Loading...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Evropská komisařka pro zdravotnictví přistižena při zjevné korupci
Podle Kontrolního úřadu Kyperské republiky není evropská komisařka pro zdravotnictví Stélla Kyriakídou schopna ospravedlnit různé platby provedené na bankovní účet jejího manžela (Kyriakos Kyriakídou) skrze společnost Maralo Ltd. Ve svém prohlášení o finančních zájmech paní Kyriakídou prohlásila, že její manžel je generálním ředitelem společnosti Maralo Limited. Soud prošetřoval bankovní transakce rodiny Kyriakídou podle nařízení „Politicky exponované osoby“ (PEP) a neoprávněná částka činí 4 miliony eur. Evropská komisařka Kyriakídou hrála ústřední roli v jednáních o nákupu protikovidových vakcín. (Voltaire Net)

Největší krize od 80. let? Spojené státy se po hackerském útoku potýkají s nedostatkem benzinu
Východoevropskou hackerskou skupinou DarkSide napadený produktovod Colonial Pipeline hlásí, že už naplno obnovil provoz. Neznamená to ale, že zmatky a problémy ve Spojených státech končí. Benzin je nedostatkovým zbožím ve dvanácti amerických státech a úplně nejhůř je na tom v posledních hodinách hlavní město Washington. Skoro devadesát procent čerpacích stanic tam ohlásilo, že zásoby benzinu došly. Někteří lidé proto ruší své plány. (iRozhlas)

Vlevo nahoře. Ministr Jan Hamáček jak ho neznáte. Na škole v Anglii dostal řád
Málokdo tuší, že ministr Jan Hamáček (41) má hodně blízko k Anglii. Ve svém dospívání tam totiž odcestoval a prožil tam rok studií. Proto je dnes perfektně vybaven angličtinou a má poměrně slušný evropský rozhled. Sympatický šéf Ústředního krizového štábu poskytl pro ŽivotvČesku.cz dnes už retro snímek z dob svého dospívání na střední škole. (Život v Česku)

Jim Caviezel, hvězda filmu "Passion of the Christ", vyvolal pobouření poté, co propagoval teorii hnutí QAnon...
Dvaapadesátiletý herec Caviezel vystoupil na online konferenci proti covid-vakcínám v oklahomské Tulze a představil na ní film "Sound of Freedom" o obchodování s dětmi. Poté zavedl řeč na "adrenochrom", což je část konspirační teorie alternativního hnutí QAnon. (Daily Mail)

Rastatt 1946: Zapomenuté procesy
Dokumentární filmové drama osvětluje málo známou francouzsko-německou poválečnou kapitolu. (!argument)

Nechte nás slavit tento den!
Neslavíme v Německu proto, že vítězství nad nacisty nebylo definitivní? Protože nikdy nenastala nějaká nultá hodina? Protože je této zemi stále ještě zatěžko pojmenovat pravicové teroristické činy a rozpoznat tu návaznost? Kam až sahá ta naše tolik vychvalovaná vzpomínková kultura? Až k čestnému vyrovnání se se současností? (TAZ via Kulturní noviny)

Dokument: Otevřený dopis amerických generálů a admirálů ve výslužbě
Náš národ je ve velkém nebezpečí. Bojujeme o své přežití coby konstituční republika jako nikdy jindy od našeho založení v roce 1776. Konflikt je mezi příznivci socialismu a marxismu na jedné straně a stoupenci ústavní svobody na druhé. (Outsidermedia)

Je to oficiální: Ruská vláda zařadila Česko na seznam nepřátelských zemí
Ruská vláda v pátek schválila seznam nepřátelských zemí. Jsou na něm pouze dva státy: Česká republika a USA. ČR a USA se dostaly na seznam nepřátelských zemí, neboť podle ruské vlády podnikají nepřátelské kroky vůči Rusku. V souladu s rozhodnutím ruské vlády nesmí americká ambasáda zaměstnávat žádnou ruskou fyzickou osobu. Česká diplomatická mise může uzavírat pracovní smlouvy pouze s 19 lidmi. (Sputnik)

Jan Urbach: Pfizer neplatí daně, díky zákonům Nizozemska
Vyšetřovací žurnalistická platforma Follow the Money odhalila, že výrobce vakcín Pfizer se společností se sídlem v Capelle aan den IJssel ve středním Nizozemsku neplatí v zemi přes svůj miliardový obrat žádné daně. Očekává se, že z prodeje vakcíny proti COVID-19 vyvinuté společně s německou společností BioNTech dosáhne Pfizer zisk více než 21 miliard euro. V prvním čtvrtletí roku 2021 se tržby společnosti zvýšily o 42% a dosáhly 14,6 miliard dolarů. Portál píše, že miliardy euro jsou převáděny přes daňové ráje. Podle novinářů je mnoho obchodů mimo USA řízeno právě přes v Nizozemsku sídlící společnost CP Pharmaceuticals International CV (CPPI). Její zisky se pohybovaly od 10 miliard dolarů v roce 2010 k 20 miliardám v roce 2017. Celkově se v daném období jedná o 169,5 miliardy dolarů. (Parlamentní Listy)

Bartoš objasnil své dřívější názory na migraci i EU. Považuje to za mladickou rebelii a nerozvážnost
Šéf České pirátské strany Ivan Bartoš se nyní vyjádřil ke svým výrokům z roku 2009, které se týkaly migrace nebo Evropské unie. V té době totiž na jednom internetovém fóru z jeho strany zaznělo, že by se nebránil „muslimské Evropě“ a dodal, že v referendu v r. 2003 byl proti vstupu ČR do EU. Dnes se ale údajně jeho názory hodně změnily. (Sputnik)