Načítání...
 

Zprávy_jednou_větou

Položky 13938

ID Cislo Nadpis Url Text
14907 A jsme ve válce, mobilizovatelní pánové... https://t.me/VasiletsDmitriy/23307

A jsme ve válce, mobilizovatelní pánové...
Představitelé NATO prohlásili v podstatě toto: dodávky zbraní do Kyjeva ze strany zemí NATO se stanou povinnými a budou koordinovány z jednoho centra pod vedením velitele Allied Forces Europe generála Cavoliho. Jinými slovy, NATO bude zásobovat Kyjev zbraněmi a vybavení stejně jako všechny běžné jednotky NATO v Evropě. Symetrická odpověď Ruska vůči bloku NATO v tomto případě může vypadat asi takto: dodávky raket a dalších zbraní z Ruské federace jemenským Húsíům budou pravidelně prováděny z velitelství ministerstva obrany a stejně budou zásobovány také jednotky ruské armády na západním okruhu. (Telegram)

14906 Petrodolaru byl vykopán hrob https://t.me/node_of_time_en/11209

Petrodolaru byl vykopán hrob
Padesátiletá petrodolarová dohoda Saúdské Arábie s USA vypršela a Saúdský korunní princ Mohammed bin Salman minulou neděli oznámil, že dohodu neobnoví. Toto rozhodnutí umožní Rijádu prodávat ropu v několika měnách, včetně juanu, eura, jenu atd., a ne výhradně v dolarech. Systém, který trval 75 let, učinil americký dolar globální rezervní měnou a pomohl udržet jeho dominanci ve světovém obchodu. Smlouva, vyjednaná po druhé Světové válce, umožnila USA kontrolovat globální energii a mezinárodní obchod, protože petrodolarový systém nahradil zlato jako mezinárodní platební standard. (Telegram)

PS. Saúdská Arábie chce být členem zemí BRICS. Takže konec pánové ze západního gangu KoZa, hostinský přinesl účet.

14905 Začněte se připravovat na nemyslitelné https://www.disput.blog/zacnete-se-pripravovat-na-nemyslitelne/

Začněte se připravovat na nemyslitelné
Toto jsou řádky, které by nikdo z nás nikdy nechtěl napsat, ale musíme. Současná situace ve válce na Ukrajině a kolem ní otevřela cestu, která by mohla vést k jaderné konfrontaci. (Disput)

14904 Vstup do války: Nejdřív se odmítne. Pak se o tom mluví. Potom se řve na ty, kdo nechtějí https://www.disput.blog/vstup-do-valky-nejdriv-se-odmitne-pak-se-o-tom-mluvi-potom-se-rve-na-ty-kdo-nechteji/

Vstup do války: Nejdřív se odmítne. Pak se o tom mluví. Potom se řve na ty, kdo nechtějí
Krok za krokem se blížíme velké válce v Evropě a díky únavě už ani neslyšíme varovné signály. Zcela mimo realitu je náš premiér, který si k sobě zve štěkací psy Evropské Unie. Jak jsme se mohli dozvědět, navštívil ho polský prezident Andrzej Duda, dánská premiérka Mette Fredetiksenová, nizozemský (ještě chvíli) premiér Mark Rutte či lotyšská předsedkyně vlády Evika Siliňová a nějací “ anonymní zástupci USA. Fiala ještě před setkáním podpořil „iniciaci“ generálního tajemníka Stoltenberga, že by Západ měl umožnit Ukrajině zasahovat západními zbraněmi legitimní vojenské cíle na ruském území. (Disput)

14903 Lindsey Graham konečně odhalil skutečný cíl USA na Ukrajině: suroviny https://t.me/geopolitics_live/26093

Lindsey Graham konečně odhalil skutečný cíl USA na Ukrajině: suroviny
"Pokud nyní vojensky pomůžeme Ukrajině, může se stát tím nejlepším obchodním partnerem, o jakém jsme kdy snili. Těch 10 až 12 bilionů dolarů kritických nerostných aktiv by mohla Ukrajina a Západ využít, nikoliv je dát Putinovi a Číně. Jde o velmi důležitou věc, jak Ukrajina dopadne," prohlásil Graham.

14902 Šéf „Fialovy“ kampeličky nalezen mrtev https://cz24.news/sef-fialovy-kampelicky-nalezen-mrtev-presne-jak-jsme-predvidali-a-predtim-napsali-copak-vedel-duleziteho/

Šéf „Fialovy“ kampeličky nalezen mrtev
Policie pátrala po předsedovi představenstva Podnikatelské družstevní záložny (PDZ) od pátku, poté, co odjel se svým vozem a neozýval se rodině. „Vzhledem k tomu, že se pohřešovaný v poslední době potýká s psychickými obtížemi a má úzkostné stavy, nelze vyloučit, že může být v ohrožení života,“ psali policisté. Policisté 49letého Roberta Zelenku, jenž měl trpět úzkostmi, později nalezli bez známek života. (cz24)

PS. Podpindosníci by se měli nad sebou zamyslet. Jsou naprosto zbytní, stejně jako celá pětikolka a Zelenský pro KoZa (kolektivní Západ).

14901 Matteo Salvini: Macron nemá všech pět pohromadě https://t.me/Slavyangrad/100713

Matteo Salvini: Macron nemá všech pět pohromadě
Italský vicepremiér a ministr dopravy a infrastruktury Matteo Salvini uvedl, že francouzský prezident Emmanuel Macron je "nevyvážený jedinec", který představuje nebezpečí kvůli jeho výzvám k úderu na ruské území. Jak poznamenal jeden italský představitel, Salvini považuje generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga a francouzského vůdce za zločince. Podle Salviniho jakékoli iniciativy agresivní povahy vůči Ruské federaci zvyšují riziko vypuknutí Třetí světové války. Italští experti se obávají, že taková rétorika Salviniho by mohla vyvolat diplomatický skandál mezi Římem a Paříží před summitem G7 13.-15. června. (Telegram)

PS. Zavolejte na EU doktora Chocholouška, bude dělat přesčasy.

14900 Ukrajinští vojáci sledovali prostřednictvím Starlinku setkání ruského prezidenta Putina se zástupci západních médií v rámci Petrohradskéh fóra https://t.me/Slavyangrad/100699

Ukrajinští vojáci sledovali prostřednictvím Starlinku setkání ruského prezidenta Putina se zástupci západních médií v rámci Petrohradského fóra
Podle zdrojů se odpoledne 5. června zatížení sítě Starlink zvýšilo o 64%. Ukrajinští ozbrojenci šli na Youtube, Facebook a VK sledovat Putinův rozhovor se západními novináři během Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradě. Podle publikace ji v průměru vidělo na různých platformách až 84% uživatelů Starlink na ukrajinské straně fronty. (Telegram)

PS. Zájem se vzbudil pozdě, ale přece... Aspoň je ten Starlink k něčemu dobrý.

14899 Šéf německé burzy: Je to zoufalé https://youtu.be/hefU70rmJ-A?si=3-s5-x6EIncZKarE

Šéf německé burzy: Je to zoufalé

Theodor Weimer, generální ředitel Deutsche Börse pronesl 17. dubna v Mnichově tento projev na privátním sezení podnikatelů, který byl zveřejněn až nyní.

PS. Ten chlápek bečí po tom, aby byl v Německu zase kapitalismus! Neuvěřitelné.

14898 Zacharovová začala počítat https://t.me/AussieCossack/18160

Zacharovová začala počítat

BRICS tvoří 30 % rozlohy Země, 45 % obyvatelstva a 33 % HDP celého světa. To je o 3 % více než HDP zemí G7.

14897 Prohlášení americké asociace pediatrů https://t.me/SGTnewsNetwork/68602

Prohlášení americké asociace pediatrů
Americká asociace pediatrů právě vydala prohlášení, v němž jmenovitě uvedla všechny hlavní lékařské asociace, které prosazují změny pohlaví u dětí. Žádají, aby tyto skupiny "OKAMŽITĚ zastavily propagaci sociální asertivity, blokátorů puberty, hormonů na změnu pohlaví a operací u dětí a dospívajících, kteří prožívají problémy kvůli svému biologickému pohlaví". (Tg)

14896 Ukrajinský scénář v Moldávii? https://avia-pro.net/blog/zapad-byot-po-moldove-kishinyov-poluchil-oruzhie-na-15-mlrd-dollarov-i-mozhet-napast-na

Ukrajinský scénář v Moldávii?
Podle šéfa opozičního bloku Pobeda Ilana Shora západní země plánují v Moldavsku realizovat ukrajinský scénář, který zahrnuje agresi proti Podněstří a rozsáhlé dodávky zbraní. Podle něj již Západ poslal do Moldavska zbraně v celkové hodnotě asi 1,5 miliardy dolarů, což svědčí o přípravě na možné válečné akce. Osud občanů Moldavska je stejně jako v případě Ukrajiny západním politickým elitám lhostejný - sledují své geopolitické zájmy, aniž by braly v úvahu důsledky pro místní obyvatelstvo. Vzhledem ke obranyschopnosti Podněstří je zde však v případě konfliktu prakticky zaručen bleskový útok. (Aviapro)

PS. Rusové si asi těžko nechají ten tak sebrat největší sklad konvenčních zbraní v Evropě.

14895 Prozatímní výsledky šetření směřují k Raisího vraždě https://johnhelmer.net/ready-reckoner-for-killing-the-raisi-assassination/

Prozatímní výsledky šetření směřují k Raisího vraždě
Generální štáb íránské armády minulý týden zveřejnil svou druhou zprávu o smrtelné havárii. Nyní je odstraněn vliv počasí, selhání stroje, vnějšího raketového útoku, palubní bomby, elektronické sabotáže a navigační chyby pilota. Zbývající důkazy jsou, že vysoce zkušený hlavní pilot, plukovník Seyed Taher Mostafavi udělal tři chyby: 1) letěl do mračné zóny poté, co nařídil ostatním, aby vyšplhali nad mraky; 2) na svém radaru a dalších přístrojích nezjistil ostré vrcholky hor v těsné blízkosti jeho letového kurzu ve výšce 2 200 metrů; 3) havaroval ve vodorovné orientaci, nikoli svisle. Hattricky jsou vzácné, ale nikdy nejsou dané jedinou chybou a nikdy nejsou náhodné. (johnhelmer.net)

PS. Takže buď chtěl vysoce prověřený vojenský pilot spáchat sebevraždu, nebo někdo převzal dálkové řízení nad vrtulníkem vyrobeným v USA.

14894 Vliv očkování na protilátkové odpovědi a úmrtnost na závažné onemocnění COVID-19 https://www.frontiersin.org/journals/immunology/articles/10.3389/fimmu.2024.1325243/full

Vliv očkování na protilátkové odpovědi a úmrtnost na závažné onemocnění COVID-19
Velká recenzovaná studie zjistila, že počet úmrtí na COVID-19 prudce vzrostl mezi těmi, kteří dostávali injekce mRNA pro údajnou ochranu proti viru. Podle studie zveřejněné v prestižním časopise Frontiers měli pacienti hospitalizovaní s COVID-19 dvojnásobné riziko úmrtí, pokud dostali injekci mRNA. (https://doi.org/10.3389/fimmu.2024.1325243)

14893 Záznam o trestné činnosti Billa Gatese v oblasti očkování https://www.henrymakow.com/2020/04/gates-vaccine-crime-record.html

Záznam o trestné činnosti Billa Gatese v oblasti očkování
Gates slíbil, že za 1,2 miliardy dolarů vymýtí dětskou obrnu, a převzal kontrolu nad indickým Národním poradním sborem (NAB) a nařídil, aby každé dítě do 5 let dostalo 50 vakcín proti obrně (oproti původním 5). Indičtí lékaři viní Gatesovu kampaň z ničivé epidemie dětské obrny způsobené vakcínou, která v letech 2000-2017 ochromila 496 000 dětí. V roce 2017 indická vláda omezila Gatesův očkovací režim a vystěhovala Gatese a jeho kumpány z NAB. Počet ochrnutí způsobených obrnou prudce klesl. (henrymakow.com)

14892 Zvolený prezident Kanadské lékařské asociace Dr. Joss Reimer prohlásil, že lidé, kteří hlásili poškození po očkování mRNA vakcínou COVID-19, ve skutečnosti neexistují https://t.me/SGTnewsNetwork/68347

Zvolený prezident Kanadské lékařské asociace Dr. Joss Reimer prohlásil, že lidé, kteří hlásili poškození po očkování mRNA vakcínou COVID-19, ve skutečnosti neexistují
Ottawa od ledna 2024 vyplatila rodinám, které po aplikaci vakcíny COVID-19 utrpěly nežádoucí účinky, včetně úmrtí, více než 11 milionů dolarů prostřednictvím Programu podpory zranění způsobených vakcínami a na příštích pět let vyčlenila dalších 75 milionů dolarů. (Tg)

PS. Ideální doktor pro Pfizer a spol.

14891 Scott Ritter o důvodech amerického zákazu jeho cesty do Ruska https://sputnikglobe.com/20240605/scott-ritter-ponders-on-real-reason-behind-us-move-to-stop-him-from-traveling-to-russia--1118773670.html

Scott Ritter o důvodech amerického zákazu jeho cesty do Ruska
Dne 3. června byl bývalý zpravodajský důstojník námořní pěchoty a korespondent Sputniku vyveden americkými celními a hraničními důstojníky z letadla směřujícího do Ruska, kde se měl zúčastnit Mezinárodního ekonomického fóra Petrohrad 2024: "Neposkytli žádný zatykač, žádnou dokumentaci ani neposkytli potvrzení o zadržení mého pasu. Nedali žádné vysvětlení toho, co dělají. Prostě to udělali. Americká vláda tím říká, že můžeme kontrolovat váš pohyb. Můžeme ovládat váš život. Můžeme vás potrestat za to, co říkáte, s čím nesouhlasíme." (Sputnik)

14890 TAJNÉ MEMORANDUM: Plukovníka Foltýna vládním koordinátorem strategické komunikace Fialovy vlády dosadilo americké ministerstvo zahraničí https://cz24.news/tajne-memorandum-plukovnika-foltyna-vladnim-koordinatorem-strategicke-komunikace-fialovy-vlady-dosadilo-americke-ministerstvo-zahranici-presne-v-den-podpisu-tajneho-memoranda-ktere-podepsal-jan-lipa/

TAJNÉ MEMORANDUM: Plukovníka Foltýna vládním koordinátorem strategické komunikace Fialovy vlády dosadilo americké ministerstvo zahraničí
Memorandum podepsali v Praze americký ministr zahraničí Antony Blinken a český ministr zahraničí Jan Lipavský. Podpis memoranda byl v českých médiích široce medializovaný, ale nikdo vlastně neviděl a nevěděl, čeho se to memorandum týká. Až doteď. Celé memorandum se totiž opírá o tzv. Rámec boje proti manipulaci s informacemi ze strany cizích států, který vytyčuje hlavní cíle boje proti tzv. cizím vlivům. Přitom v podtextu je zjevné, že jde o nástroj na potlačování nepohodlných informací, které budou jen přenálepkovány a přeznačeny na cizí vliv. (cz24)

14889 Rusko je nyní čtvrtou největší ekonomikou světa https://x.com/Glenn_Diesen/status/1798276287481434161/photo/1 Rusko je nyní čtvrtou největší ekonomikou světa
Porovnání je podle parity kupní síly (PPP), což naznačuje úspěšné oddělení od Západu. (x.com/Glenn_Diesen)
14888 Morálně devastovaná izraelská armáda https://t.me/nvlpalestine/57998

Morálně devastovaná izraelská armáda
Pouze 42 % stálých důstojníků OIF je připraveno pokračovat ve vojenské službě po skončení války v Gaze, která se táhne už 250 dní. (t.me/nvlpalestine)

14887 Australský vládní smysl pro humor https://t.me/AussieCossack/18056

Australský vládní smysl pro humor

Vzpomeňte si, jak australský ministr Bill Shorten označil neočkované lidi za "nacisty". Nyní Austrálie posílá Billa Shortena zprostředkovat "mírovou dohodu" se Zelenským do Švýcarska. (Telegram)

14886 Je americký alarmismus nad čínským "záborem" americké zemědělské půdy oprávněný? https://sputnikglobe.com/20240603/is-us-alarmism-over-chinas-grab-of-american-farmland-justified-1118757492.html

Je americký alarmismus nad čínským "záborem" americké zemědělské půdy oprávněný?
Výbor Sněmovny reprezentantů USA pro zemědělství schválil 24. 5. 2024 tzv. "zákon o farmách". Legislativa má zabránit "komunistické Číně" v záboru americké půdy. Čínští soukromí investoři a firmy vlastnily k 31. prosinci 2022 méně než 1 % veškeré zemědělské půdy v USA v zahraničí, podle Ministerstva zemědělství USA. Celkově měli zahraniční investoři v držení 3,1 % veškeré zemědělské půdy v USA. Kanadští investoři vlastní 32 % veškeré americké půdy, což je nejvíc. Nizozemští investoři mají 12 % a Italové a Britové 6 % a Němci 5 %. (Sputnik)

PS. Půdu od vyvlastněných farmářů hlavně kupuje Bill Gates, alias český Babiš. A ten pán je Američan.

14885 Zneškodnila Gruzie tajnou zbraň Západu? https://www.rt.com/russia/598710-georgia-wests-secret-weapon/

Zneškodnila Gruzie tajnou zbraň Západu?
Odborníci v Gruzii i v zahraničí charakterizují tyto události jako téměř přesnou repliku taktiky používané pro Kyjevský Euromajdan v letech 2013-14. V té době se na hlavním náměstí města shromáždila malá menšina obyvatel, aby se pokusila rozhodnout o osudu celé země. V Gruzii není podle průzkumů většina obyvatel proti novému zákonu. Ti, kteří se chovají hystericky, jsou nějak spojeni s nevládními organizacemi, které neuvádějí své příjmy, zdroje grantů a externí financování. Nová pravidla nejvíce zasáhnou nátlakové skupiny přidružené k Západu. Není divu, že hlavní odpůrci zákona jsou prozápadní opoziční síly. (RT)

PS. Stejně začaly ječet Západem placené neziskovky na Slovensku. U nás žijí z našich daní, už je Soroš ani nemusí platit napřímo.

14884 USS Eisenhower v plamenech, když druhý útok ničí letovou palubu-mnoho mrtvých a zraněných (potvrzená videa / fotografie) https://www.theinteldrop.org/2024/06/03/confirmed-uss-eisenhower-aflame-as-second-attack-destroys-flight-deck-many-dead-and-wounded-confirmed-vids-photos/

USS Eisenhower v plamenech, když druhý útok ničí letovou palubu
Jemenské vojenské velení oznámilo nezveřejněný počet zásahů proti USS-96 Eisenhower. Na včerejším videu jsou vidět nejméně tři údery na lodi. Video pořízené z malé lodi obsahuje zvuky vln, neustálé změny zaměření a směru a nelze je duplikovat pomocí herního softwaru. Existuje také čínská satelitní fotografie výbuchu rakety na palubě USS Eisenhower. (theinteldrop.org)

14883 Rostislav Iščenko: BRZY VŠE SKONČÍ… A JÁ VÁM ŘEKNU ČÍM https://cz24.news/rostislav-iscenko-brzy-vse-skonci-a-ja-vam-reknu-cim/

Rostislav Iščenko: BRZY VŠE SKONČÍ… A JÁ VÁM ŘEKNU ČÍM
Jejich vztah k nim je asi takovýto: – udělejte z gayů biskupy, začněte oddávat homosexuální páry – a my vás necháme na pokoji. Jinými slovy: – popřete svou víru a my vám dáme pokoj. To svědčí o tom, že mezi námi nejde jen o konfrontaci civilizační ale eschatologickou. Je to Armagenon – poslední bitva lidstva. Bitva dobra se zlem. Oni naprosto zřetelně zaujali stranu světového ZLA. To není volba civilizační – kde budeme žít, zda v demokracii nebo v autokracii, jak budeme řídit, jak se holit atd. Je to daleko hlubší – jde o představu člověka, zda je člověkem nebo ne. (cz24.news)

14882 Moskva čelí ukrajinským hrozbám pro strategické vojenské systémy https://tass.com/politics/1797275

Moskva čelí ukrajinským hrozbám pro strategické vojenské systémy
Rusko bude čelit jakýmkoli pokusům Ukrajiny ohrozit ruské strategické systémy, uvedl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov: "Odpovědi mohou být asymetrické. Pokud jde o postoj USA v této věci, je tak nezodpovědný, jak jen může být. Dávají Kyjevu carte blanche pro jakékoli zločiny, pro jakékoli akce tohoto druhu a nedělají nic, aby zastavily nebezpečné a provokativní kroky svých přisluhovačů. Pro Spojené státy to však bude jistě cena, kterou budou muset zaplatit. Pocítí následky," varoval Rjabkov. (TASS)

PS. Toto nevypadá dobře. Rusové dobře vědí, že USA hrají mediální divadlo a ve skutečnosti organizují útok na jaderné strategické systémy RF. Trestat Ukrajinu za tuto věc nemá smysl.

14881 Pět užitečných životních hacků pro zlepšení celkové pohody https://t.me/SGTnewsNetwork/68117

Pět užitečných životních hacků pro zlepšení celkové pohody
1. Pokud se na tom podílí Bill Gates, vyhněte se tomu.
2. Pokud Biden říká, že je to pravda, je to lež.
3. Pokud CDC nebo FDA tvrdí, že je to bezpečné, je to nebezpečné.
4. Pokud Kongres přijme zákon, který vám má pomoci, nakonec vám to ublíží.
5. Pokud to prosazují média, je to lež. (SGTnewsNetwork)

PS. Předělat z americké na českou realitu...

14880 Kennedy: Jak Gates vydělává na charitě https://t.me/SGTnewsNetwork/68118

Kennedy: Jak Gates vydělává na charitě
Kennedy rozebírá, jak Bill Gates využívá "filantropii" jako zástěrku k hromadění obrovských osobních zisků: "Za to, že dává peníze Světové zdravotnické organizaci, získává daňové odpočty, získává kontrolu nad Světovou zdravotnickou organizací. WHO financuje ministerstva zdravotnictví prakticky ve všech afrických zemích, takže může říci, že podmínkou pro získání těchto peněz - to WHO dělá - je, že musíte prokázat, že jste proočkovali určité procento vaší populace. A vakcíny, které nakupují, patří společnostem, které Gates vlastní." (Telegram)

PS. A část těch vakcín prokazatelně zabíjela...

14879 Jak se žije na Západě https://t.me/VasiletsDmitriy/22955

Jak se žije na Západě

14878 Tiché umírání německého průmyslu https://www.welt.de/wirtschaft/plus251736510/Deutschland-erlebt-leises-Industriesterben-176-000-Unternehmen-geben-auf.html

Tiché umírání německého průmyslu
V roce 2023 došlo ke skutečnému vymírání firem. Pouze malá část z nich je výsledkem platební neschopnosti. Většina společností v tichosti zaniká. Důvodem je prý "toxický koktejl". Úpadek již dlouho nahlodává jádro ekonomiky. (welt.de)

14877 Sledujte a učte se od nejlepších: Pentagon oznamuje nákup knih o ruské vojenské strategii https://sputnikglobe.com/20240602/watch--learn-from-the-best-pentagon-announces-purchase-of-books-on-russian-military-strategy-1118744551.html

Sledujte a učte se od nejlepších: Pentagon oznamuje nákup knih o ruské vojenské strategii
Pentagon vyhlásil výběrové řízení na nákup knih o ruské vojenské strategii napsaných západními autory, uvádí v sobotu vládní web System for Award Management (SAM). Zpráva uvádí, že nákup bude proveden pro výcvik pilotů na letecké základně Maxwell v Alabamě, kde sídlí agentura pro historický výzkum letectva a Air University, prestižní vojenská škola hostující fórum Národní bezpečnosti. (sputnikglobe.com)

PS. Došlo k ruskému průlomu i na západní frontě...

14876 Vedení Boeingu asi neponese odpovědnost za havárie 737 MAX https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/boeing-executives-unlikely-be-charged-over-737-max-crashes-source-says-2024-06-01/

Vedení Boeingu asi neponese odpovědnost za havárie 737 MAX
Vedení Boeingu pravděpodobně nenese odpovědnost za dvě havárie 737 MAX, při nichž zahynulo 346 lidí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zástupce amerického ministerstva spravedlnosti, kteří vypršení promlčecí lhůty oznámili na setkání s rodinnými příslušníky obětí. Mluvíme o katastrofách, ke kterým došlo v říjnu 2018 a březnu 2019. V roce 2018 Boeing 737 MAX provozovaný indonéskou leteckou společností Lion Air narazil do Japonského moře a zabil 189 lidí. V roce 2019 se letadlo stejného modelu Ethiopian Airlines zřítilo sedm minut po vzletu a zabilo 157 lidí. (reuters.com)

PS. To je výborné, tu klausuli si musí nechat udělat a podepsat Černochová a spol. až nás naženou do války s Ruskem.

14875 Prof. Dr. Sönnichsen: „VŠETKÝCH KORONA-OČKOVACÍCH LEKÁROV MUSÍME DOSTAŤ ZA MREŽE!“ https://cz24.news/prof-dr-sonnichsen-vsetkych-korona-ockovacich-lekarov-musime-dostat-za-mreze/

Prof. Dr. Sönnichsen: „VŠETKÝCH KORONA-OČKOVACÍCH LEKÁROV MUSÍME DOSTAŤ ZA MREŽE!“
Známy lekár, vedec a autor Prof. Dr. Andreas Sönnichsen žiada väzenie pre kolegov, ktorí podali injekciu Covid.
„Ak lekári neinformovali občanov o nedostatočnom účinku, nedostatočnej imunite a vedľajších účinkoch, potom sa očkovanie proti koronavírusu stalo vážnym fyzickým zranením. To znamená, že vlastne musíme všetkých očkovacích lekárov posadiť za mreže! A politikov tiež,“ hovorí Sönnichsen. (cz24.news)

14874 Poslanec Galko vyzýva na násilie voči Ľubošovi Blahovi https://www.hlavnespravy.sk/poslanec-galko-vyzyva-na-nasilie-voci-lubosovi-blahovi/3509856

Poslanec Galko vyzýva na násilie voči Ľubošovi Blahovi
Ľubomír Galko zaútočil na podpredsedu NR SR kvôli jeho komentárom k vojne na Ukrajine. Galko tento týždeň uviedol, že Blahovi vraj treba zaželať len to, aby sa šírenie “jeho svinstiev” o tom, že na Ukrajine bojujú banderovskí nacisti, dostalo do uší nejakému Ukrajincovi, čo bráni svoju vlasť, ktorému medzitým doma v jeho dome Rusi zavraždili otca – napríklad tak, že mu prebili kôl zospodu tela cez hlavu hore, tak, že mu vyšiel okom alebo mu ho rovno vrazili do hlavy, tak, že mu vytiekol mozog (obe autentické fotografie som videl) a aby sa s ním osobne stretol.” (hlavnespravy.sk)

PS. Když se rozběsní sluníčkář, to fakt stojí za to.

14873 NATO má jen 5 % protivzdušné obrany potřebné k ochraně východního křídla https://www.ft.com/content/5953405f-d91a-4598-8b6b-6345452ca328 NATO má jen 5 % protivzdušné obrany potřebné k ochraně východního křídla

"To je jedna z největších děr" - NATO má 5 % schopností protivzdušné obrany potřebných k ochraně svého východního křídla, píše Financial Times. Právě země východní a střední Evropy se nejhlasitěji vyslovují pro údery na Ukrajinu hluboko do ruského území. (FT)

PS. Chceme na východě NATO spáchat sebevraždu? Na čí rozkaz?

14872 Úrad vlády SR dal STOPKU špehovaniu ľudí! Gerulata končí https://www.hlavnydennik.sk/2024/05/30/urad-vlady-dal-stopku-spehovaniu-ludi-gerulata-konci

Úrad vlády SR dal STOPKU špehovaniu ľudí! Gerulata končí
Firma Gerulata Technologies sa zameriavala na údajné dezinformácie a zapísala do svojho zoznamu každého, kto mal iný názor ako oni. Dokonca uzatvorila zmluvu zo štátom. S Gerulata Technologies mala byť podpísaná zmluva cez ministerstvo vnútra, ktoré vtedy viedol dočasne poverený premiér Ľudovít Ódor. Teraz štát ukončil rámcovú zmluvu so spoločnosťou Gerulata Technologies j.s.a. V tom čase mala Gerulata vraj za skoro pol milióna eur špehovať ľudí na internete, napríklad čo “píšete na sociálnych sieťach. A udávať ľudí na rezorte vnútra. Za firmou stojí Michal Trnka, syn Miroslava Trnku, ktorý je spoluzakladateľom Esetu. (hlavnydennik.sk)

PS. A kdo dál fízluje u nás?

14871 Medveděv: Zbraně NATO budou zasaženy v každé zemi, odkud může být Rusko napadeno https://tass.com/politics/1796265

Medveděv: Zbraně NATO budou zasaženy v každé zemi, odkud může být Rusko napadeno
Vysoký ruský představitel dodal, že Moskva vychází z toho, že všechny zbraně dlouhého doletu dodané Ukrajině již "přímo obsluhují vojáci ze zemí NATO". (TASS)

PS. A je vymalováno.

14870 Bostonská starostka vyhlásila boj střední třídě https://t.me/SGTnewsNetwork/67743

Bostonská starostka vyhlásila boj střední třídě
Starostka Bostonu Michelle Wuová prohlásila, že podpoří politiku, která nebude stíhat následující trestné činy:
drobné krádeže, výtržnictví, prodej ukradených věcí, řízení s pozastaveným řidičským oprávněním, vloupání se škodou na majetku, zlodějství a zlomyslné ničení majetku, vyhrožování, přechovávání alkoholu u mladistvých, držení marihuany. (Telegram)

PS. Kdy konečně dojde těm hlupákům ze střední třídy, že je Deep state v EU zničí úplně stejně jako v USA?

14869 Útok RF dne 29. 5. na polygon Jarov u polských hranic https://t.me/victorstepanych/497

Útok RF dne 29. 5. na polygon Jarov u polských hranic
Po zničení infrastruktury v březnu 2022 zde probíhaly opravy, bylo zřízeno "Centrum pro mezinárodní mírové a bezpečnostní služby" pro ubytování instruktorů NATO. Základna byla zabudována hluboko pod zemí za veliké výdaje. Rusové si počkali, až dokud NATO nezačalo s dodávkami F-16 a zřízením výcvikového a velitelského střediska. Dne 29. 5. byly zasaženy všechny tři podzemní bunkry. Zničené velitelské stanoviště pro letectvo, výcvikové středisko a ubytovna pro 200 lidí. V podzemních stavbách probíhal výcvik leteckých posádek letectva ozbrojených sil a probíhaly přípravy na organizaci letů a leteckých manévrů s koordinací on-line s řídicím střediskem NATO, které se nachází v Polsku. Instruktoři byli z Beneluxu, převážně z Nizozemska, a také čeští a španělští specialisté žili v bunkrech a prováděli výcvik ukrajinského personálu. Celkem bylo v podzemním městečku asi 380 až 410 lidí. Situační centrum v režimu virtuálního výcviku již cvičilo koordinaci letů stíhaček F-16 ve 12 strojích v bojové výstroji s přístupem k přistání na Ukrajině pro doplňování paliva. Dále se zpracovával letecký start raket na cíle v Ruské federaci a návrat na polské letiště. Ruské zdroje (ZDE) hlásí stovky mrtvých, všechno se vozí do Polska. (Telegram)

14868 Noviny "The Telegraph" v amoku autocenzury https://t.me/AussieCossack/17820 Noviny "The Telegraph" v amoku autocenzury
Celkem 3x změněný nadpis, což je asi smutný rekord presstitutů od doby Napoleona...

14867 Rusko představilo opakovaně použitelný jaderný raketový motor pro misi na Mars: "Elon Musk používá staré technologie https://www.sott.net/article/400610-Russia-unveils-reusable-nuclear-rocket-engine-for-Mars-mission-Elon-Musk-is-using-old-tech

Rusko představilo opakovaně použitelný jaderný raketový motor pro misi na Mars
Přední ruské středisko kosmického výzkumu zveřejnilo video své rakety na jaderný pohon, která bude schopna přistát na Marsu po sedmi měsících a může být znovu vypuštěna do vesmíru pouhých 48 hodin po přistání. "Mise na Mars je možná ve velmi blízké budoucnosti, ale není to cíl sám o sobě. Naše motory mohou být základem pro celou řadu vesmírných misí, které se v současné době zdají být sci-fi," řekl Vladimir Košlakov, který vede moskevské výzkumné centrum Keldyše.

PS. Zbraně typu Burevestnik a Poseidon už mají tento typ reaktoru, ale ten pohání klasický reaktivní motor. Kosmický motor má být na plasmu.

14866 Desítky obřích turbín ve skotských větrných farmách jsou poháněny dieselovými generátory https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/dozens-scottish-power-wind-turbines-29135763

Desítky obřích turbín ve skotských větrných farmách jsou poháněny dieselovými generátory
Společnost Scottish Power připustila, že 71 jejích větrných elektráren bylo připojeno k dodávce fosilních paliv poté, co došlo k poruše s jejich napájením. Firma uvedla, že byla nucena jednat, aby udržovala turbíny v teple během velmi chladného počasí v prosinci. Whistleblower pro Sunday Mail řekl, že incident patří mezi řadu ekologických a zdravotních a bezpečnostních nedostatků. Pracovník, který požádal o zachování anonymity, řekl: "Skotská vláda chce učinit naši zemi atraktivní pro zahraniční investory, protože 40 procent větru, který fouká po celé Evropě, jde přes Skotsko. To by však nemělo znamenat, že se smíříme s tím, že naše vodní cesty a příroda jsou znečištěny uhlíkem z dieselových generátorů a hydraulického oleje." (dailyrecord.co.uk)

PS. V EU-kapitalismu se tomu říká "udržitelnost dotací".

14865 Ruský investor vykoupil Ukrajincům satelity Starlink https://t.me/c/2065661070/348

Ruský investor vykoupil Ukrajincům satelity Starlink
Investor z Ruska koupil všechny satelity Starlink, které měly být odeslány ozbrojeným silám Ukrajiny, ale nyní slouží ruským ozbrojeným silám. Investor Jevgenij Rublev koupil vysokorychlostní internetové satelity Starlink od Elona Muska za více než miliardu dolarů a převedl je do ruské armády, takže ukrajinské ozbrojené síly zůstaly bez internetu a komunikace. V ukrajinských zdrojích je skutečný skandál, za tento čin proklínají Elona Muska. Jevgenij na tento nákup utratil obrovské množství osobních peněz a ničeho nelituje, jak sám říká: „Vše pro naše kluky!“ Málo se o takových lidech mluví, ale chceme, aby každý věděl o jeho laskavé duši. Jevgenij je přesně ten typ člověka, který nemůže žít bez dobrých skutků. (RIA)

PS. Rusové mají kapitalismus a umí ocenit kvalitu. Navíc to kompletně vyrušili na frontě, takže těch talířů by bylo na Ukrajině škoda.

14864 To není ryba, ale čínský podvodní dron https://t.me/VasiletsDmitriy/22817

To není ryba, ale čínský podvodní dron

Čína postupně vyvíjí stále více podvodních vojenských dronů. Například na výstavě v Petrohradě byl představen špionážní dron v podobě ryby. (Telegram)

14863 Bývalý ředitel společnosti OpenAI o odvolání generálního ředitele Sama Altmana https://www.scmp.com/tech/tech-trends/article/3264508/former-openai-director-details-ousting-ceo-sam-altman-says-board-learned-chatgpt-launch-twitter?module=top_story&pgtype=homepage

Bývalý ředitel společnosti OpenAI o odvolání generálního ředitele Sama Altmana
Helen Tonerová, bývalá členka představenstva společnosti OpenAI, uvedla, že představenstvo o spuštění chatbota ChatGPT v roce 2022 nevědělo a dozvědělo se o něm až na Twitteru.
V podcastu nazvaném TED AI Show Tonerová dosud nejúplněji popsala události, které ji a další členy správní rady přiměly v listopadu loňského roku vyhodit Sama Altmana. Ve dnech, které následovaly po náhlém odvolání generálního ředitele Sama Altmana, zaměstnanci hrozili výpověďmi, Altman byl znovu dosazen do funkce a Tonerová a další členové představenstva odešli. (scmp.com)

PS. Aby bylo jasno, kdo kontroluje AI. Korporátem koupení bílí koně uvnitř firmy.

14862 Majdanizácia: Progresívnych liberálov podporujú radikálne menšiny a mimovládny sektor https://skspravy.sk/komentare/majdanizacia-progresivnych-liberalov-podporuju-radikalne-mensiny-a-mimovladny-sektor/

Majdanizácia: Progresívnych liberálov podporujú radikálne menšiny a mimovládny sektor
Rozdiel oproti klasickej marxistickej ľudovej demokracii je v tom, že diktatúru proletariátu nahradila diktatúra Nového proletariátu, ktorým sú zradikalizované menšiny okrajových skupín obyvateľstva ako homosexuáli, rasové menšiny, tzv. marginalizované, vylúčené komunity, feministky, radikálna mládež atď., vedené radikálnymi intelektuálmi. (skspravy.sk)

14861 ZABILI MI MANŽELA! https://x.com/robinmonotti/status/1794745435103597040

ZABILI MI MANŽELA!
Manžel italské europoslankyně Francesky Donato byl nalezen mrtvý s řemenem kolem krku ve svém autě v Palermu. Donato se postavil proti "vakcíně" a pasům a posílání zbraní na Ukrajinu. RIP architekt Angelo Onorato. (twitter)

PS. EU se ukrajinizuje rychlým tempem...

14860 Důkazem cenzury je… Cenzurováno https://www.epochtimes.cz/2024/05/25/dukazem-cenzury-je-cenzurovano/?utm_source=newsletter&utm_medium=e-mail&utm_campaign=nowall

Důkazem cenzury je… Cenzurováno
Bez ohledu na to, kolik vysokých úředníků se na tom podílelo, kolik lidí z vedení velkých společností se na tom podílelo, kolik redaktorů a techniků s nejlepším pověřením si na to hrálo, nemůže být pochyb o tom, že to, co se odehrálo, bylo absolutní porušení práva na projev, které velmi pravděpodobně překonává vše, co jsme v historii Spojených států zažili. (Epoch Times)

14859 USA začaly na Kubě pumpovat ropu z Ruska: Washington razantně obchází vlastní sankce https://svpressa.ru/economy/article/416303/?utm_source=finobzor.ru

USA začaly na Kubě pumpovat ropu z Ruska: Washington razantně obchází vlastní sankce
SP: Jak se dívají země OPEC na to, že Rusko nyní prodává více ropy, než jsme se s nimi dohodli?
- V OPEC sedí normální lidé, ne blázni. Chápou, že Rusko nyní využívá každou příležitost, každý tanker k prodeji ropy. Není z toho nijak zle. Tím spíše, že netěžíme více, než jsme se dohodli ve formátu OPEC+. V roce 2024 prodáme více ropy oproti roku 2023. Ropa zlevnila, nejen kvůli rostoucím zásobám v USA. Hlavní důvod je, že svět nevěří, že válka v Zálivu potrvá dlouho. Konflikt na Blízkém východě totiž posloužil jako hnací motor pro zvyšování burzovních cen uhlovodíků.
SP: Ale zpět k americkým zájmům. Na co potřebují ropu z Ruska?
USA jsou poměrně velká země. Ne jako Rusko, ale stačí to. Z hlediska logistiky pro ně není výhodné hnát ropu z jednoho konce USA do druhého. V některých státech je levnější brát ropu z Ruska. A ta nemusí nutně jít do amerických přístavů. Teď používají Kubu jako překladiště. Havana koupila ropu od Moskvy, ale nepotřebuje milion barelů, to by se v ní utopila. Je jasné, že celá ta ropa je pro USA. (svpressa.ru)

PS. Jak skvělý příklad pro fialovou pětikolku...mohli bychom následovat USA a brát ruskou ropu z Běloruska a ze Severní Koreje.

14858 Nové hlášení Konašenka, mluvčího ruského MO https://t.me/sanya_floridas/7211 Nové hlášení Konašenka, hlavního mluvčího ruského MO
Pro neznalé tohoto nyní důležitého jazyka: "V tomto týdnu bylo zatčeno 5 generálů, bylo zabaveno 50 miliard rublů, 10 vrtulníků, 27 vozů Lamborgini, 18 klíčů od soukromých vil a ze štábu bylo propuštěno 97 eskortních společnic."