Loading...
 
Tisk


Chléb, chleba a ty věci kolem

Václav Umlauf 27.04.2015 11:06

Slušný chleba, na rozdíl od korporátní entity zvané „chléb“, je drahý, a dnes už i vzácný. Evropa zajisté zažila období válek a hladomoru, kdy chleba byl drahý a vzácný.

Lhát až do hořkého konce

zpr 24.04.2015 20:03

Lhaní skončilo, válka v Iráku také, a mrtví už nepromluví. Apologie Judith Millerové hezky zapadla do řady všech ostatních prominentních lží prominentních novinářů, které už byly odhaleny.

FED prchá z New Yorku, proč asi?

Květa Pohlhammer Lauterbachová 24.04.2015 12:56

Monetární politika centrálních bank nemá kam jít, protože úroky jsou na nule. Jde-li ještě níže, ocitá se v pasti, protože hotovostní peníze nemá nikdo zájem ukládat. Je tedy třeba okrást lidi o hotovostní peníze.

Oděsa 2014 Memento – STOP fašismu

Zdeněk Kratochvíl 24.04.2015 10:56

Naše vláda, většina politiků i média mlčí o tom, co se odehrává, či už odehrálo na jihovýchodě Ukrajiny. My, občané této země, mlčet nebudeme. Přijďte prosím 2. 5. 2015 v 16.00 na Hradčanské náměstí v Praze.

Varoufakis o řecké ekonomice pro Democracy Now!

Democracy Now! 22.04.2015 09:46

My nechceme lhát našim vlastním lidem, kvůli tomu nás nezvolili. Proto říkáme doma i celému světu, že tento lék nefunguje, a že je na čase provést skutečnou nápravu.
Stránka: 1/368Fast NextLast Page
12338368

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Ministerstvo obrany oceňuje kriminální činy?
Skutečnost je ovšem taková, že skupina Mstitelé Milady Horákové, která vznikla ve druhé polovině padesátých let, si nezadala s nechvalně proslulou skupinou bratří Mašínů. Legdan a spol. kromě loupežných a dalších akcí má na svědomí i vraždu téměř osmdesátileté důchodkyně, což se rozhodně jako protirežimní činnost směřující ke svržení absolutní moci KSČ pokládat nedá. (Vaše věc)

V Porošenkově týmu poradců se objevil další cizinec
Slovenská „zbraň hromadného ničení“ dorazila na Ukrajinu… (Ukraina.ru via Outsidermedia)

Putinovi Vlci jsou podle vnitra v Česku nežádoucí
Ministerstvo vnitra podle zjištění Práva navrhuje jejich zařazení na seznam nežádoucích osob a následné vyhoštění. Argumentuje tím, že jde o zločineckou organizaci aktivně zapojenou do drogového byznysu, ale i do konfliktu na Ukrajině. (Novinky)

Odpad společnosti Slonková mě dala na seznam? Na tom byl už kdysi můj táta
Je mi z vás na zvracení, vy novodobí Biľakové, vzkazuje poslanec Foldyna. (Parlamentní listy)

Tejc se obává úniku majetku do ciziny kvůli církevním restitucím
Tejcův návrh předpokládá, že statutárním orgánem církví dotčených restitucemi by měl být občan České republiky. V opačném případě by ministerstvo kultury určilo někoho, kdo by nakládání s majetkem kontroloval. (České noviny)

Kyjevští odstřelovači byli trénováni CIA a polskými tajnými službami
Tvrdí to polský poslanec europarlamentu Janusz Korwin-Mikke. Ruský ombudsman Dolgov k tomu poznamenal, že pravda se konečně dere na povrch. (Balkan Chronicle)

Prokletí plukovníka Kaddáfího
Prezidentská kandidátka Hitlary Clinton se barbarsky šklebila, když se dozvěděla o smrti plukovníka Kaddáfího, ale plukovník se bude smát jako poslední. (ICH via Zvědavec)

Média: čínští vojáci dorazili do Moskvy, aby se zúčastnili přehlídky
„Velvyslanec ČLR v RF Li Hui dříve oznámil, že Čína vysílá svoji jednotku do RF, aby se zde zúčastnila vojenské přehlídky na Rudém náměstí, poprvé v dějinách s tím, že tento krok v plné míře odráží bohatou náplň strategické spolupráce obou zemí, a také vysokou úroveň a specifiku vzájemných vztahů", píše Sin-chua. (Sputnik)

Čína uzavřela smlouvu na zakoupení S-400
Čína uzavřela s ruskou společností Rosoboronexport smlouvu na zakoupení systémů protivzdušné obrany (PVO) S-400, potvrdil generální ředitel podniku Anatolij Isajkin. (Sputnik)

Rostislav Iščenko: Co Putin chce?
Je potěšitelné, že „patrioti“ neobvinili okamžitě Putina ze selhání dosáhnout totální porážky ukrajinských jednotek na Donbasu v lednu a únoru, nebo kvůli konzultacím Moskvy s Merkel a Hollandem. (Actualcomment.ru via Zvědavec)

Šéf Nočních vlků: Polský postoj je "protiruská hysterie"
Ruský motorkářský gang se připravuje na jízdu po stopách Rudé armády k 70. výročí porážky nacistického Německa od Sovětského svazu, ale Polsko plánuje zakázat jim vstup. (The Guardian)

Tomáš Koloc: Dospělost
Fejeton-otázka. (Kulturní noviny)

Prezident Putin
Nový film režiséra Solovjeva. Zatím bez českých titulků. (Rossija 1)

Pozvánka: Finále Plzeň
28. filmový festival Finále Plzeň, 26. dubna - 2. května 2015. Více na http://www.festivalfinale.cz/cz/. (Kulturní noviny)

Jiří Plocek: Radost bez radosti
Kauza výběrového řízení na místo ředitele brněnského Divadla Radost je více než jen sporem o „pouhé“ loutkové divadlo. Je principiálním testem schopnosti politicky jednat a kulturně řešit další směřování města Brna a jeho institucí. (Kulturní noviny)

V Rusku natočený antisovětský film je propadák po celém světě
"Je to prostě katastrofa," píšou kritici amerického časopisu Variety o filmu "Číslo 44". A opatrně naznačují možnost, že film je prostě špatný. (Politikus.ru)

Počteníčko: Chvilka klidu
Povídka Hectora Hugha Munroa, známého pod pseudonymem Saki, o tom, že i cíleně vyvolaný neklid může mít rekreační efekt. (Kulturní noviny)

Česko se bát Nočních vlků nemusí
„Česká republika nemá důvod bát se průjezdu motokolony k uctění památky 70. výročí ukončení 2. světové války ani klubu Noční vlci jako takového,“ řekl Sputniku prezident českého motoklubu Red Eyed Crüe Vladimír Boháč. (Sputnik)

Legendární velitel Motorola poslal Obamovi blahopřání k 70. výročí vítězství nad fašismem
Tak se nechovají teroristé, ale svobodní lidé. Prezident USA dostal od legendární jednotky opolčenců i čestnou salvu. (LiveLeak)

Dcera maršála Koněva: „Otec bojoval s nacisty. S kým ale bojují Pražané?"
9. května měl odeslat Stalinovi do Hlavního stanu vrchního velení do Moskvy zprávu o dobytí Prahy. Posílal důstojníky, ale ani jeden nemohl rozkaz splnit, protože se všichni dostávali do obětí jásajících občanů a kamsi mizeli. Češi Rusy doslova zavalili svojí pohostinností, každý chtěl osvoboditele pohostit, obdarovat květinami, nebo se jednoduše jen dotknout… Atmosféra všeobecného jásotu a úžasná vůně kvetoucího šeříku a zimolezu. Tak se 9. května 1945 Praha maršálovi Koněvovi vryla do paměti. (Sputnik)

Žijeme opravdu ve svobodné společnosti?
Člověk, který se točí v bludném kruhu práce, konzumu, půjček nebo strachu ze ztráty příjmu, podle mě není svobodný. Může vykřičet na celé náměstí, že prezident je vůl, ale není svobodný. (Kulturní noviny)

Svět podle Nočního vlka: Ukrajina je útok anglosaského světa
I když jenom sleduješ televizi a jenom pozoruješ, tak rozhazuješ. Evropa by měla přestat přijímat Ducha rozdělení a přijmout Ducha lásky. Příroda netrpí prázdnotu a ta bude zaplněna. (Aktuálně)

Kolaps dolarové ekonomiky: dvě varianty
První varianta je deflační šok. Deflační spirála se začne roztáčet, pokud vláda Obamy začne seriózně šetřit. Zařízne očividně tunelářské projekty Pentagonu, odvolá řadu sociálních programů, zatěžujících rozpočet a sníží nabídku dolarů na trhu. Tato varianta bude výhodná pro finanční elity USA. Veškerá země se při tom scénáři ocitne v hluboké propasti, ale když Amerika padne na dno, finanční elity budou určitými „králi skládky“ jako dnes na Ukrajině. (Leva-net)

ČT: Racionální myslitel Dawkins v Hyde Parku a „politické školení mužstva“ o Peroutkovi Věda není pro blbce, ale propaganda je zaměřena především na ně. (Nová republika)

Změní svět futuristická a poživatelná láhev na pití? (+VIDEO)
Nahradí kuličky toxické plasty? I když vypadají, jako že přišly z fantasy filmu, tyto kuličky mají za cíl zvítězit nad znečištěním naší planety plasty. (AC24)

Zaměstnanec Monsanto: existuje celé oddělení na diskreditaci vědců
Opovažte se uveřejnit vědeckou studii proti velkým biotechnologickým firmám a Monsanto vás pomluví a zdiskredituje. Poprvé zaměstnanec Monsanto potvrzuje, že v této korporaci existuje celé oddělení, s jediným úkolem „diskreditovat“ a „demaskovat“ vědce, kteří mluví proti GMO. (PrisonPlanet via Zvědavec)

První transplantace hlavy: Ruský programátor podstoupí revoluční operaci
Těžce nemocný ruský programátor podstoupí operaci, při níž italský neurolog k jeho hlavě transplantuje "nové" tělo. (RT.com)

V Kanadě naměřili radiaci z Fukušimy
U západního pobřeží Kanady zaznamenali oceánografové radiaci pocházející z poškozené japonské jaderné elektrárny Fukušima. Menší koncentrace izotopů cesia 134 a 137 naměřili v únoru u města Ucluelet v Britské Kolumbii. Podle vědců nepředstavují zdravotní hrozbu, informovala v úterý agentura Reuters. (Novinky)

Farizejstvo USA - s Ruskom chcú vybudovať novú spoločnú vesmírnu stanicu
Americká kozmická agentúra NASA a ruský Roskosmos - sa dohodli, že sa zamerajú na prípravu programu "cestovná mapa" letov na Mars a Mesiac. Toto vyhlásenie urobil administratívny pracovník NASA Charles Bolden. Po roku 2024 sa odborníci z obidvoch krajín za účasti partnerov budú zaoberať vytvorením novej vesmírnej stanice. (Hlavné správy)

Ministerstvo obrany oceňuje kriminální činy?
Skutečnost je ovšem taková, že skupina Mstitelé Milady Horákové, která vznikla ve druhé polovině padesátých let, si nezadala s nechvalně proslulou skupinou bratří Mašínů. Legdan a spol. kromě loupežných a dalších akcí má na svědomí i vraždu téměř osmdesátileté důchodkyně, což se rozhodně jako protirežimní činnost směřující ke svržení absolutní moci KSČ pokládat nedá. (Vaše věc)

V Porošenkově týmu poradců se objevil další cizinec
Slovenská „zbraň hromadného ničení“ dorazila na Ukrajinu… (Ukraina.ru via Outsidermedia)

Putinovi Vlci jsou podle vnitra v Česku nežádoucí
Ministerstvo vnitra podle zjištění Práva navrhuje jejich zařazení na seznam nežádoucích osob a následné vyhoštění. Argumentuje tím, že jde o zločineckou organizaci aktivně zapojenou do drogového byznysu, ale i do konfliktu na Ukrajině. (Novinky)

Odpad společnosti Slonková mě dala na seznam? Na tom byl už kdysi můj táta
Je mi z vás na zvracení, vy novodobí Biľakové, vzkazuje poslanec Foldyna. (Parlamentní listy)

Tejc se obává úniku majetku do ciziny kvůli církevním restitucím
Tejcův návrh předpokládá, že statutárním orgánem církví dotčených restitucemi by měl být občan České republiky. V opačném případě by ministerstvo kultury určilo někoho, kdo by nakládání s majetkem kontroloval. (České noviny)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus