Načítání...
 

Finanční totalita

2022 /23

Krize světového finančního systému není dána jen postupným pádem dolaru jako světové měny. Neoliberálnímu kasinu jednoduše docházejí zdroje a musí se vytvořit totalitní finanční systém.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (I.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová

Pokud se úroky dostávají k nule, monetární nástroje přestávají fungovat, protože zvýšení základní sazby centrální banky znamená nastartování inflace, likvidaci majetku, hlubokou hospodářskou krizi, sociální nepokoje a nenávist vedoucí k válce. Popisovali jsme fungování tohoto systému a poučeni z dějin jsme v našich komentářích varovali před tím, co přijde.

Uplynulo o něco málo víc než oněch 30 let, nicméně proces byl již nastartován. Vstupem Ruska na Ukrajinu a následnými „sankcemi“ proti Rusku se dolarová dominance začala kymácet. To ovšem neříká nic o tom, zda si elity, ovládající finanční dluhový systém, vypustí svůj rybník a ocitneme se v bezúročné ekonomice postavené na rovnováze ekonomika reálná versus ekonomika finanční, že náš aktuální dluhový systém emise peněz zmizí. Stávající dluhový systém potřebuje ke své další existenci stále nové zadlužování, což je dáno chybou v systému, kdy peníze na úroky emitovány nejsou, aby byly uhrazeny, musí být k dispozici další dlužníci, kterým by se daly vnutit úvěry. Pokud se úroky dostávají k nule, monetární nástroje přestávají fungovat, protože zvýšení základní sazby centrální banky znamená nastartování inflace, likvidaci majetku, hlubokou hospodářskou krizi, sociální nepokoje a nenávist vedoucí k válce.


Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (II.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová

Skutečné bohatství nemá nic společného s penězi nebo vytvářením dluhů. Skutečné bohatství jsou přírodní zdroje, výrobní prostředky a práce. To je něco, co marxisté ve své filosofii pochopili správně. Problémem je, že tyto dnešní neomarxistické elity jsou zainteresovány na loupeži vytvořeného bohatství a veřejnosti namlouvají, že tak činí v zájmu společnosti a pro dobrou věc a dokonce jako výraz solidarity.

Dějiny se opakují, protože všechny války jsou válkami bankéřů. A ti vydělávají na obou stranách. Odborných studií a knih na toto téma jsou spousty. Stěžejní díla jsou díla Anthony Suttona, G. G. Preparaty (náš článek G. G. Preparata: Kdo dal moc Hitlerovi) a Nikolaje Starikova, který oba předchozí vědce často cituje. Tyto knihy by měly být povinnou součástí nejen studia historie, ale i hospodářských dějin. Pochopení role centrálních bankéřů při přípravě I. i II. světové války (viz heslo Kurt Schröder) nám pomůže pochopit roli hráčů na rozehrané šachové partii dneška. První část mého příspěvku vzbudila u některých diskutérů na Outsidermedia (náš web e-republika byl tehdy vypnut) téměř hysterické reakce. Dovolila jsem si klást nepříjemné otázky ohledně načasování vstupu Ruska na Ukrajinu a tím jsem se stala šmahem nepřítelem, který snad schvaluje upalování civilistů v domě odborů v Oděse v roce 2014.


Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (III.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová

Světová válka, ekonomická nebo i horká, je skvělým nástrojem, jak systém změnit ve prospěch mezinárodní finanční oligarchie...

Great Reset Klause Schwaba je jakýmsi Komunistickým manifestem 21. století. Příručkou, která vysvětluje, jak naplnit cíle OSN definované jako Agenda 2030. „The future is built by us“(Budoucnost budujeme my), říká zakladatel Světového ekonomického fóra v Davosu právě dnes účastníkům fóra a nabádá je jako globální společenství ke splnění dvou podmínek k dosažení cílů. Jednota především, soudruzi stakeholders! Tak jak se patří v novém komunisticko-nevolnicko-digitálním světovém modelu budovanému ovšem shora. A samozřejmě, poněvadž se ve stejném termínu koná v Ženevě zasedání WHO, které usiluje o převzetí řízení národních zdravotních systémů v době tzv. „pandemií“ rovněž další jeho citát z dneška: „Musíme posílit naši odolnost proti novému viru a jiným rizikům obsaženým v globální agendě.“