Loading...
 
Tisk


Temelín se prostě přežil a ...nepřežil

Stanislav Blaha  20.04.2014 21:51 

V onen památný den, kdy byl zrušen tendr na JETE, vystoupil v ČT Martin Kuba z ODS a otevřeně lhal, že Německo lituje svého rozhodnutí o vystoupení z jádra.

Jak se ničí měna aneb Šílenství kvantitativního uvolňování

Květa Pohlhammer Lauterbachová   19.04.2014 13:30 

Úkol centrální banky pečovat o stabilitu měny se transformoval v převzetí faktické politické moci ECB nad státy EU. Transformace moci nebyla odsouhlasena evropskými voliči, a navíc nás asi zničí.

Trojdílný seriál o fungování české politiky analyzuje mimoparlamentní zájmy různých lobbystických skupin. Zákulisí ukazuje chod malých partají jako chovné stáje oligarchů a bankovního Mordoru (1. díl).

Trojdílný seriál o fungování české politiky analyzuje parlamentní zájmy opoziční skupiny. Místo zdravého rozumu používá emoce, manipuluje s historickou pamětí a ideologicky využívá různých stereotypů.

Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby

redakce  17.04.2014 22:22 

Našemu psaní z parlamentu lze rozumět až potom, když lidem přiblížíme denní praxi politiky v čitelném přehledu. Jak je rozložen vliv zájmových skupin, které trvale okupují Sněmovnu přes různé partaje?

Naše společnost je nemocná

Pavel Letko  17.04.2014 07:38 

Základní otázka je, jak spolu chceme žít. Chceme společnost, kde je všechno na prodej? Nebo jsou určité morální a občanské statky, kterým trhy nesvědčí, a peníze je ničí?

Jan Keller: Zatím mám vlasů dost

Stanislav Blaha  16.04.2014 22:30 

Rozhovor s Janem Kellerem, lídrem eurokandidátky ČSSD. Ohledně pomlouvačné kampaně. Komisař Clouseau utěšoval jednu blondýnku vyděšenou z toho, že ji chtěla likvidovat mafie: "Milá slečno, až vás budou likvidovat tak často jako mne, ani si toho nevšimnete."

O velké a malé ztrátě paměti

Václav Umlauf  16.04.2014 14:55 

Celá story je hezká tím, že nalezenec v Norsku se přiznává, že o paměť přišel. A z tohoto důvodu se do naší hezké, nezkorumpované země už nechce vrátit. Asi vyšetřoval za doby Íčka a pod vedením třiceti případů majora Kubiceho.
Stránka: 1/303Fast NextLast Page
12332303


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Velmoci hájí pouze své zájmy a prostředky, jak je prosadit(external link)
Idea celistvé Ukrajiny je nereálná, míní občanský aktivista Stanislav Novotný, který vede s východoevropskou zemí intenzivní komunikaci. (Česká pozice)

Jaderné Česko: ČEZ ždímá jaderné elektrárny na maximum(external link)
V centru pozornosti celé české energetiky je otázka, zda ČEZ postaví nové jaderné bloky v Temelíně či případně v Dukovanech. Trochu stranou zájmu zatím zůstávalo, že už dnes tuzemská energetická jednička ždímá své stávající atomové zdroje stále více – reaktory modernizuje a navyšuje jejich výkon. (Lidovky.cz)

Pravoslavná církev už má první miliony z restitucí. Způsob jejich užití vyvolává pochybnosti(external link)
Prvních 38 milionů už doputovalo na účet církve, která pod novým vedením zamýšlí poskytnout půjčku ve výši 24 milionů korun za účelem splátky úvěru na rekonstrukci hotelu v Praze, který církev pronajímá soukromému provozovateli. Okolnosti půjčky proto vzbuzují pochybnosti o tom, nejde-li o vyvádění peněz mimo církev. (Parlamentní listy)

Pokrytectví Západu: Jsem zmaten, můžete mi někdo pomoct?(external link)
Proč bylo obsazení vládních budov na Ukrajině v lednu velmi dobrou věcí, ale velmi špatnou v dubnu? Proč bylo použití síly ze strany orgánů proti demonstrantům zcela nepřijatelné v lednu, ale nyní přijatelné? Opakuji: Jsem zmatený. Může mi někdo pomoct? (Neil Clark via Freepub.cz)

Ženevská dohoda o uklidnění ukrajinské krize(external link)
USA, Rusko, Ukrajina a Evropská unie dosáhly včera po sedmihodinovém jednání v Ženevě dohody, která by měla vést k uvolnění napětí na východní Ukrajině, která se nachází na pokraji občanské války. (Britské listy)

Seymour Hersh: Za sarinovým útokem v Damašku jsou Turci(external link)
Seymour Hersh, v interview s novinářem Dikenem, tvrdí, že turecká rozvědka a armáda je spojena se sarinovým útokem v Sýrii. (Diken.com via Outsidermedia)

Nechápu(external link)
Nechápu, jak si někdo může myslet, že světové společenství reprezentované všeobecně uznávanými autoritami by se dalo do spolku s nějakými fašisty. Vždyť za Chruščovovým rozhodnutím se sjednotila nejširší intelektuální a morální ekumena: od Lubomíra Zaorálka (v souznění s velkou částí Moderní západní levice) přes Karla Schwarzenberga („Putine, k noze“) a Dmytro Jaroše (Pravý sektor) až po Štefana Füleho (komisař Evropské unie) s Victorií „Do píči s EU“ Nulandovou. (A2larm)

Petr Mezihorák: Dělníci bulváru(external link)
Nový televizní dokument se věnuje bulváru v českém prostředí a podněcuje k úvahám o jeho smyslu. Co vše nám bulvár prozrazuje o naší společnosti? (Kulturní noviny)

Vítězové Pulitzerovy ceny(external link)
Vítězové hlavní kategorie Pulitzerovy ceny: The Guardian a The Washington Post za odhalení kolem odposlechů NSA. (The Pulitzer Prize)

Firma Google potvrzuje, že automaticky čte všechny vaše maily na gmailu(external link)
Firma Google potvrdila na svých stránkách, že součástí podmínek používání gmailu je, že "automatické systémy analyzují obsah vašich emailů". Firma nyní ve zveřejněných podmínkách otevřeně potvrzuje, že obsah všech příchozích i odchozích mailů na gmail je automaticky analyzován. (The Guardian via Britské listy)

Jak USA vykrádají jiné státy(external link)
Čtyři kanály, jimiž je odsáváno bohatství světa. (Outsidermedia)

MF DNES: Studie prokázala, že manželství prodlužuje život. Hlavně mužům(external link)
MF DNES získala ojedinělou studii demografů z Vysoké školy ekonomické v Praze, která ukazuje, že lidé sezdaní do třicátých narozenin žijí výrazně déle než svobodní. A také to, že muži v manželství "získají" více let života než ženy. (iDnes)

TEPCO nehodlá analyzovat plutonium ani uran v odpadních vodách, které vypustí do Tichého oceánu(external link)
TEPCO v červnu plánuje vypustit do vod Pacifiku kontaminované spodní vody z JE Fukušima a nechystá se analyzovat ani stanovit bezpečnostní limit α nuklidů včetně plutonia 238/239/240 a uranu 235/238 ve vypouštěných podzemních vodách. (Fukushima Diary)

Prokletí Justýny(external link)
aneb proč jsou dobré skutky nakonec potrestány. (OSEL.cz)

NASA říká, že podivná světla na Marsu nejsou známkou života(external link)
Sonda Curiosity vyfotila snímky, které ukazují světelné záblesky na horizontu planety Mars. Někteří UFO-nadšenci v tom vidí důkaz o mimozemském životě na Rudé planetě. NASA však tvrdí, že se jedná spíše o sluneční záři nebo následek kosmického záření. (Raw Story)

Velmoci hájí pouze své zájmy a prostředky, jak je prosadit(external link)
Idea celistvé Ukrajiny je nereálná, míní občanský aktivista Stanislav Novotný, který vede s východoevropskou zemí intenzivní komunikaci. (Česká pozice)

Jaderné Česko: ČEZ ždímá jaderné elektrárny na maximum(external link)
V centru pozornosti celé české energetiky je otázka, zda ČEZ postaví nové jaderné bloky v Temelíně či případně v Dukovanech. Trochu stranou zájmu zatím zůstávalo, že už dnes tuzemská energetická jednička ždímá své stávající atomové zdroje stále více – reaktory modernizuje a navyšuje jejich výkon. (Lidovky.cz)

Pravoslavná církev už má první miliony z restitucí. Způsob jejich užití vyvolává pochybnosti(external link)
Prvních 38 milionů už doputovalo na účet církve, která pod novým vedením zamýšlí poskytnout půjčku ve výši 24 milionů korun za účelem splátky úvěru na rekonstrukci hotelu v Praze, který církev pronajímá soukromému provozovateli. Okolnosti půjčky proto vzbuzují pochybnosti o tom, nejde-li o vyvádění peněz mimo církev. (Parlamentní listy)Nové tematické číslo 2014-3(external link) si vzalo na paškál zákonodárný proces v České republice. Nejlepší zlodějna je ta, která se děje bez trestu. Jak je to možné? Kradete podle vámi iniciovaného a poslanci schváleného zákona. Načež okradeným občanům vysvětlíte, že jste tunelovali stát za naše peníze a pro naše blaho. A občany činnost Sněmovny nezajímá, takže po úspěšném tunelu ani nemusíte okradeným nic vysvětlovat. Parlament a zákony dělají partaje, které jsme svobodně zvolili. Oč jde jednotlivým stranám? O plnění programu? O prosperitu národa? O blaho státu? Soudě podle předvolebních slibů politických stran jim jde o toto všechno a ještě o mnoho navíc, o čem z vrozené skromnosti zcela mlčí.


Image
Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby

redakce


Seděli jsme zachmuřeni ve virtuální redakci a přemýšleli, proč tak málo lidí čte časově a odborně nejnáročnější články shrnuté v rubrice "parlamentní zpravodaj(external link)". Jistěže je čtou přinejmenším asistenti poslanců a političtí či mediální šíbři, ale to nám v žádném případě nestačí. Společně jsme došli k závěru, že problém neleží na straně čtenářů, ale v nečitelnosti české politické scény jako takové. Pak nelze rozumět současnému dění v parlamentu. To ale je důležité, protože poslanci z nás obratem roku mohou udělat naprosté žebráky, a dokonce i z další generace. Stačí se podívat na země jako Kypr, Ukrajina či Řecko nebo na Itálii či Španělsko. Závěr je jasný. Parlamentnímu zpravodaji budou rozumět lidé až poté, když jim přiblížíme denní praxi politiky v čitelném přehledu. To jest, až ukážeme, jak je rozložen vliv zájmových skupin, které trvale okupují Sněmovnu přes různé partaje. Udělali jsme to na tři pokračování v seriálu Jak funguje Česko I.-III.

Image


Vědci přesně určili doby předešlých výbuchů a rytmus je pořád stejný, zhruba 600.000 let. A to je přesně doba od posledního výbuchu. Magmatický krb v hloubce 400 km nemění svou pozici, pouze se posunuje horní zemská kra, na níž je umístěna Amerika. Dolní krb v hloubce 400 km stojí stále na stejném místě a horní pevninská kra se posune, takže výbuch vytvoří nový kráter. Výbuchy horní kaldery tak jdou v nepřetržité řadě za sebou, což ukazuje počítačový model vulkánu (od 26. minuty).

Flash player not available.

Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Česko a jeho umístění v Indexu sociálního růstu
Ze světa
Image
Fakta o Sýrii XXI. aneb Velké mlčení médií
Ekonomika
Image
Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby
Věda a technika
Image
Jaderná energie: sluha, který se stal teroristou