Načítání...
 

Svoboda slova, cenzura

2023 /11

Válka znamená automaticky cenzuru, ale tu bohužel skrytě byla už dávno před všemi proxy-válkami,. které Západ rozpoutal na začátku 3. tisíciletí.

Ve jménu Juliana Assange

Aleš Macháček

Na malé demonstraci před britskou ambasádou se sešla společnost napříč politickým spektrem. Demonstrovali jsme proti procesu vydání Juliána z anglického vězení Američanům. A samozřejmě také za jeho propuštění.

Julian Assange, zakladatel Wikileaks se proslavil uveřejněním souboru dokumentů americké armády. Editace a zveřejnění probíhalo ve spolupráci s hlavními zpravodajskými agenturami z důvodů zachování bezpečnosti pro pracovníky rozvědek a osobních dat v dokumentech zmiňovaných. Na mne zapůsobilo nejvíce video, kde posádka amerického vrtulníku kosí kulometem válečné dopisovatele z Reuters. Tímto zveřejněním se stal úhlavním nepřítelem vojensko-průmyslového komplexu, označen za špiona a zrádce a obžalován ze zločinů s možným úhrnným trestem 170 let vězení.


Výročí 17. listopadu a Rakušanovo ministerstvo Polistopadové Lásky

Václav Umlauf

Volala mi známá, že mám jít na setkání k založení brněnského OF, jako každý rok. Jako každý rok jí slušně odpovím, že na pohřby chodím jen proto, že musím.

Volala mi známá, že mám jít na setkání k založení brněnského OF, jako každý rok. Jako každý rok jí slušně odpovím, že na pohřby chodím jen proto, že musím. A tam jít nemusím; to bych byl za šaška nechutného divadla inscenovaného pro radost prorežimním patolízalům všeho druhu, od pomýlených slušných lidí, až po úplné darebáky. Celkem pravidelně jsem psal fejeton k výročí 17. listopadu a dnes navazuji na tento z roku 2018.


Jak se lže o Gaze

Václav Umlauf

Tady je na prozatímní seznam 60 novinářů zabitých v Gaze a jižním Libanonu, kde Izrael bojuje v Hizballáhem.
A tady je na závěr seznam zatím 60 novinářů zabitých Gaze a jižním Libanonu, kde Izrael bojuje v Hizballáhem. Seznam měl v době publikace 60 jmen. Mezitím byli zabiti nejméně dva další novináři na hranici v jižním Libanonu, když tam točili reportáž. Čest jejich památce! Díky všem těmto zavražděným žurnalistkám a žurnalistům víme, co se tam děje.