Loading...
 
Tisk


Hysterie kolem bankrotu Řecka

Květa Pohlhammer Lauterbachová 06.03.2015 09:16

Řecko není strašákem kvůli 322 miliardám eur, které dnes dluží, což obnáší 175 % jeho HDP. Navíc země BRICS rády poskytnou úvěr a přitom se zbaví dolarového šrotu.

Čechistán na Panenských ostrovech

Václav Umlauf 05.03.2015 16:21

Jména těchto ostrovů tvoří současný Čechistán anonymních off-shore společností, které nás za blahovolného působení Klause, Dlouhého a Kalouska přivedly na fiskální buben.

Netanjahu v Kongresu: proč a nač

redaktor 04.03.2015 10:06

Oficiální lhář jako Netanjahu mluví svými činy, protože politika se pozná po ovoci. A činy je potřeba číst, nikoliv šířit médii prázdná slova.

Spojené státy vytvořily novou zbraň hromadného ničení

Alexandr Zapolskis 03.03.2015 07:55

Vzpomeňme starořímskou moudrost: hledej toho, komu to prospívá. Jeví se to tak, že hlavní ztráty z destabilizace Blízkého východu ponese Evropa, hlavně ztráty ekonomické. Tak se ptejme, komu prospívá ekonomický a politický úpadek EU.

Reakce na zabíjení Zdeňka K.

Pavel Letko 02.03.2015 20:50

Některá opatření je možné přijmout ihned, jiná později. Žádné dílo se nevybuduje mávnutím kouzelného proutku. Jen je třeba začít dělat věci správně a nepodléhat oblbování různých lobbistických skupin s falešnými hesly divokého kapitalismu.

Jak hnutí Ano ke svému štěstí přišlo

Pavel Letko 02.03.2015 09:17

Hnutí Ano se vždy, zejména ústy svého předsedy, představovalo jako pravicová strana. Na sněmu to potvrdilo a ujistilo své koaliční partnery, že ve vodách jejich potenciálních voličů lovit nehodlá.

Absurdní politika Západu ohledně teroristů ISIL

redaktor 01.03.2015 22:10

Kritické a věcné video o vzniku ISIL nevysvětluje, proč má podporu místních sunnitských kmenů. To by se Ron Paul musel ptát, proč naletěl na falešné informace Pentagonu a CIA ohledně druhé války v Iráku.

Co čeká odboráře v USA

redakce 01.03.2015 18:02

Guvernér Walker za sebou nechal miliardy dluhů a vysokou nezaměstnanost. Nyní srovnal odboráře ve vlastním státě s teroristy. Odborové svazy AFL-CIO chtějí po guvernérovi veřejnou omluvu.
Stránka: 1/359Fast NextLast Page
12337359

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.


Zeman by zrušil koncesionářské poplatky pro ČT. Nelíbí se mu, jak funguje
Prezident Miloš Zeman se v pátek na závěr návštěvy Plzeňského kraje vyslovil pro zrušení koncesionářských poplatků pro Českou televizi, která se podle něj stala „špatnou komerční televizí”. (Novinky)

Karel Dolejší: NATO sobě
Podle rozvrhu náčelníka ruského generálního štábu Valerie Gerasimova ZDE ZDE (pdf) se Česká republika v současnosti nachází v první, přípravné fázi hybridního konfliktu. Tato fáze mj. zahrnuje podvracení státní moci, včetně podplácení vlivných vládních úředníků, politických lídrů a silových struktur, prosazování vlivových agentů na klíčové pozice ve státě, podněcování konfrontace mezi různými politickými silami a získávání vlivu na ně.(Britské listy) Pozn. edit.: BL sobě: Od protiradarového angažmá k dehonestaci svých bývalých spojenců.

Existuje zvací dopis pro vojska USA?
Už jsme si na samostatnost hráli moc dlouho, bez dohledu Velkého bratra to nejde, poznamenává Tereza Spencerová ke žhavé novince. (Parlamentní listy)

Prasečiny, nenávist. Jsme loutky USA, jejich mopslík je EU
Podplukovník Marek Obrtel, který vrátil medaile, shrnuje našich 25 let. (Parlamentní listy)

Moc podobně jako droga se po čase stane cílem celého bytí a snažení člověka, který je s ní spjatý
"Tvrzení, že mám střet zájmů ano, ale já říkám co je dobře pro Agrofert, tak je dobře i pro české zemědělce, pro české potravináře a dobře pro naše zaměstnance a tedy i pro všechny občany této republiky," je neomylně přesvědčen Andrej Babiš. (Ucho24)

V Praze začalo největší cvičení krizových orgánů NATO
Cvičení pod názvem CMX 2015 bude trvat až do 10. března. Účastní se ho všechny členské státy NATO, ale také Finsko, Švédsko, Austrálie, Japonsko a Ukrajina. Další státy mají status pozorovatelů. (České noviny)

Americkou armádu na našem území nechceme!
Petice proti plánovanému přesunu US Army do ČR. (Petice24.com)

Policie obvinila čtyři lidi kvůli převodu majetku ministerstva obrany
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová řekla, že se jedná o trestné činy porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby - některé dokonané, některé ve stadii pokusu. (E15)

Martin Hekrdla: Rusko jako bullshit
Viděli jsme u pravicového liberála Borise Němcova a jeho politických souputníků to, co lze vnímat i v řadách opoziční radikální levice v Rusku. Neberou na vědomí, že na přitvrzení poměrů se podílí význačnou měrou imperialismus jiný, ekonomicky mocnější a odhodlaný riskovat i krajní formy konkurenčního boje o celou Eurasii. (A2larm)

Premiér Jaceňuk dostal kanadské občanství
S občanstvím USA by to bylo moc okaté. Jistota je kulomet a krysy se chystají na odchod z ukrajinského titaniku. (Anna News)

Thierry Meyssan: Budoucnost Středního východu
Po několik měsíců se Barack Obama pokoušel změnit americkou politiku na Středním východě, aby zlikvidoval Islámský emirát za pomoci Sýrie. Ale nemůže to udělat, částečně proto, že léta říkal, že prezident Assad musí odejít, a zadruhé proto, že jeho regionální spojenci podporují Islámský emirát proti Sýrii. (Voltairenet via Zvědavec)

Martin Hekrdla: TTIP aneb Válka bez přívlastků
Někdejší mlčení zodpovědných činitelů, které se všude rozhostilo od července 2013, kdy tajná jednání o TTIP začala, nyní vystřídala záplava frází, polopravd a lží o různých ožehavých místech dohody. (První zprávy)

Rusko zahájilo neohlášené testy připravenosti strategických jaderných zbraní
"Velitelství strategických raketových vojsk provádí neohlášenou zkoušku stavu a bezpečnostních předpisů jaderných zbraní u raketových jednotek v Joškar-Ola" uvedla stroze tisková služba ve svém prohlášení. (Sputnik News via Security Magazin)

Šéf komise pro udílení Nobelových cen míru vyhozen kvůli požadavku, že Obama by Cenu míru za rok 2009 měl vrátit
Šéf komise udílející Nobelovu cenu míru byl poprvé v historii vyhozen. Došlo k tomu v úterý 3. března. (Reformy.cz)

Ukrajinská centrální banka zvýší klíčový úrok na 30 procent
Ukrajinská centrální banka se rozhodla prudce zvýšit svou klíčovou úrokovou sazbu na 30 procent z dosavadních 19,5 procenta. Oznámila to dnes její guvernérka Valerija Hontarevová. Banka se pomocí zvyšování úroků snaží bojovat se stoupající inflací a slabostí domácí měny. (Parlamentní listy)

Svedkyňa vraždy Nemcova, modelka Durycká, odcestovala na Ukrajinu
Durycká stále tvrdí, že strelca nevidela. (Hlavné správy)

Říkali mu Voloďa
V lednu letošního roku by se Vladimír Vysockij (25. ledna 1938 – 25. července 1980), herec, písničkář a velká postava ruské poválečné kultury, dožil sedmasedmdesáti let. Milovaný, nezávislý a inspirativní, zanechal velkou stopu nejen v domácím prostředí, ale také v Československu, kde ovlivnil řadu písničkářů. Přinášíme osobní vzpomínku na tuto osobnost. (Kulturní noviny)

Od Eislera k Zumthorovi
Baráky v hlavě, kniha rozhovorů, které vedl Petr Volf s dvaceti současnými architekty, je zajímavou sondou do myšlení tvůrců staveb ovlivňujících podobu veřejného prostoru. (Kulturní noviny)

US-propaganda o Ukrajině maskovaná jako video ukrajinských aktivistů
Padělek zdánlivých aktivistů z Ukrajiny ("I am a Ukrainian ", 3 mil. kliků na Youtube) ve skutečnosti vyrobil v USA novinář Larry Diamond, který léta pracuje pro US-vládní úřady. Podobné padělky už vyrobil minimálně tři a všechny ospravedlňovaly invaze USA do cizích zemí (Sýrie, Afrika, Ukrajina).

Zničení "idolů" v Muzeu Mosulu
Na internetu zveřejněné video představující ničení islámským státem starobylých soch a řezání asyrského okřídleného býka mě zcela přemohlo. Navštívil jsem to muzeum a archeologické lokality regionu - Ninive, HaTra, Khorsabad, Nimrod - několikrát v polovině 90. let. (Trampská nit via Zvědavec)

OBSE mlčí k tomu, že ukropové nestahují své těžké zbraně
Premiér DLR Zacharčenko dal Kyjevu i OBSE písemně na vědomí ultimátum armády DLR. Ta stáhla podle Minské dohody už 80 % své techniky, zatímco Ukrajinci necelých 20 %. OBSE potvrdilo stažení techniky pro opolčence, ale mlčí o neplnění dohody ze strany kyjevské junty. Ta navíc v noci ostřeluje civilní města.

Počteníčko: Fušeři
Fejeton Eduarda Basse o lidech, kteří se možná jen minuli se svým povoláním.

Sexy Varoufakis a německý rock na ZDF
Veřejnoprávní televize v Německu ještě má občas smysl pro humor. Viz poslední hit pořadu zvaného Neo Magazin .

Mojmír Grygar: Davová nákaza
„Války zřídkakdy motivují ideální pohnutky. Z deseti válek devět se vede kvůli prospěchu. Ideály jsou jen něčím postranním. Do války bychom vstoupili i bez ideálních důvodů. Průmysl a kapitál si nemohly dovolit ztratit miliardy, které byly poskytnuty straně, jíž hrozilo, že podlehne." (Literární noviny)

Velký Bratr stojí Prahu miliony korun
Přestože se rozhled pomyslného Velkého bratra nerozroste, neznamená to, že by Praha neměla dohled nad svými obyvateli. Přibližně za poslední rok se počet kamer v městském systému rozrostl o skoro tisíc kusů. (Deník.cz)

Na zoznam najbohatších miliardárov pribudlo 290 nováčikov
Do radov svetových miliardárov sa dostalo 290 nováčikov, ktorí sú prevažne z Číny. Celkový majetok všetkých miliardárov sa odhaduje na 7 biliónov dolárov. (Hlavné správy)

Juraj Martus: Lži mainstreamu sú už neudržateľné
Mainstream sa však nemieni len tak ľahko vzdať svojho monopolu na "pravdu" a prechádza do protiútoku. Prvou fázou je zakázať diskusie. Diskusie sú najnebezpečnejšie, lebo tam okamžite čitatelia odhaľujú lži uvedené v článku a úplne tak zničia cieľ, ktorý sa mal dosiahnuť - falošne informovať, zavádzať a manipulovať verejnosť. (Hlavné správy)

Pressing papeže na Merkelovou: ne ekonomii, která zabíjí
Pokud je pravdou, že dar v sobě zahrnuje i poselství, pak dary, které vybral papež František pro Angelu Merkelovou na audienci, dávají pochopit, jak mu leží na srdci osud milionů chudých, jejichž počet v Evropě stále narůstá. (umlaufoviny.com)

Polovina českých mužů se možná nestihne do padesátky oženit
Češi a Češky odkládají sňatky a založení rodiny do stále pozdějšího věku. Současní muži vstupují do prvního manželství v průměru ve 32 letech, o téměř osm let později, a ženy ve věku kolem třiceti let, tedy o sedm let později, než tomu bylo v roce 1989. (Novinky)

Fenomén: Bezbřehá svoboda na internetu končí
České soudy pokutují média za diskusní příspěvky pod články na internetu. Ministerstvo financí chce některé stránky rovnou blokovat. Cenzura řádí na internetu v nebývalé síle. (Mediamania.cz)

Psaki se "ozvláštnila" ruský internet se naplnil komentáři
Jen Psaki je těhotná! Z této zprávy byli její "fanoušci" ve velkém šoku, protože asi předpokládali, že na ministerstvu zahraničí USA se množí buď dělením, nebo pučením. Či v nejhorším případě klonováním. Ruský internet se právě naplnil pozdravy složenými z údivu a smutkem z rozloučení. (Hlas Sevastopolu)

Žalující prostitutky odvolaly obvinění z kuplířství proti Strauss-Kahnovi
Naprostá většina žalujících v pondělí odvolala svá obvinění z kuplířství, kterým u soudu čelí bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn. Po vyjádření obžalovaného na probíhajícím procesu a den před obžalovací řečí prokuratury dospěly žalující strany k přesvědčení, že není dost důkazů, že Strauss-Kahn porušil zákon. (Novinky)

Čína vo vesmíre - Spojené štáty v panike
"Rastúce schopnosti Číny vo vesmíre v celkovom súčte majú negatívny vplyv na bezpečnosť americkej armády," uvádzajú autori v dokumente, ktorý dala vypracovať Kontrolná komisia amerického Kongresu o ekonomických a bezpečnostných otázkach v americko-čínskych vzťahoch. (Hlavné správy)

Kampaň zpochybňující globální oteplování financují ropné společnosti
Americký Heartland Institute, který stojí v USA v čele kampaně zpochybňující globální oteplování, financují tabákové společnosti, ropné firmy a jeden z miliardářů bratří Kochových. Vyplývá to z dokumentace, prozrazené z amerického daňového úřadu. (Britské listy)

Semena destrukce: únos světového potravinového systému
...zatímco se řízená produkce včel za posledních 50 let zvýšila, populace včelích kolonií se v mnoha evropských a severoamerických zemích výrazně snížila. Tento fenomén zvaný Syndrom zhroucení včelstev-Colony Collapse Disorder (CCD), naznačuje, že by to mohlo být způsobeno kvůli řadě faktorů. Seriózní nedávné vědecké studie však poukazují na hlavní příčinu tohoto fenoménu: používání vysoce toxických pesticidů v zemědělství zhruba od roku 2004. (Svobodné noviny)

Netopýří strádání: Mozek versus varlata
Označení "testosteronová demence" jsem si oblíbil už při prvním kontaktu s tímto slovním spojením. Označení se vztahuje především k riskantnímu chování lidí v určitém věku; se ztrátou inteligence vlastně úplně nesouvisí, i když při pohledu zvenku to tak vypadá. Nově zveřejněná studie dochází ovšem rovnou k závěru, že inteligence je přímo protikladná velikosti varlat (testes) - alespoň u netopýřích samců. (OSEL.cz)

Touha po nezávadných potravinách je duševní nemoc, tvrdí psychiatři
V pokusu zamezit masovému honu za změnou jídelníčku a reformě dala psychiatrie zelenou reklamní kampani, mající rozšířit do povědomí jejich nové heslo „orthorexia nervosa“, definované jako „patologická posedlost biologicky čistou a zdravou výživou“. Jinými slovy, experti říkají, že naše poptávka po výživné a zdravé stravě je duševní nemoc, která musí být léčena. (Global Research via Zvědavec)

S drony se roztrhl pytel, stát chystá cvičiště v Brdech
Ještě před pár lety bezpilotní letouny zvané drony používali jen vojáci nebo zapálení nadšenci, dnes se jejich užívání šíří světem jako lavina. Firmy, které je vyrábějí, očekávají tučné zisky. (Novinky)

Záhada Marsu: Na rudé planetě zjištěna ohromná oblaka
Záhadná oblaka o výšce 250 km objevili amatéřští astronomové na Marsu. Vědci jsou tím zmateni, protože je to v rozporu s fyzikálními zákony. (RT.com)

Náš plán pro rok 2015: Armáda architektů a techniků prezentující pravdu o 11. září
Představte si malou armádu expertů cestujících po celých Spojených státech, která každý měsíc uvede několik desítek prezentací před tisící posluchačů, kteří se dosud neseznámili s důkazy o příčinách pádu WTC. (Architects & Engineers for 9/11 Truth)

Zeman by zrušil koncesionářské poplatky pro ČT. Nelíbí se mu, jak funguje
Prezident Miloš Zeman se v pátek na závěr návštěvy Plzeňského kraje vyslovil pro zrušení koncesionářských poplatků pro Českou televizi, která se podle něj stala „špatnou komerční televizí”. (Novinky)

Karel Dolejší: NATO sobě
Podle rozvrhu náčelníka ruského generálního štábu Valerie Gerasimova ZDE ZDE (pdf) se Česká republika v současnosti nachází v první, přípravné fázi hybridního konfliktu. Tato fáze mj. zahrnuje podvracení státní moci, včetně podplácení vlivných vládních úředníků, politických lídrů a silových struktur, prosazování vlivových agentů na klíčové pozice ve státě, podněcování konfrontace mezi různými politickými silami a získávání vlivu na ně.(Britské listy) Pozn. edit.: BL sobě: Od protiradarového angažmá k dehonestaci svých bývalých spojenců.

Existuje zvací dopis pro vojska USA?
Už jsme si na samostatnost hráli moc dlouho, bez dohledu Velkého bratra to nejde, poznamenává Tereza Spencerová ke žhavé novince. (Parlamentní listy)

Prasečiny, nenávist. Jsme loutky USA, jejich mopslík je EU
Podplukovník Marek Obrtel, který vrátil medaile, shrnuje našich 25 let. (Parlamentní listy)

Moc podobně jako droga se po čase stane cílem celého bytí a snažení člověka, který je s ní spjatý
"Tvrzení, že mám střet zájmů ano, ale já říkám co je dobře pro Agrofert, tak je dobře i pro české zemědělce, pro české potravináře a dobře pro naše zaměstnance a tedy i pro všechny občany této republiky," je neomylně přesvědčen Andrej Babiš. (Ucho24)

V Praze začalo největší cvičení krizových orgánů NATO
Cvičení pod názvem CMX 2015 bude trvat až do 10. března. Účastní se ho všechny členské státy NATO, ale také Finsko, Švédsko, Austrálie, Japonsko a Ukrajina. Další státy mají status pozorovatelů. (České noviny)

Americkou armádu na našem území nechceme!
Petice proti plánovanému přesunu US Army do ČR. (Petice24.com)

Policie obvinila čtyři lidi kvůli převodu majetku ministerstva obrany
Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová řekla, že se jedná o trestné činy porušení povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby - některé dokonané, některé ve stadii pokusu. (E15)
Nové číslo 2014-10 Zvěrstva ve Vietnamu byla odhalena aktivisty a novináři. Viz například slavná série fotografií z masakru ve vesnici My Lai (1968), která změnila vztah Američanů k této válce. Systém mučení už neprozradili novináři, jako to bylo dříve. Vliv médií na chod korporátního systému je stále menší. Systém globálních mučíren provozovaných a placených vládou USA, čili z daní občanů, odhalila veřejnosti jedna statečná senátorka, taktéž placená z těchto daní. Senátorka Dianna Feinsteinová jednala jménem lidskosti a prezident Obama odmítl stíhat pachatele mučení jménem státního zájmu. Původci tohoto svinstva, jako Bushův viceprezident Dick Cheney, svá zvěrstva veřejně obhajují v médiích. Zajímá demokracie je to, na konci starých časů.