Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6530

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7396 Oskar Krejčí: Jak vyhrát válku globálním úderem. Za hodinu.

Oskar Krejčí: Jak vyhrát válku globálním úderem. Za hodinu.
Pokud bude Západ nesmyslně hledat řešení politických problémů ve vývoji nové vojenské techniky, hrozí lidstvu záhuba, varuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí. (První zprávy)

7395 Najviac detí sa rodilo počas normalizácie

Najviac detí sa rodilo počas normalizácie
Bývalo na Slovensku aj tak, že sa tu ročne narodilo stotisíc detí. Takmer o polovicu viac ako teraz. Najväčší povojnový baby boom u nás vrcholil presne pred štyrmi desaťročiami. (Pravda.sk)

7394 Nový americký ministr financí přeladil na “konzervativní” strunu

Nový americký ministr financí přeladil na “konzervativní” strunu
Vystoupení nového ministra financí Spojených států Stevena Mnuchina ukazuje, že administrativa Donalda Trumpa v řadě bodů ustupuje od původních agresivních postojů. (První zprávy)

7393 Olomoucké arcibiskupstvo podniká, otvorilo reštauráciu s pizzeriou

Olomoucké arcibiskupstvo podniká, otvorilo reštauráciu s pizzeriou
Po reštitúcii cirkevného majetku a odluke cirkvi od štátu si Olomoucké arcibiskupstvo musí hľadať nové zdroje financovania a zarábať na svoju činnosť. Skúša to aj reštauráciou s pizzeriou, ktorú nedávno otvorilo v Olomouci. (Hlavné správy)

7392 US média: Čurkin byl otráven - američtí lékaři potvrdili přítomnost jedu v ledvinách ruského velvyslance v OSN

US média: Čurkin byl otráven - američtí lékaři potvrdili přítomnost jedu v ledvinách ruského velvyslance v OSN
Stálý zástupce Ruské federace v OSN Vitalij Čurkin, známý tím, že hájil zločiny Moskvy, zemřel 20. února v New Yorku. Oficiální verze smrti byla - infarkt. (24-my.info)

7391 Poslední dva díly seriálu Bohéma: „Pozůstalí, nežalujte, nestojí to za to“

Poslední dva díly seriálu Bohéma: „Pozůstalí, nežalujte, nestojí to za to“
Seriál Bohéma skončil. Po své první i druhé reflexi recenzent do poslední chvíle čekal, že se v závěrečných dílech „vylepší“ a jeho kvalita se o stupeň zvýší, tak jako se to stalo seriálu České století. U Bohémy k tomu ale nedošlo. (Kulturní noviny)

7390 Arab žádá o rozparcelování pozemku v Modlanech, koupil ho od exstarosty

Arab žádá o rozparcelování pozemku v Modlanech, koupil ho od exstarosty
Změny plánu umožnily výnosný byznys pro ty, kteří si pozemky pořídili jako zemědělskou půdu a pak je prodali jako stavební parcely, což je i případ exstarosty Rajčana. První změna územního plánu se přitom začala připravovat v době, kdy ještě obec vedl (o Rajčanovi zde). (iDnes)

7389 Prečo Rusko stále skupuje zlato

Prečo Rusko stále skupuje zlato
Rusko spolu s Čínou, MMF, USA, Nemeckom, Talianskom a Francúzskom predstavujú najväčších držiteľov zlatých rezerv na medzinárodnej úrovni. Pritom USA audit svojich zlatých zásob nepovoľujú, takže nikto sa presne nevie zaručiť koľko zlata USA majú a Nemcom trvalo veľmi dlho, kým im USA časť zlata ukrytého v sejfoch amerických bánk (z obdobia Studenej vojny) vrátili. (Hlavné správy)

7388 Útoky na jadernou elektrárnu? Na to jsou teroristé moc velcí zbabělci. Dana Drábová promlouvá po události ve francouzské atomové elektrárně

Útoky na jadernou elektrárnu? Na to jsou teroristé moc velcí zbabělci. Dana Drábová promlouvá po události ve francouzské atomové elektrárně
Radioaktivní jód nad Evropou a technická nehoda ve francouzské jaderné elektrárně. Zdá se, že tento rok nezačíná pro toto odvětví energetiky zrovna nejlépe. A k tomu teoretická hrozba „špinavou bombou“ při teroristických útocích. V rozhovoru pro ParlamentniListy.cz vysvětluje „nejdéle sloužící vysoký státní úředník“, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, jaká je realita. (Parlamentní listy)

7387 Analýza největších českých účtů na Twitteru. Většina z nich má falešné sledující

Analýza největších českých účtů na Twitteru. Většina z nich má falešné sledující
Falešné účty na Twitteru můžou být problém, jejich vliv totiž není úplně zanedbatelný, pokud se podíváte na následující údaje. Podle některých údajů je téměř třetina followerů falešná, níže se můžete podívat na zahraniční analýzu a následně jsme si vzali na mušku české profily (převážně zpravodajské), čísla to jsou opravdu velmi zajímavá. (AC24)

7386 WTO: Ruský zákaz dovozu ošípaných z EÚ je proti pravidlám organizácie

WTO: Ruský zákaz dovozu ošípaných z EÚ je proti pravidlám organizácie
Svetová obchodná organizácia (WTO) rozhodla, že ruský zákaz dovozu živých ošípaných, bravčového mäsa a výrobkov z neho z EÚ je v rozpore s medzinárodnými obchodnými pravidlami. Informovala o tom dnes Európska komisia (EK). (Hlavné správy)

7385 Sobotka: Kolegové nevědí, kolik lidé berou

Sobotka: Kolegové nevědí, kolik lidé berou
Návrh premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky na daňovou revoluci rozbouřil mnohé politiky i ekonomy. Také řada soc. dem. sice souhlasí s návrhem pomoci chudším, ale soudí, že zvýšení daní lépe placeným kategoriím lidi odradí od snahy získat vyšší plat. Premiér ve středu Právu řekl, že s kritikou nesouhlasí. (Novinky)

7384 Česko není vyspělá země, hlásí americká banka. Vadí nízké příjmy na hlavu

Česko není vyspělá země, hlásí americká banka. Vadí nízké příjmy na hlavu
Americká investiční banka JPMorgan Chase vyřadí Českou republiku ze skupiny vyspělých zemí. Na českou ekonomiku bude nově pohlížet jako na jednu z rozvíjejících se. Důvodem hodnocení je, že se příjem na hlavu v Česku již třetím rokem pohybuje pod bankou stanovenou úrovní pro vyspělé země. Podle JPMorgan a ekonomů by měl tento krok posílit poptávku po českých dluhopisech. (iDnes)

7383 Uprchlíci jsou důležitější než novorozenci dýchající benzopyren v Radvanicích?

Uprchlíci jsou důležitější než novorozenci dýchající benzopyren v Radvanicích?
Za nenávistí Čechů je pocit ponížení, pokrytectví elit a diktát "vítězů". (Britské listy)

7382 Jméno po jménu: Kdo se podepsal pod destrukci registru smluv

Jméno po jménu: Kdo se podepsal pod destrukci registru smluv
Poslanci ve středu rozhodli, že lidé nemají co kontrolovat, jak stát utrácí. Zásadním způsobem okleštili platný zákon o registru smluv, který dosud nutil centrální úřady, kraje, obce a všechny jejich firmy zveřejňovat v databázi na internetu uzavřené kontrakty v hodnotě nad 50 tisíc korun. (Neovlivní)

7381 Eda Veselý: Za záda přilepen jdu do světa

Eda Veselý: Za záda přilepen jdu do světa
Chováme nekvokavé nosnice
krmené cennostmi i krámy
V souhvězdí prstů stálice
Ve dne i za tmy vycházejí s námi
Lahváče
(Kulturní noviny)

7380 Modlitba za Jarmilu

Modlitba za Jarmilu
V sobotu 11. února nastoupila nové angažmá v nebeském chóru jedinečná valašská zpěvačka Jarmila Šuláková (27. června 1929, Vsetín – 11. února 2017, Vsetín). (Kulturní noviny)

7379 Čeští vojáci se poprali v Litvě, zasahovala i policie. Ruská média incident přifukují

Čeští vojáci se poprali v Litvě, zasahovala i policie. Ruská média incident přifukují
Pětice opilých českých vojáků měla incident v Litvě, kde je jejich jednotka na cvičení. Dožadovali se vstupu do nočního klubu, kam je nechtěli pustit. Musela zasahovat policie. Ruská propaganda podle všeho incident přifoukla a využila v nynější informační válce se Západem... Cílem vyslání jednotek je demonstrovat odhodlání Aliance bránit v případě útoku všechny své členy. (Aktuálně.cz)

7378 Vzestup darebného slona: CIA coby královrah

Vzestup darebného slona: CIA coby královrah
V době, kdy členové CIA a NSA nechávají uniknout materiály o komunikaci Michaela Flynna s ruskými představiteli, jsme svědky pomalého vaření domácího puče, který přemění americké vládnutí a vztahy výkonné složky vlády s tajnými službami. Teprve se však uvidí, zda tyto kroky signalizují širší útoky na prezidentský úřad ze strany agentur dlouho uvyklých na likvidaci vlád, které ohrožují zájmy těchto agentur. (ICH via Zvědavec)

7377 Mercedes postaví továrnu u Moskvy

Mercedes postaví továrnu u Moskvy
Gubernátor Moskevské oblasti (Подмосковье) Andrej Borobjev podepsal smlouvu o investicích na výstavbu továrny Mercedes v Solněčnogorském rajónu, v průmyslovém parku Jesipovo (Есипово) na severozápadě od Moskvy. Automobilový koncern Daimler-Benz tam chce za dva roky zahájit výrobu. (360° via Ostrov Janiky)

7376 Radioaktivní spad nad Evropou: Byl naměřen i v ČR

Radioaktivní spad nad Evropou: Byl naměřen i v ČR
Proč asi úřady i média zarytě mlčí? Stopy po jaderné havárii? Proč přiletěl americký nukleární Čmuchal? Víme alespoň, že nic nevíme. (Protiproud)

7374 Vynucování míru: Prezident RF podepsal dekret o uznávání dokumentů obyvatel Donbasu

Vynucování míru: Prezident RF podepsal dekret o uznávání dokumentů obyvatel Donbasu
V dekretu se zdůrazňuje, že rozhodnutí bylo přijato za účelem obrany občanských práv a svobod v plném souladu s normami mezinárodního humanitárního práva. (Politikus.ru)

7373 Finsko se stane první zemí na světě, která se zbaví všech vyučovacích předmětů

Finsko se stane první zemí na světě, která se zbaví všech vyučovacích předmětů
Finský vzdělávací systém je považován za jeden z nejlepších na světě. V mezinárodním hodnocení je vždy v první desítce. Nicméně tamní úřady nechtějí usínat na vavřínech a rozhodly se, že prosadí skutečnou revoluci ve školském systému. (Global Research via Zvědavec)

7372 Nesmějme se konzervativním, zpomalme, abychom scelili peloton

Nesmějme se konzervativním, zpomalme, abychom scelili peloton
Naše společnost už není rozdělená na levici a pravici, ale na „progresivní“ a „konzervativní“. To, že se těm posledním budeme smát, o naší osvícenosti nesvědčí. (Kulturní noviny)

7371 Vyhlášení prvního ročníku Ekopubliky

Vyhlášení prvního ročníku Ekopubliky
Kulturní noviny ve spolupráci s dalšími subjekty vyhlašují novou cenu, jejímž cílem je podpořit a zviditelnit pro-environmentální publicistiku v denním a týdenním tisku. Více podrobností naleznete v následujícím článku. (Kulturní noviny)