Loading...
 
Tisk


Summit v Rize rozjel oficiální pohřeb EU

Petr Umlauf 25.05.2015 07:05

Fiasko EU v Rize 2015 versus lokomotiva Ruska, Číny a Indie a Brazílie zvaná BRICS. Co má budoucnost? Politické divadlo pro média a žvanění, nebo práce pro lidi?

Pan Pehe a jeho uprchlíci

Pavel Letko 24.05.2015 12:36

Vyzývám tedy všechny podporovatele zbrojení a válek, producenty barevných revolucí, vývozce demokracie na bombách a tancích: Postarejte se o své uprchlíky! Dámy a pánové, vy osobně máte odpovědnost za uprchlickou kalamitu! Pane Pehe, a to platí i pro vás!

Mráz přichází z Kyjeva

Stanislav Blaha 24.05.2015 12:13

Ve vězení už sedí více než 750 lidí, za "shromažďování otevřených informací o vojenských základnách" můžete jít sedět na devět let, za "projevy namířené proti mobilizaci" je možno dostat dokonce let dvanáct. EU mlčí.

Skandální obžaloba Michala Kesudise

Pavel Letko 23.05.2015 09:55

Je-li schvalování atentátu na síti Facebook trestným činem, proč jím není jednání České vlády? Proč nevydá hrdinný žalobce České republiky zatykač na ministerského předsedu Izraele?

Trapné konce politických zbabělců

Václav Umlauf 22.05.2015 12:19

Takto vypadá aktuální lhaní zbabělců, kteří před deseti lety neměli odvahu vystoupit a říci, že jejich vláda lže jménem zpravodajských služeb.
Stránka: 1/373Fast NextLast Page
12339373

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
V Česku přibývají zoufalí lidé. Proberme se, jinak nás to zabije
Levice by se měla probrat z iluze, že její milovaný „sociální stát“ funguje. Jak potvrdil aktuální výzkum, pro pád do sociálního bahna v Česku stačí, když je člověk jakkoli znevýhodněný. Můžete být méně nebo nevhodně vzdělaní či nemocní a je zle. Nebo můžete být jen staří. (iHNed) Pozn. edit.: Za dnešní marasmus, který už nedokáze skrývat ani Honzejk, může levice a sociální stát. Tedy podle Honzejka.

Česko bude muset přijmout mnohem více uprchlíků ze Sýrie a Eritreje
Víc než 1300 dalších běženců ze Sýrie a Eritreje by podle Evropské komise měla v příštích dvou letech přijmout Česká republika. Celkem by tak ČR podle představ komisařů měla přijmout přes 1800 uprchlíků. (Novinky)

Smrt podnikatele Kovarčíka má nové a děsivé souvislosti
Ani po smrti nemá podnikatel a lobbista s poněkud kontroverzní pověstí, léta spojovaný s Václavem Klausem, klid. Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality jej začal prověřovat kvůli možnému pokusu ovlivnit prezidentskou amnestii v roce 2013, kdy na Hradě byl právě prezident Václav Klaus. (Parlamentní listy)

Dobře jim tak, napsal komunista o smrti českých vojáků v Afghánistánu. Jde před soud
Zarážejícím případem schvalování úmrtí pěti českých vojáků, kteří se loni stali oběťmi sebevražedného útočníka v Afghánistánu, se zabývá česká justice. (Novinky) Pozn. edit.: Vracíme se do dob, kdy sice byla zákonem zaručena svoboda projevu, ale nikoliv svoboda po projevu?

Bojujme za očistenie histórie – Pohotovostné oddiely Hlinkovej Gardy musia byť Hrdinami Slovenska
Je jasné, že na úspechy členov ukrajinských organizácií OUN (b) a UPA Slovensko nemá šancu so svojimi 4 tisíckami presných zásahov dosiahnuť – ale Babij Jar (100-150 tisíc mŕtvych) a Volyň (50-100tisíc mŕtvych) budú pre nás svetlým príkladom, že keď sa chce, národná práca ide od ruky. (Medzičas)

Ukrajinské elektrárny zůstávají bez uhlí a bez peněz
Loni si zajistil Kyjev ještě větší závislost na dovozu z Ruska: dříve záležel blahobyt země jen na importu ruského plynu, a teď také od dovozu uhlí a elektrické energie. Prohlášení ministerstva energetiky Ukrajiny letos v dubnu o tom, že mohou prožít celý rok 2015 bez dovozu uhlí a elektrické energie se zatím nepotvrdila. (Sputnik)

Kdo vlastní zemědělskou půdu na Ukrajině?
Osud ukrajinského zemědělského sektoru je na vážkách. Vloni Oaklandský institut oznámil, že více než 1,6 milionů hektarů půdy na Ukrajině je nyní pod kontrolou zahraničních korporací. Následoval další výzkum, aby se identifikovaly další zahraniční investice. Některé odhady nyní uvádí, že celkem zahraniční společnosti kontrolují přes 2,2 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy (1); nicméně výzkum také identifikoval důležité šedé oblasti kolem propachtovávání půdy v zemi, a kdo skutečně kontroluje půdu na Ukrajině, je dnes obtížné zjistit. (Global Research via Zvědavec)

Rubl a juan versus dolar
Ruské a čínské společnosti se začaly masově vzdávat dolaru ve prospěch juanu a rublu. Jedná se o reálný krok, který pomůže snížit vliv dolaru a vytvořit vícepolární ekonomický svět. (Sputnik)

Proč USA konečně mluví s Ruskem?
Takže do místnosti přijde žena… Tak obvykle začíná pár vtipů. V našem případě vstupuje samozvaná královna Nulandistanu Victoria „fuck EU“ do místnosti v Moskvě, aby si promluvila s náměstky ruského ministra zahraničí Sergejem Rjabkovem a Grigorijem Karasinem. (ICH via Zvědavec)

Východní oblasti Saúdské Arábie jsou na pokraji vzpoury
Místní řekli novinuřům, že bezpečnostní síly opustily jejich obce jako nazí v trní. (Press TV)

Ukrajinská SBU údajně umučila charkovského aktivistu Viktora Topčajeva
Aktivisté "Anti-Majdanu" nyní oficiálně potvrdili, co se tušilo. Viktor Topčajev (1961) po zatčení a 4 denním vyslýchání tajnou policií kyjevské junty (SBU) v Charkově oficiálně zemřel dne 26. 11. 2014 na "následky zápalu plic". Z nyní získaného úmrtního listu je ale zřejmé, že zemřel po těžkém mučení na mnohočetná vnitřní zranění. R.I.P. (glagol.su)

Milan Kohout: Manifest uměleckého kladiva
Dnešní angažované umění je v existenční a z ní plynoucí existenciální krizi a skomírá na hadičkách anesteziologicko-resuscitačního oddělení, umístěného v nákupním středisku daleko od centra lidských srdcí. (Obrys-Kmen)

August Scholtis: Autobiografické grotesky
Autobiografické fejetony znovuobjeveného německého spisovatele, jež jsou určitým svědectvím o stavu německé společnosti zejména v poválečné době. (Kulturní noviny)

Filosofický sendvič
Klíma, Mao, Oskar. To jsou tři krycí jména, pod nimiž ve spisech StB vystupoval agent Zbyněk Fišer, známý jako Egon Bondy. Z archivních materiálů je evidentní, že jeho spolupráce s tajnou policií nevzešla z mravní slabosti, ale z ideové síly a z přesvědčení. (Advojka.cz)

Reportáž z oslav Dne nezávislosti DLR (11.5.2014) na německé ZDF
Veřejnoprávní kanál ZDF vysílal přímou reportáž z oslav Dne nezávislosti DLR. Obyvatelé Doněcké republiky 11.5. slavili první výročí své svobody. (ZDF via LiveLeaks)

Karikaturista o porážce Obamy ohledně utajení TPP
Karikaturista Mark Fiore ve své sérii animací přesně vystihl v čísle Obama Trades Transparency podstatu hrátek Obamy ohledně TPP. První kolo prezident podporující korporátky sice prohrál, ale boj pokračuje.

Počteníčko: U Dvou dromedárů
Dojmy cestovatelky Ludmily Uličné z návštěvy alžírského In Salahu v roce 1979, ještě před občanskou válkou. (Kulturní noviny)

Irové referendem zrušili manželství jako svazek muže a ženy
Za revoluci ve společnosti označují politici i zástupci katolické církve víkendový výsledek referenda o rekodifikaci manželství v Irské republice. Voliči referendem změnili ústavu, kam bude doplněna věta, že „Manželství může být uzavřeno v souladu se zákonem mezi dvěma osobami bez ohledu na jejich pohlaví“. Voliče s negativním názorem nepodpořila žádná politická strana, k právním důsledkům se zatím nikdo nevyjadřuje. (Česká justice)

Vo Veľkej Británii svetlo svetla uvideli a dostali sa do obehu známky na počesť hrdinov... Doneckej povstaleckej armády Giviho a Motoroly
„Britská Kráľovská pošta má špeciálnu službu, ktorá umožňuje vytvoriť vlastný dizajn poštovej známky. Prednedávnom využil som túto službu našej pošty a vytvorili sme a pustili do obehu dve špeciálne známky na počesť hrdinov Nonoruska a povstaleckej armády Giviho a Motorolu. Záujem o tieto známky je obrovský a preto onedlho vytlačíme aj dodatočný náklad týchto známok,“ uviedol Graham Phillips. (Názor občana)

24 "farebných revolúcií" za 25 rokov!
Infografika od G. Sharpa. Od mítingov až po vojny... (Jetoinak)

Video ukazuje deforestaci planety
Podívejte se na záběry satelitů za posledních 15 let z různých částí věta. Rychlé tempo ubývání zalesněných ploch je graficky vyznačeno červeně. (Climete Desk via YouTube)

Mezinárodní grémium vědců varuje OSN před následky záření z mobilů
Vědci ze 39 zemí a celkem 2.000 vědeckých publikačních skupin žádají Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) o přísnou regulaci mobilů, zejména pro děti. Škodí jim jak obrazovka, tak elektromagnetický smog. Viz přiložené video pro rodiče. (Electromagnetic Health via Vimeo)

Ukrajinská mírová aktivistka V. Šilová o vraždě novináře O. Buziny
Viktoria Šilová nemá nejmenší pochybnosti o tom, kdo zavraždil novináře Olese Buzinu. Ukrajinské KGB jej už oficiálně označilo na "ukrajinofoba" a jeho knihy jsou na Ukrajině zakázány. (Antivojna via YouTube)

Alexandr Pronin: Hitlerův „východní plán“
Co všechno hrozilo „méněcenné rase“, přímo od pramene. (Střípky ze světa)

K čemu vlastně máme ekonomii?
Politická ekonomie se u nás po roce 1989 stala – jako cokoli jiného, co souvisí s Marxem – absolutním tabu. Bez ní se ale v současné ekonomice (i ekonomii) prostě nelze zorientovat. (A2larm)

Muži potřebují pozitivní diskriminaci, tvrdí slavný psycholog Zimbardo
Jsme v krizi, tvrdí světově známý psycholog Philip Zimbardo. Zatímco dívky jsou v životě stále úspěšnější, chlapci se podle něj o nic nesnaží, nemají o nic zájem, krachují v reálném životě a utíkají do kyberprostoru k pornu a hrám. Potřebují pomoc, říká autor proslulého stanfordského vězeňského experimentu. (iDnes)

Čína nepůjde cestou kvantitativního uvolňování
Čína se nepřipojí k západním zemím praktikujícím tzv. "kvantitativní uvolňování" (QE). Centrální banka tedy odmítla výkup kreditního šrotu od bank a tisk inflačních peněz nekrytých skutečným výkonem ekonomiky. (China Daily)

Firma Tesla dala na trh superbaterii pro domácnosti
Baterie Powerwall (3000 dolarů) je schopna dodávat 7-10 kWh. Pro podniky už existuje baterie 100 kWh za 25.000 dolarů. To znamená, že denní energie zůstane na večer a v chytré síti bude možné i další nabíjení a využití, např. pro akumulaci větrné energie. (The Daily Conversation via YouTube)

Na Slovensku se zřítil prototyp létajícího auta
Na letišti ve slovenské Nitře se v pátek zřítil prototyp létajícího auta, který v té chvíli pilotoval jeho vynálezce Štefan Klein. Ačkoli stroj spadl z výšky více než 200 metrů, pilot utrpěl jen lehká zranění, protože se mu ještě ve vzduchu podařilo aktivovat padák, a ztlumit tak náraz na zem, informovala slovenská média. (Echo24)

V Česku přibývají zoufalí lidé. Proberme se, jinak nás to zabije
Levice by se měla probrat z iluze, že její milovaný „sociální stát“ funguje. Jak potvrdil aktuální výzkum, pro pád do sociálního bahna v Česku stačí, když je člověk jakkoli znevýhodněný. Můžete být méně nebo nevhodně vzdělaní či nemocní a je zle. Nebo můžete být jen staří. (iHNed) Pozn. edit.: Za dnešní marasmus, který už nedokáze skrývat ani Honzejk, může levice a sociální stát. Tedy podle Honzejka.

Česko bude muset přijmout mnohem více uprchlíků ze Sýrie a Eritreje
Víc než 1300 dalších běženců ze Sýrie a Eritreje by podle Evropské komise měla v příštích dvou letech přijmout Česká republika. Celkem by tak ČR podle představ komisařů měla přijmout přes 1800 uprchlíků. (Novinky)

Smrt podnikatele Kovarčíka má nové a děsivé souvislosti
Ani po smrti nemá podnikatel a lobbista s poněkud kontroverzní pověstí, léta spojovaný s Václavem Klausem, klid. Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality jej začal prověřovat kvůli možnému pokusu ovlivnit prezidentskou amnestii v roce 2013, kdy na Hradě byl právě prezident Václav Klaus. (Parlamentní listy)

Dobře jim tak, napsal komunista o smrti českých vojáků v Afghánistánu. Jde před soud
Zarážejícím případem schvalování úmrtí pěti českých vojáků, kteří se loni stali oběťmi sebevražedného útočníka v Afghánistánu, se zabývá česká justice. (Novinky) Pozn. edit.: Vracíme se do dob, kdy sice byla zákonem zaručena svoboda projevu, ale nikoliv svoboda po projevu?

Bojujme za očistenie histórie – Pohotovostné oddiely Hlinkovej Gardy musia byť Hrdinami Slovenska
Je jasné, že na úspechy členov ukrajinských organizácií OUN (b) a UPA Slovensko nemá šancu so svojimi 4 tisíckami presných zásahov dosiahnuť – ale Babij Jar (100-150 tisíc mŕtvych) a Volyň (50-100tisíc mŕtvych) budú pre nás svetlým príkladom, že keď sa chce, národná práca ide od ruky. (Medzičas)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus