Načítání...
 

Ukrajina: těžká otrava válkou

2015 / 4
Strana: 1 / 2


OddelovacModry

Válce na hranicích EU se věnujeme pravidelně, viz poslední číslo (2014-12). USA a EU pomohlo rozpoutat válku skrze uplacený a zinscenovaný převrat. Toto číslo se věnuje hlavně pádu ukrajinských oligarchů typu Kolomojského. S pomocí cizích mocností vyvolali v zemi převrat, aby se zmocnili bohatství svých ruských soukmenovců. Ti i oni nakradli stejným způsobem. Po prvním roce války se ukazuje, že vraždící kyjevští oligarchové ztrácí i to, co měli předtím. Vyrabovanou zemi skupují západní banky za válečné půjčky. Země se rozpadá a slouží jako nástupní vojenský prostor pro USA, které zahájilo proxy-válku s Ruskem. USA bude zcela jistě bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince, a možná i do posledního Evropana.

Nezadržitelný pád ukrajinských oligarchů

redakce

Začněme stručným představením jmen a oborů, ve kterých tito bohatí muži Ukrajiny působí. Ale mějme na mysli, že odhady majetku a odvětví se týkají výchozího rozložení majetku ukrajinských oligarchů před občanskou válkou.

Ihor Kolomojský a spolupracující Hennadiy Boholiubov
Třetí nejbohatší oligarcha na Ukrajině, po Rinatu Achmetovi a Viktoru Pinčukovi. Světové pořadí 377. na světě podle listu Forbes. V březnu 2015 list The Economist odhadl hodnotu jeho majetku 1.36 miliard dolarů.
 • 100% společnosti Privat Group.
 • 60% Airlines Aerosvit(bankrot), Dniproavia, Donbasaero
 • 13% Banking system PrivatBank 25% of total Ukrain.deposits, 30% of bank cards
 • 95% (25% populace) TV group UNIAN
Andrij Verevský
 • 35% Slunečnicový olej Kernel group
Oleh Bakhmaťuk
 • 51% Průmyslová vejce Avangard.co.ua
 • 87% Zpracování vajec
Yurij Kosjuk
 • 50% Průmyslová produkce kuřecího masa OJSC Myronivskyj Chliboprodukt
Rinat Akhmetov
 • 50% Těžba uhlí, výroba energie DTEK 100% exportu el. energie
 • 50% výroba a prodej oceli , výroba energie Metinvest
 • 46% koksovatelné uhlí, brikety, rudné koncentráty,
 • 40% prodej ocelářských polotovarů,
 • 95% (35%) TV Ukraina media group (TV, Radio, Segodnja noviny)
Viktor Pinčuk
 • 95% (30%) TV STB ICTV New Channel
Dmytro Firthaš
 • 100% Dodávky plynu konečným spotřebitelům DF Group, chemický průmysl, výroba titanu
 • 95% TV Inter, K1, K2, NTN


Ukrajina po získání nezávislosti v roce 1991 zvládla přechod k tržnímu hospodářství mnohem hůře než Rusko. Ukrajina neměla vzdělané ekonomy a navíc se zde objevilo veliké institucionální vakuum. Země skončila během 20 let v čistém plundrování a nakonec i v oligarchickém banditismu nyní přímo podporovaném Západem. Vláda pomohla několika oligarchům vytvořit vstřícné korporátně-fašistické prostředí a podporovala rostoucí koncentraci trhu. V současné době jsou hlavní trhy na Ukrajině rozděleny mezi klany těchto lidí - Rinata Achmetova, exprezidenta Viktora Janukovyče, současného prezidenta Petra Porošenka, Ihora Kolomojského a Dmytra Firtaše.

Jak se válčí za Porošenka, za naše peníze

redakce

Podívejme se, jak se válčí za Porošenka a za naše peníze. Nejprve se podívejme na ruský pohled na Donbas. Ruský politolog Nikolaj Starikov jasně vysvětluje, proč Rusko nikdy neuzná obě oblasti za samostatné republiky. Zapněte si anglické titulky, pokud již tento slovanský jazyk neovládáte.To je samozřejmě strategická úroveň uvažování, na kterou se naše korporátky nemohou zmotat, a bohužel ani Bílý dům. Pak by totiž museli Rusy pochválit za to, že podporují územní integritu Ukrajiny, a mohli by jim nadávat jen za zábor Krymu. Ale jak jsme již psali, totéž provedli v Kosovu západní spojenci (viz Presstitutky, Krym a opolčenci). Takže je třeba Rusy pochválit, že dělají stejné bezprávné věci jako dělal Západ v Kosovu. A dnes Západ ve spojení Al-Kájdou a ISIL rozbíjí Sýrii, což Rusové nedělají, protože islámský terorismus potírají všemi prostředky a všude. Západ má dobré a špatné teroristy podle toho, kterou zemi chce rozbít a vyplundrovat, jako naposledy Libyi. A navíc Rusové chtějí totéž územní dobro pro Ukrajinu jako chce Západ, tj. celistvost zbytku Ukrajiny bez Krymu, jako je Srbsko bez Kosova, za které staletí krvácelo v boji proti tureckému islámu. Takže je třeba Rusy pochválit hned třikrát. A nyní se podívejme na poslední vývoj na Ukrajině.

Ukrajina vyhlásila stanné právo pro vlastní obyvatele

Prezident Ukrajiny Petr Porošenko podepsal zákon №389-VIII o právním režimu stanného práva. Jak bylo uvedeno na oficiálních stránkách ukrajinského parlamentu, zákon prošel Nejvyšší radou Ukrajiny 12. května a byl jí vrácen s podpisem prezidenta 8. června. Stanné právo jsme měli naposledy za říšského protektora Heydricha a po invazi Rusů v roce 1968.

Wikipedie wrote:
V Česku bylo stanné právo vyhlášeno např. 14. srpna 1917 v Plzni (zrušeno za 14 dnů) či po příchodu Reinharda Heydricha do protektorátu od 28. září 1941 do 20. ledna 1942 a znovu po atentátu na něj ve dnech 27. května – 3. července 1942. Na osm hodin také platilo stanné právo v Praze v noci ze 23. na 24. srpna 1968. Institut stanného práva byl v Česku definitivně zrušen zákonem č. 178/1990 Sb.


Pokud nikomu nevadí vyhlášení stanného práva v zemi, která nyní bojuje pouze proti vlastním obyvatelům, tak už asi nežijeme na stejné planetě. Přesněji řečeno, už nežijeme v demokratickém systému s univerzálními hodnotami. Pak už platí jen právo silnějšího, což jsou na Západě fašisticky smýšlející korporace.

Mnohem horší ale je, že ústavní reforma decentralizace moci šla v kyjevské juntě do kytek. Slušní poslanci už tuto pracovní skupinu opustili, aby se nezkompromitovali. Dokonce ani nemohli dostat některé dokumenty této komise. Tím je v kostce řečeno, jak to janičáři z Kyjeva vlastně myslí s federalizací a autonomií, kterou podle Minských dohod mají zaručit i v ukrajinské ústavě. Území na Ukrajině si je asi budou muset vybojovat válkou, a možná už nepůjde jen o opolčenecké enklávy na Donbase.

Ekonomika Ukrajiny už vypadá jako Hitlerovo předválečné Německo. Oficiální vládní čísla z Ukrajiny od zahraniční ministryně financí pracující pro USA, EU a pro janičáře z Kyjeva: růst chudoby o 30 %, šedá ekonomika a černý trh dělá 40-60 % obratu, růst inflace 45 %. Jako za Hitlera zbývá jediné: nahnat vlastní lid do války za cizí mocnosti, což se i stalo.


Novorussia

Ukrajina, válka bez viníka a bez konce

red

Viktor Janukovyč, předchůdce Petro Porošenka v úřadu prezidenta Ukrajiny, dal první rozhovor po únoru 2014, kdy byl vyhnán z Kyjeva skrze placené a nakonec i zastřelené demonstranty na Majdanu. Celou akci z velké části připravil Západ s odbojnými ukrajinskými oligarchy, které teď vyhazuje od politické i od ekonomické moci. Viz náš článek o osudu Kolomojského a nyní i Firtaše (Nacionalistický žid Kolomojskij prohrál rabování Ukrajiny s Rothschildy). Janukovyč říká pro korporátní BBC, která s ním udělala rozhovor právě teď a nyní (a ne před rokem, kdy byl násilně odstaven), mnoho zajímavých věcí. Rozhovor byl zajímavý i přesto, že jej BBC zcenzurovala, což také na přímý dotaz přiznala. Úplné znění rozhovoru najdete zde a podívejte se na dokumentární video.Janukovyč upozorňuje na postup Porošenka, který chce přes nejvyšší soud Ukrajiny zneplatnit jeho prezidentský mandát. Tím janičáři na Ukrajině de facto přiznali, že jeho odvolání skrze puč bylo nezákonné. Proč to nyní hlásá i korporátní BBC ústy Janukovyče? To je zajímavá otázka. Za druhé, Janukovyč se chce vrátit, je přece legálně zvolený prezident, na rozdíl od nelegálního Porošenka. Proto se chce na Ukrajině nechat soudně očistit od trestního obvinění z velezrady, že totiž dal rozkaz ke střelbě do demonstrantů na Majdanu. Viz náš článek Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu.

Politika mediálně vyplašených korporátek je tedy zajímavá. Nechají Janukovyče vykládat do BBC o tom, že "někdo" celý převrat připravil a zinscenoval. A Západ to pochopitelně nebude, i když to tak reálně bylo. Viz náš článek Polská vláda podrazila Ukrajinu jako Stalin Polsko. Ale o tom se v západních korporátkách psát nebude, takže zbývá jediný viník. Kyjevská junta bude delegitimizována a zdejší oligarchové mohou být prohlášeni za zločince společně s Azovem a dalšími fašistickými prapory, které platili. Rychlý vzestup, rychlý pád, jak to už za revolucí bývá. Občas je na konci také šibenice, alespoň pro někoho málo šikovného, kdo to odnese za všechny ostatní.

Janukovyč jde v rozhovoru na ruku BBC a jasně obviňuje fašistické prapory placené oligarchy jako Kolomojský, kteří stříleli ve městech. Viz náš článek Praha 1968 - Mariupol 2014. Sem pochopitelně patří i masakr v Oděse, který občanskou válku rozpoutal. K tomu jsme psali klíčový článek hned druhý den (Po masakru v Oděse již není cesty zpět). Vraťme se k našemu scénáři. Janukovyč si vyřídí účty s odbojnými oligarchy. Z čokoládového krále Porošenka a z jeho oligarchické bandy se stanou zločinci a Západ tomu zatleská. Janukovyč přijde zpět a bude dál dělat tu samou politiku s premiérem Azarevem, za kterou byl svržen, tj. rovnocenné vztahy se Západem a Ruskem. Tím si konečně EU zlepší vztahy s Ruskem. Západ velkoryse dovolí Rusku obnovovat zničenou Ukrajinu, kterou janičáři pod vedením agentů USA a EU ve vládě zfašizovaného režimu v Kyjevě posunuli za necelý rok války a rozvratu asi 20 let nazpět před vládu Janukovyče.