Loading...
 
Tisk


Mnichovská kapitulace Západu ohledně Sýrie

Václav Umlauf 12.02.2016 13:18

Heslo "Švejku, já vás donutím až k pláči" se skvěle naplňuje v případě západního angažmá po boku teroristů v Sýrii. Otázka je, kdo bude na Mnichovské dohodě opravdu plakat.

Jiný pohled, tentokrát z ženské perspektivy

Květa Pohlhammer Lauterbachová 12.02.2016 07:24

Blok proti islámu mne irituje právě proto, že kdyby jeho aktéři byli víc inteligentní, neoháněli by se islámem. Je to pouze umělý zástupný manévr, jak vyvolat „Střet civilizací“.

G. G. Preparata: Kdo dal moc Hitlerovi (recenze)

Květa Pohlhammer Lauterbachová 11.02.2016 19:24

Bez systematické „ochrany“ ze strany angloamerických elit a počáteční podpory ze strany Sovětského svazu by žádný vůdce ani nacistické hnutí nevzniklo.

Budeme obětí nenávisti?

Pavel Letko 10.02.2016 06:00

Dnešní bohatýři jsou téměř tak stateční jako antisemitští dobří Češi před více jak sto lety. Tehdy bojovníci za rasovou, kulturní a náboženskou čistotu slibovali Masarykovi za podporu Židů šibenici, dnes jí slibují Sobotkovi za podporu uprchlíků. Inu, pokrok nezastavíš.

Debatní klub o domobraně: Marek Obrtel / František Krejča

kolektif 09.02.2016 20:00

Co je, či má být domobrana? Je v dnešní době její existence vhodným prostředkem k tvorbě paralelních ozbrojených složek v souvislosti s bezpečnostními strukturami státu? Jak by měla vypadat, co by mělo být její obsahovou náplní?

Desatero korporátního presstituta

Václav Umlauf 09.02.2016 15:03

Nad západními výkony lhaní od BBC až po France 2 by člověk fakt zaplakal. Presstituti to dělají pro jedno procento jen za prachy. Výsledné lhaní podle toho vypadá.

Byl Leopold Hilsner obětí antisemitismu?

Pavel Letko 07.02.2016 09:36

Tehdejší kritika židovského Talmudu s jeho nenávistí proti křesťanům a nežidům vůbec jsou s dnešní kritikou Koránu a hadísů podobné jako vejce vejci. Naším skutečným nepřítelem a otrokářem je strach s nenávistí, které nosíme a živíme v našich srdcích.

Trojí metr spravedlnosti

Václav Umlauf 05.02.2016 13:55

Degenerace spravedlnosti, prozatímně kulminující Klausovou amnestií privatizačních zločinců, zdařile rozkládá nejen nás, běžné občany, ale stala se i nástrojem politického boje.

Dokument: Rada národní domobrany

Marek Obrtel 05.02.2016 09:14

Historicky první rada Národní domobrany (dále jen rada) byla ustavena dne 26. ledna 2016 v Praze. Jejími představiteli se stali podplukovník v záloze MUDr. Marek Obrtel, Nela Lisková a poručík ve výslužbě PhDr. František Krejča.
Stránka: 1/256Fast NextLast Page
12327256

Image ........... ImageMinistr obrany Martin Stropnický (ANO) by měl podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) kvůli komentování případu únosu Čechů v Libanonu zvážit setrvání ve funkci. Podobné vyjadřování je podle něj nepřijatelné. Podle šéfa ANO a místopředsedy vlády Andreje Babiše Stropnický žádné státní tajemství nevyzradil a Bělobrádek by si měl odpustit nemístné výzvy k rezignaci.

Magazín Týden přimaloval na titulní stránce svého posledního čísla Evě Zahradníčkové, přítelkyni muslima pobodaného v pražských Vršovicích, muslimský šátek.
„Fotografie blondýny zrovna událost, jakou je pobodání jejího přítele-muslima, příliš neilustruje. Kromě toho – při vší úctě k paní Zahradníčkové – není vizuálně zrovna typem, který by z titulní strany časopis prodal,“ řekl zástupce šéfredaktora Týdne Petr Kolář. NA ZPRÁVY ČASOPISU TÝDEN JE PROSTĚ SPOLEHNUTÍ. ABY SE PRODÁVAL, JEN SE TROCHU DOMALUJÍ.

Polámaná demokracie
Stát, který má občanům sloužit a chránit je, si své poslání vykládá tak, že tou správnou službou je šmírování a tou správnou ochranou jsou represe. Co víc, stále častěji projevuje zcela zbytečnou a kontraproduktivní demonstraci síly. Jen namátkou: Hromadný zátah proti growshopům provedený způsobem, jako kdyby šlo o likvidaci teroristických buněk. (Kulturní noviny)

Útoky během sobotních demonstrací: co dosud víme
Sobotní demonstrace v Praze přinesly řadu otázek, které souvisí s násilnými konflikty v ulicích a s útokem na Kliniku. Spekuluje se zejména o roli muže, který koordinoval útok maskovaných radikálů. Policie potvrdila, že se jednalo o kriminalistu. (Deník Referendum)

Oskar Krejčí: Opice přináší chaos
Na ekonomickém fóru v Davosu, kde se scházejí mocní, zaznělo, že stejně jako v rozvojových i v rozvinutých zemích chudší polovina obyvatelstva spravuje méně než jedno procento bohatství. Opakuji – stejně v rozvojových i rozvinutých zemích. Vzdělání neznamená získání pracovního místa, školy produkují kvalifikované nezaměstnané. I když neočekáváte velké konflikty, jak bude vypadat moderní společnost za dvacet let při zachování těchto tendencí? (První zprávy)

Sedmnáctý týden ruského zásahu v Sýrii: chce Erdogan válku s Ruskem?
Situace s Tureckem se rychle vymyká kontrole: nejen, že Turci provedli dělostřelecké útoky přes hranici do Sýrie, ale Turecko odmítlo splnit své závazky plynoucí ze smlouvy o otevřeném nebi a odmítli nechat přeletět ruské monitorovací letadlo nad Tureckem. Ruská armáda nyní prohlásila, že detekovala známky tureckých příprav na invazi. (The Saker via Zvědavec)

Erdogan: Jaké tři miliardy? Chci 30 miliard od EU!
V listopadu loňského roku Erdogan během schůzky s Donaldem Tuskem a Jean-Claude Junckerem varoval, že pokud EU nevyřeší problém uprchlíků s urychleným jednání o přistoupení Turecka k EU, bude trvat na řadě opatření. (První zprávy)

V Salvadoru na žádost Interpolu zatčeni vrahové jezuitů
Salvadorská policie zatkla čtyři bývalé vojáky, jejichž vydání požaduje Španělsko za vraždu šesti jezuitských kněží v roce 1989, z nichž pět bylo španělskými občany. Policie v sobotu podle agentury AP uvedla, že muži byli zatčeni na žádost Interpolu. (Blesk.cz)

Ako sa prepustení zamestnanci z továrne v Chicagu zmocnili svojej fabriky naspäť
Keď sa ich šéf snažil prepustiť, zamestnanci firmy “Republic Windows and Doors” začali okupovať fabriku. Teraz ju vlastnia ako družstevnú samosprávu. (Hlavné správy)

Putin nařídil bleskovou prověrku vojska u hranic s Ukrajinou
Ruský prezident Vladimir Putin nařídil mimořádnou prověrku bojeschopnosti sil Jižního vojenského okruhu. Podle agentury TASS to v pondělí oznámil ministr obrany Sergej Šojgu. Prověrka se týká také některých výsadkových jednotek a dopravního letectva. Cvičení se týká sil u hranic s Ukrajinou, na jejímž východě byly obnoveny těžké boje se separatisty. (Novinky)

Strýček Sam v Arábii: „Modernost pro mne, ale ne pro tebe“
Proč Západ sesazuje arabské sekularisty, ale podporuje arabské krále. (Russia Insider via Zvědavec)

Jan Palach a Všetaty
Obrovský světový vliv československé samizdatové a exilové kultury v 70. a 80. letech, který vyvrcholil v roce 1977 masovým šířením Charty a v roce 1984 udělením Nobelovy ceny Jaroslavu Seifertovi, byl z nezanedbatelné části dílem Jana Palacha. (A ovšem symbolicky i Jana Zajíce, Evžena Plocka, Josefa Hlavatého, Miroslava Malinky, Jana Bereše, Michala Lefčíka a dalších 22 Čechů a Slováků, stejně jako Poláka Ryszarda Siwiece, Maďara Sándora Bauera, Ukrajince Vasyla Makucha a Lotyše Iļji Ripsse, kteří se do dubna 1969 pokusili zabít ze stejného důvodu a stejným způsobem jako Jan Palach. Lotyš Ripss z nich byl jediný, kterého se podařilo zachránit...). Několik desítek lidí, kteří se v této zemi na protest proti jejímu antisociálnímu a antihumanistickému směřování upálilo po roce 1989 (z nichž do sdělovacích prostředků pronikla jen jména Zdeňka Adamce a Romana Mášla, kteří tímto způsobem zemřeli před 13 lety), už stejné štěstí nemělo... (Kulturní noviny)

Ukrajina: Masky revoluce
Dokument Canal+ s anglickými titulky. (PBS)

Donbaské časy: V Itálii uvedli film o Donbasu
Cílem filmu je ukázat hrůzy války na Donbasu. Války, kterou západní média příliš "nenasvítila". (Politikus.ru)

Čajka (2016)
Ty baby jsou zřejmě Putinovy vlivové agentky, jinak si tuhle s…ku snad ani nelze vysvětlit… (Outsidermedia)

Divadlo Troníček: Genderově a politicky zcela nekorektní groteska
Předvolební boj. Bílý dům. Oválná pracovna. Za dveřmi Den díkůvzdání, lesba, puritán, indián, televizní štáb a dva krocani… na telefonu Írán, Izrael, podrazák Barry a Cathy toužící po pohovce… (Divadlo Troníček)

Společenství nenávisti
Tarantinův nový film Osm hrozných je konverzační western s prvky gore a jiných žánrů. Kromě toho jde o jízlivý komentář k historii Spojených států a kritiku současné americké společnosti. Především je to však labutí píseň klasického filmu. (A2larm)

Microsoft začal automaticky aktualizovať staršie systémy na špehujúci Windows 10. Takto sa môžete brániť
Microsoft začal presadzovať svoj najnovší operačný systém trochu zvláštnym spôsobom. Ak si na to nedáte pozor, váš počítač/notebook si ho stiahne a nainštaluje sám bez vášho vedomia. (Hlavné správy)

Pandury
Žížalo, ty svině! S touto kauzou přichází do Kanceláře Blaník nečekaný zvrat. (Stream.cz)

Otrávená mediálna kaša IX. – Manifest konšpirátora alebo Všetko je inak
Farmárčiť s ľuďmi sa dá aj otvorene, ibaže by to bolo dlhodobo neudržateľné – stádo sa môže voči tyranovi kedykoľvek vzbúriť. Oveľa praktickejšie je zariadit to tak, aby ľudské stádo ani len netušilo, že je stádom. Vtedy sa nevzbúri, lebo sa nemá proti komu a čomu. Kto sa dokáže okolo seba pozrieť s otvorenými očami, vidí, že práve to sa so svetom stalo. (Nadhlad)

Bez odstranění vykořisťování nelze řešit životní prostředí
Rozhovor s historikem a politologem profesorem Jerry Harrisem z Chicaga. (Haló noviny)

Jindřich Vobořil: Pivo levnější než voda?
Česká společnost je dlouhodobě vysoce tolerantní k nadměrné konzumaci alkoholických nápojů. V současnosti vykazuje cca 15–20 % české populace rizikovou konzumaci alkoholu. Jedná se tedy přibližně o 1,5–1,7 milionu dospělých osob. Je to mimo jiné proto, že alkohol je často nekriticky a nepřiměřeně akceptován v soukromém i veřejném životě, a dokonce i mezi dětmi. Kromě toho, že 94 % patnáctiletých již má za sebou první zkušenost s alkoholem, přibližně 60 % středoškoláků pravidelně pije alkohol. (Parlamentní listy)

Evropský soud: Zaměstnavatel může číst naši poštu, IM a vše ostatní
Zaměstnavatel může monitorovat vaši soukromou komunikaci, pokud k ní používáte podnikové prostředky – počítač, firemní Wi-Fi síť a tak dále. (Živě.cz)

Způsobují příchutě a vůně nemoci?
Tisíce utajených chemických látek se přidávají do kosmetiky a dalšího spotřebního zboží - a některé z nich jsou opravdu odporné. (Mother Jones)

Předávka prvního bloku indické JE jde do finále
Na prvním bloku indické jaderné elektrárny Kudankulam končí poslední garanční zkoušky a blok je připravován na definitivní předání zákazníkovi. Tento blok, postavený ruským Rosatomem, byl 30. ledna znovu připojen k indické přenosové soustavě a bylo zahájeno testování elektrických systémů bloku na výkonu. (TechMagazín)

Hempel a Volkswagen AG: úspěšná spolupráce v ruském městě Kaluga
Na pozvání Volkswagen Group Rus se společnost Hempel nedávno zúčastnila důležitého projektu zajištění protikorozní ochrany vnějších a vnitřních kovových konstrukcí budov a staveb v rámci výstavby automobilové továrny společnosti Volkswagen ve městě Kaluga. Jedná se o největší podnik v regionu, rozkládající se na ploše 400 hektarů v průmyslovém parku Grabtsevo, s projektovanou roční kapacitou 150 000 vozidel. (Konstrukce.cz)

Kdo vlastní virus Zika?
A pro úplnost: Virus Zika je komodita, kterou si můžete od ATCC-LGC koupit online za pouhých 599 dolarů. (Global Research via Zvědavec)

Vírus ZIKA alebo očkovanie? Za epidémiou postihnutí novorodencov možno stojí vakcína
Zatiaľ nikto oficiálne ani nevyslovil možnosť, že príčinou masového výskytu mikrocefálie by mohla byť spojitosť s vakcínou TDAP, ktorou museli byť zaočkované všetky tehotné ženy približne pred 10 mesiacmi. Vláda zatiaľ predpokladá, že príčinou je vírus. (Hlavné správy)

Počteníčko: Poslední země
Zápisky biologa, kněze a pedagoga Marka Orko Váchy z pobytu na Antarktidě. (Kulturní noviny)

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) by měl podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) kvůli komentování případu únosu Čechů v Libanonu zvážit setrvání ve funkci. Podobné vyjadřování je podle něj nepřijatelné. Podle šéfa ANO a místopředsedy vlády Andreje Babiše Stropnický žádné státní tajemství nevyzradil a Bělobrádek by si měl odpustit nemístné výzvy k rezignaci.

Magazín Týden přimaloval na titulní stránce svého posledního čísla Evě Zahradníčkové, přítelkyni muslima pobodaného v pražských Vršovicích, muslimský šátek.
„Fotografie blondýny zrovna událost, jakou je pobodání jejího přítele-muslima, příliš neilustruje. Kromě toho – při vší úctě k paní Zahradníčkové – není vizuálně zrovna typem, který by z titulní strany časopis prodal,“ řekl zástupce šéfredaktora Týdne Petr Kolář. NA ZPRÁVY ČASOPISU TÝDEN JE PROSTĚ SPOLEHNUTÍ. ABY SE PRODÁVAL, JEN SE TROCHU DOMALUJÍ.

Polámaná demokracie
Stát, který má občanům sloužit a chránit je, si své poslání vykládá tak, že tou správnou službou je šmírování a tou správnou ochranou jsou represe. Co víc, stále častěji projevuje zcela zbytečnou a kontraproduktivní demonstraci síly. Jen namátkou: Hromadný zátah proti growshopům provedený způsobem, jako kdyby šlo o likvidaci teroristických buněk. (Kulturní noviny)

Útoky během sobotních demonstrací: co dosud víme
Sobotní demonstrace v Praze přinesly řadu otázek, které souvisí s násilnými konflikty v ulicích a s útokem na Kliniku. Spekuluje se zejména o roli muže, který koordinoval útok maskovaných radikálů. Policie potvrdila, že se jednalo o kriminalistu. (Deník Referendum)

Oskar Krejčí: Opice přináší chaos
Na ekonomickém fóru v Davosu, kde se scházejí mocní, zaznělo, že stejně jako v rozvojových i v rozvinutých zemích chudší polovina obyvatelstva spravuje méně než jedno procento bohatství. Opakuji – stejně v rozvojových i rozvinutých zemích. Vzdělání neznamená získání pracovního místa, školy produkují kvalifikované nezaměstnané. I když neočekáváte velké konflikty, jak bude vypadat moderní společnost za dvacet let při zachování těchto tendencí? (První zprávy)

Stranou války teroru v Sýrii zůstal třetí vzadu, který se ale pomalu přestává smát. Izraeli se prozatím podařilo efektivně a pomocí cizích teroristů a žoldnéřů ničit Sýrii, a přitom zůstat stranou pozornosti. Tematické číslo Dvě skryté války Izraele (2015-10) ukazuje, že situace se postupně mění v neprospěch Židovského státu. Externí válku doplňuje interní válka proti všem občanům druhé kategorie, kteří v této zemi musí žít. Násilný zábor zemědělské půdy, ilegální okupace území, výmaz komunitní paměti, konfiskace vody, ropy a ekonomické vykořisťování Palestinců vede ke stále rychlejší degradaci občanské společnosti v této kdysi relativně demokratické zemi. Příští války o budoucnost Izraele se již povedou na nezákonně okupovaném území. První a nejdůležitější je a bude boj o Golanské výšiny v Sýrii.
Image

Image
Smlouva TTIP: korporátní revoluce, která požere své děti

Image
Atentáty ve Francii aneb Začarovaný kruh státního a náboženského teroru