Loading...
 
Tisk


Film "Týpci a zbraně" versus realita

Pavel Letko 07:50

V kinech běží zajímavá komedie Týpci a zbraně. Hrdinové skutečného příběhu pocházejí z ortodoxních židovských rodin. Jde o Efraima_Diveroliho a Davida Mordechaie Packouze.

Dopis bývalým kámošům od modrých strak

Václav Umlauf 27.08.2016 11:33

Aha, tak to je váš plán. My jsme s Klausem ukradli tu pitomou revoluci, a vy nám teď ukradnete to, co jsme lidem za dvacet roků ukradli. Stejně toho moc nezbylo, a u koryta je příliš mnoho hladových rypáků se stranickými průkazkami v kapse.

Chovancovo Centrum hybridních hrozeb

Pavel Letko 26.08.2016 21:27

Máme pro zbrusu nový úřad hned dva tipy na protiamerické filmy. Jsou prezentované české veřejnosti za účelem zpochybnit náš společný boj za svobodu.

Vina a trest: historie současné války Západu v Sýrii

Václav Umlauf 25.08.2016 11:22

Od zločinu se neúprosně směřuje k trestu, což pochopitelně čeká i Majdan, včetně vraždění a mučení civilistů na Ukrajině. Všechny tyto zločiny půjdou jednou před mezinárodní tribunál. Sýrie asi bude na řadě jako první.

Multikulturalismus je mrtev, ať žije náboženská, nacionální, rasová a kulturní zášť!

Pavel Letko 21.08.2016 21:00

Mnohočetné rodiny jsou výrazem životního stylu, názoru, postoje, kultury, vyspělosti a stavu společnosti. Domovy těchto mnohočetných rodin opravdu nevypadají jako domovy blahobytných milionářů. Tento „nejvýhodnější byznys“ asi tak výhodným zase nebude, jinak by se ho jistě chopila většina našinců, a dobří Čechové by tak rychle nevymírali.

Roztavené reaktory ve Fukušimě aneb Jak lže Tepco

Václav Umlauf 20.08.2016 17:23

Je na českém Státním úřadu pro jadernou bezpečnost, a speciálně na jeho předsedkyni paní Daně Drábové, aby nám sdělila, zda mají pravdu vědci ohledně roztaveného reaktoru č. 2 ve Fukušimě.

Obrat v informační válce

Oleg Makarenko 20.08.2016 14:37

Podle odhadů Sorosových expertů stojí redakční nezávislost Guardianu přibližně 100 tisíc dolarů a asi deset individuálních grantů pro novináře.

Moji američtí spoluobčané: Jsme blázni!­

Margot Kidder 18.08.2016 09:12

Vize mrtvých dětí v Sýrii, které Clintonová pomohla zabíjet, dětí roztrhaných na kusy Obamovými drony v Afghánistánu a Pákistánu, hrůzný chaos v Libyi, pustiny v Iráku, smrt a zmar způsobený americkou vojenskou intervencí. Vaše země hrozným způsobem bombardovala a ničila životy civilistů.

Stránka: 1/268Fast NextLast Page
12328268

Image ........... Image


Image


Odmítněte ty nebezpečné výplody neoliberalismu! Konečná píše otevřený dopis premiérovi
Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná napsala otevřený dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. V něm se zabývala obchodními smlouvami TTIP a CETA, které jsou podle ní nebezpečným výplodem neoliberalismu a je třeba je odmítnout. (Parlamentní listy)

Perličky z tisku za srpen 2016
Radio Jerevan kdysi nedokázalo odpovědět na otázku: Kde bude SSSR nakupovat obilí, až na celém světě zvítězí komunismus? To samé platí pro bankéře: Co budou dělat, až na celém světě nebude co privatizovat? (Outsidermedia)

Česká stopa „inkontinentního“ George Sorose: Jan Schneider sledoval cestičky peněz. A narazil na staré známé
Americký zákon FARA (1938), o registraci „agentů zastupujících zájmy cizích mocností v politické nebo kvazi-politické oblasti“, požaduje jejich „coming-out“ neboli úřední deklaraci jejich vztahu se zahraničím, jakož i podrobnosti o jejich financování. Pak jsou vítáni a po této stránce je vše v pořádku. Sankce při porušení tohoto zákona jsou však velmi účinné. U nás však, bohužel, takový zákon nemáme. A jak by se na to odhalování Kremlem placených agentů-propagátorů hodil! (Parlamentní listy)

Ekologický poplatek nově zaplatí o 1,2 milionu lidí více. Dotkne se aut starších 10 let
Počet majitelů aut, kteří budou muset platit jednorázový ekologický poplatek ve výši 3000 korun, se rozšíří o 1,2 milionu. Ekologický poplatek se bude nově vztahovat i na vozy staré 10 až 15 let. Dosud daň muselo platit 1,8 milionu lidí, kteří mají vůz starší 15 let. (Hospodářské noviny)

Už toho bylo dost! Chovanec vytáhl do boje s proruskou propagandou
Ministerstvo vnitra založí speciální tým pro boj s proruskou propagandou. Ta má podle analytiků v České republice ohromný vliv a šíří ji kolem sta subjektů, skrze které kritizuje NATO, Evropskou unii či USA. Informuje Echo24.cz. (Parlamentní listy)

Putin spustil akci: Připravte se na válku!
Ruská ministerstva a Centrální banka procházejí zkouškou fungování ve válečných podmínkách. Účastní se tak akce většího rozsahu, ve které je testována způsobilost ozbrojených sil Ruské federace. O akci informuje ministerstvo obrany Ruské federace. (Parlamentní listy)

Kreml se bojkotem Porošenka snaží pohnout minský proces z mrtvého bodu
Od 7. srpna se nekonaly žádné kontakty Moskvy s Porošenkovým úřadem. V Kyjevě prohlašují, že ministerstvo zahraničí, prezidentský úřad ani samotní Petro Porošenko se už dlouhou dobu nemohou spojit s Vladimirem Putinem. V tradiční diplomacii je takový bojkot jedním z nejkrajnějších opatření. Jedná se o opatření ne vždy účinné a velmi nebezpečné, ale v tomto konkrétním případě naprosto oprávněné. (Vzgljad)

Média informovala o tajné přípravě bleskové mobilizace na Ukrajině
Na Ukrajině se připravuje sedmá vlna mobilizace. "Tajné direktivy" už byly poslány na příslušná místa, informoval Věsti zdroj blízký ukrajinskému ministerstvu obrany. (RIA Novosti)

Francie bude žádat po EK, aby zastavila jednání o TTIP!
Paříž má v úmyslu obrátit se v září na Evropskou komisi s požadavkem na pozastavení jednání o dohodě o transatlantickém partnerství obchodu a investic (TTIP), řekl státní tajemník pro zahraniční obchod Matthias Fekl v rozhlasového vysílání RMC. (První zprávy)

Německý vicekancléř: Transatlantická dohoda USA a EU ztroskotala
Toto prohlášení učinil vicekancléř a ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel.
"Podle mého názoru jednání s USA de facto zkrachovala, a to i navzdory skutečnosti, že to nikdo nepřizná," řekl ministr. Zdůraznil také, že během 14 kol jednání se z 27 diskutovaných kapitol dohody o Transatlantickém obchodním a investičním partnerství strany nedohodly na žádné z nich. (Nová republika)

Svět ruskýma očima 366
Dne 18. září budou řádné volby do Státní dumy a poprvé se jich zúčastní politici z Krymu. Volit se bude partajním a většinovým systémem. Na poloostrově jsou tři většinové okrsky a samostatný v Sevastopolu. (Outsidermedia)

Nohavica: Arab mi šahá na babu

Perfektní satira, krátká... (Youtube)

Tak jak je to s tím Nohavicou?
Rozhodl jsem se zmapovat situaci kolem písně Jarka Nohavici a pomoci se v tom zorientovat i dalším čtenářům. (Tomáš Pícl)

Náš šťastný nový svět
Stručná příručka pro obyvatele Svobodného světa. (Kulturní noviny)

Inženýr
Asi dvacet let; prakticky celá 50.–70. léta, to byl muž, který přicházel na zaostalý a zpátečnický venkov prosadit pokrokové techniky, jejichž zavedení by bylo ku prospěchu všech... Jak bude vypadat pokrokový inženýr, kultivující vesnici budoucnosti? (Kulturní noviny)

Divadelníci vyvěsili na Špilberku trenýrky na podporu Ztohoven
Divadelníci z Husy na provázku v pondělí v podvečer vyvěsili na brněnském hradě Špilberku červené trenýrky. Vyjádřili tak solidaritu skupině Ztohoven, jejíž tři členové čelí obžalobě z výtržnictví, krádeže a poškozování cizí věci, protože loni na Pražském hradě vyměnili prezidentskou standartu právě za červené trenýrky. (Novinky)

Italský list pod palbou kritiky, k novinám přidal Mein Kampf
Italský list Il Giornale se dostal pod palbu kritiky, protože k sobotnímu vydání přidal jako přílohu okomentovanou verzi knihy nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Proti postupu novin se ostře vyjádřil italský premiér Matteo Renzi i italská židovská komunita. (České noviny)

Holky to chtěj taky
Proč by mělo být na ženě vyhledávající náhodný sex něco podezřelého? (A2larm)

Pochyby kolem Matky Terezy trvají
Je krásné vidět chudé a nemocné, jak trpně přijímají svůj úděl a trpí jako Kristus o pašijích. Svět je jejich utrpením bohatší. (Matka Tereza)
Příští neděli přiláká na Svatopetrské náměstí v Římě davy věřících mimořádná událost – papež František tam bude svatořečit „anděla chudých“, indickou misionářku albánského původu Matku Terezu. (Novinky)

Komu se nepění, tomu se zelení
Nosit na kůži a ve vlasech chemickou fabriku a smrdět/vonět na sto metrů, to není ideální stav. Podívejte se, jak funguje eko-péče o vlasy. (Sedmá generace)

Letní komerciáda v Riu O tom, kde dnes idea sportu stále ještě je, a kde už není. (Kulturní noviny)

Desať pravidel vojnovej propagandy
...10. Kto pochybuje o našom spravodajstve, ten stojí na strane nepriateľa... (Diskuter)

Zbyněk Fiala: Olympijská WADA
Přál bych sportovcům, aby dopingu ubylo. U státního sportu bývaly politické motivy podvádění, u komerčního velí prachy. Ale skutečně má být sport jen specifická živočišná výroba? (Vaše věc)

Stromy v lese si pomáhají
„Všichni milujeme své děti a víme, že to platí i o zvířatech,“ uvedla Simardová svou přednášku na konferenci TED. „A já jsem si položila otázku: Může své potomky milovat i Douglasova jedle? Abych se dozvěděla odpověď, začala jsem před dlouhými lety experimentovat.“ (Novinky)

Geneticky modifikované potraviny: večeře na ostrově doktora Moreaua
Navzdory skutečnosti, že GM potraviny všichni konzumujeme více než dvacet let, neexistuje žádný konečný verdikt ohledně jejich nebezpečnosti, potažmo neškodnosti. (Pravda.ru via Zvědavec)

Dunning-Krugerův efekt – proč je tak těžké hádat se s blbcem?
Uvědomovat si vlastní nevědomost a nedokonalost a být připraven přijmout argumenty druhých nebo změnit svůj názor na základě skutečností, které mu neodpovídají, je zkrátka známkou moudrosti. Není to ponižující ani hloupé, naopak. A pokud nad sebou vůbec nikdy nepochybujete, no, pak jste možná další nevinnou obětí Dunning-Krugerova efektu… (Winners Book)

Průlomový solární článek vyrábí palivo z oxidu uhličitého a slunečního záření
Zní to lépe než fotosyntéza rostlin. Oxid uhličitý plus sluneční záření rovná se palivo. Fotosyntetický solární článek je jako kouzlo! (OSEL.cz)

Pětasedmdesát let od útoku na SSSR: německé Barbarosse měla předcházet sovětská Bouře
22. června 1941 zaútočila Třetí říše na Sovětský svaz. Generace historiků žasly nad tím, jak nacistická vojska dokázala na jeho území vydržet víc než tři roky a téměř válku se Sovětským svazem vyhrát. Jedno víme jistě: Skutečná pravda je zcela jiná, než jakou nás učili v dějepise… (Kulturní noviny)

Volkswagen přestane vyrábět více než 40 modelů
Strategie se zaměřuje na budoucí rozvoj skupiny po překonání dopadů loňského skandálu kolem měření emisí. Největší evropská automobilka ve čtvrtek oznámila, že do roku 2025 investuje desítky miliard eur do elektrických vozů, služeb alternativní taxislužby a automatického řízení. (Týden)

Odmítněte ty nebezpečné výplody neoliberalismu! Konečná píše otevřený dopis premiérovi
Europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná napsala otevřený dopis premiérovi Bohuslavu Sobotkovi. V něm se zabývala obchodními smlouvami TTIP a CETA, které jsou podle ní nebezpečným výplodem neoliberalismu a je třeba je odmítnout. (Parlamentní listy)

Perličky z tisku za srpen 2016
Radio Jerevan kdysi nedokázalo odpovědět na otázku: Kde bude SSSR nakupovat obilí, až na celém světě zvítězí komunismus? To samé platí pro bankéře: Co budou dělat, až na celém světě nebude co privatizovat? (Outsidermedia)

Česká stopa „inkontinentního“ George Sorose: Jan Schneider sledoval cestičky peněz. A narazil na staré známé
Americký zákon FARA (1938), o registraci „agentů zastupujících zájmy cizích mocností v politické nebo kvazi-politické oblasti“, požaduje jejich „coming-out“ neboli úřední deklaraci jejich vztahu se zahraničím, jakož i podrobnosti o jejich financování. Pak jsou vítáni a po této stránce je vše v pořádku. Sankce při porušení tohoto zákona jsou však velmi účinné. U nás však, bohužel, takový zákon nemáme. A jak by se na to odhalování Kremlem placených agentů-propagátorů hodil! (Parlamentní listy)

Ekologický poplatek nově zaplatí o 1,2 milionu lidí více. Dotkne se aut starších 10 let
Počet majitelů aut, kteří budou muset platit jednorázový ekologický poplatek ve výši 3000 korun, se rozšíří o 1,2 milionu. Ekologický poplatek se bude nově vztahovat i na vozy staré 10 až 15 let. Dosud daň muselo platit 1,8 milionu lidí, kteří mají vůz starší 15 let. (Hospodářské noviny)

Už toho bylo dost! Chovanec vytáhl do boje s proruskou propagandou
Ministerstvo vnitra založí speciální tým pro boj s proruskou propagandou. Ta má podle analytiků v České republice ohromný vliv a šíří ji kolem sta subjektů, skrze které kritizuje NATO, Evropskou unii či USA. Informuje Echo24.cz. (Parlamentní listy)





Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.

Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?

Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?

Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.






Image
Nechutná šlichta jménem Šlachtagate

Image
Takový obyčejný vraždící EU-fašismus