 24 let vězení

Bývalá prezidentka Jižní Koreje Park Geun-hye byla odsouzena na 24 let vězení
Byla svržena minulý rok poté, co byla vyšetřována v korupčním skandálu, který vedl k masovým protestům. (The Wall Street Journal)

8660 Veterán z mise Martin Holkup definitivně nebude trestán za svůj protiválečný postoj

Veterán z mise Martin Holkup definitivně nebude trestán za svůj protiválečný postoj
Posuzované slovní výroky obviněného byly vzhledem k jejich celkovému kontextu krajně vyhraněným vyjádřením protiválečného postoje. Odkaz na citát spisovatele Ernesta Hemingwaye, který sám měl povahu nadsázky, byl doplněn výhrůžným prohlášením obviněného na adresu vlády a Parlamentu pro případ, že by tyto orgány veřejné moci v rámci závazků vyplývajících z členství v NATO rozhodly o účasti České republiky ve válce. Toto prohlášení evidentně mělo povahu stejné nadsázky jako zmíněný citát, na který navazovalo. (Jižní Čechy Teď)

8659 Co zabije ruského špiona Skripala a proč jed novičok v Česku nemáme

Co zabije ruského špiona Skripala a proč jed novičok v Česku nemáme
Dvojitý ruský agent Skripal i jeho dcera pravděpodobně zemřou. Jednou z „výhod“ jedu novičok totiž může být mnohonásobné a nevratné poškození nervového systému. Útok na Skripala je pak zřejmě prvním použitím tohoto jedu. I to je důvod, proč jeho vzorek v tuzemských vojenských laboratořích nenajdete. (Technet.cz)