Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 6976

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
7851 Čínská burza BTCChina zastavila obchodování s bitcoinem. Jeho kurz poté zrychlil propad

Čínská burza BTCChina zastavila obchodování s bitcoinem. Jeho kurz poté zrychlil propad
Hlavní čínská bitcoinová burza BTCChina zastaví k 30. září veškeré obchody s touto kryptoměnou. Důvod nesdělila. Od čtvrtka také zastavuje registraci nových uživatelů, oznámila na svém blogu. Cena bitcoinu v reakci zrychlila propad, který zahájila už v předchozích dnech. Aktuálně stojí bitcoin asi 3500 dolarů, ještě před dvěma týdny však cena atakovala hranici 5000 dolarů. (Česká televize)

7850 Boj o Hrad má v rukou 40 procent nerozhodnutých. Podle nového průzkumu vede Zeman

Boj o Hrad má v rukou 40 procent nerozhodnutých. Podle nového průzkumu vede Zeman
Prezident Miloš Zeman je aktuálním favoritem nadcházejících prezidentských voleb. Vyplývá to z průzkumu agentury Focus pro Český rozhlas. (Lidovky.cz)

7849 Kapitán Demo: Ovce

Kapitán Demo: Ovce
Naši kartičku máte? A bodíky sbíráte? Čekuj ty ovce ve Škodovce... (Kapitán Demo via YouTube)

7848 Čínský věčný motor "zabije" naftu a plyn

Čínský věčný motor "zabije" naftu a plyn
Vědci z Čínské lidové republiky tvrdí, že se chystají ve vesmíru vyzkoušet EM-drive kvantový motor, který nepotřebuje vnější zdroj energie. Jedná se nejen o vědecko-technickou senzaci a průlom v kosmickém výzkumu - pokud se totiž Číňanům podaří zavést do praxe své perpetuum mobile, tradiční zdroje energie, včetně ruské nafty a plynu, se stanou nepotřebnými. (Pravda.ru)

7847 Za komoušů máslo za 93 Kč? Jděte do háje, přiletělo na hlavu ODS. Jaké byly nájmy? Dotované jídlo? Ten dnešní svrab? A zákaz cestování, k tomu je zde pravda, o které se neví...

Za komoušů máslo za 93 Kč? Jděte do háje, přiletělo na hlavu ODS. Jaké byly nájmy? Dotované jídlo? Ten dnešní svrab? A zákaz cestování, k tomu je zde pravda, o které se neví...
Občanští demokraté ve volební kampani upozorňují na to, že nynější životní úroveň v České republice je v podstatě nesrovnatelná s komunistickým režimem, a to i díky tomu, že právě ODS provedla v zemi úspěšnou transformaci na tržní hospodářství. Jejich argumentaci v podobě konkrétních příkladů, jak by tu bylo draho, pokud by naše hospodářství takovou proměnou neprošlo, razantně odmítá makroekonom ČMKOS Jaroslav Šulc. (Parlamentní noviny)

7846 Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU

Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU
Evropská unie pomocí dotací za nevyrábění mléka omezuje produkci mléka a mléčných výrobků. Proto roste nyní cena másla do závratných výšin. Soudruzi v Bruselu neodhadli poptávku a nabídku. Je to jako ve slavném románu Hlava XXII. (Petr Mach)

7845 Počteníčko: Pojď sem, malej…

Počteníčko: Pojď sem, malej…
Vyprávění velkého ruského básníka Jevgenije Jevtušenka z natáčení Mateřské školy, jednoho ze dvou filmů, které režíroval. (Kulturní noviny)

7844 Průmyslové otroctví v Česku

Průmyslové otroctví v Česku
Článek DWN zveřejnil v ekonomické analýze pracovního trhu EU také rozdíly ve mzdách. Za stejnou práci v montovně dostane německý zaměstnanec VW měsíčně 4.200 EU a slovenský v Bratislavě 1.800 EU. Po stávce Slováků v červnu se jejich plat bude zvyšovat 2x po 4,7 % a dostanou do listopadu 2018 o 500 EU navíc. Průměrná hrubá dělnická mzda je v české Škodovce asi 36 tisíc korun, tedy okolo 1400 EU. Jak je Němcům dobře známo, Češi namixovaní v Mladé Boleslavi s najatými zahraničními dělníky nestávkují, ale pilně pracují. (DWN.de)

7843 Protest u základny Rammstein proti zabíjení drony

Pět tisíc občanů protestovalo u základny Rammstein proti zabíjení drony
Kilometr dlouhý řetěz mírových aktivistů připomněl neblahou roli této základny, odkud se řídilo a řídí nelegální zabíjení drony. Na jeden tzv. "zasažený cíl" v průměru připadne život 10 civilistů. Zabité ženy a děti se odečtou jako tzv. "kolaterální škody". Video-reportáž z demonstrace u základny Rammstein je zde (5 MB). (Stop Rammstein.de)

7842 Úniky ze spisů fatálně ohrožují ústavnost, píše komise, která vznikla kvůli Babišovým nahrávkám

Úniky ze spisů fatálně ohrožují ústavnost, píše komise, která vznikla kvůli Babišovým nahrávkám
Úniky informací z trestních spisů, jejich účelový výklad a následné ovlivňování veřejného mínění mohou znamenat fatální ohrožení ústavnosti, stojí v závěrečné zprávě sněmovní vyšetřovací komise, jež se úniky zabývala. Dokument dnes dolní komora zveřejnila. Plénum by jej mělo projednat v úterý jako jeden ze závěrečných bodů poslední řádné schůze v nynějším volebním období. (Info.cz)

7841 Oni prosili, ať už je konec! Docent dodává, co nebylo řečeno o Čapím hnízdě a také o penězích ČSSD

Oni prosili, ať už je konec! Docent dodává, co nebylo řečeno o Čapím hnízdě a také o penězích ČSSD
„Babišovci byli napadeni a celkem logicky zvolili taktiku ‚nejlepší obrana je útok‘. Antibabišovcům začalo postupně docházet, že v debatě vítězí Babiš, a tak někteří – např. poslankyně Černochová z ODS – začali téměř prosit, aby už jednání skončilo,“ říká k nedávné debatě v Poslanecké sněmovně na téma ‚vydání Andreje Babiše policii‘ vysokoškolský pedagog a publicista Radim Valenčík. (Parlamentní listy)

7840 Barma: Genocida pod patronátem západní ikony

Barma: Genocida pod patronátem západní ikony
Západem dlouho opěvovaná a hájená Aun Schan Su Ťij, nositelka Nobelovy ceny míru, která strávila roky v domácím vězení a ráda připomíná své vazby s Václavem Havlem, k buddhistickým represím vůči Rohindžům vždy důsledně mlčela, byť o barmských koncentračních táborech pro muslimy informovala dokonce i česká média... (Literární noviny)

7839 El Nino ft. Kali: Na hranici chudoby

El Nino ft. Kali: Na hranici chudoby
Cítím se strašně divně, začínám mít strach
Místo prosperity cítím státu brzkej krach…
(Outsidermedia)

7838 Tereza Spencerová: 11. září - Když se „válka proti teroru“ dál vyhýbá Saúdům

Tereza Spencerová: 11. září - Když se „válka proti teroru“ dál vyhýbá Saúdům
Není pravděpodobné, že by se v dohledné době našla síla, která by byla s to odhalit celkové a zásadní pozadí o spojení mezi USA, CIA, Saúdy a Al Kajdou. Ve Spojených státech, které se dál noří do hysterického hledání „ruských agentů“, nic takového – přinejmenším zatím – čekat nelze, neboť plné vyšetřování naráží na odpor nejvyšších amerických kruhů, možná i proto, že se všichni zúčastnění podle všeho vzájemně drží v klinči. (Parlamentní listy)

7837 Zlá CIA a pilot, který už neví, kam doma dá všechny ty neprané peníze

Zlá CIA a pilot, který už neví, kam doma dá všechny ty neprané peníze
Ať totiž byl Barry Seal jakýkoli, Cruise z něj dnes dodatečně stvořil ikonu, která je skutečnosti vzdálena asi tak milion světelných let. Navzdory vší předchozí chvále o tom nepochybuji. Barry Seal: Nebeský gauner. USA 2017. Scénář Gary Spinelli. Režie Doug Liman. Hrají Tom Cruise, Domhnall Gleeson, Sarah Wrightová, Ronald Reagan a další. 114 minut. (Literární noviny)

7836 Státy by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur za uprchlíka

Státy by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur za uprchlíka
Státy Evropské unie by v budoucnu mohly dostávat 60 000 eur (1,57 miliónu korun) za každého běžence přijatého podle kvót, uvedl německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) s odvoláním na vyjednávání v rámci osmadvacítky. Zemím, které by uprchlíků přijímaly velmi málo, by se peníze naopak odečítaly. (Novinky)

7834 Putin nařídil IT společnostem přejít na domácí software

Putin nařídil IT společnostem přejít na domácí software
Ruské IT společnosti musí přejít na domácí software, v opačném případě v některých oblastech stát nebude moci používat jejich produkci kvůli bezpečnostnímu riziku, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin. (Sputnik)

7833 Babiš je menší zlo, produkuje reálné statky, říká místopředseda KSČM

Babiš je menší zlo, produkuje reálné statky, říká místopředseda KSČM
Babiš, ač Slovák, uchoval logikou svého byznysu v domácích rukou určitý, docela významný segment naší ekonomiky. A přiznejme si, že kdyby se tak nestalo, ten samý segment už je dávno kořistí zahraničních spekulantů. Dnešní stav není vůbec ideální, porovná-li se však obojí, rozdíl je docela zřetelný. Podnikatelé tohoto typu mají i u nás jiné pořadí priorit, než spekulanti a gauneři, co umějí jen "tunely" do státní kasy, výprodej českých aktiv zahraničnímu kapitálu za hubičku a korupci. (Tiscali.cz)

7832 Tereza Spencerová: USA a jejich průšvihy. Nejen Korea

Tereza Spencerová: USA a jejich průšvihy. Nejen Korea
Svým způsobem je to na diagnózu – chci v globálním světě řešit nějaký problém, ale znepřátelím si všechny, kdo by mi s ním mohli pomoci, přičemž vím, že bez nich nic moc nedokážu. A k tomu se ukazuje, že mí „vazalové“ z Ukrajiny snad prodávali Severní Koreji rovnou raketové motory, zatímco nová zjištění ukazují, že další „vazalové“, Spojené arabské emiráty, svými nákupy zbraní z Pchjongjangu pomáhali financovat tamní raketový program, zatímco ony zbraně aktuálně podle všeho zabíjejí v rámci saúdské agrese v Jemenu. Čili spoleh už není fakt na nikoho… Uvalím další tunu sankcí? (Literární noviny)

7831 Schneider: Polská a ukrajinská plynová schizofrenie

Schneider: Polská a ukrajinská plynová schizofrenie
Rusové tehdy naráželi na stále nestabilnější prostředí Ukrajiny, kterému „plynová princezna“ Julie Tymošenková pouštěla žilou, přičemž zemi velikými slovy tolik milovala. Že to je zlodějka, která zdefraudovala asi miliardu dolarů, pochopili po mnoha letech snad už všichni Ukrajinci, ale neprojevili zatím tolik hrdosti, aby připustili, že se kdysi mýlili a ti protivní měli pravdu. (Česká pozice)

7830 Bitva o plynovod Nord Stream 2: Němci, Rakušané a Češi na jedné lodi

Bitva o plynovod Nord Stream 2: Němci, Rakušané a Češi na jedné lodi
Čechům se nabízí možnost lepšího využití tradiční sítě tranzitních plynovodů, byť si navýšení přepravy plynu ze severozápadu na jihovýchod přes české území vyžádá ještě značné investice do této infrastruktury. O skutečném postoji Prahy leccos vypovídá epizoda stará necelé dva roky – česká vláda se tehdy nepřipojila k odmítavému stanovisku zemí střední a východní Evropy vůči Nord Streamu 2, které iniciovalo slovenské ministerstvo hospodářství. (Oenergetice.cz)

7829 Madeleine Albrightová pohovořila od srdce o Rusku: Pořád provokují a vládne jim zlý agent KGB. Už mám po krk vás všech, co je pořád omlouváte

Madeleine Albrightová pohovořila od srdce o Rusku: Pořád provokují a vládne jim zlý agent KGB. Už mám po krk vás všech, co je pořád omlouváte
Vladimir Putin je chytrý, ale opravdu zlý člověk, řekla v rozhovoru pro rakouský web DiePress.com bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová. Podle ní trpí pomýlenou představou, že se všichni spikli proti Rusku, a jediným cílem jeho intervence v Sýrii bylo posílit svůj vliv a odvést pozornost od Ukrajiny. (Parlamentní listy)

7828 Přichází moment pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum: 180 dní, aby prodali Rusko

Přichází moment pravdy. USA daly ruským oligarchům ultimátum: 180 dní, aby prodali Rusko
USA pokračují ve zvyšování tlaku v „nové studené válce“, když obsadily ruská diplomatická zastoupení a provedly zde domovní prohlídky a vyšetřování. Čím odpoví Rusko, není zatím jasné, protože diplomaté zatím mlčí, čekajíc na řešení prezidenta. Avšak tato bezprecedentní diplomatická zvůle není hlavní úder USA. Tím je nový soubor sankcí vůči Rusku, který ruské oligarchy staví před volbu: buď prodat vlast-Rusko a zachránit „své“ peníze, nebo zůstat v Rusku a sdílet s ním všechny obtíže a porážky. (Eurasia24.cz)

7827 Do Česka se vrátím jedině na ruském tanku nebo jako partyzán, říká v rozhovoru pro SM žoldnéř v armádě Doněcké národní republiky Alois Polák

Do Česka se vrátím jedině na ruském tanku nebo jako partyzán, říká v rozhovoru pro SM žoldnéř v armádě Doněcké národní republiky Alois Polák
Válka tady na východě Ukrajiny se sice táhne už čtvrtým rokem, ale ačkoliv to zní možná pro někoho až nepochopitelně, každodenní život na území Doněcké národní republiky se nijak neliší od života v kterékoli jiné evropské zemi. Lidé chodí do zaměstnání, děti do škol a univerzit, na nákupy a za kulturou. (Security Magazin)

7826 Sergej Rjabkov okomentoval razie v diplomatických objektoch v USA

Sergej Rjabkov okomentoval razie v diplomatických objektoch v USA
To, čo robia v USA s diplomatickými objektmi Ruska, je štátne výtržníctvo, a Ruská federácia nájde spôsob, ako naň zareagovať, vyhlásil námestník ministra zahraničných vecí Ruska Sergej Rjabkov. (Srspol.sk)