Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Křesťanský pastor zatčen ve Velké Británii za výrok, že manželství je mezi mužem a ženou
K incidentu došlo před stanicí Uxbridge v západním Londýně. Videoklip ukazuje, že starší pastor je konfrontován policií a je spoután, než je odveden pryč: "Nedělal jsem žádné homofobní komentáře, jen jsem definoval manželství jako vztah mezi mužem a ženou. Říkal jsem jen to, co říká Bible - nechtěl jsem nikomu ublížit nebo způsobit urážku," řekl John Sherwood, který je farářem už 35 let. "Dělal jsem to, co říká moje poslání, což je kázat evangelium venku i v kostele," dodal. Sherwood byl zatčen na základě zákona o veřejném pořádku za to, že použil „urážlivá nebo urážlivá slova“, která způsobila „škodu“ jiné osobě poté, co na něj někdo z veřejnosti poslal policii. (Zero Hedge)

Vrbětice, pochybností přibývá
Proč byly exploze dvě? Je pravda, že před explozí dvacet minut hořelo? Byly zbraně určeny pro Islámský stát? (Antonín Baudyš via YouTube)

V čem byli Hitler, Goebbels a spol. „poctivější“ než současní rusobijci
Tento režim má neutuchající snahu dávat najevo svou servilitu a podřízenost vůči svým pánům (v tomto případě majetkovým a mocenským elitám kapitalistického světa, tedy především vůči jeho hegemonům v podobě nadnárodní velkoburžoazie) s instinktem poslušného psíka, který musí dávat najevo bezpodmínečnou poslušnost, aby ho snad neodehnali od panského stolu, kde mu snad mohou hodit nějakou tu ohlodanou kost. (Časopis Argument)

Ukrajinští krajně pravicoví nacionalisté pořádají pochod v centru Kyjeva u příležitosti 77. výročí nacistické vojenské divize SS Galicia
Německé velvyslanectví na Ukrajině a hlavní opoziční strana v zemi odsoudily krajně pravicové nacionalisty v Kyjevě, kteří ve středu večer (28.4.) pochodovali na oslavu dědictví SS Galicia, nacistické pěchotní divize druhé světové války. Podle zpravodajské agentury TASS se asi 100 lidí z různých krajně pravicových nacionalistických skupin zúčastnilo oslav 77. výročí vojenské divize. (RT News)

Američtí čtyřhvězdičkoví generálové žádají DNI, aby přestala lhát
Vážený řediteli Národního zpravodajství, my, čtyřhvězdičkoví generálové, kteří vedou americké regionální velení po celém světě, se stále více zajímáme o nedostatek důkazů, který by podpořila tvrzení o našich oponentech. Za sebe věříme, že existuje škodlivá činnost Ruska, Íránu a Číny. Našim spojencům a partnerům však bohužel dosud nestačí blažená nevědomost. Stále se nás ptají na fakta, která by podpořila tato prohlášení. Bohužel nemáme žádná, která bychom mohli poskytnout. (Moon of Alabama, April 28, 2021)

Poplach v České televizi. Podle Benešové by novináři ČT a rozhlasu měli zveřejňovat majetek
V ČT opět bijí na poplach. Komunistický poslanec Jiří Valenta totiž navrhuje, aby pracovníci ČT a ČRo spadali pod zákon o střetu zájmů, museli by tak podávat majetková přiznání. Pozitivně se k tomuto návrhu staví i ministryně spravedlnosti Marie Benešová. (Sputnik)

Politik impéria
Půl století Joe Bidena: postoj k válkám, k militarismu a k CIA. (The Intercept)

Pokusily se USA zavraždit pouze Lukašenka?
Na rozdíl od USA/Velké Británie a dalších zemí ruská FSB neprohlásila, že si je „jistá“, že je „vysoce pravděpodobné“, že k této operaci došlo. Zveřejnili všechny záběry ze schůzky spiklenců v Moskvě, které to vše potvrzují. (The Saker via Zvědavec)

Skandál Vrbětice se prohlubuje, Sergej Lavrov obvinil Českou republiku z porušování a obcházení Ottawské úmluvy ICBL na zákaz výroby, skladování a přechovávání protipěchotních min!
Podle ruských informací prý ve skladech zaměstnanci prováděli sborku anebo rozborku pěchotních min na tři oddělené části, aby se obešel mezinárodní zákaz! Mluvčí MO ČR připustil, že tam byly miny, ale prý bez náplní! Během montáže či demontáže jedné z min došlo k explozi skladu ve Vrběticích, uvádí zdroje ruských orgánů! Moskva požaduje zahájení vyšetřování České republiky kvůli obchodu se zakázanou protipěchotní municí! (Aeronet)

Proč napadají prezidenta Zemana?
Připustíme-li možnost existence nějakého agenta, spiklence, který přivedl munici ve Vrběticích záměrně k explozi, kdo z toho má prospěch? Jsou tři možnosti. V prvním případě následek totálního a přehlíženého nepořádku. Ve druhém by se jednalo o zakrytí chybějící munice, případně i ručních zbraní a jejich ilegálního exportu. Možná s vědomím a odpovědností státu. Skvělá BIS by přece něco takového nemohla přehlédnout, takže o tom musela vědět. Třetí možností je sebeobrana země, jejíž občané by měli být touto municí zabíjeni. Takový útok není zrovna etický, ale rozhodně je pochopitelný. Konec konců, ilegální export munice na podporu nepřítele, ne-li teroristů, lze považovat za spolupráci, či podíl na vojenském útoku. (Nová Republika)