Načítání...
 

Ekonomika EU

2022 /11

Brusel provádí ekonomickou politiku, která je kombinací ideologických utopií kombinovaných s neoliberálním imperialismem jednoho procenta. To je spolehlivá cesta do pekel.

Náhodná krize?

Michael Hudson

Proxy válka NATO-Rusko: Analýza symptomů dohasínající Ameriky. Rozhovor mezi Michaelem Welchem a Michaelem Hudsonem (alias The Saker) v rámci Centre for Research on Globalization.


PS redakce: Rozhovor není pro simpletony, pro ty je korporátní propaganda. Ale kdo chce rozumět světovému vývoji několik let nazpět a pravděpodobně i dopředu, ten by si neměl tento článek nechat ujít.
Michael Welch, Global Research (GR): Velká čest s vámi opět hovořit, pane Hudsone. Vítejte!
Michael Hudson (MH): Děkuji za pozvání!
GR: Nyní jsme svědky toho, jak se NATO společně sjednocuje za americkou výzvou k uvalení sankcí na Rusko, včetně vyřazení ze systému SWIFT. Jsou na ně uvalovány sankce, které mají bolet, přímo pekelné sankce, jak by řekl prezident Biden. A nevypadá to, že by to fungovalo. Sankce se vracejí jako bumerang a dopadají na EU a USA dost tvrdě, protože prudce rostou ceny potravin, hnojiv, ropy a plynu. Zdá se, že sankce provokují ruskou agresi. Tak trochu jsme je k tomu donutili. Nejspíš to nebyla zamýšlená reakce ve smyslu, že by na něčem takovém celou dobu pracovali. Ale co bylo skutečně strategickým cílem, když šlo o to, vyprovokovat Rusko k sankční válce s Ukrajinou? Předpokládali, že Rusko bude prosit o milost, nebo je v tom něco víc?


Brusel řídí EU podle Janovy apokalypsy

Václav Umlauf

Útok na ekonomický Stalingrad je celkem pochopitelný. Hitler a jedno promile ani tehdy ani dnes nezabraly ruské surovinové zdroje, především ropu a plyn. Imperiální jedno promile řídící Deep state rozhodlo nahnat své vazaly k totální ekonomické blokádě Ruska.

My, skalní pesimisté, jsme v posledních časech EU (latinsky novissimum) spokojení jako želvy. Místo pohádek ovčí babičky si čteme na dobrou noc Janovu apokalypsu z Nového zákona. Běžní ovčani ještě panáčkují na mediální povel a pak se možná jako zblblí lumíci vrhnou do ruského moře. Jistěže je to třeba k naší záchraně, když to tvrdí naši milí presstituti. Ale ti nikoliv pomatení hledí v krachujících podnicích na smontované jeřáby a další zboží, které mělo jít tento kvartál do Ruska. Důchodci už doskákali, protože jim přišly první účty za elektriku a plyn. EU jim vzkázalo, že si mají koupit nový kožich na příští zimu, neb bude zlá. Strojaři se dívají na jedenkrát vyšší ceny niklu, na embargované železo z Ruska, chybějící titan, kobalt, palladium a další polovinu prvků v Mendělejevově tabulce.


Euro po 20 letech a kovid za 20 let

Václav Umlauf

Toto výročí si raději nikdo nepřipomíná nahlas. Nemá se kopat do mrtvého psa. Ale euro je nejdůležitější nástroj Deep state k nastolení korporátního fašismu v celé EU-kolonii, takže není možné toto výročí jen tak přejít.
Dne 1. ledna 2002 drželi lidé ve 12 zemích EU poprvé v rukou eurobankovky a euromince. Dnes je euro měnou více než 340 milionů lidí v 19 členských státech EU. Toto výročí si raději nikdo nepřipomíná nahlas. Chápu presstituty. Bylo jim nařízeno, že nesmí kopat do mrtvého psa. A je mi líto, že to musím dělat zrovna já. Jenže euro je nejdůležitější nástroj Deep state k nastolení korporátního fašismu v celé EU-kolonii, takže není možné toto výročí jen tak přejít.
Jak se očkuje eurem
S experimentální vakcinací na kovid má euro společného hodně. Čím méně funguje a čím rozsáhlejší ekonomické krize přicházejí, tím stereotypnější je odpověď zmanipulovaných politiků: "Očkujme!" Co dělá ECB místo očkování a jak ničí EU? Podívejme se, jak pracuje EU-chobotnice bankéřů a těch, kdo si tisknou peníze z ničeho. Začneme prvním grafem, což je historická devalvace eura.