Loading...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 10517

ID Cislo Nadpis Url Text
11447 Hlas lidu https://kob-forum.eu/2021/05/09/hlas-lidu/

Hlas lidu
Neustále se nás snaží přesvědčovat, že Vítězství ve Velké vlastenecké válce, respektive 2. světové válce není zásluhou SSSR a všemi prostředky se snaží změnit nedávné dějiny, které ještě dokonce mají i žijící pamětníky, nemluvě o informacích, které lidé mají od vlastních předků, prarodičů. Naši oficiální vládní představitelé podporují fašisty na Ukrajině, fašisty v pobaltských státech. Nic jiného nebyla podpora majdanu a následného převratu na Ukrajině, nic jiného není podpora Kyjeva v jeho vedení občanské války, v zabíjení civilního obyvatelstva, jedná se o podporu přinejmenším politickou, ale nejspíše i materiální. (Fórum KOB)

11446 Pořad Newsroom na ČT dostal přes prsty od vysílací rady https://www.novinky.cz/domaci/clanek/porad-newsroom-na-ct-dostal-pres-prsty-od-vysilaci-rady-40359576#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=kRMfh1nNlro-202105080625&dop_id=40359576&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Pořad Newsroom na ČT dostal přes prsty od vysílací rady
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) upozornila Českou televizi, že se počátkem dubna v pořadu Newsroom ČT24 dopustila porušení zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Pořad Newsroom se snaží mentorovat ostatní média v zemi, jak se má správně dělat žurnalistika. Pořad vede redaktor Luboš Rosí. (Novinky.cz)

11445 Vy přece nemůžete dělat to, co my http://www.zvedavec.org/komentare/2021/05/8706-vy-prece-nemuzete-delat-to-co-my.htm

Vy přece nemůžete dělat to, co my
Rozhodnutí Moskvy zavést protisankce proti občanům EU vyvolalo v Evropském parlamentu velkou odezvu. Jeho šéf David Sassoli, kterému je zakázán vstup do Ruské federace, vyjádřil naději, že tato omezení budou zrušena. Odborníci vysvětlují tolik bolestnou reakci Sassoliho tím, že uvalení sankcí na vedoucího jedné z klíčových institucí EU je precedentem v diplomacii, který využijí i další země. (Vzgljad.ru via Zvědavec)

11444 Perverzní předehra http://casopisargument.cz/?p=35726

Perverzní předehra
Víte, jak se dělá válka? Světová? Na tuto otázku dává brilantní odpověď otec moderní žurnalistiky Egon Erwin Kisch ve fejetonu Perverzní předehra, kde líčí tzv. případ konzula Prochasky. Šlo o velmi lítý diplomatický incident mezi Rakouskem-Uherskem a Srbským královstvím, chvíli před tím, než tyto země vstoupily do války, která se stala záhy světovou. Událost literárně zpracoval také Jaroslav Hašek. Proč byl tento incident perverzní? Rakousko obvinilo Srby, že jejich diplomata vykastrovali. (A2 Alarm)

11443 Zelenskij prodal Ukrajinu http://www.zvedavec.org/komentare2021/05/8701-zelenskij-prodal-ukrajinu.htm

Zelenskij prodal Ukrajinu
Prezident Ukrajiny podepsal zákon s neurčitým názvem „O změnách některých zákonů Ukrajiny vztahujících se k podmínkám prodeje půdy zemědělských pozemků“. V souladu s tím bude od 1. července 2021 zrušeno moratorium na prodej zemědělské půdy, které v zemi platí již 18 let. (Russtrat.ru via Zvědavec)

11442 Tesla údajně spolupracuje s čínskými regulačními orgány, protože automobilová společnost čelí kontrole bezpečnosti https://www.rt.com/business/522768-tesla-china-cooperation-safety/

Tesla údajně spolupracuje s čínskými regulačními orgány, protože automobilová společnost čelí kontrole bezpečnosti
Americká elektrická automobilka Tesla údajně posílila spolupráci s čínskými regulačními orgány, protože společnost čelí kontrole ohledně stížností na bezpečnost a zákaznický servis na svém druhém největším trhu. Tento krok nastal poté, co byly vzneseny obavy o bezpečnost ohledně kamer vozidel automobilky v Kalifornii. V březnu čínské úřady údajně zakázaly vstup elektromobilů Tesla do vojenských komplexů a podniků a omezily jejich používání zaměstnanci klíčových státních společností. (RT News)

11441 Krvavé léto československého sboru v Rusku https://regnum.ru/news/polit/2874251.html

Krvavé léto československého sboru v Rusku
Hromadné mučení a masové popravy provázely tažení československých legií. (Regnum.ru)

11440 Česko v Moskvě zavírá restauraci a hotel. Po diplomatické roztržce nejsou lidé https://www.seznamzpravy.cz/clanek/cesko-v-moskve-zavira-restauraci-a-hotel-po-diplomaticke-roztrzce-nejsou-lidi-152723#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=lBiTxhFHGrd-202104301010&dop_id=152723&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Česko v Moskvě zavírá restauraci a hotel. Po diplomatické roztržce nejsou lidé
Provoz Českého domu v Moskvě musí být kvůli diplomatické roztržce omezen. Vláda rozmýšlí, co s budovou dál. (Seznam Zprávy)

11439 Když fake news jsou pouze news https://dfens-cz.com/kdyz-fake-news-jsou-pouze-news/

Když fake news jsou pouze news
Určitě znáte ten ministerský websajt, kde vyvrací mýty a fake news o koronaviru. Co ale co možná nevíte je, že se websajt tak nějak dynamicky vyvíjí podle toho, jak fake news přestávají být fake. (DFENS)

11438 Globální vrtění vrbětickým vocasem https://dfens-cz.com/globalni-vrteni-vrbetickym-vocasem/

Globální vrtění vrbětickým vocasem
Čus lidi, je tu nová nálož fake news a desinformací! Takže jste-li mentálně slabí a nechcete být ovlivňováni proruskou propagandou, nemáte správné kritické myšlení jako soudruh Cemper, tento článek nečtěte a jděte raději na weby pana Vrábela. (DFENS)

11437 Bidenových prvních 100 dní: Bohatí zbohatli o 195 miliard https://cz.sputniknews.com/20210502/bidenovych-prvnich-100-dni-bohati-zbohatli-o-195-miliard-14350994.html

Bidenových prvních 100 dní: Bohatí zbohatli o 195 miliard
Opatření na podporu obyčejných Američanů, která Joe Biden oznámil poté, co se stal americkým prezidentem, nejvíce prospěla těm nejbohatším. Jmění nejbohatších Američanů se za prvních 100 dní Bidenova prezidentství zvýšilo o 195 miliard dolarů, informovala agentura Bloomberg. Biden složil prezidentskou přísahu 20. ledna roku 2021 a poté informoval o vládních stimulačních programech ve výši 1,9 bilionu dolarů. Právě tyto peníze se staly hnacím motorem růstu na burzách, což umožnilo S&P 500 a Dow Jones růst o více než 10 %. (Sputnik)

11436 „To prostě není fér“: Caitlyn Jenner se staví proti „biologickým chlapcům soutěžícím v ženském sportu“ https://www.rt.com/usa/522719-caitlyn-jenner-transgender-sports/

„To prostě není fér“: Caitlyn Jenner se staví proti „biologickým chlapcům soutěžícím v ženském sportu“
Bývalá olympijská vítězka a kalifornská kandidátka na guvernéra Caitlyn Jennerová, která je transsexuálkou, se domnívá, že „musíme na našich školách chránit ženské sporty.“ Jenner byla konfrontována reportérkou TMZ během jejího sobotního ranního „kávového dýchánku“ a uvedla, že umožnit trans dívkám, které se narodily jako chlapci, soutěžit ve sportu žen je „nefér“: "To je otázka spravedlnosti. Proto jsem proti biologickým chlapcům, kteří ve škole soutěží v ženském sportu." (RT News)

11435 Křesťanský pastor zatčen ve Velké Británii za výrok, že manželství je mezi mužem a ženou https://www.zerohedge.com/political/christian-pastor-arrested-uk-saying-marriage-between-man-and-woman

Křesťanský pastor zatčen ve Velké Británii za výrok, že manželství je mezi mužem a ženou
K incidentu došlo před stanicí Uxbridge v západním Londýně. Videoklip ukazuje, že starší pastor je konfrontován policií a je spoután, než je odveden pryč: "Nedělal jsem žádné homofobní komentáře, jen jsem definoval manželství jako vztah mezi mužem a ženou. Říkal jsem jen to, co říká Bible - nechtěl jsem nikomu ublížit nebo způsobit urážku," řekl John Sherwood, který je farářem už 35 let. "Dělal jsem to, co říká moje poslání, což je kázat evangelium venku i v kostele," dodal. Sherwood byl zatčen na základě zákona o veřejném pořádku za to, že použil „urážlivá nebo urážlivá slova“, která způsobila „škodu“ jiné osobě poté, co na něj někdo z veřejnosti poslal policii. (Zero Hedge)

11434 Vrbětice, pochybností přibývá https://www.youtube.com/watch?v=rB_fjIUKg3c&t=6s

Vrbětice, pochybností přibývá
Proč byly exploze dvě? Je pravda, že před explozí dvacet minut hořelo? Byly zbraně určeny pro Islámský stát? (Antonín Baudyš via YouTube)

11433 V čem byli Hitler, Goebbels a spol. „poctivější“ než současní rusobijci http://casopisargument.cz/?p=35662

V čem byli Hitler, Goebbels a spol. „poctivější“ než současní rusobijci
Tento režim má neutuchající snahu dávat najevo svou servilitu a podřízenost vůči svým pánům (v tomto případě majetkovým a mocenským elitám kapitalistického světa, tedy především vůči jeho hegemonům v podobě nadnárodní velkoburžoazie) s instinktem poslušného psíka, který musí dávat najevo bezpodmínečnou poslušnost, aby ho snad neodehnali od panského stolu, kde mu snad mohou hodit nějakou tu ohlodanou kost. (Časopis Argument)

11432 Ukrajinští krajně pravicoví nacionalisté pořádali pochod v centru Kyjeva u příležitosti 77. výročí nacistické vojenské divize SS Galicia https://www.rt.com/russia/522435-ss-galicia-march-kiev/

Ukrajinští krajně pravicoví nacionalisté pořádají pochod v centru Kyjeva u příležitosti 77. výročí nacistické vojenské divize SS Galicia
Německé velvyslanectví na Ukrajině a hlavní opoziční strana v zemi odsoudily krajně pravicové nacionalisty v Kyjevě, kteří ve středu večer (28.4.) pochodovali na oslavu dědictví SS Galicia, nacistické pěchotní divize druhé světové války. Podle zpravodajské agentury TASS se asi 100 lidí z různých krajně pravicových nacionalistických skupin zúčastnilo oslav 77. výročí vojenské divize. (RT News)

11431 Američtí čtyřhvězdičkoví generálové žádají DNI, aby přestala lhát https://www.moonofalabama.org/

Američtí čtyřhvězdičkoví generálové žádají DNI, aby přestala lhát
Vážený řediteli Národního zpravodajství, my, čtyřhvězdičkoví generálové, kteří vedou americké regionální velení po celém světě, se stále více zajímáme o nedostatek důkazů, který by podpořila tvrzení o našich oponentech. Za sebe věříme, že existuje škodlivá činnost Ruska, Íránu a Číny. Našim spojencům a partnerům však bohužel dosud nestačí blažená nevědomost. Stále se nás ptají na fakta, která by podpořila tato prohlášení. Bohužel nemáme žádná, která bychom mohli poskytnout. (Moon of Alabama, April 28, 2021)

11430 Poplach v České televizi. Podle Benešové by novináři ČT a rozhlasu měli zveřejňovat majetek https://cz.sputniknews.com/20210429/poplach-v-ceske-televizi-podle-benesove-by-novinari-ct-a-rozhlasu-meli-zverejnovat-majetek-14315468.html

Poplach v České televizi. Podle Benešové by novináři ČT a rozhlasu měli zveřejňovat majetek
V ČT opět bijí na poplach. Komunistický poslanec Jiří Valenta totiž navrhuje, aby pracovníci ČT a ČRo spadali pod zákon o střetu zájmů, museli by tak podávat majetková přiznání. Pozitivně se k tomuto návrhu staví i ministryně spravedlnosti Marie Benešová. (Sputnik)

11429 Politik impéria https://theintercept.com/empire-politician/

Politik impéria
Půl století Joe Bidena: postoj k válkám, k militarismu a k CIA. (The Intercept)

11428 Pokusily se USA zavraždit pouze Lukašenka? http://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8691-pokusily-se-usa-zavrazdit-pouze-lukasenka.htm

Pokusily se USA zavraždit pouze Lukašenka?
Na rozdíl od USA/Velké Británie a dalších zemí ruská FSB neprohlásila, že si je „jistá“, že je „vysoce pravděpodobné“, že k této operaci došlo. Zveřejnili všechny záběry ze schůzky spiklenců v Moskvě, které to vše potvrzují. (The Saker via Zvědavec)

11427 Skandál Vrbětice se prohlubuje, Sergej Lavrov obvinil Českou republiku z porušování a obcházení Ottawské úmluvy ICBL na zákaz výroby, skladování a přechovávání protipěchotních min! https://aeronet.cz/news/skandal-vrbetice-se-prohlubuje-sergej-lavrov-obvinil-ceskou-republiku-z-porusovani-a-obchazeni-ottawske-umluvy-icbl-na-zakaz-vyroby-skladovani-a-prechovavani-protipechotnich-min/

Skandál Vrbětice se prohlubuje, Sergej Lavrov obvinil Českou republiku z porušování a obcházení Ottawské úmluvy ICBL na zákaz výroby, skladování a přechovávání protipěchotních min!
Podle ruských informací prý ve skladech zaměstnanci prováděli sborku anebo rozborku pěchotních min na tři oddělené části, aby se obešel mezinárodní zákaz! Mluvčí MO ČR připustil, že tam byly miny, ale prý bez náplní! Během montáže či demontáže jedné z min došlo k explozi skladu ve Vrběticích, uvádí zdroje ruských orgánů! Moskva požaduje zahájení vyšetřování České republiky kvůli obchodu se zakázanou protipěchotní municí! (Aeronet)

11426 Proč napadají prezidenta Zemana? http://www.novarepublika.cz/2021/04/proc-napadaji-prezidenta-zemana.html

Proč napadají prezidenta Zemana?
Připustíme-li možnost existence nějakého agenta, spiklence, který přivedl munici ve Vrběticích záměrně k explozi, kdo z toho má prospěch? Jsou tři možnosti. V prvním případě následek totálního a přehlíženého nepořádku. Ve druhém by se jednalo o zakrytí chybějící munice, případně i ručních zbraní a jejich ilegálního exportu. Možná s vědomím a odpovědností státu. Skvělá BIS by přece něco takového nemohla přehlédnout, takže o tom musela vědět. Třetí možností je sebeobrana země, jejíž občané by měli být touto municí zabíjeni. Takový útok není zrovna etický, ale rozhodně je pochopitelný. Konec konců, ilegální export munice na podporu nepřítele, ne-li teroristů, lze považovat za spolupráci, či podíl na vojenském útoku. (Nová Republika)

11425 Re-set: politikou pro všechny za přívětivou společnost https://sedmagenerace.cz/re-set-politikou-pro-vsechny-za-privetivou-spolecnost/

Re-set: politikou pro všechny za přívětivou společnost
Dali jsme se dohromady už v polovině roku 2019, kdy jsme společně strávili víkend na evangelické faře v Novém městě na Moravě. Právě tam jsme společně s partou kamarádů a kamarádek, kteří mají dlouholeté zkušenosti z klimatického i sociálního hnutí, začali vymýšlet plány na vznik nové organizace. Od začátku jsme si dali za cíl popularizovat koncepty sociální, ekologické a demokratické ekonomiky, účinněji propojovat sociální a ekologická témata a zároveň fungovat jako organizace, která podporuje politiku sociálních hnutí a změnu, která vyrůstá zdola (anglicky grassroot). (Sedmá generace)

11424 Korespondenční hlasování znovu na scéně: Řekněme ďáblovi Ne! http://www.novarepublika.cz/2021/04/korespondencni-hlasovani-znovu-na-scene.html

Korespondenční hlasování znovu na scéně: Řekněme ďáblovi Ne!
V rámci debaty o změně volebního zákona pro volby do Poslanecké sněmovny v důsledku nedávného necitlivého zásahu Ústavního soudu otevřely strany tzv. Demokratického bloku opět otázku možnosti korespondenčního hlasování. (Nová republika)

11423 Privatizace OKD byla tragédie, která negativně ovlivnila všechny aspekty života v Moravskoslezském kraji https://a2larm.cz/2021/04/privatizace-okd-byla-tragedie-ktera-negativne-ovlivnila-vsechny-aspekty-zivota-v-moravskoslezskem-kraji/

Privatizace OKD byla tragédie, která negativně ovlivnila všechny aspekty života v Moravskoslezském kraji
Když v roce 2004 odprodal stát svůj poloviční podíl v akciové společnosti Ostravsko-karvinské doly (OKD), dostaly se do rukou nového majitele Zdeňka Bakaly nejen samotné důlní podniky, ale i desítky dceřiných firem a také největší fond nájemního bydlení v Česku. Třiačtyřicet tisíc bytů, ve kterých bydlelo na sto tisíc obyvatel Moravskoslezského kraje, přešlo spolu s pozemky, komerčními objekty nebo rekreačními nemovitostmi do vlastnictví českého miliardáře. Ten obyvatelům slíbil, že jim jejich domovy v dohledné době odprodá do osobního vlastnictví. K tomu ale nikdy nedošlo: Zdeněk Bakala byty vyjmul ze společnosti OKD a v roce 2016 je prodal (údajně za nižší desítky miliard) nadnárodní korporaci Blackstone, která je proslulá predátorskými praktikami. (A2 Alarm)

11422 Šéf CIA Navalného „otrávil“ https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sef-cia-navalneho-otravil/

Šéf CIA Navalného „otrávil“
Ten chlap je, jak se říká v Americe, „Nobody“, nebo v němčině, „Niemand“. Ale protože západní falešná zpravodajská média a politici kolem něj dělají takový rozruch, chci vám popsat, jaký názor na něj má ruský lid, nebo jasněji, jakou nedůležitost v Rusku zastupuje. Pro Rusy je agentem CIA. (První zprávy)

11421 Bulharský zbrojař: Česká prohlášení o Vrběticích jsou plná rozporů https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/bulharsky-zbrojar-ceska-prohlaseni-o-vrbeticich-jsou-plna-rozporu/

Bulharský zbrojař: Česká prohlášení o Vrběticích jsou plná rozporů
Emilian Gebrev, bulharský zbrojař a obchodník, oficiálně popřel tvrzení českých úřadů, že zbraně a střelivo ze skladů Vrbetica byly určeny pro jeho společnost EMCO. (První zprávy)

11420 Rusko omezí počet zaměstnanců na ambasádách „nepřátelských zemí“ https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusky-prezident-vladimir-putin-nepratelske-zeme-seznam.A210423_222626_zahranicni_baky#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

Rusko omezí počet zaměstnanců na ambasádách „nepřátelských zemí“
Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal zákon, který omezuje počet místních zaměstnanců pracujících na zahraničních diplomatických misích. Nechal také vypracovat seznam "nepřátelských zemí", na které se omezení budou vztahovat. Jména konkrétních „nepřátelských“ států má vypracovat vláda. (iDnes.cz)

11419 Soud vzal do vazby tři obviněné z teroristického útoku https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zalobce-chce-vazbu-pro-tri-lidi-obvinene-z-teroristickeho-utoku-40358046#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=zhNVMyNwF9g-202104231013&dop_id=40358046&source=hp&seq_no=8&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Soud vzal do vazby tři obviněné z teroristického útoku
Obvodní soud pro Prahu 5 v pátek uvalil vazbu na tři z pěti obviněných, kteří se podle vyšetřovatelů zapojili do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. Informoval o tom žalobce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství v Praze. (Novinky.cz)

11418 Putin přepisuje zákon geopolitické džungle https://www.unz.com/pescobar/putin-rewrites-the-law-of-the-geopolitical-jungle/

Putin přepisuje zákon geopolitické džungle
Putinův projev před ruským Federálním shromážděním - de facto zpráva o stavu země - byl krokem juda, který nechal atlantické sférické jestřáby totálně ohromené. „Západ“ nebyl ani jednou zmíněn jménem. Pouze nepřímo nebo prostřednictvím nádherné metafory Kiplingovy Knihy džunglí. Zahraniční politika byla řešena až na konci, téměř jako dodatečný nápad. Putin se po většinu hodiny a půl soustředil na domácí problémy a podrobně popsal řadu opatření, které ukazují, jak ruský stát pomáhá těm, kteří to potřebují - rodinám s nízkými příjmy, dětem, svobodným matkám, mladým profesionálům, znevýhodněným osobám, například bezplatné zdravotní kontroly až po možnost univerzálního příjmu v blízké budoucnosti. (Escobar via Unz Review)

11417 Diplomat Drulák tvrdě o Vrběticích: Koudelka dělá to, co vidí Američanům na očích https://cz.sputniknews.com/20210421/diplomat-drulak-tvrde-o-vrbeticich-koudelka-dela-to-co-vidi-americanum-na-ocich-14215653.html

Diplomat Drulák tvrdě o Vrběticích: Koudelka dělá to, co vidí Američanům na očích
Autoři oficiálního narativu o kauze Vrbětice to trochu přehnali, míní bývalý velvyslanec ČR ve Francii Petr Drulák. V debatě na portálu Echo Prime uvedl, že premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) nejspíše jednali pod tlakem tajných služeb, jež hrozily, že informace pustí novinářům. (Sputnik)

11416 Česká republika na cestě sebedestrukce http://casopisargument.cz/?p=35535

Česká republika na cestě sebedestrukce
Bude-li za dvacet roků v Evropě ještě existovat něco jako svobodná, nezávislá historiografie, pokud nepadne za oběť nastupujícím přepisovatelům dějin a genderovským cenzorům, potom se příští evropské generace dočtou následující. „Kdysi dávno existovala ve středu Evropy země jménem Československo, která měla potenciál stát se velkou..." (!argument)

11415 Kulhánek dal Rusům ultimátum: Přijměte české diplomaty, jinak přijde odveta https://www.denik.cz/z_domova/kulhanek-rusko-vrbetice-20210421.html

Kulhánek dal Rusům ultimátum: Přijměte české diplomaty, jinak přijde odveta
Ruská federace musí do čtvrtečních 12 hodin povolit návrat českých diplomatů do Moskvy. Pokud tak neučiní, přistoupí Česko k omezení počtu zaměstnanců ruské ambasády v Praze, rozhodl ve středu nově jmenovaný ministr zahraničí Jakub Kulhánek. (Deník.cz)

11414 Policie zadržela pět lidí, podezřívá je z terorismu kvůli bojům na východě Ukrajiny https://echo24.cz/a/S2Gje/policie-zadrzela-pet-lidi-podezriva-je-z-terorismu-kvuli-bojum-na-vychode-ukrajiny

Policie zadržela pět lidí, podezřívá je z terorismu kvůli bojům na východě Ukrajiny
Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu v noci zadrželi pět lidí, které podezírají z teroristických činů kvůli zapojení do bojů na východě Ukrajiny na straně samozvané Doněcké lidové republiky. Nikdo zatím nebyl obviněn. Na webu o tom informoval státní zástupce Martin Bílý z Vrchního státního zastupitelství Praze. Zadržené české občany kriminalisté podle několika zpravodajských serverů podezírají, že jezdili bojovat na Ukrajinu na straně proruských separatistů, nebo takové cesty chystali či organizovali. (Echo24)

11413 Tisíce lidí v ulicích, uzavřené centrum a policie v pohotovosti. V Berlíně se protestuje https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-berline-se-chystaji-masivni-protesty-proti-novele-infekcniho-zakona-40357758#seq_no=3&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=ZJIRdpT2T3e-202104220513&source=article-detail

Tisíce lidí v ulicích, uzavřené centrum a policie v pohotovosti. V Berlíně se protestuje
Přes osm tisíc demonstrantů, na čtyři desítky zadržených, uzavřené okolí Spolkového sněmu, dopravní omezení a tisíce policistů v ulicích německé metropole Berlín. V hlavním městě Německa se odehrává masivní protest lidí, kteří nesouhlasí s novelou zákona na potírání infekčních nemocí, píše server týdeníku Focus. Policie nařídila protesty rozpustit. (Novinky.cz)

11412 Hořelo a až pak to bouchlo. Vrbětice: Divné FOTO. „Muničák se nepodpaluje sirkama.“ https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Horelo-a-az-pak-to-bouchlo-Vrbetice-Divne-FOTO-Municak-se-nepodpaluje-sirkama-661414

Hořelo a až pak to bouchlo. Vrbětice: Divné FOTO. „Muničák se nepodpaluje sirkama.“
Pokud jde o to, proč se z objektu valil černý dým, Ticháček odhadl, že nejdříve začalo hořet dřevo a od něj chytila střešní krytina. Všímá si, že budova má odkryté elektrické rozvody a volně vedené kabely. „U prvního skladu bych to viděl na bordel a porušení běžných předpisů. Druhý sklad byl úmysl, jelikož se po prvním začalo vrtat v tom, co a kolik tam toho vlastně bylo, je a kam to proudilo,“ odhadl. O firmě IMEX, která sklady provozuje, nemá valné mínění, hlavně o jejích bezpečnostních standardech. (Parlamentní listy)

11411 Silná exploze otřásla strategickou izraelskou továrnou na rakety během testu https://www.haaretz.com/israel-news/powerful-explosion-rocks-sensitive-israeli-defense-factory-during-test-1.9732074

Silná exploze otřásla strategickou izraelskou továrnou na rakety během testu
V úterý (20.4.) došlo ve strategické továrně vojenská zařízení v izraelské Ramle k silné explozi během testu. Zatím nejsou žádné zprávy o obětích. K výbuchu došlo během „rutinního testu“ továrny Tomer na pokročilé zbraně, který vyvíjí raketové motory, satelitní odpalovací zařízení Ofek a série různých typů vojenských raket. Místní obyvatelé říkají, že zaslechli explozi a zahlédli hřibový mrak a někteří ho natáčeli. V reakci na výbuch Tomer řekl: „šlo o kontrolovaný test bez výjimečných okolností“. (Haaretz)
P.S. Izraelský útok na íránský Natanz byl týden předtím.

11410 Vakcína Sinovac 80% účinná proti úmrtí související s COVID-19 https://www.telesurenglish.net/news/Sinovac-Vaccine-80-Effective-Against-COVID-19-Related-Death-20210420-0031.html

Vakcína Sinovac 80% účinná proti úmrtí související s COVID-19
Rodrigo Yanez, vicepremiér chilského ministerstva obchodu, který uzavřel dohodu se Sinovacem o hostování klinického hodnocení vakcíny, řekl médiím, že údaje ukazují, že Chile učinilo „správné rozhodnutí“. Podle studie, kterou v pátek vydala chilská vláda, je vakcína Sinovac také 67 procent účinná při prevenci symptomatické infekce, 85 procent účinná při prevenci hospitalizací a 89 procent při prevenci vstupu pacientů na jednotky intenzivní péče. (TeleSur)

11409 Velký spor ohledně nového zákona o civilní ochraně https://www.bundestag.de/dokumente/textarchiv/2021/kw15-de-infektionsschutzgesetz-833590

Velký spor ohledně nového zákona o civilní ochraně
Navržená nouzová opatření plánovaná federální vládou v boji proti rychle rostoucímu počtu koronových infekcí se setkala s prudkým odporem opozice. Řečníci FDP, levice a AfD obvinili vládu na jednání sněmu (16. dubna), že uvalí na občany nepřiměřená a neospravedlnitelná opatření. Diskuze byla poznamenaná pokřikováním a tvrdými obviněními. Zelení rovněž potvrdili, že návrh zákona v současné podobě nemá jejich schválení. Unie a SPD v zásadě hájily svůj návrh zákona, byly však otevřeny změnám. Takzvaný čtvrtý zákon o civilní ochraně (19/28444) má být schválen 21. dubna Bundestagem a 22. dubna Spolkovou radou. (Deutscher Bundestag)

11408 Putin slibuje „asymetrickou“ reakci na jakékoli hrozby proti Rusku, slibuje, že ti, kdo provokují Moskvu, toho budou litovat https://www.rt.com/russia/521688-putin-federal-assembly-speech-retaliation-measures/

Putin slibuje „asymetrickou“ reakci na jakékoli hrozby proti Rusku, slibuje, že ti, kdo provokují Moskvu, toho budou litovat
Ruský prezident varoval každého, kdo ohrožuje bezpečnost Ruska, a řekl úředníkům, že odpovědné osoby budou „litovat svých činů jako nikdy předtím“. Putin měl tradiční setkání s politiky a státními úředníky v Moskvě a v hlavním projevu uvedl, že Kreml chce udržovat dobré vztahy se všemi národy, včetně těch, s nimiž byly vztahy v posledních letech narušeny. Putin si stěžoval, že některé země si bezdůvodně zvykly „vybírat“ Rusko jako cíl: "Nechceme pálit mosty. Pokud však někdo vidí naše dobré úmysly jako lhostejnost nebo slabost a chce mosty spálit nebo dokonce mosty vyhodit do povětří, měl by si pamatovat toto: ruská reakce bude asymetrická, rychlá a tvrdá." (RT News)

11407 Ivan Hoffman: Nikdy více https://plus.rozhlas.cz/ivan-hoffman-nikdy-vice-8473236

Ivan Hoffman: Nikdy více
Vím, že to je konflikt zájmů, že pléduji za mír ve vlastní věci, neboť první obětí válečných štváčů býváme my, pacifisté. A současně s námi pravda. Ta prohrává už teď. (Deník.cz)

11406 Věda o smrti – americké vojenské biologické laboratoře obklíčily svět http://www.zvedavec.org/komentare/2021/04/8686-veda-o-smrti-americke-vojenske-biologicke-laboratore-obklicily-svet.htm

Věda o smrti – americké vojenské biologické laboratoře obklíčily svět
Jen na Ukrajině se nachází 16 amerických biologických laboratoří... (Fondsk.ru via Zvědavec)

11405 Muniční sklad ve Vrběticích cílem operace ruské GRU? https://www.exanpro.cz/pusobeni-zpravodajskych-sluzeb/674-municni-sklad-ve-vrbeticich-cilem-operace-ruske-gru-kdyz-se-vytvari-zpravodajska-fabulace-musi-se-to-umet-ale-bis-se-tohle-nikdy-nenauci-aneb-proc-se-vlada-tak-trestuhodne-podrizuje-a-proc-je-bis-umozneno-trvale-klamat-a-poskozovat-narodni-bezpecnost

Muniční sklad ve Vrběticích cílem operace ruské GRU?
Když se vytváří zpravodajská fabulace, musí se to umět, ale BIS se tohle nikdy nenaučí aneb Proč se vláda tak trestuhodně podřizuje a proč je BIS umožněno trvale klamat a poškozovat národní bezpečnost? (Exanpro.cz)

11404 SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sukl-hrozi-pravu-pokutou-az-pul-milionu-za-clanky-o-ivermektinu-40357705#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=cULKGXxFDnD-202104210647&dop_id=40357705&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu
Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) hrozí deníku Právo pokutou až půl milionu korun za jeho články o léku ivermektin. Ve „Výzvě“ z 16. dubna, adresované vydavateli Práva, společnosti Borgis, a. s., se uvádí: „Ústav provádí v současnosti šetření podnětu ve věci reklamy propagující humánní léčivé přípravky s obsahem účinné látky ivermektin, jejíž zadání, zpracování a šíření může být v rozporu se zněním § 5 odst. 3 a 4 a § 5 2 písm. a) výše uvedeného zákona. (Novinky.cz)

11403 Luis Arce: Realizace Evova lithiového snu pro Bolívii https://www.telesurenglish.net/news/Luis-Arce-The-Realization-of-Evos-Lithium-Dream-for-Bolivia-20210419-0028.html

Luis Arce: Realizace Evova lithiového snu pro Bolívii
Během své březnové návštěvy Mexika bolivijský prezident Luis Arce oznámil, že Bolívie znovu zahájila jednání zaměřená na industrializaci svých lithiových rezerv s Německem a otevřela dveře dalším zemím, které se na projektu chtějí podílet. Bolívie vlastní jedno z největších ložisek lithia v latinskoamerickém lithiovém trojúhelníku. Byly předloženy návrhy patnácti společností z několika zemí na industrializaci odpařovacího komplexu za účelem vytvoření společného podniku s bolivijskou společností YLB (Yacimientos de Litios Bolivianos). Tento podnik má za většinového partnera státní společnost.“ Zakázku získala německá společnost ACI Systems, která nabídla novou technologii zaměřenou na urychlení procesu extrakce produkcí hydroxidu lithného přímo ze solného roztoku. (TeleSur)

11402 Celosvětova ostuda pro Česko https://outsidermedia.cz/celosvetova-ostuda-pro-cesko/

Celosvětova ostuda pro Česko
Vyhodit do povětři cely munyčni sklad a zrobit škodu za milijardu, to neni jak práce s buzolou, milé děti! To si musi Čuk a Gek kupit letenku do Praglu, přesednut na pendolino, v Pardubicach nakupit par kilo semtexa, na Stařiču přibrat od stareho střelmistra par metru zapalne šňury, na Lenince zežrat kebab od islamisty ať se neprozradim tym, že mi kruči v břuchu, kupit se mapu ať vim, kaj ty Vrbětice vlastně leži, staru pyrtyzansku beskydsku cestu tam došmatlat, přestřihat draty, oblbnut ostrahu, zneviditelnit kamery až na tu jednu, keru je třeba načasovat tak, ať vaš gzycht ukaže až po sedmi rokach. (Outsider Media)

11401 Sputnik V vykazuje 97,6% účinnost po milionech očkování https://www.telesurenglish.net/news/Sputnik-V-Shows-97.6-Efficacy-After-Millions-of-Vaccinations-20210419-0012.html

Sputnik V vykazuje 97,6% účinnost po milionech očkování
Ruský fond přímých investic (RDIF) v pondělí oznámil, že vakcína Sputnik V prokázala 97,6 procentní účinnost během očkovací kampaně, která již dosáhla 3,8 milionu Rusů. Ředitel RDIF Kiril Dmitriev vysvětlil, že účinnost vakcíny je vyšší než 91,6 procent původně oznámených časopisem The Lancet. To znamená, že ruská vakcína nabízí jednu z nejlepších úrovní ochrany proti koronaviru. (TeleSur)

11400 Těm, kteří připravovali atentát na Lukašenka, hrozí až 12 let vězení https://ria.ru/20210418/pokushenie-1728847230.html

Těm, kteří připravovali atentát na Lukašenka, hrozí až 12 let vězení
Jak oznámilo centrum FSB pro styk s veřejností, byli v Moskvě zadrženi právník s dvojitým občanstvím USA a Běloruska Jurij Zenkovič a běloruský politolog Alexandr Feduta, kteří plánovali vojenský převrat v Minsku 9. května. Podle údajů běloruské KGB do stejné skupiny patřil i lídr opoziční strany Grigorij Kostučev, který byl zadržen na území republiky. (RIA Novosti)

11399 Biden lže, když tvrdí, že končí nejdelší americkou válku https://covertactionmagazine.com/2021/04/15/bidens-claim-to-be-ending-americas-longest-war-misleading/

Biden lže, když tvrdí, že končí nejdelší americkou válku
Biden nekončí válku v Afghánistánu, ale privatizuje ji: zůstanou speciální síly, dodavatelé Pentagonu, zpravodajské služby. Více než 18 000 dodavatelů Pentagonu zůstává v Afghánistánu, zatímco oficiálních vojáků je 2 500. Joe Biden stáhne tuto menší skupinu vojáků a zanechá po sobě americké speciální síly, žoldáky a zpravodajské agenty - válku privatizuje a zmenšuje, ale nekončí. (CovertAction Magazine)

11398 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Vrbetice-5-000-samopalu-se-tam-ztratilo-slysel-Stepan-Kotrba-I-jine-veci-661104

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci
Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticích analytik Štěpán Kotrba. „Dovedu si představit rozezlené loutkovodiče čerstvě odvolaného ministra zahraničí Petříčka, že se jim Petříčkova prohra a náhlý obrat české zahraniční politiky včetně plánované cesty Hamáčka do Moskvy pranic nelíbily,“ rozvíjí pro ParlamentníListy.cz. (Parlamentní listy)