Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

USA a Rusko nejsou v obchodní válce
Údaje o americko-ruském obchodním deficitu ukazují, že v září USA dovezly z Ruska zboží v hodnotě 332,1 milionu dolarů, ale v říjnu dovezly zboží za 732 milionů dolarů, což je o 400 milionů dolarů více. Podívejte se na tabulku z roku 2021. USA a Rusko nejsou v obchodní válce, to jen hloupé EU. (census.gov)

Stát EU odmítá cvičit ukrajinské vojáky
Státní tajemník pro dvoustranné vztahy Tamas Menczer prohlásil, že Maďarsko nebude postupovat stejně jako některé jiné státy EU a nebude poskytovat výcvik ukrajinským silám během konfliktu s Ruskem. Dodal, že Budapešť upřednostňuje diplomatické řešení konfliktu. "V některých evropských zemích probíhá výcvik ukrajinských vojáků. V Maďarsku to nebude," napsal Menczer v pondělí na Facebooku. "Říkáme tomu ne. Chceme směřovat k míru, ne k válce," dodal. (RT News)

PS. Maďaři mají pud politické sebezáchovy, Česko ho už dávno ztratilo.

Záhada mizejících velryb běluh na Aljašce
V 80. letech 20. století se populace běluh v Kotzebue Sound začala zmenšovat z tisíců na stovky a poté na několik desítek nebo méně, než kolik jich v oblasti žije nyní. Kotzebue není sám. Přestože některé populace jsou zdravé, početnost běluh se za posledních 50 let snížila v přibližně půl tuctu regionů. Před několika desetiletími lov, komerční velrybářství a další vlivy přivedly velryby na pokraj úbytku. Nyní, i když lov na některých místech skončil, jsou stresy, jako jsou klimatické změny, zvýšená lodní doprava a chemické znečišťující látky, bouří, která hrozí, že skončí. Někteří vědci se však domnívají, že pochopení způsobu, jakým velryby na tyto stresy reagují, může být nakonec stejně důležité jako pochopení samotných stresů. Běluhy, podobně jako šimpanzi, ptáci, lidé a mnoho dalších zvířat, vytvářejí kulturu předáváním znalostí a zvyků z generace na generaci. Vzhledem k tomu, že klimatické změny a další lidské činnosti mění svět alarmujícím tempem, budou se běluhy pravděpodobně muset spoléhat na inovativní kulturní postupy, aby se přizpůsobily - genetická adaptace je prostě příliš pomalá na to, aby s nimi dokázala držet krok. (Naked capitalism)

PS. Normální lidi jsou pitomí jak lumíci a nechávají se manipulovat korporacemi a jimi koupenými politiky, aby spáchali kolektivní sebevraždu. Jak to mají zvládnout velryby?

Elon Musk říká, že PayPal nabírá směr k sociálnímu kreditu
"Zdá se, že PayPal se ubírá směrem k sociálnímu kreditu a omezování transakcí, což je znepokojivé," uvedl v nedávném rozhovoru pro Spaces spoluzakladatel společnosti PayPal a nyní generální ředitel společností Tesla a Twitter Elon Musk. Minulý měsíc společnost Twitter podala registrační dokumentaci, která jí má otevřít cestu ke zpracovávání plateb, jak vyplývá z dokumentace podané Síti pro vymáhání finanční kriminality ministerstva financí neboli FinCEN, kterou získal deník The New York Times. V návaznosti na to Musk uvedl, že si představuje, že by uživatelé připojili své online bankovní účty ke službě sociálních médií a později by společnost přešla na "debetní karty, šeky a podobně". (reclaimthenet.org)

PS. Amíci to mají jak v Česku. Buď korporátní fašismus jednoho miliardáře nebo válku pod Deep state, který diriguje fialovou pětikolku.

K čemu sáhnou elity?
Jakousi podivnou shodou okolností se stalo, že konzum těch, kdo se nalézají dole a uprostřed společnosti, začal být trnem v oku nejen profesionálním revolucionářům, ale i pravicové mocenské elitě. Proč těm dole podstrojovat, když je možno přihrát si peníze i jinými a méně zdlouhavými způsoby. A tak jsme se zprava i zleva dozvěděli, že si užíváme příliš, užíváme si trestuhodně nad poměry, užíváme si prostě neudržitelně. (!argument)

CEO Apple strachy utekl, když došlo na čínský lockdown a lidská práva ve Foxconnu

Na toto se podívejte, než budete kupovat čínské výrobky nakouslého jablka.

Vláda jako bezpečnostní riziko státu
Vláda nepočítá s tím, že se bude střední třída obnovovat, vláda připravuje občany na jejich budoucí pasivní roli pouhých příjemců sociálních dávek. Mění náš stát a náš národ na skupinu poslušných, chudých a slabých jedinců, jejichž jediná svoboda bude volba genderu. Politika již není pravo-levicová. Nástroje, které vláda používá, jsou neoliberální. Neregulovaná inflace, která ožebračuje národ od úspor, energetická burza, která vystřeluje ceny energií do nesmyslných výšin, odevzdávání státní suverenity do rukou nadnárodních institucí. To je politika Petra Fialy a jeho vlády. (Argument)

Válka v přímém přenosu

Přenos krajinského útoku na pozice Somálského praporu a 11. pluku DLR ve směru na Piesky. Nejprve jde střelba tří vrtulníků AFU. (0:02) Poté se do boje vydala obrněná kolona ukrajinské armády. (1:55) Výsledkem byl zásah ukrajinského BMP (2:57) a jeho následná exploze a útěk útočníků. (voenhronika.ru)

Finanční supernova společnosti Pfizer a umění opravdu velkých lží
Centralizovaná zdravotní péče řízená shora dolů je pro investory Big Pharma mnohem atraktivnější než péče zaměřená na pacienta. Hlavní překážkou korporatizace a zpeněžení veřejného zdravotnictví byla pravda a tato překážka byla nakonec překonána během pandemie COVID. (Zvědavec)

KAUZA XIXOIO: Co se v týdnu odehrálo ve firmě, do které vtrhla protimafiánská policie?
Do sídla technologické společnosti Xixoio v Praze 8 dorazila tento týden policie. Představitelé firmy Richard Watzke a Henry Ertner se ocitli v cele předběžného zadržení s návrhem na vazbu. Policisté jim zabavili majetek a vyšetřují společnost z podvodu. Na Twitteru následně propukla ostrá kritika investora Radovana Vávry, který s podezřelou firmou spolupracoval. (E15.cz)