Loading...
 
TiskISIL si vytvořil kompaktní území propojené s Irákem, kde se navíc nachází i zásoby ropy a bohatá údolí jako Deir ez Zor. Západ to chce vzít jako záminku pro intervenci v Sýrii, což asi půjde těžko, vzhledem k přítomnosti ruské flotily ve Středozemním moři.

Porošenko čistí nacistům a oligarchům cestu k vládě

Alena Mikulášková  30.08.2014 12:18 

Russia Today zpovídala bývalého československého diplomata Vladimíra Suchana. Podle jeho mínění Porošenko provádí čistku ukrajinské elity, aby nacistům a oligarchům otevřel cestu k vládě.

NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním

redakce  29.08.2014 10:52 

Obě fotky nové ofenzívy pocházejí ze soukromé agentury, nikoliv z oficiálního arzenálu fotek NATO. Logo agentury vidíte na obrázku. Na to se pak NATO bude vymlouvat, až to praskne jako lež.

Ekonomové USA tvrdí: Bombardujte lidi penězi!

Květa Pohlhammer Lauterbachová  29.08.2014 07:11 

Když už se tiskne tolik peněz, nechejme je shodit helikoptérami mezi lidi! To není vtip. Věřte nebo ne, tento nápad přichází od uznávaného a americké vládě nakloněného časopisu Foreign Affairs.

Změny ve vládě mají zamaskovat neschopnost prezidenta Hollanda, alias našeho premiéra Sobotky. Skutečná levice odmítla do socdemáckého Titaniku nastoupit a odmítla ministerské posty.

Halík for prezident aneb Remake po česku

Pavel Letko  27.08.2014 21:55 

Proč si vybrali právě Halíka? Je dostatečně proamerický a protiruský a přitom má i pochopení pro napravené hříšníky, tj. ty podnikatele, kteří ke svému bohatství přišli ve spojení s organizovaným zločinem.

Varování před smlouvou CETA, za pět minut dvanáct

Květa Pohlhammer Lauterbachová  27.08.2014 10:05 

Občané Evropy již mobilizují své síly! Zde se můžete připojit i vy a podepsat petici proti CETA.

Vaše úspory na důchod sežrala inflace a banky, hypotéka na dům propadla, nemáte z čeho žít a umřít zatím nechcete. Tak si vyberete sociální a nemocenské pojištění, za tyto peníze si koupíte karavan a dáte se na nekonečnou cestu po USA, stejně jako ve 30. letech minulého století, před nástupem fašismu a Druhé světové války.
Stránka: 1/328Fast NextLast Page
12334328


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Válka na spadnutí? (external link)
Před pětasedmdesáti lety vykročil Hitler dobýt Východ. Naši protektorátní kolaboranti mu tleskali. Tleskají opět. Ukrajinská laboratoř může kdykoli vybuchnout. (ProtiProud)

Ukrajina začala odebírat reverzně plyn ze Slovenska(external link)
Kapacita tohoto reverzu je max. 27 mil. kubických metrů za hodinu, neboli 10 mld. za rok. (ITAR-TASS)

Analytik Kotrba: Prolhané děvky, rozesírači a oblbovači placení z ciziny tvrdí, že je tu Putinova pátá kolona. Oběti na vrahy z Kyjeva nezapomenou(external link)
Pro mne jsou šestá kolona ti, kvůli kterým nevím, zda je něco špatný vtip nebo tragická realita. Řečeno česky – oblbovači a rozesírači, většinou placení ze zahraničních grantů. (Parlamentní listy) Pozn. edit.: Pravda bolí, to proto se JČ tak rozčílil...

Ukrajinští generálové ztratili nervy: Je třeba začít rozhovory s povstalci(external link)
"Nemáme zajištěné velitele, nemáme zajištěný týl. Raději prohrát válku, než přijít o genofond národa," říká k tomu generál Ruban. Stejného mínění je vysoce postavený generál NATO.(external link) (TVZvezda.ru)

Alexandr Rogers: Tendence hřivny(external link)
Kyjevské úřady utrácejí zbytky zlatých rezerv na populistické držení kurzu hřivny. Tranše od Západu jde čistě na splácení dluhů. (Ukraina.ru)

Ukrajinská národní banka zakázala výdej valut přes bankomaty a zavedla jejich povinnou směnu(external link)
Národní banka Ukrajiny (NBU) zpřísnila valutový oběh v Ukrajině a od 2. září zakázala výběr zahraničních měn platebními kartami, zavedla povinnou konverzi peněžních převodů na hřivny a zpomalila proces nákupu zahraničních velut na mezibankovním valutovém trhu. (112.ua)

Jiří Hlavenka: Autorská práva čekají na příchod velkého reformátora(external link)
Od Napsteru letos uplynulo 15 let a copyrightové zákony jsou (v principu) stále stejné – to je důvod být malověrný. (Lupa.cz)

Recenze: Úpadek americké demokracie(external link)
USA se podobají obchodnímu řetězci Walmart – všechno je laciné, ceny stejně jako platy nízké. Státu se zmocnila finanční elita a předala jej do služeb plutokracie. Lobbistické skupiny se pak starají, aby demokratické instituce nefungovaly. Z aktivních Američanů se stali vystrašení váhavci. Dopadem této ekonomické změny na americkou společnost, která byla zvyklá brát odpovědnost za vlastní osud a aktivně jej utvářet, se v knize The Unwinding: An Inner History of the New America (Likvidace společenských vazeb. Vnitřní dějiny nové Ameriky) zabývá americký novinář George Packer z týdeníku The New Yorker. (Česká pozice)

Počteníčko: Tak pravil Velký strážce(external link)
Rozmanitá životní pozorování zaznamenaná Jiřím Oličem. (Kulturní noviny)

O tom aké ponaučenie si možno zobrať z medzivojnového Poľska(external link)
Ubehlo už 5 rokov od natočenia filmu Непереписанная история. Польский излом. Súčasné udalosti na Ukrajine spojené s príchodom fašistickej bandy k moci, sankciami, ktoré Západ uvalil na Rusko čeliace tomuto nacistickému a xenofóbnemu vredu vynorenému v strede Európy, rovnako ako nevhodná rola Poľska záporne ovplyvňujúca situáciu, robí opäť aktuálnym príbeh, ktorý v tomto filme opisujú jeho tvorcovia. Dielo nezostarlo, ba čo viac, stalo sa ešte viac dôležitým pre pochopenie dnešný udalostí vo Východnej Európe. (Nadhlad.com)

Bizarní příběh nikoliv od Bratří Grimmů: O Assadovi, Bílém a Černém muži a rozzuřených vosách(external link)
V jedné zemi, v jednom městě, byla ulice. V ní stály dva domy, naproti sobě, přes cestu. V jednom z nich byl domovníkem a správcem jakýsi Assad. Muž, který nad problematickými nájemníky musel konstantně držet pevnou ruku, jinak by mu z činžáku udělali kůlničku na dříví. V druhém domě byl správcem Saddám. Ten musel držet nájemníky zkrátka úplně stejně jako Assad. Žili si tam normálně, bez starostí a rozporů, v klidu a až na některé konflikty s nájemníky v minulosti, bylo vše v pohodě, ale jenom do chvíle, než přišel do města Bílý muž. (Aeronet.cz)

EU vrhá stamilióny vašich peněz na to, aby vám udržela uměle vysoké ceny potravin(external link)
Evropská unie používá stovky milionů liber veřejných peněz, aby na celém kontinentě udržela uměle vysoké ceny potravin – čímž britští daňoví poplatníci financují tento krok, který znamená, že spotřebitelé v podstatě za potraviny platí třikrát. (Nová republika)

Éra chimér(external link)
Vědci bezcitně vytváří bizarní hybridy lidí a zvířat. (Investmentwatchblog.com via Zvědavec)

Monsanto a Ukrajina(external link)
28. července v Kalifornii sídlící Oaklandský institut zveřejnil zprávu, odhalující, že Světová banka a Mezinárodní měnový fond, jako součást svých podmínek pro půjčku 17 miliard dolarů Ukrajině, stanovily, že tato země otevře své zemědělství geneticky upraveným plodinám a geneticky upraveným organizmům. Tato zpráva má název „Pohyb na straně Západu: Světová banka a MMF v ukrajinském konfliktu“. (Zvědavec)

Experimenty na Facebooku − kde začíná a končí etika?(external link)
Nedávná publikace výsledků masivního experimentu mezi uživateli Facebooku v prestižním americkém vědeckém časopise PNAS vyvolala řadu otázek, které se dotýkají jak samé povahy sociálních sítí, tak především nakládání s daty v nich. (Kulturní noviny)

Válka na spadnutí? (external link)
Před pětasedmdesáti lety vykročil Hitler dobýt Východ. Naši protektorátní kolaboranti mu tleskali. Tleskají opět. Ukrajinská laboratoř může kdykoli vybuchnout. (ProtiProud)

Ukrajina začala odebírat reverzně plyn ze Slovenska(external link)
Kapacita tohoto reverzu je max. 27 mil. kubických metrů za hodinu, neboli 10 mld. za rok. (ITAR-TASS)

Analytik Kotrba: Prolhané děvky, rozesírači a oblbovači placení z ciziny tvrdí, že je tu Putinova pátá kolona. Oběti na vrahy z Kyjeva nezapomenou(external link)
Pro mne jsou šestá kolona ti, kvůli kterým nevím, zda je něco špatný vtip nebo tragická realita. Řečeno česky – oblbovači a rozesírači, většinou placení ze zahraničních grantů. (Parlamentní listy) Pozn. edit.: Pravda bolí, to proto se JČ tak rozčílil...
Nové číslo 2014-4(external link) navazuje na nedávné téma Jak se demokratizuje Ukrajina(external link) (2014-2). Čtyři klíčové články se věnují podstatnému dění, které naše oficiální média téměř bez výjimky bojkotují. Na Ukrajině začala občanská válka. EU ve vleku USA vidí jen tu mocenskou kliku, která se jim hodí do krámu. Za prvé, manipulace kolem vraždění na Majdanu a masakru v Oděse zásadně zpochybňují vládu v Kyjevě. Za druhé, analýza hospodářských zájmů západních korporací ukazuje na skutečný důvod války. Na závěr se věnujeme žalostnému selhání české diplomacie a parlamentní politiky. Pouze komunisté upozornili ve sněmovně na fakt, že žádná civilizovaná vláda nesmí souhlasit s přímým použitím vojenské síly proti vlastnímu obyvatelstvu. Podobný režim je prostě zločinný, a to podle mezinárodních dohod. Dne 2. června 2014 vláda v Kyjevě oficiálně potvrdila, že vypálila na město Luhansk ze stíhaček a z bojových vrtulníků celkem 150 raket. Od ironického nadpisu "demokratizace" Ukrajiny se tedy přešlo titulu s občanskou válkou. A zaslepené EU slepě podporuje pouze jednu stranu, stejně jako v Sýrii v Libyi. Proč?


Image
Po masakru v Oděse již není cesty zpět

redakce

V redakci e-republiky jsem se shodli na tom, že po Majdanu představují události v Oděse další kolo napětí, po němž již nejde vrátit dialog mezi Kyjevem a provinciemi do původního stavu tzv. "vyjednávání". Neznamená to automaticky občanskou válku, ale jedno je jisté. Pokud budou události vyšetřeny pučisty v Kyjevě stejně "důkladně a nestranně" jako střelba na Majdanu, pak už není cesta zpět. A ruská a ukrajinská média, která obviňují Západ ze stranickosti a podpory zločincům, budou mít trpkou pravdu. Vraždění a pogrom v Oděse považujeme za další mezník k čemukoliv - pozitivnímu i negativnímu. Proto se snažíme události popsat tak, jak je můžeme z naší perspektivy posoudit jako věrohodné.

Flash player not available.

Image

Mediální lež rozpoutala válku v Iráku. A co Ukrajina?

Květa Pohlhammer Lauterbachová  28.05.2014 09:11 

Hlavní podíl tzv. "zpráv" z Ukrajiny, které se k nám dostávají přes média, je řízen agenturou UCMC. Tato agentura je financována mimo jiné ministerstvem zahraničí USA, ukrajinskou vládou a miliardářem Georgem Sorosem. Válku v Iráku pomohl rozjet podvod připravený Bushovou vládou, který se nazývá „Inkubátorová lež“. Viz toto video, kde máte sestřih a celou manipulaci i s hlavními představiteli USA.

Flash player not available.

Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Evropa po volbách a na cestě do finanční propasti
Ze světa
Image
České podniky a Soros se chystají dobývat Ukrajinu
Ekonomika
Image
Rusko buduje nové RVHP s Čínou
Věda a technika
Image
Korporátní otroctví americké NASA