Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 8086

ID Cislo Nadpis Text Kategorie
8976 Světová pianistka se vysmála ukrajinskému velvyslanci za pokus zmařit její koncert v Praze

Světová pianistka se vysmála ukrajinskému velvyslanci za pokus zmařit její koncert v Praze
Slavná pianistka Valentina Lisica má 19. září vystoupit během festivalu Dvořákova Praha v Rudolfinu. Tato Ukrajinka se drží proruského myšlení, má ráda bývalé Československo a ukrajinskou vládu na sociálních sítích několikrát označila za „nacisty”. Rozhovor s touto známou a odvážnou Ukrajinkou najdete na e-republice zde. (Sputnik)

8975 US diplomaté byli zapojeni v pašování lidské krve a patogenů pro tajný vojenský program

US diplomaté byli zapojeni v pašování lidské krve a patogenů pro tajný vojenský program
Vědci z Pentagonu by byli nasazeni v 25 zemích a dostali diplomatickou imunitu za účelem zkoumání smrtelných virů, bakterií a toxinů v bilogických laboratořích na amerických zahraničních základnách v rámci programu amerického ministerstva obrany za 2,1 mld. USD. Americké velvyslanectví v Tbilisi přepravilo v diplomatických zavazadlech zmrazenou lidskou krev a choroboplodné zárodky pro tajný vojenský program USA. Interní dokumenty týkající se amerických diplomatů, kteří pod diplomatickým krytím tyto patogeny přepravují a experimentují s nimi, mi odhalili gruzínští insideři. (Dilyana.bg via The Saker)

8974 Pochopení pro hulváty

Pochopení pro hulváty
Přiznávám, že pro pochopení pro hulváty nemám pochopení. Přijde mi, že za tuto odpornost vděčíme až liberální demokracii. (Kulturní noviny)

8973 Vražda v Saské Kamenici a bitva u Moháče

Vražda v Saské Kamenici a bitva u Moháče
26. srpna v Saské Kamenici dva muži, kteří se do Německa přistěhovali z Iráku, sexuálně napadli ženu, která se do Německa přistěhovala z bývalého SSSR, a muže, který se ji pokoušel bránit, jenž měl tytéž kořeny – a jednoho kolemjdoucího, rodilého Němce. Všechny tři je útočníci zranili, a krajan, který se ženy zastal, na svá zranění na místě zemřel. (Kulturní noviny)

8972 Saúdská Arábie masakruje civilisty zbraněmi amerických zbrojovek, upozorňuje CNN

Saúdská Arábie masakruje civilisty zbraněmi amerických zbrojovek, upozorňuje CNN
Útok na jemenskou metropoli San’á si vyžádal 155 civilních obětí, bombardování Mastaby 97 obětí a Saady další desítky obětí. Ve všech případech sice útočila Saúdská Arábie, ale civilisty zabíjely zbraně amerických zbrojovek Raytheon, Lockheed Martin a General Dynamics. Zjistila to americká televize CNN. (Novinky)

8971 Rusové dodali na soud svědectví ohledně katastrofy letu MH17

Rusové dodali na soud svědectví ohledně katastrofy letu MH17
První materiál se týká výrobního a identifikačního čísla rakety, které se našlo v troskách letounu. Vyrobeno v bývalém SSSR jako všechny zbraně zvláštního určení. Ale raketa s jedinečným číslem 8720 a výrobou v roce 1986 byla dodána na Ukrajinu jednotkám PVO usazeným ve městě Stryj ve Lvovské oblasti. Tyto jednotky se také zúčastnily cvičení PVO, při kterém v Donbase omylem sestřelily civilní letadlo. Další fejk se týkal údajného videa s ruskou kolonou 53. protivzdušné brigády Ruska. Rozbor ukrajinského videa upozornil na fotomontáž složenou se tří různých částí. Důkazové materiály byly zaslány komisi do Nizozemí. (Sputnik)

8970 Připadá mi, že čím víc se Česku daří, tím víc se vzájemně nenávidíme

Připadá mi, že čím víc se Česku daří, tím víc se vzájemně nenávidíme
“Připadá mi dokonce, že čím víc se České republice daří, tím víc se vzájemně nenávidíme!” (FB Andreje Babiše via První zprávy)

8969 KOMENTÁŘ: Je lepší soukromý, nebo státní koncentrační tábor? – Václav Klaus ml.

KOMENTÁŘ: Je lepší soukromý, nebo státní koncentrační tábor? – Václav Klaus ml.
Lidé mají právo veřejně hlásat své názory. Názory chytré a inspirativní. Názory fundované. Ale i názory hloupé a provokativní. Nebo povrchní. (Novinky)

8968 José Alberto „Pepe“ Mujica: Proč je tolik lidí nemocných na hlavu?

José Alberto „Pepe“ Mujica: Proč je tolik lidí nemocných na hlavu?
Lidé, kteří mají dost pokory na to, aby si přiznali, že všichni jednou odejdeme, že náš boj je věčný a že jeho podstatou je zlepšení lidstva a ne jen honba za mocí, po sobě zanechají v dějinách stopu. Nejlepší vůdce není ten, kdo pracuje nejvíc nebo kdo má lepší titul, kdo víc křičí a komu víc aplaudují. Nejlepší je ten, který upevňuje větev, na níž sedí, protože život pomine, zatímco cesta, po níž jsme šli, zůstává. (Literární noviny)

8967 Izraelská armáda se přiznala k podpoře islamistů

Izraelská armáda se přiznala k podpoře islamistů
Izraelská cenzura donutila „The Jerusalem Post“ smazat přiznání ze stránek a z webchache firmy Google. (Delyagin.ru via Outsidermedia)

8966 Babiš: Telička je zrádce. Premiér s europoslanci ANO probere, proč hlasovali pro řízení s Maďarskem

Babiš: Telička je zrádce. Premiér s europoslanci ANO probere, proč hlasovali pro řízení s Maďarskem
Premiér Andrej Babiš (ANO) probere s europoslanci za ANO, proč ve středu hlasovali pro to, aby členské země EU zahájily řízení proti Maďarsku kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Považuje to za zbytečné, když poslední slovo budou mít představitelé členských zemí. Evropa se podle něj nemá rozdělovat, problémy unie jsou jinde, řešit by měla například brexit. (Reflex)

8965 Hromadné sledování Britů odkryté Snowdenem překračovalo zákon, rozhodl soud ve Štrasburku

Hromadné sledování Britů odkryté Snowdenem překračovalo zákon, rozhodl soud ve Štrasburku
Některé aspekty praktik britských tajných služeb při hromadném sledování komunikace občanů porušovaly Evropskou úmluvu o lidských právech. Tak ve čtvrtek rozhodl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku v kauze, která pramení z informací odtajněných bývalým analytikem Národní agentury pro bezpečnost (NSA) Edwardem Snowdenem. Agentura Reuters označila verdikt za vítězství pro ochránce lidských práv a novináře. (Lidovky)

8964 Syntetickou drogou se v Ostravě otrávilo už 19 lidí. Policie stíhá čtyři lidi

Syntetickou drogou se v Ostravě otrávilo už 19 lidí. Policie stíhá čtyři lidi
Policie se případem začala zabývat poté, kdy v pondělí zkolabovali dva muži bez domova, dvaatřicetiletý muž přes snahu záchranářů zemřel. (Aktuálně.cz)

8963 Očekávám válku. Tereza Spencerová přijela poblíž ohniska konfliktu v Sýrii. A vysvětluje, jak je to s „civilisty“ a chemickým útokem

Očekávám válku. Tereza Spencerová přijela poblíž ohniska konfliktu v Sýrii. A vysvětluje, jak je to s „civilisty“ a chemickým útokem
Nějakou formu války očekávám, sděluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová z Aleppa, které je poblíž syrské oblasti Idlíb. Právě v Idlíbu se očekává závěrečná bitva války v Sýrii, třebaže dle analytičky kumulace vojsk takovému scénáři nemusí odpovídat. Jak vypadá situace na místě? Co si myslí občané Sýrie? (Parlamentní listy)

8962 Ranní kávička Terezy Spencerové 8.9.

Ranní kávička Terezy Spencerové 8.9.
-- bratr saúdského krále, který nedávno v Londýně okřikoval demonstranty, že za agresi do Jemenu nemůže... že to král a jeho korunní princ... zvažuje, že v Londýně už zůstane a domů se vracet nebude... pro jistotu...
-- někdejší britský premiér Tony Blair... snad nejnadšenější Bushův spolúutočník na Irák... nyní přiznává, že jeho nadace dostává od Saúdů peníze... zatím asi 12 milionů dolarů...
(Radim Valenčík)

8961 Národní sluneční observatoř u Roswellu byla záhadně uzavřena. FBI evakuuje personál

Národní sluneční observatoř u Roswellu byla záhadně uzavřena. FBI evakuuje personál
Národní sluneční observatoř v americkém Novém Mexiku byla minulý čtvrtek za záhadných okolnostní uzavřena. Úřady, aniž by vysvětlily příčinu, provádějí evakuaci, na místě je i FBI. (Sputnik)

8960 Protestní bouře v Barceloně. Za nezávislost Katalánska demonstruje milion lidí

Protestní bouře v Barceloně. Za nezávislost Katalánska demonstruje milion lidí
V Barceloně demonstruje za nezávislost Katalánska zhruba milion lidí, sdělila místní policie. Úterní manifestace se koná u příležitosti Dne Katalánska (La Diada), kterým si Katalánci připomínají výročí připojení regionu ke španělské koruně v roce 1714. Mohutná demonstrace podle agentury AFP ukazuje, že separatisté jsou stále schopni se mobilizovat i poté, co neuspěli s pokusem o odtržení regionu od Španělska. Devět separatistických politiků navíc skončilo ve vězení. (Lidovky)

8959 Europarlament navrhl potrestat Maďarsko. To mluví o malicherné pomstě příznivců migrace

Europarlament navrhl potrestat Maďarsko. To mluví o malicherné pomstě příznivců migrace
Evropský parlament jasnou většinou přijal doporučení, aby Evropská komise zahájila proti Maďarsku řízení kvůli vážnému ohrožení hodnot Evropské unie. Pro tento krok hlasovalo 448 zákonodárců, 197 bylo proti a 48 se zdrželo. (Echo24)

8958 Europarlament přijal směrnici o právech na internetu. Google a Facebook se mají dělit o zisky

Europarlament přijal směrnici o právech na internetu. Google a Facebook se mají dělit o zisky
Evropský parlament v prvém čtení schválil kontroverzní směrnici, která má majitelům autorských práv dát nárok na podíl z využití jejich děl internetovými giganty, jako je Google či Facebook. „Je to dobrý signál pro náš tvůrčí průmysl v Evropě, prohlásil parlamentní zpravodaj Axel Voss poté, co poslanci přijali jeho návrh v poměru 438 ku 226 hlasům. (Echo24)

8957 Jan Keller: Nikdo mi už nemůže vytýkat, že politiku znám jenom z učebnic

Jan Keller: Nikdo mi už nemůže vytýkat, že politiku znám jenom z učebnic
Rozhovor o EU, o tom, kdo tahá za nitky evropské politiky, kdo se v EU chová normálně, o migraci, o desátku nadnárodním koncernům a také o propastném rozdílu mezi třídami Západu a Východu. Nakonec o lavičce v parku, které se jednou třeba bude říkat lavička Jana Kellera… (Literární noviny)

8956 Jak ukrást elektroauto Tesla za 3 sekundy

Jak ukrást elektroauto Tesla za 3 sekundy
Výzkumníci COSIC hakli klíč auta Tesla Model S za 3 sekundy. Stačilo zkopírovat části kryptovacího kódu majitele klíče a odpovídající sekvenci v zámku auta. Podívejte se na celé video. (Youtube)

8955 Pár poznámek k americkým tajným službám v Damašku

Pár poznámek k americkým tajným službám v Damašku
...není bez zajímavosti, že zatímco během války „provozní“ zájmy Spojených států v Sýrii zastupuje Česká republika, umí si Washington – bez ohledu na svou snahu svrhnout Asadův režim – najít v případě potřeby cestičku do Damašku i sám. Příkladem mohou být třebas obdobné rozhovory s šéfem syrské tajné služby z loňského listopadu nebo cesta, kterou rovnou za Bašárem Asadem podnikla loni v lednu kongresmanka Tulsi Gabbardová. (Literární noviny)

8954 Člověk v tísni na základních a středních školách

Člověk v tísni na základních a středních školách
Pozvání přijali pánové Ondřej Šteffl, ředitel společnosti SCIO a publicista Michal Semín. (Debatní klub)

8953 Bakalovi lidé nám lezou do pošty? Je čas, aby mu stát začal zabavovat majetek, udeřil policejní exprezident

Bakalovi lidé nám lezou do pošty? Je čas, aby mu stát začal zabavovat majetek, udeřil policejní exprezident
Bývalý policejní prezident a dnes předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil po jednání sněmovního podvýboru pro svobodu slova a média. Předvoláni tam byli zástupci vydavatelského domu Economia (který mimo jiné vydává Respekt a Hospodářské noviny), kteří vysvětlovali, proč blokovali e-maily českých občanů, ve kterých byl podle Economie závadný obsah (například články ParlamentníchListů.cz). Podle Novotného výmluvy na technické problémy nemohou zakrýt, že zde provozovatel freemailových služeb prostě a jednoduše leze lidem do pošty. (Parlamentní listy)

8952 Skripal, po biliónosmé aneb Trapnosti politických „elit“ není nikdy dost: Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra

Skripal, po biliónosmé aneb Trapnosti politických „elit“ není nikdy dost: Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra
Tak tu máme další kolo trapností z britské reality show „Skripal, morče a idiokracie“.
Britská „vláda“ – o tom spolku už nemohu psát vláda bez uvozovek – tak tedy britská „vláda“ přišla s dalšími „nezvratnými důkazy“. (Nová republika)