Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Čech žijící v Itálii: Situace je jiná, než u vás popisují média. Nejhorší bylo zastavit ekonomiku a paralyzovat zemi
V Itálii se hroutí zdravotnický systém, krematoria nestíhají spalovat mrtvé, které pak pod rouškou noci rozvážejí kolony vojenských aut kdovíkam. Zdravotnický personál má ruce do krve zničené desinfekcí a zoufale mele z posledního. Takový obraz místní situace se často zrcadlí z České republiky. Ovšem není pravdivý. Alespoň tak to popisuje Vít Kučík, Čech, který v Itálii dlouhodobě žije. (Čtidoma.cz)

Epidemiolog Maďar: S virem se setká velká část obyvatel, nakažení bez příznaků nám zatím unikají
S každým dnem máme větší míru jistoty, že ten „italský“ scénář u nás nebude. Ale je to i o osobní zodpovědnosti jednotlivých lidí, mladších a zdravějších vůči seniorům a imunitně oslabeným, ale taky seniorů vůči sobě. A největší míru zodpovědnosti mají všichni pracovníci ve zdravotnictví vůči svým pacientům. Nesmí se stát, že bude mít některý z nich příznaky nemoci, a přesto bude chodit do práce. Kdokoliv, kdo se cítí nemocný, musí zůstat doma, pokud umí svůj stav zvládnout samoléčbou. (Čtidoma.cz)

Vědci uvedli podmínku uzdravení z COVID-19 bez léků
„Náš průzkum svědčí o tom, že nehledě na to, že COVID-19 je způsoben novým virem, mají původně zdraví lidé při uzdravení stabilní imunitní reakci podobnou jako při chřipce,“ sdělila jedna z autorů výzkumu Catherine Kedzirska. (Sputnik)

Nejsme ve válce
Někteří politici se definitivně pomátli na rozumu, o charakteru nemůže být řeč. Například zastánci ořezávání státu na minimum nyní vyzývají k demisi ministryni financí, protože stát se musí postarat o podnikatele. Stát se podle nich nechoval jako dobrý hospodář, protože se zadlužoval a rozhazoval peníze – říkají dokonce veřejně, spoléhajíce zřejmě na to, že se lidé i na televizi koukají v rouškách a mají tudíž snížený přísun kyslíku, čímž se jim zpomalují reflexy, reakce, přesnost, bystrost a otupují se jim smysly a všeobecně poněkud blbnou. Jako ti politici. Na příjemně nekorektní otázku moderátorky, zda krize nevytřídí ty slabší, údajně liberálně-konzervativní politik řekl, že se stát o všechny musí postarat. Měl zřejmě příliš neprodyšnou roušku. (!argument)

Čína má hlavní vlnu epidemie za sebou
V čínské provincii Hubei a jejím hlavním městě Wu-chan nebyly zaznamenány žádné nové případy koronaviru. Podle oficiálních čísel je klinické uzdravení v zemi téměř 93 procent. Za posledních 24 hodin bylo v zemi zaznamenáno jen 731 nových případů a čtyři úmrtí, přičemž všechny kromě jednoho jsou spojeny s lidmi přicházejícími ze zahraničí. Byly obnoveny vnitrostátní lety a pohyb osob uvnitř uzavřených provincií. (Fort Russ News)

Prezident Trump: rozšíření volebních práv znamená, že Republikáni nikdy nevyhrají volby
Prezident Donald Trump připustil, že Republikánská strana by brzy zanikla, pokud bude hlasování ve Spojených státech zjednodušeno tak, že se umožní více občanům hlasovat ve volbách. Na národním okruhu TV řekl, že je dobré, když návrhy Demokratů na zvýšenou ochranu voličů při hlasování a přístup k hlasovacím lístkům při epidemii nebyly zahrnuty do finančního balíku pomoci během koronaviru. (Common Dreams)

Na Ischgl se valí lavina žalob
Rakouští obhájci spotřebitelů už podali žalobu na tyrolského hejtmana Günthera Plattera, starosty, společnosti provozující lanovky a další vládní úředníky kvůli nedostatečnému zvládání katastrof v Tyrolsku. (Novinky.cz)

P. C. Roberts: Důkaz z univerzity – Pád budovy WTC7 nezpůsobil požár
25. března t. r. zveřejnili experti z University Alaska Fairbanks (UAF) v podobě závěrečné zprávy o pádu budovy WTC7 výsledky svých čtyři roky trvajících počítačových simulací. (Paul Craig Roberts via Outsidermedia)

Zemřela nakažená dívka v USA bez pojištění, nebyla přijata do privátní nemocnice
Občan USA ve věku 17 let se symptomy koronaviru nedostal lékařskou pomoc na pohotovostní privátní klinice, protože neměl zdravotní pojištění. To prohlásil starosta Lancasteru, Rex Parris, dne 25. března ve videu zveřejněném na YouTube: "Mladistvá osoba neměla pojištění, takže nebyla léčena". Infikovaná osoba, jejíž jméno úřady nezveřejnily, měla jít po odmítnutí péče na pohotovostní oddělení nemocnice Antelope Valley, což je oblastní veřejná nemocnice. Mladistvé nakažené osobě trvala cesta 6 hodin a pak zemřela. (teleSUR)

Britská vláda uložila k ledu zprávu o selhání zdravotnictví v případě pandemie chřipky
Koncem roku 2016 uspořádala britská vláda a zdravotnické úřady třídenní "Cvičení Cygnus", jehož cílem bylo zjistit připravenost na pandemii různých druhů chřipky. Cvičení mělo otestovat koordinaci mezi nemocnicemi, zdravotními úřady, osobami pověřenými sledováním nemoci a ústřední vládou. Výsledky zprávy nebyly nikdy zveřejněny. Odpovědí neoliberální vlády na hrozby pandemie známé od roku 2011 bylo krácení rozpočtu ve zdravotnictví o miliardy liber. (WSWS)