Loading...
 

Státní převrat uslintaných hyen

Pavel Letko     15.05.2017 23:00

Působení ČSSD, TOP 09 a ODS lze přirovnat ke státnímu převratu. Demokratické instituce jsou zpochybňovány, je vytvářen nátlak na oponenty prostřednictvím výhružek, dehonestací v médiích a pořádáním různých demonstrací. Parlament se proměnil ze zákonodárného orgánu v nástroj likvidace politické konkurence. Dnešní stav snese srovnání se státními převraty, jež organizovali komunisté i fašisté a které skončily totalitou, bezprávím, organizovaným násilím a omezením práv a svobod. Právě teď sledujeme v přímém přenosu tragikomickou demontáž demokracie.

Co lze dodat k Sobotkovu harakiri?

Pavel Letko     05.05.2017 07:00

Stát vedený ve stylu výše popsaného korporátního fašismu začal fungovat stejně efektivně jako Agrofert, což partaje žijící ze záhuby státu upřímně vyděsilo. Proto chtějí Babišovi politiku znechutit, aby se mohlo krást a lhát jako dříve, za časů předešlé formy demokracie.

Když alternativa není alternativou

Květa Pohlhammer Lauterbachová     26.04.2017 19:00

Ty, které my v Americe nazýváme teroristy, jsou ve skutečnosti lidé, kteří odmítají stávající mezinárodní systém.

Velká bankovní loupež na Ukrajině a jeden zajímavý odchod do důchodu

Petr Umlauf     12.04.2017 10:51

Vedoucí Národní banky Ukrajiny Valerija Hontarevová odchází do důchodu. Po bankrotu se nutně přepřahá, káru NBU bude táhnout někdo nový, možná svěží anglický plnokrevník. Před další katastrofou liberalizace a "demokratizace" ve východní Evropě udělejme malé ohlédnutí zpět.

V Sýrii po studené válce začala nová Kubánská krize

Václav Umlauf     09.04.2017 23:35

Možný scénář nové kubánské krize vypadá následovně. Po zaměření radary jsou cizí letadla a rakety automaticky nepřátelské, protože ohrožují životy všech, kteří zde legálně a na pozvání vlády bojují proti proti terorismu.V Sýrii již není žádný červený telefon.

Po brexitu exit…

Pavel Letko     09.04.2017 12:00

Rusko patří do Evropy už stovky let. Jak tedy někdo může očekávat mír v Evropě a současně válčit s Ruskem?

Proč bankrotuje Westinghouse

Stanislav Blaha     03.04.2017 21:11

Den 29. března 2017 vejde do historie jaderného průmyslu. V tento den požádala společnost Westinghouse Electric Company newyorský soud o ochranu před věřiteli podle kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu.

Francie před prezidentskými volbami 2017

Václav Umlauf     02.04.2017 21:20

V nezávislých francouzských médiích už aktivisté nahlas vyzývají všechny zkorumpované partajní kandidáty, aby se spojili do jedné už beztak koupené tlupy a přestali obtěžovat občany.


Česko není připravené čelit nepříteli. Mobilizace by byla chaos, skutečných bojovníků je sedm tisíc
Bezpečnostní hrozby v Evropě podle analytiků rostou a Česko na ně není podle zdrojů z armády připravené. Zejména v případě mobilizace, byť jen částečné, by se vojsko potýkalo s velkými potížemi. Chybělo by téměř vše. Zejména však experti, lidé vytvářející zázemí armády i vybavení pro ně, a to včetně ubytovacích kapacit. (Aktuálně.cz)

Nezaměstnané čeká šok. Přijdou o část dávek a vydělat si nestačí
Desítky tisíc dlouhodobě nezaměstnaných lidí podle všeho čeká horké léto, nejen kvůli slunci. Zákon o veřejné službě chudým lidem sníží příspěvek na živobytí o 1210 korun na existenční minimum ve výši 2200 korun. Poprvé na to dojde v srpnu. (Novinky)

Sobotka se rozjel: „Zvedneme minimální mzdu v ČR na 12% té průměrné v Německu!“
Už 28 let pracují Češi na „německý zázrak“ za pár šlupek a berou v průměru třetinovou německou mzdu! Bude líp? (Aeronet)

V Čechách máme 269 tisíc kamer. Sledují nás 24 hodin bez soudního příkazu
Profesor Staněk nabízí mrazivý pohled na dnešní i budoucí společnost. (Parlamentní listy)

Videa z Vratimovského semináře
Vojtěch Filip - Kateřina Konečná - Jan Kavan - Peter Staněk - Jerónimo de Sousa. (OV KSČM Frýdek-Místek)

Z tisíců dědiců jsou zoufalí dlužníci, požadují změnu občanského zákoníku
Právnické osobnosti volají po změně občanského zákoníku. Jeho současná úprava totiž umožňuje, aby řada dědiců spadla do dluhů po blízkých, které dalece přesáhly dědictví. Ti se stále častěji obrací na právníky a žádají o pomoc. (iDnes)

Jak nepočítat hlasy
V Severním Porýní-Vestfálsku se z podnětu AfD přepočítává 15 volebních okrsků. Hrozí skandál – mohlo docházet k rozsáhlejším manipulacím při sčítání hlasů? (Kechlibar.net)

Polsko tvrdě proti EU: "Nepřijmeme žádné uprchlíky a opustíme EU, pokud nás budete nutit!"
"Kritický postoj na přemisťování migrantů se v Evropské unii stále více rozšiřuje," uvedla Szydlová. (Svobodné noviny)

Američané udeřili v Sýrii, vedou s Asadem boj o iráckou hranici
Americký vzdušný útok na konvoj syrských provládních sil u základny Tanf na jihu Sýrie byl závažnější akcí, než jak ji prezentuje Pentagon. Američané proasadovským milicím uštědřili značné materiální ztráty. Podle serveru britského listu The Independent totiž nejde o nic menšího než o to, kdo bude kontrolovat územní trojúhelník při syrsko-jordánsko-iráckém pohraničí. USA nechtějí, aby tudy vedl íránský koridor. (Novinky)

Ivan Hoffman: Nabízení uprchlíků
Evropská komise se ústy eurokomisaře pro vnitro připomněla zemím, které formálně akceptovaly systém kvót na přerozdělování uprchlíků, ale v praxi žádné nepřijímají. (Český rozhlas)

Rada přijala návrh zákona, který zakazuje na Ukrajině georgijevské stužky
Je navrženo trestat tato porušení pokutou ve výši od 850 do 2 550 hřiven (od 32 do 97 dolarů dle aktuálního kurzu). Přičemž samotná stužka a předměty, na nichž je zobrazena, podléhají konfiskaci. (Nová republika)

Publikum Alexandrovců čeká ulička hanby, pořadatelé protest neřeší
Skupina odpůrců ruského prezidenta, která si říká Kaputin, chystá protest proti koncertu Alexandrovců, jenž se uskuteční v sobotu v Tipsport Areně na pražském Výstavišti. „Vytvoříme uličku hanby pro návštěvníky koncertu a upozorníme je na skutečnosti o Alexandrovcích,“ stojí v pozvánce na událost. (iDnes)

Alexandrovci ohromili diváky
Po katastrofě Tu-154 Alexandrovci prošli stádiem obnovy. Nyní v rámci svého „pamětního“ evropského turné koncertují v Česku. (Sputnik)

V úkrytu u strýčků hub
O jedné čarodějné knize... Jazykem Pavla Jiráska je fotografie, v níž je tak doma, že se v něm dokáže nořit do hloubek, které většinu z nás překvapí svou holou existencí a rozezní v nás dosud nepoužité tóny. Jednou, po delší zadumané chůzi k tichu (která se v jeho případě určitě uskuteční po cestách, které nebudou vzdáleny hub) se ale jeho cestou možná stane také báseň. (Kulturní noviny)

Mistr financí
Každý občan v podstatě touží, aby mu patřily všechny peníze na světě. Jinak by byl notoricky blbý. Pokud po něčem takovém netouží, tak není duševně zdráv, není schopen rozeznávat snění a realitu, trpí sentimentálními pocity, slabomyslností a trestuhodnými socialistickými halucinacemi a komunistickými přežitky. (Outsidermedia)

Pomáhat druhým býti za anděly
Recenze výboru z textů Rostislava Černého Nadechnutí
(...)
rakev má stěny podlahu a strop
rakev je luxus válce stačí hrob
válka je všechno jen ne filantrop
(Kulturní noviny)

Jana Dudková (1931–2017): Pro nás byla televize rodina
Ve čtvrtek 20. dubna 2017 zemřela Jana Dudková, celoživotní televizní dramaturgyně (např. seriály Tři chlapi v chalupě, Byl jednou jeden dům a Sanitka), ale i filmová scenáristka (např. film Golet v údolí). (Kulturní noviny)

Růžička zaplatil 400 000, do vězení nemusí
Hokejový trenér Vladimír Růžička zaplatil peněžitý trest 400.000 korun, který mu soud uložil za zpronevěru. Uvedl to Radiožurnál. Pokud by Růžička částku neuhradil, musel by na 16 měsíců do vězení. Současný kouč extraligového Chomutova si v době, kdy působil ve Slavii, ponechal půl milionu korun určených pro klub. (Echo24)

Roatán - Česká vesnice ve zkratce
Czech Village (dříve Jonesville Point Community) je česko-slovenským projektem sdružení vlastníků domů a bungalovů na ostrově Roatán na břehu Karibského moře. (Roatan.cz)

Prášiví demokrati
Technika ničení většinového názoru
Město se rozhodlo zvýšit počet parkovacích míst na jihlavském sídlišti, ve kterém bydlím, a tak jsem se rozhodl, že se zúčastním široce propagované besedy na toto téma. Manželka říkala, že žijeme v demokratické společnosti, a že máme možnost ovlivnit výstavbu parkoviště v zeleném kopci pod našimi okny, v jediném místě, kde mohou uprostřed sídliště sáňkovat naše děti. (Zvědavec)

Vládám uniká malware, který samy financují. Je to podobné jako u chemických zbraní
Vytvoření tohoto červa umožnila Národní bezpečnostní agentura (NSA), špionážní organizace Spojených států amerických. Bohužel nedokázala tento průnik zabezpečit před odcizením, nebo nahlásit výrobci, který by mohl vydat opravu. Nyní ho útočníci zneužili ve velkém. (Piráti.cz)

Francúzske animované video vykresľuje EÚ ako vílu a východnú Európu ako rasistov neznášajúcich migrantov
Organizácia Européens Sans Frontières (Európania bez hraníc), ktorú sponzoruje Európska komisia, predstavuje EÚ ako dobrú vílu, ktorá prináša migrantov do západnej Európy po tom, ako ich “rasistickí” východoeurópania odmietajú privítať. (Hlavné správy)

Profesor Rainer Mausfeld, přednáška na téma: Strach mocenských elit z národa
Zvládání demokracie skrze techniky měkké síly. (Zvědavec)

Šéf Volva: Nastal čas skoncovat s dieslovými motory. Půjdeme cestou Elona Muska
Šéf Volva Håkan Samuelsson se nechal v týdnu slyšet, že švédská automobilka nejspíše skončí s dieslovými motory a přejde na elektrický pohon. Důvodem jsou stále přísnější uhlíkové emisní normy a zároveň chystané dusíkové normy, které by sebou nesly natolik vysoké technologické investice, že se už ) vyplatí přejít na kompletní elektrifikaci po vzoru Tesly. (Živě.cz)

Dávku radiace z Fukušimy dostal každý člověk na světě
Norští vědci však mají také horší zprávu. Rostliny a živočichy uvolněná radiace patrně zasáhla v mnohem větší míře. Například populace ptáků se v období mezi roky 2011 až 2014 prokazatelně ztenčila. A tým badatelů Norského institutu pro výzkum ovzduší to dává do souvislosti právě s nejhorší jadernou havárií od výbuchu Černobylu. (Novinky)

Proč média mlčí? Švédsko kvůli „závažným zdravotním obavám“ zakazuje povinné očkování
Švédsko zakázalo povinné očkování s ohledem na „závažné zdravotní obavy“ a na fakt, že to porušuje ústavní občanská práva vybrat si svou vlastní zdravotní péči. (AC24)

Skryté zázraky přírodního světa
Filmař Louie Schwartzberg představuje svůj 3D film "Záhady neviditelného světa". (TED Talks)

Klimatolog Michael Mills popisuje devastující následky jaderného výbuchu
Lidé "se roztaví do hořících kaluží tuku". (WSWS)

Rozpaky nad středečními Souvislostmi Jana Pokorného
Kultura však – na rozdíl od živé přírody – nemá ani vlastní teritoriální, ani vlastní látkovou a energetickou základnu, je parazitem, přesněji umělým novotvarem (tumorem) Země. Místo, látku a energii krade Zemi. Také proto nemůže být pokračováním přirozené evoluce, také proto je spolu s člověkem jako svým tvůrcem existenciálně ohrožená. (Kulturní noviny)Nové peníze pro nový život
V sobotu 10. září 2016 proběhla v Praze konference Nové peníze pro nový život organizovaná aktivistkami a publicistkami Ilonou Švihlíkovou, Květou Pohlhammer Lauterbachovou a Miluší Kotišovou za podpory spolku eRepublika a Alternativy zdola. Z prohlášení otiskujeme tuto zásadní věc: "Česká koruna je znakem české státnosti. Možnost vydávání vlastní měny je součástí suverénních práv země a o nahrazení české koruny jinou měnou má právo rozhodnout pouze suverén, kterým je dle Ústavy České republiky lid. Ztráta práva tisknout si vlastní peníze znamená zásadní omezení státní suverenity a v případě krize obrovské bezpečnostní riziko pro obyvatele země."

Manifest za svobodu a právo rozhodovat o budoucnosti naší země
  • Současný světový, evropský, ale i český peněžní a finanční systém je nedemokratický, nespravedlivý, nesrozumitelný, neetický, z hlediska udržitelnosti stability měn, zachování sociálního smíru, ekologie, ale i mírového soužití národů neudržitelný.
  • Je neefektivní: úvěry nejsou poskytovány do reálné ekonomiky tak, aby přinášely pozitivní sociální a ekologické efekty, nýbrž jsou poskytovány těm, kteří slibují nejvyšší zhodnocení v krátkém čase. Obrovské množství ničím nekrytých eur Evropskou centrální bankou v současnosti v Evropě, na které doplácíme i my znehodnocováním české koruny, nevede ke zvýšení zaměstnanosti a prosperity, nýbrž ke stále hlubšímu upadání ekonomik v Evropě, ke stále rostoucímu zadlužování, poklesu kupní síly a krizi poptávky, tlačící na sociální výdaje státu.
  • Naše totální závislost na zahraničních odběratelích a dodavatelích základních potravin v řetězcích nás v případě pádu eura postihne mnohem hůř než obyvatele sousedních zemí.
  • Nafukování finanční bubliny, patrná i u koruny, podporuje pouze spekulace a neřeší hlubokou systémovou krizi současného kapitalismu.
  • Peníze nefungují jako neutrální médium, které by mělo sloužit k zabezpečení hladkých směnných operací v reálné ekonomice a neplní ani další funkce, které jsou jim přisuzovány.
  • Emise peněz nepodléhá demokratické kontrole, její mechanismus není věrně zachycen v platné legislativě a kromě centrální banky emitují peníze soukromé obchodní banky (a to hned pěti způsoby, které popisuje ekonom J. Jílek v knize Finance v globální ekonomice I – Peníze a platební styk, str. 52). Tato emise peněz prostřednictvím dluhu je zneužívána jako nástroj přerozdělování bohatství zezdola směrem k 1% elitě těch, kteří si přivlastnili právo tisku peněz.
OccupyMoneyReklama