Loading...
 

Traker: Zprávy_jednou_větou

Nalezeno položek: 5992
ID Cislo Nadpis Text Kategorie
6802 Osudy obyčejných lidí v 1. světové válce

Osudy obyčejných lidí v 1. světové válce
V těchto dnech si znovu připomínáme výročí vypuknutí „Velké války“, která bohužel nebyla jediná, a tak má přídomek 1. světová válka. O osudech jednoho fiktivního vojáka za 1. světové války byl napsán slavný román (mám na mysli Švejka). Pokusím se podat hrst příběhů několika obyčejných, ale skutečných lidí, s jejichž osudy 1. světová válka zamíchala. (Poznámky pana Bavora)

6801 Ukrajinci si připomněli výročí své SS divize Galicia


Ukrajinci si připomněli výročí své SS divize Galicia
 Na počest výročí porážky ukrajinské divize Waffen-SS Halič v oblasti Brody, Ukrajinci vzdali hold svým padlým vojákům. (První zprávy)

6800 Karel Sedláček: Hillary a její maily

Karel Sedláček: Hillary a její maily
Vedení Demokratické strany přinutilo rezignovat Debbie Wassermanovou Schulzovou, předsedkyni Národního demokratického výboru, de facto nejvyšší představitelku strany, která měla sjezd zahajovat a končit. Tato prominentní demokratka se stala obětním beránkem, Sanders se postavil za Clintonovou a při zahájení sjezdu se mu vedení veřejně omluvilo. Ale to by bylo pro americké novináře malé sousto. „Piaristé“ strany proto přistoupili k druhému kroku – nejlepší obrana je útok. Označili za pravděpodobného původce kybernetického zločinu ruské tajné služby. A takříkajíc „spolupracující“ novináři hned domněnku vedení Demokratické strany rozvedli až k tvrzení, že za vším stojí ruský prezident Putin, který chce poškodit nenáviděnou Clintonovou a pomoci Trumpovi, který se mu líbí víc. (Český rozhlas)

6799 Dojmy z výletu do USA: příliš mnoho špíny a rozkladu Dojmy z výletu do USA: příliš mnoho špíny a rozkladu Přijíždíš ke městu a vidíš ten nejkrásnější profil z mrakodrapů. Moderní architektura je zde nádherná. Když zajedeš dovnitř, zjistíš, že na ulicích je prázdno a doslova na každém rohu bezdomovci. (Outsidermedia)
6797 Východoeurópske krajiny zrejme predávali zbrane, ktoré končili v Sýrii Východoeurópske krajiny zrejme predávali zbrane, ktoré končili v Sýrii Východoeurópske krajiny, vrátane Slovenska, schválili v uplynulých štyroch rokoch v tichosti predaj zbraní za viac ako jednu miliardu eur pre blízkovýchodné krajiny, ktoré sú známe tým, že ich ďalej posielajú do Sýrie. Informoval o tom britský denník The Guardian s odvolaním sa na zistenia tímu reportérov z Balkánskej investigatívnej spravodajskej siete (Birne) a Centra pre výskum korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP). (Pravda.sk)
6796 O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy
Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom byla zpoplatněná. Úřad to označil za nekalou obchodní praktiku. (E15)

6794 Olympiáda nepolitická – leda ve snu

Olympiáda nepolitická – leda ve snu
...politické tanečky, elitářství, silácké řeči, drogy a podvody jsou zakomponovány přímo v jádru olympijské myšlenky. Bylo by naivní si myslet něco jiného. Na to je třeba pamatovat, až budeme sledovat klání profesionálů na olympiádě či jinde. (Deník Referendum)

6792 Prezident IIHF Fasel: Část zprávy WADA o dopingu je založena na lživých svědectvích

Prezident IIHF Fasel: Část zprávy WADA o dopingu je založena na lživých svědectvích
Člen výkonného výboru MOV René Fasel prohlásil, že ne celá zpráva prezidenta komise WADA Richarda McLarena se zakládá na reálných faktech. Jako lež se konkrétně ukázala informace o údajných zmizelých dopingových testech ruských sportovců. (Sputnik)

6791 Ivana Šuláková: Vyhnaní z ráje

Ivana Šuláková: Vyhnaní z ráje
Své dluhy podle nejnovějších statistik nezvládá splácet 337 tisíc Čechů. Zjednodušeně řečeno - přesně tolik lidí se může dostat do podobné situace, jako onen šedesátiletý muž, kterého ve středu policisté zastřelili v Ostravě poté, co zaútočil na exekutora. Muž měl totiž přijít o poslední zbytky toho, co měl - o domov. I on byl v dluhové pasti. (Český rozhlas)

6789 Bezprecedentní duchovní síla na Ukrajině v pohybu

Bezprecedentní duchovní síla na Ukrajině v pohybu
Ukrajinou putují statisíce lidí toužících po míru, kteří nastavují zrcadlo politickým šíbrům všech stran. Tragédie v Nice je temným stínem ukrajinského světla. Naše mainstreamová ani veřejnoprávní média dosud o tomto pochodu ani nehlesla. Proč? (Kulturní noviny)

6788 Budoucnost našich potomků nevidím růžově

Budoucnost našich potomků nevidím růžově
Rozhovor Haló novin s europoslancem Janem Kellerem (ČSSD). Tragédií naší země je, že v situaci, kdy je pravice v troskách, se levice nedokázala spojit, naopak se zmítá ve svých žabomyších válkách a každá ze skupinek sleduje v lepším případě své vlastní cíle, v případě horším se jen tak bezcílně vybavuje, jako to činí ta takzvaná liberální či salonfähig levice. Z vlastní zkušenosti mám pocit, že není ani liberální, ani levicová. Kdo nebo co nás může z tohoto marasmu dostat, to opravdu netuším. (Haló noviny)

6787 MOV Rusům olympiádu nezakázal. Ale nechá rozhodnout jednotlivé sporty

MOV Rusům olympiádu nezakázal. Ale nechá rozhodnout jednotlivé sporty
Ruští sportovci (kromě už potrestaných atletů a vzpěračů) si pravděpodobně mohou oddechnout. Mezinárodní olympijský výbor (MOV) dnes odmítl kolektivně potrestat celou ruskou výpravu a zakázat jí kvůli obřímu dopingovému skandálu účast v Riu. Nechá ale rozhodnout vedení jednotlivých sportovních federecí, zda ruské sportovce do svých soutěží pustí. (iSport)

6786 Doping na OH v Pekingu a Londýně: zpětné kontroly odhalily dalších 45 jmen

Doping na OH v Pekingu a Londýně: zpětné kontroly odhalily dalších 45 jmen
Druhá vlna zpětných kontrol vzorků z olympijských her v Pekingu 2008 a Londýně 2012 odhalila dalších 45 dopujících sportovců. Dodatečně usvědčených hříšníků už je tak 98 a nepochybně přibudou další: Mezinárodní olympijský výbor totiž plánuje ještě třetí a čtvrté kolo opakovaných analýz modernějšími prostředky. (iDnes)

6785 Porošenkovi navrhli, aby odebral Savčenkové titul Hrdinky Ukrajiny po tom, co vyzvala národ omluvit se Donbassu

Porošenkovi navrhli, aby odebral Savčenkové titul Hrdinky Ukrajiny po tom, co vyzvala národ omluvit se Donbassu
Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková prohlásila, že Ukrajinci mají poprosit obyvatele Donbasu o odpuštění, řekla to v pátek 22. července v éteru ukrajinské televize 5. kanál. (AC24)

6784 Telefonát do WADA: prankeři zjistili, kdo stojí za dopingovým skandálem proti Rusku

Telefonát do WADA: prankeři zjistili, kdo stojí za dopingovým skandálem proti Rusku
28. května ruští prankeři Vovan (Vladimir Kuzněcov) a Lexus (Alexej Stoljarov) zavolali řediteli Světové antidopingové agentury WADA siru Craigu Reediemu a řediteli Americké antidopingové agentury Travisu Tygartovi, který vystoupil jako iniciátor vyšetřování vůči Rusku. (Sputnik via Leva-net)

6783 Doněck si všechno pamatuje

Doněck si všechno pamatuje
Ukrajinské dělostřelectvo střílí ostrými stále častěji. (Politikus.ru)

6782 Dugin: Turečtí politici mi dali najevo, že Turecko zvažuje vystoupení z NATO

Dugin: Turečtí politici mi dali najevo, že Turecko zvažuje vystoupení z NATO
„Jak mi mnozí turečtí politici dávali najevo, že Turecko vážně zvažuje perspektivu vystoupení z NATO a sblížení s Moskvou v otázkách bezpečnosti, tak americká agentura měla jediné východisko – převrat. Nyní už nic nezadržuje Turecko v tom, aby konečně zpřetrhalo vztahy s těmi, kteří chtěli silou svrhnout zákonnou vládu, vystoupilo z NATO a skutečně se sblížilo s Ruskem,“ dodal Alexandr Dugin. (Eurasia24.cz)

6780 Endgame po česku

Endgame po česku
Rada vlády pro udržitelný rozvoj připravuje strategický dokument rozvoje ČR do roku 2030. Tento dokument je založen na rozpracování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) určených v OSN Agendě udržitelného rozvoje 2030. Je to pravý opak demokracie: Vlády jednotlivých zemí realizují politiku nařízenou ze shora nikým nevolenými lidmi, různými neprůhlednými lobby a neziskovkami. Brusel zde působí jako převodová páka. (Zvědavec)

6779 Ruce vzhůru!

Ruce vzhůru!
Pochodem chod! Nezastavovat se! Nenavazovat oční kontakt! Jdeme! To nejsou povely vězňům ve věznici se zvýšenou ostrahou. To je město Nice (jak komicky nevhodné jméno) na jihu Francie, pohodové, prosluněné a krásné místo po atentátu kamionem. (Zvědavec)

6778 Tereza Spencerová: Pravda o 11. září je zase o něco jasnější, ale pšššt!

Tereza Spencerová: Pravda o 11. září je zase o něco jasnější, ale pšššt!
Jaká publicita a jaké hrozby vším možným by po takové zprávě ale následovaly v případě, že by v útocích z 11. září měl alespoň promilový podíl řekněme Írán? Ale zatímco Saúdská Arábie dostala od amerických soudů imunitu před civilními žalobami, které by na ni mohli podávat pozůstalí po obětech z 11. září, Íránu byla letos v březnu – nejspíš za jeho neúčast na 11. září – americkým soudem uložena povinnost vyplatit odškodnění ve výši 10,5 miliardy dolarů… (Parlamentní listy)

6777 Slovensko sa vzdalo v boji o pôdu a ustupuje Bruselu. Čo ale bude s vodou v predanej pôde?

Slovensko sa vzdalo v boji o pôdu a ustupuje Bruselu. Čo ale bude s vodou v predanej pôde?
Ministerstvo pôdohospodárstva ustúpilo Bruselu a Slováci si už nemôžu chrániť svoju pôdu pred cudzincami. Spôsob ochrany slovenských farmárov už dlhší čas kritizovala Európska komisia (EK), a preto musí Slovensko zmeniť zákon. Kompetentní v Bruseli totiž tvrdia, že naše predpisy porušujú voľný pohyb kapitálu a slobodu usadiť sa. (Hlavné správy)

6776 Erdogan: Turecko je pripravené s pomocou Ruska a Iránu nastoliť pokoj v regióne

Erdogan: Turecko je pripravené s pomocou Ruska a Iránu nastoliť pokoj v regióne
Uviedol to turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v telefonáte, ktorý mal v pondelok so svojím iránskym mocenským náprotivkom Hasanom Rúháním, informovala dnes agentúra TASS. (Hlavné správy)

6775 Ano, klidně dám povel shodit atomovku na nevinné civilisty, řekla nová britská premiérka

Ano, klidně dám povel shodit atomovku na nevinné civilisty, řekla nová britská premiérka
Nová britská premiérka Theresa May (59) možná dostane přezdívku „Krvavá lady“. Na dotaz, zda by zabila jaderným úderem stovky tisíc nevinných civilistů, totiž bez zaváhání odpověděla, že ano. Předešlí ministři se přitom této otázce vyhýbali a přímou odpověď neposkytli. (Lajkit.cz)

6774 Média informovala o zmizení 14 tureckých lodí

Média informovala o zmizení 14 tureckých lodí
Někde na moři je 14 tureckých vojenských lodí, které od 14. července neodpovídají na pokusy o radiové spojení. Doteď se neví, jestli jejich velitelé nepatří k povstalcům a zda nechystají nějaký nový útok, napsal The Times. (Politikus.ru)

6773 Uvědomělí degeneráti útočí na Sergeje Bubku

Uvědomělí degeneráti útočí na Sergeje Bubku
Nejpopulárnější ukrajinský sportovec, šéf Ukrajinského národního olympijského výboru Sergej Bubka podpořil účast ruských sportovců na OH v Rio de Janeiro. V souvislosti s tím požadovali ukrajinští poslanci jeho odvolání z funkce. (Politikus.ru)

Stránka: 1/240Fast NextLast Page
12325240