Načítání...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 13658

ID Cislo Nadpis Url Text
14624 Rusko připravuje územní nároky vůči USA v Beringově průlivu https://avia-pro.net/news/rossiya-gotovit-territorialnye-pretenzii-k-ssha-v-beringovom-prolive

Rusko připravuje územní nároky vůči USA v Beringově průlivu
Rusko má v úmyslu znovu projednat podmínky sovětsko-americké dohody definující status a hranice Beringova průlivu, což by mohlo vést k novému napjatému vývoji vztahů s USA. Uvedla to členka výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Roza Čemerisová během plenárního zasedání. Rusko zvažuje možnost vypovězení dohody Ševardnadze-Baker z roku 1990. Tato dohoda stanovila vymezení námořního prostoru v oblasti Beringova průlivu, v důsledku čehož USA získaly přístup k významným vodním zdrojům, které dříve patřily SSSR. Hovoříme o přibližně 30 tisících kilometrů čtverečních výlučné ekonomické zóny a více než 40 tisících kilometrů čtverečních šelfu. (Aviapro)

PS. Proto USA narychlo zabraly velkou část arktického šelfu, kterou jednostranně prohlásily za svou výlučnou zónu.

14623 Fialova jaderná blamáž https://casopisargument.cz/?p=55562

Fialova jaderná blamáž
Laciný titulek bohužel odpovídá situaci, do které jsme se po tiskové konferenci vlády dne 31. ledna ohledně dalšího postupu ve výběrovém řízení na výstavbu nových jaderných bloků dostali. Titulek tiskové konference, že tendr na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech se dostává do další fáze, by byl přesnější, že se dostává na scestí, a to z více důvodů. (!argument)


14622 Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“ https://www.epochtimes.cz/2024/02/20/ministerstvo-vam-nahradu-za-ujmu-po-ockovani-nevyplati-pokud-to-nebudou-nasledky-srovnatelne-s-usmrcenim/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl. (The Epoch Times)

14621 Rostislav Čuba: Feudalismus 2.0 https://nase-pravda.net/2024-02-18-03/

Rostislav Čuba: Feudalismus 2.0
Volby budou brzy zvláštním výjevem z minulosti, říká globalista Klaus Schwab, který poukazuje na umělou inteligenci jako na nového krále demokracie. Žijeme ve zvláštním světě, kde některým z nás začíná být zle z těchto vyznavačů svobody v rámci takzvané liberální demokracie. (Naše pravda)

14620 Soudce Assange pracoval pro MI6 a ministerstvo obrany https://www.zerohedge.com/political/assange-judge-worked-mi6-defense-ministry

Soudce Assange pracoval pro MI6 a ministerstvo obrany
Jeden ze dvou soudců Nejvyššího soudu, kteří budou rozhodovat o žádosti Juliana Assange o zastavení jeho vydání do USA, zastupoval britskou tajnou zpravodajskou službu (MI6) a ministerstvo obrany, zjistil server Declassified. Soudce Jeremy Johnson byl rovněž speciálně prověřeným advokátem, který má od britských úřadů povolení k přístupu k přísně tajným informacím. Johnson bude o osudu spoluzakladatele WikiLeaks rozhodovat společně s Dame Victorií Sharpovou, jeho starší soudkyní. V případě vydání Assangeovi hrozí maximální trest 175 let. (Zero Hedge)

14619 Nevlastní syn nejvyššího ukrajinského generála Syrského je pro Rusko https://t.me/AussieCossack/13358

Nevlastní syn nejvyššího ukrajinského generála Syrského je pro Rusko

Nevlastní syn nejvyššího ukrajinského generála Syrského navštívil ruský konzulát v Sydney, aby řekl "Sláva Rusku". (Telegram)

PS. Je to chytrá rodina, ta už teď nemůže prohrát.

14618 Po obsazení Avdějevky postupují Rusové na všech frontách https://t.me/southfronteng/41816

Po obsazení Avdějevky postupují Rusové na všech frontách

Fakticky se zhroutila obrana Koksochimu u Avdějevky, odkud s velkým překvapením NATO utekli neonacisté z pluku Azov. Jejich tzv. "elitní jednotka" mohla opevněný závod dobře bránit, ale asi nechtěli skončit jako v Azovstalu. Panický ústup Ukrajinců se zatím podařilo zastavit jen částečně. (South Front)

14617 ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Lesk a bída vlastenecké scény i levice https://www.iportal24.cz/featured/rozumne-pondeli-petra-hanniga-lesk-a-bida-vlastenecke-sceny-i-levice/

ROZUMNÉ PONDĚLÍ PETRA HANNIGA: Lesk a bída vlastenecké scény i levice
Kritizovat vládu nemá cenu, protože ta se o svůj negativní obraz postará dostatečně sama. Ale je třeba se podívat tam, kam mohla vláda věcí tvých, občane, se navrátit, ale nestane se tak. (L24)

14616 Litva legalizovala deportace Rusů https://www.rt.com/russia/592563-latvia-legalizes-russian-deportation/

Litva legalizovala deportace Rusů
Ruští občané s trvalým pobytem v Lotyšsku mohou být legálně deportováni, pokud neuspějí u jazykové zkoušky. To rozhodl ve čtvrtek (15.2.) ústavní soud. Moskevské velvyslanectví v Rize reagovalo tím, že rozhodnutí označilo za "nelidské a nemilosrdné" a varovalo, že ohrozí tisíce Rusů žijících v pobaltské zemi, jejichž průměrný věk je přes 70 let. (RT)

14615 V USA zabavili tisíce německých luxusních aut https://thepressunited.com/updates/thousands-of-german-luxury-cars-seized-in-us/

V USA zabavili tisíce německých luxusních aut
Tisíce luxusních vozů koncernu Volkswagen zabavili američtí celníci kvůli údajnému porušování zákonů o nucené práci, informoval list Financial Times. Několik tisíc Audis a asi 1000 Porsche, stejně jako několik stovek Bentleyů, je zabaveno v amerických přístavech poté, co úřady našly součástku ve vozidlech, která byla údajně vyrobena nucenými pracemi v Západočínské Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Značky luxusních automobilů mají společné vlastnictví pod koncernem Volkswagen. Německá automobilka se rozhodla odložit dodávky, zatímco budou vyměněny elektronické součástky podezřelé z porušení zákona, uvedl outlet s odvoláním na lidi obeznámené s touto problematikou. Podle outletu může proces trvat až do konce března kvůli počtu zapojených vozidel. (Press United)

14614 Vystudovat vysokou školu za rok? Ministr navrhuje revoluční krok ve vzdělávání https://archiv.hn.cz/c1-67293640-bakalarem-za-rok-cast-oboru-se-muze-presunout-ze-strednich-na-vysoke-skoly-ziskani-titulu-bude-rychlejsi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1247611&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Vystudovat vysokou školu za rok? Ministr navrhuje revoluční krok ve vzdělávání
Podle plánů ministra by odborné zaměření mohli někteří žáci získat až na univerzitě. Aby bylo vysokoškolské vzdělání přístupnější a mohlo rychleji reagovat na trh práce, tak Bek navrhuje, aby lidé mohli vystudovat i za jeden až dva roky. Dnes je nejnižší program na vysoké škole bakalářský a trvá tři roky. Bek se chce tímto krokem přiblížit tomu, co už funguje v zahraničí. (Hospodářské noviny)

14613 Velká blamáž: Dezinformace, misinformace a malinformace https://www.blogosvet.cz/article/velka-blamaz-dezinformace-misinformace-a-malinformace-9Db4Z

Velká blamáž: Dezinformace, misinformace a malinformace
Kampaň o dezinformacích není nic jiného než skryté prosazování monopolu jedné pravdy. Zakazuje se jistým způsobem myslet, mluvit a psát. (Blogosvět)

14612 Navalný zemřel ve věznici na Sibiři https://www.rt.com/russia/592537-opposition-figure-alexey-navalny-dead/

Navalný zemřel ve věznici na Sibiři
Vězněný představitel ruské opozice Alexej Navalnyj zemřel v pátek 16. 2. informovala v pátek odpoledne vězeňská služba Jamalo-něnecké oblasti, kde si odpykával trest. Sedmačtyřicetiletý Navalnyj se po vycházce začal cítit špatně a podle prohlášení ztratil vědomí. Ruská média uvedla, že lékaři konstatovali smrt Navalného po 14. hodině místního času. Zpočátku byl umístěn do zařízení s vysokou ostrahou ve Vladimirské oblasti. V roce 2023 byl odsouzen k 19 letům "zvláštního režimu" za "extremismus". Koncem loňského roku byl převezen do kolonie "Polární vlk" v Jamalo-Neněcku, která se nachází 40 km za polárním kruhem. (RT)

14611 Sora - AI převod textu do videa https://openai.com/sora

Sora - AI převod textu do videa
Učíme umělou inteligenci chápat a simulovat fyzický svět v pohybu s cílem trénovat modely, které lidem pomohou řešit problémy vyžadující interakci s reálným světem. Představujeme Soru, náš model pro převod textu na video. Sora dokáže generovat až minutová videa při zachování vizuální kvality a dodržení pokynů uživatele. (Open AI)

14610 Tucker Carlson se projel v moskevském metru https://t.me/VasiletsDmitriy/19375?single

Tucker Carlson se projel v moskevském metru

Pokud z NY metra vyjdete živí a zdraví, tak přejme Praze podobné zážitky. Amerika náš vzor! (Telegram)

14609 Počty zemřelých v Česku ke konci roku 2023 vykazují nadprůměrné hodnoty - z údajů zveřejněných ČSÚ vyplývá, že v prosinci v průměru zemřelo téměř o 10 % lidí více než před covidem https://www.kurzy.cz/zpravy/757998-pocty-zemrelych-v-cesku-ke-konci-roku-2023-vykazuji-nadprumerne-hodnoty-z-udaju-zverejnenych-csu/

Počty zemřelých v Česku ke konci roku 2023 vykazují nadprůměrné hodnoty - z údajů zveřejněných ČSÚ vyplývá, že v prosinci v průměru zemřelo téměř o 10 % lidí více než před covidem
Český statistický úřad ke dni 9. 2. zveřejnil údaje o počtu zemřelých v 52. týdnu loňského roku, za prosinec loňského roku statistika uvádí 10 696 zemřelých, z čehož vyplývá lehce zvýšená tendence úmrtnosti na území České republiky. (Kurzy.cz)

14608 USA Spojené státy vyrobí za 1 měsíc tolik granátů, kolik Rusko za 1 den https://t.me/VasiletsDmitriy/19327

USA Spojené státy vyrobí za 1 měsíc tolik granátů, kolik Rusko za 1 den

Tolik senátor z Ohia, James David Vance. Rusko vydává na své zbraně dvanáctkrát méně než Američané. Buď se tomu říká korupce, nebo lobbing. (Telegram)

14607 Útok na cvičiště Selidovo měl pro UAF katastrofické následky https://avia-pro.net/news/udar-po-poligonu-v-selidovo-obernulsya-katastroficheskimi-posledstviyami-dlya-vsu

Útok na cvičiště Selidovo měl pro UAF katastrofické následky
Úder raket Iskander-M na vojenské cvičiště v Selidově, které se nachází na území DPR, vedl k rozsáhlému ničení a významným ztrátám ukrajinské armády. Podle korespondenta Kotze byla síla nárazu tak velká, že zasažená oblast měla plochu dvou fotbalových hřišť. Šance na přežití pro ty, kteří byli v době útoku na cvičišti, byly prakticky nulové. Zvláštností použitých hlavic je, že jsou vybaveny 54 fragmentačními hlavicemi, které explodují ve výšce asi 10 metrů nad zemí a zasáhnou pěchotu i v hlubokých zákopech díky svislému směru fragmentů. Podle předběžných údajů dosáhl počet obětí na testovacím místě přibližně jednoho a půl tisíce lidí. Ukrajinské zdroje tvrdí, že během několika hodin po útoku byly z oblasti Selidovo ve směru na Dněpropetrovsk odeslány kamiony s těly mrtvých. (Aviapro)

14606 Kladivo EU na svobodu slova dopadne v únoru https://pravyprostor.net/kladivo-eu-na-svobodu-slova-dopadne-v-unoru/

Kladivo EU na svobodu slova dopadne v únoru
Americký odvolací soud letos potvrdil rozhodnutí, které státním úředníkům zakazuje “vyhrožovat, vyvíjet nátlak nebo jakýmkoli způsobem nutit firmy provozující sociální sítě, aby odstranily, vymazaly, potlačily nebo omezily zveřejněný obsah příspěvků obsahujících chráněný svobodný projev”. Kdyby takový soud rozhodoval v Evropě, musel by soud DSA zrušit, protože právě o to v něm jde. (Pravý prostor)

14605 Tucker Carlson a Vladimir Putin (celý rozhovor) https://otevrisvoumysl.cz/tucker-carlson-a-vladimir-putin-cely-rozhovor/

Tucker Carlson a Vladimir Putin (celý rozhovor)
Tucker Carlson předevčírem uskutečnil rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Mluví v něm o historii Ruska, současné situaci na Ukrajině, geopolitických otázkách, NATO a mnohem více. V článku najdete překlad i přepis celého rozhovoru. (Otevři svou mysl)

14604 Nepřijatelná nabídka temné budoucnosti https://www.radiouniversum.cz/ivan-hoffman-neprijatelna-nabidka-temne-budoucnosti/

Nepřijatelná nabídka temné budoucnosti
Postmoderní člověk se v zrcadle vidí jako potížista. Vnímá sám sebe jako parazita, ohrožujícího přírodu, anebo rovnou celou planetu. Podle toho pak i kreslí svou budoucnost jako souběh krizí všeho druhu. Na horizontu se mu zjevuje to špatné, z čeho se v minulosti snažil vyhrabat: Války, nouze, nemoci a hlad. Přesvědčení, že bude hůř, je to nejhorší, na co si můžeme zvyknout. Je to demotivující virus. (Rádio Universum)

14603 Interview Vladimíra Putina https://tuckercarlson.com/the-vladimir-putin-interview/

Interview Vladimíra Putina

Tucker Carlson vede rozhovor s Vladimírem Putinem 6. února 2024 v Moskvě. (TCN)

14602 Soud potvrdil Tušlovi čtyři měsíce vězení navíc za pronásledování Kubka https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/patrik-tusl-soud-odvolani-cermak-kubek-flegr.A240209_132404_domaci_pitt

Soud potvrdil Tušlovi čtyři měsíce vězení navíc za pronásledování Kubka
Městský soud v Praze zamítl odvolání v případu Patrika Tušla a potvrdil mu trest ve vězení kvůli obtěžování šéfa České lékařské komory Milana Kubka. Tušl čelil obžalobě z nebezpečného pronásledování, spolu s Tomášem Čermákem a Zdeňkem Masárem je viněn také z výtržnictví kvůli obtěžování evolučního biologa Jaroslava Flegra. (iDnes)

14601 Selským rozumem https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/selskym-rozumem

Selským rozumem
Zemědělci nejdou vládě radit, jak má dělat politiku. Mají požadavky a není jejich práce, aby vymýšleli, jak je realizovat. Od toho jsou tam ti královsky placení ministři a parlamentní blběny. Ti mají nastínit řešení a pak se můžeme bavit, jestli je dost levicové, pravicové, konzervativní nebo progresivistické, ale výsledkem prostě má být normální svět. A není-li toho vláda schopná, měla by odtáhnout na smetiště dějin a předat veslo někomu, kdo je větší odborník a lepší politik, který neví, že to nejde, půjde a udělá to! (Vidlákovy kydy)

14600 Dotazník pro Marka Pavku – Postdemokracie / Debatní klub https://www.youtube.com/watch?v=pst_lTiyojw

Dotazník pro Marka Pavku – Postdemokracie / Debatní klub
Marek Pavka vystudoval historii a politologii na Masarykově univerzitě a v současné době působí jako překladatel a označuje Českou republiku jako typický příklad postdemokracie. (Debatní klub)

14599 Konečně je v Evropském parlamentu slyšet pravda https://t.me/node_of_time_en/8978

Konečně je v Evropském parlamentu slyšet pravda

Chorvatský europoslanec Mislav Kolakušić kritizoval Ursulu von der Leyenovou za její vojenskou podporu Ukrajiny a řekl, že si hraje na "bohyni války". Poznamenal, že si již hrála na "bohyni zdraví", když utratila 70 miliard eur za "falešné vakcíny, které zabily 12 000 občanů EU". Nyní si hraje na "bohyni války" poté, co kvůli konfliktu na Ukrajině zemřely statisíce lidí a další miliony opustily své domovy. Nyní jdete v této agónii pokračovat a připravit občany EU o dalších 50 miliard eur. A jaké budou následky? Bude mír? Ne. Zemře nejméně 100 000 dalších lidí, ale ti se mohou zachránit, pokud válku zastavíte. A jak ji zastavit? Vyjednáváním! (Telegram)

14598 Školy hrozí stávkou. S novými rozpočty nemají na platy https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/skoly-hrozi-stavkou-s-novymi-rozpocty-nemaji-na-platy/

Školy hrozí stávkou. S novými rozpočty nemají na platy
Ministerstvo školství v týdnu rozepsalo školám prostředky pro rok 2024, a to včetně navýšení, které vláda na návrh ministra Mikuláše Beka (STAN) schválila před dvěma týdny. Pedagogická komora upozorňuje na hrozbu stávky. (První zprávy)

14597 Obklíčení Avdějevky prakticky dokončeno https://t.me/Slavyangrad/88258 Obklíčení Avdějevky prakticky dokončeno
Rusové těžkým bombardováním a útokem v městské zástavbě prakticky rozřezali město na dvě části a zamezili zásobování dolní části, kde jsou hlavní jednotky Ukrajinců. V dalším útoku prolomili obranu směrem na Časov Jar. (Telegram)
14596 Německá satira: Baerbocková u Putina https://www.youtube.com/watch?v=REf8GGwEE6I&list=PLpNi0Wmi7L81abM7aeWNJHBc6IzBYbSDM

Německá satira: Baerbocková u Putina

Ona má bohužel intelektuální úroveň Lipavského, sorry jako... (Youtube)

14595 Vstup nové německé levicové strany otřásá zemí https://www.disput.blog/2-x-nemecko/

Vstup nové německé levicové strany otřásá zemí
Podle průzkumů by nová strana Bündnis Sahra Wagenknecht mohla získat 14 % hlasů, což by byl trojnásobek podílu Die Linke a BSW by se stala třetí největší stranou ve Spolkovém sněmu. (Globetrotter via Disput)

14594 Emmanuel Todd: "La défaite de l'Occident" (Gallimard) https://www.agoravox.tv/actualites/international/article/emmanuel-todd-et-la-defaite-de-l-100246

Emmanuel Todd: "La défaite de l'Occident" (Gallimard)

Název knihy je radikální: "Porážka Západu". Téma spojuje Ameriku a Evropu a je založeno na zmizení protestantské matrice v USA, pracovité a morálně strukturované. Tento náboženský étos ustupuje nové formě nihilismu, kde se neobjevuje žádná strukturující víra. Tento vývoj je třeba analyzovat a znát, abychom pochopili typ člověka, kterého produkuje unavený Západ. (Agoravox)

14593 Novináři mainstreamu považují protesty v jiných evropských zemích za virus, před kterým musí domácí publikum ochránit https://www.radiouniversum.cz/ivan-hoffman-novinari-mainstreamu-povazuji-protesty-v-jinych-evropskych-zemich-za-virus-pred-kterym-musi-domaci-publikum-ochranit/

Novináři mainstreamu považují protesty v jiných evropských zemích za virus, před kterým musí domácí publikum ochránit
...Ústavní soud úplně přikryl porušení zákona o jednacím řádu Poslanecké sněmovny vládní většinou tím, že protizákonné jednání vládní většiny nemá právní rozměr. A tím podle Koudelky ignoruje ústavní příkaz, že státní moc lze vykonávat jen takovým způsobem. A to je, řekl bych, věc zcela zásadní, v té věci. V minulosti také rušil Ústavní soud přijaté zákony, pokud byl porušen jednací řád parlamentu. Takže, dá se říct, že když už toto neplatí, tak do budoucna můžeme počítat s tím, že to bude jakýsi pomocník, orgán vlády. No a, jak říkám, nejen občan, ale ani právníci se s tím asi snadno nesmíří. (Radio Universum)

14592 Disident Aj Wej-wej, žijící na Západě: Nyní se tady cítím jako v Maově Číně https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/disident-aj-wej-wej-zijici-na-zapade-nyni-se-tady-citim-jako-v-maove-cine/

Disident Aj Wej-wej, žijící na Západě: Nyní se tady cítím jako v Maově Číně
V nedávném rozhovoru on, který od roku 2019 žije v Anglii, vysvětlil, že se nyní cítí jako v Maově Číně – jen ten útlak je ještě směšnější. Pravda se již nesmí mluvit na univerzitách, v médiích a v politice. Každý, kdo má jiný názor, bude „zničen“. Profesoři by byli vyhozeni, pokud by dokonce vyjádřili své názory v soukromých rozhovorech. (První zprávy)

14591 My, zemědělci https://www.novarepublika.cz/2024/02/my-zemedelci

My, zemědělci
Přátelé, oficiální plakáty a letáky k zemědělskému protestu vyšly ve středu v 18.00, ale koordinátoři už byli od rána zahlceni telefonáty. V předchozích dnech unikly některé pracovní verze na web a od té doby drnčí telefony takřka nepřetržitě. Naštvanost mezi zemědělci je prostě obrovská a teď už je jedno, že ministerstvo zemědělství vysílá signály, že se s nimi dá mluvit. Předchozí dva roky jakékoliv námitky ignorovali a jeli si svoje evropské hodnoty, až se prostě ucho utrhlo. (Nová republika)

14590 A je to tu: Rozhovor Tuckera Carlsona s ruským prezidentom Vladimirom Putinom https://www.hlavnespravy.sk/a-je-to-tu-rozhovor-tuckera-carlsona-s-ruskym-prezidentom-vladimirom-putinom/3399150

A je to tu: Rozhovor Tuckera Carlsona s ruským prezidentom Vladimirom Putinom
Ruský prezident Vladimir Putin sa v rozhovore s americkým novinárom Tuckerom Carlsonom neubránil obsiahlemu exkurzu do histórie a odovzdal mu zložku s archívnymi dokumentmi – listami Bohdana Chmelnického do Moskvy, ktorými žiadal cára, aby prijal kozákov za svojich poddaných. Tucker Carlson sa pokúsil namietať, že to sotva súvisí s udalosťami spred dvoch rokov, na čo ruský prezident odpovedal, že ak majú viesť seriózny rozhovor a nie novinársku show tak je to nevyhnutné. (hlavnespravy.sk)

14589 Necenzurujeme, pouze omezujeme dosah https://www.sosp.cz/pouze-omezujeme-dosah/

Necenzurujeme, pouze omezujeme dosah
V únoru 2022 nechala česká vláda v obavě z šíření dezinformací o ruské invazi na Ukrajinu zablokovat bezmála 30 webů. Stalo se tak bez jakéhokoli zákonného podkladu na pokyn vlády správcem národní domény CZ.NIC a komerčními poskytovateli internetu. Tento příběh není pouhou minulostí, ještě neskončil. Některé strany vládní koalice stále usilují o to, aby vznikla legislativa, která by podobné pokusy v budoucnu právně posvětila, a vláda mohla nechat vypínat weby bez obav ze soudního postihu. (SOSP)

14588 Nikola Bornová: Ničemu nerozumím, nic nechápu a nikam nepatřím https://cz24.news/nikola-bornova-nicemu-nerozumim-nic-nechapu-a-nikam-nepatrim/

Nikola Bornová: Ničemu nerozumím, nic nechápu a nikam nepatřím
Chcete nějaké konkrétní příklady toho, co nechápu já i spousta dalších lidí z „lůzy“, jak nás pravidelně nazývají presstituti z hlavních médií? Pár vám jich dám, ale já sama toho nechápu mnohem, mnohem víc… (CZ24 News)

14587 Odborář Dufek varuje ministra před radikálními protesty západního střihu https://www.nasepravda.cz/aktualne/odborar-dufek-varuje-ministra-pred-radikalnimi-protesty-zapadniho-strihu/

Odborář Dufek varuje ministra před radikálními protesty západního střihu
Předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek se před několika dny obrátil na ministra zemědělství Marka Výborného s tím, že by měl s odboráři jednat a snažit se napravit situaci v českém zemědělství a v cenách potravin. Ve své výzvě zmínil radikální protesty na Západě. Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odboru ČR se na ministra obrátil už 5. prosince 2023 s požadavkem na jednání. Upozorňoval na nedodržování zákona o významné tržní síle a zákona o ochraně spotřebitele. Na tuto žádost Výborný reagoval příslibem že k tomu dojde. Nedošlo, a to ani po opakované výzvě. (nasepravda.cz)

PS. Jestliže globální elity daly úkol zničit klasické evropské zemědělství, pak český ministr nebude jednat se sedláky, to je jasné.

14586 Ovlivňování počasí – co kdysi „zavánělo“ konspirací, dnes leží na stolech zákonodárců https://www.epochtimes.cz/2024/02/05/ovlivnovani-pocasi-co-kdysi-zavanelo-konspiraci-dnes-lezi-na-stolech-zakonodarcu/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Ovlivňování počasí – co kdysi „zavánělo“ konspirací, dnes leží na stolech zákonodárců
Různé vlády, Evropská unie a Organizace spojených národů jsou stále více otevřeny tomu, aby letadla vypouštěla do atmosféry desítky milionů tun různých chemikálií (navrhují se oxidy síry či hliníku) s cílem snížit globální teploty. Tato strategie má odborný název Řízení solární radiace (SRM). (Epoch Times)

14585 Aj vďaka Bielorusku zatajovaná pravda o falošnej pandémii a smrtiacich vakcínach vyšlo najavo! Ale mainstream o tom mlčí! https://cz24.news/aj-vdaka-bielorusku-zatajovana-pravda-o-falosnej-pandemii-a-smrtiacich-vakcinach-vyslo-najavo-ale-mainstream-o-tom-mlci/

Aj vďaka Bielorusku zatajovaná pravda o falošnej pandémii a smrtiacich vakcínach vyšlo najavo! Ale mainstream o tom mlčí!
V apríli 2020 požiadalo MMF o finančnú pomoc 85 krajín. Väčšina svetových vlád, ktoré boli hlboko zadĺžené a s vážne poškodenými ekonomikami, potrebovala pôžičky a vydali sa tak napospas diktátu moci peňazí. Aby si zabezpečili zdroje, ktoré potrebujú, museli súhlasiť s odstavením svojej ekonomiky, obmedzením pohybu svojho obyvateľstva, vytvorením štruktúr na sledovanie kontaktov podobných Stasi a zatvorením škôl. (CZ24 News)

14584 Průzkum Bertelsmannovy nadace https://www.freiewelt.net/nachricht/vertrauen-in-demokratie-ja-vertrauen-in-die-ampel-nein-10095720

Průzkum Bertelsmannovy nadace
Mladí lidé v Německu mají důvěru v demokracii (59 %), ale nedůvěřují berlínské vládní koalici (52 %), médiím (60 %) a církvím (58 %).

14583 Ztraceni online… https://www.disput.blog/ztraceni-online/

Ztraceni online…
To, že mají děti ve škole chytré telefony, dramaticky snižuje jejich pozornost věnovanou studiu, poškozuje jejich interakce s vrstevníky a ničí jejich pocit sounáležitosti ve třídě a ve škole. Přibývá důkazů, že sociální média jsou hlavní příčinou epidemie duševních onemocnění u dětí. (Fondsk.ru via Disput)

14582 Začínáme zbabělostí, jako obvykle https://www.vidlakovykydy.cz/index.php/clanky/zaciname-zbabelosti-jako-obvykle

Začínáme zbabělostí, jako obvykle
Přátelé, šturm zemědělců na Prahu dne 19.2. 2024 začíná klasickou českou zbabělostí… Agrární komora se ústy svého šéfa Jana Doležala od celé akce distancuje, chce protesty posunout až na březen, protože „když budou do té doby zemědělci hodní, tak jim ministr Výborný určitě něco dá.“ Člověk si tak říká, jestli k něčemu ta agrární komora vlastně je. Ale nepřekvapuje mě to. Tuto tradici máme už sto padesát let. (vidlakovykydy.cz)

14581 Putin spustil proti Německu tajnou operaci "Sněhová vločka" https://t.me/rocknrollgeopolitics/9924

Putin spustil proti Německu tajnou operaci "Sněhová vločka"

To je pro ty, kdo mají na střeše zasněžené solární panely a umí rusky. (Telegram)

14580 Ukrajinská fronta 1.-2. února 2024 https://t.me/Slavyangrad/87855

Ukrajinská fronta 1.-2. února 2024

Rusové převzali inicitivu na celé délce fronty. Jejich postup je pomalý, ale nezastavitelný. Ztráty Ukrajinců jsou hrozné, kolem 500-1000 zraněných a mrtvých denně. (rybar)

14579 Letoun F-35 nesplňuje základní provozní standardy v 65 bodech https://www.cbc.ca/news/politics/f-35s-don-t-meet-military-s-requirements-documents-show-1.1264278

Letoun F-35 nesplňuje základní provozní standardy v 65 bodech
Lockheed Martin F-35 Joint Strike Fighter stále trpí nejméně 65 základními nedostatky, kde stále nesplňuje základní testovací data, uvedla ve zprávě kancelář ředitele, operačního testu a hodnocení (DOT&E). Byl dokončen přezkum připravenosti na zkoušky JSE (joint simulation environment) v září 2023 a letoun byl certifikován jako připravený k testování, a to navzdory 65 nedostatkům oproti základním požadavkům JSE, uvádí se ve zprávě v pátek (02.02.). Vývojový cyklus programu F-35 nadále zažívá zpoždění kvůli vadnému softwaru Block 4 a problémům se stabilitou avioniky s hardwarem New Technology Refresh 3 (TR-3). (cbc.ca)

PS. Černochové je jedno, že to pořádně nelétá; hlavně že budou kick-backy.

14578 Čína je na cestě k ultrarychlým vlakům https://www.scmp.com/news/china/science/article/3250723/china-track-ultra-high-speed-trains-hyperloop-test-setting-record?module=top_story&pgtype=homepage

Čína je na cestě k ultrarychlým vlakům
Test hyperloopu stanovil rekord podle společnosti CASIC. Její vysokorychlostní vlak překonal dosavadní rekordy pomocí zkušební linky v plném měřítku a urazil 2 km se stabilní levitací. Výsledek je "významným průlomem" pro projekt, jehož cílem je dosáhnout rychlosti až 1 000 km za hodinu. (scmp.com)

PS. V plně zelené EU budeme v té době už chodit jen pěšky. Právo na auto bude mít jen jedno procento a příslušní kolaboranti.

14577 Mezinárodní tribunál v Haagu odmítl žaloby Ukrajiny ohledně terorismu a letu MH-17 https://consortiumnews.com/2024/02/01/icj-rules-against-ukraine-v-russia-on-terrorism-mh17/

Mezinárodní tribunál v Haagu odmítl žaloby Ukrajiny ohledně terorismu a letu MH-17
Tribunál rozhodl, že Rusko nefinancuje terorismus na Donbasu a soud odmítl obvinit Moskvu ze sestřelení letu MH17. Světový soud ve středu (1.2.2024) rozhodl, že Rusko nefinancuje terorismus na obranu separatistů na Ukrajině a soud odmítl uznat Rusko vinným ze sestřelení letu Malaysian Airlines 17, jak Ukrajina požádala. Případ předložila ICJ Ukrajina v roce 2017, tři roky poté, co USA podporovaný převrat v Kyjevě svrhl demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče. (Consortium news)

PS. Tribunál ICJ v pátek (26.01.2024) rozhodl, že existují věrohodné důkazy o tom, že Izrael měl v úmyslu spáchat genocidu, a zadruhé věrohodné důkazy o tom, že Izrael genocidu páchá.

14576 Ruský Il-76 se zajatci byl sestřelen americkou raketou MIM-104a https://avia-pro.net/news/rossiyskiy-il-76-byl-sbit-raketoy-mim-104a

Ruský Il-76 se zajatci byl sestřelen americkou raketou MIM-104a
Vyšetřovací výbor Ruské federace informoval o sestřelení ruského vojenského transportního letadla Il-76, které přepravovalo ukrajinské válečné zajatce za účelem výměny. Podle oddělení bylo letadlo zasaženo raketou MIM-104a z amerického protiletadlového systému Patriot. Na místě havárie našli odborníci fragmenty protiletadlové rakety s nápisy v angličtině, což potvrzuje, že raketa patřila americkému komplexu převedenému na Ukrajinu. (Aviapro)

PS. Připomeňme, že podle neoficiálních zpráv z ukrajinské fronty programují cíle amerických raket pouze lidé z NATO.

14575 Interview ČT24 - 31. leden https://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/224411058040131/

Interview ČT24 - 31. leden
Jaroslav Míl, bývalý ředitel ČEZ, bývalý zmocněnec pro jadernou energetiku o budoucnosti české jaderné energetiky. (ČT)