Loading...
 
Tisk


Ne základnám na demonstraci Ano míru! Ne válce!

Ne základnám 27.06.2016 22:00

Žádnému politikovi, zákonodárci, premiérovi, ministrovi vlády ani náčelníkovi Generálního štábu České republiky nedali občané České republiky mandát, aby nás zatahoval do eskalace napětí, hrozby silou, spolupráci na válečných konfliktech, uplatňování mocenské politiky Spojených států amerických nebo jiných států.

Zájmy kolem Brexitu

Květa Pohlhammer Lauterbachová 26.06.2016 14:55

Brexit vyhráli globalisté, nikoliv euro-atlantické vazby. A jde jako vždy o finanční trhy, a vůbec ne o svobodu.

Demonstrace v Praze

Pavel Letko 26.06.2016 14:42

Není vyloučeno, že tak dlouho budeme vyvážet válku do celého světa, až nakonec válka dorazí i k nám. Cílem války není vítězství, ale válka sama. Když se válčí, byznys jen kvete, HDP tak utěšeně roste.

Brexit a NATO jako pohádkový Žabí princ

Václav Umlauf 26.06.2016 12:35

Pokud se Evropa rozdrobí na národní státy, pak vzroste vliv USA, které mohou tlačit na každou zemi zvlášť skrze politickou moc, banky a tanky. A zásadně poroste vliv trojských koníků jako NATO a zatím nepodepsaná smlouva TTIP.

Konec starých partajních časů

Václav Umlauf 24.06.2016 11:37

Pokud ve volbách proti klasickému partajnímu součenství zlodějů vyhraje Babiš, pak jsme přešli z partajního systému do korporátně-fašistického. Jako demokratovi se mi absolutně nezamlouvala už ta první forma "demokracie", natož ta druhá.

Ruský doping a naše pokrytectví

Pavel Letko 24.06.2016 07:00

Chceme-li trestat Rusko, trestáme je zároveň i za naše hříchy. Neblahou praxi dopingu a vlády mamonu rozšiřujeme o pěstování mezinárodního nepřátelství. Taková degradace olympijské myšlenky tu tedy opravdu ještě nebyla.

ANO míru-NE válce!

Pavel Letko 20.06.2016 15:00

Nejdůležitější letošní demonstrace proti posilování vojenské přítomnosti armád NATO na Východě Evropy v Praze na Václavském náměstí – 25.6.2016, symbolický začátek "za 5 minut 12" - sejdeme se tedy v 11.55 na Václaváku!

Izraelský premiér je namočen do miliardového finančního skandálu ve Francii

Stanislav Blaha 15.06.2016 14:50

Na izraelského ministerského předsedu se sype rána za ranou. Po obviněních jeho manželky ze zpronevěry a jeho osoby z nekalého financování zahraničních cest je tu další skandál. Francouzský miliardář židovského původu, který stojí před soudem jako hlava organizované skupiny obviněné z podvodu, vypovídal, že mu poskytl milion euro na volební kampaň.

Co se děje na Východě? (2. díl - Donbas a Rusko)

Stanislav Blaha 14.06.2016 09:19

Ukrajinská občanská válka či rusko-ukrajinský konflikt (označení závisí na politické orientaci komentátorů) se v poslední době dostal mimo reflektory velkých světových i českých masmédií, a nebýt propuštění hrdinky či vražedkyně (dtto) Nadiji Savčenkové, zůstal by i nadále zakonzervován podobně, jako se to stalo v Podněstří či Abcházii.

Nechutná šlichta jménem Šlachtagate

Pavel Letko 13.06.2016 20:27

Opatření ministra vnitra podporované předsedou vlády a stranou lidovou posiluje mafii a oslabuje stát. Tuneláři s trvalým pobytem v Monaku se mohou začít radovat.
Stránka: 1/265Fast NextLast Page
12328265

Image ........... Image


Image


Politicky nekorektní poznámky k brexitu
Dějí se úžasné věci. Přestože nastal brexit, ráno úplně normálně vyšlo slunce. Jak je to možné? Jsem zmatený a stále marně čekám před obrazovkou ČT24 na vysvětlení. (Petr Štěpánek)

Velké obchody budou muset mít zavřeno o sedmi státních svátcích
Velké obchody budou muset mít ze zákona zavřeno o sedmi státních svátcích, jak požadovaly odbory. Na návrh Senátu a přes odpor pravice to schválila sněmovna. Úpravu, proti níž protestovala rovněž Hospodářská komora, nyní dostane k podpisu prezident. (Česká televize)

Ivan Hoffman: Britové ukázali, že mají kuráž! Jsem příjemně překvapený
„Je to mírový projekt. Velká myšlenka, která v současné podobě nemá budoucnost, ale má velmi dobrou minulost, ke které se vrátit jde. Teď je ale otázka, jestli se namyšlené, sebestředné elity ještě dokážou alespoň o krok vrátit. Naděje existuje.“ (Český rozhlas)

Mákněte, mákněte, je zle! popohání George Soros své neziskovky
– Proč by útočili na Tallinn?
– Protože by mohli a jsou agresivní, sakra!
– To jsme fakt tak slabí, když Aliance na zbrojení vydává násobně více než celý zbytek světa?
– No jistě!
– A proč by teda Rusové útočili na ten Tallinn?
– Protože jsou přece agresivní! Jste snad ruská agentka, že mi nechcete rozumět?
(Literární noviny)

Vy zoufalci, kteří to svádíte na Putina, třeba Kalousku... Profesor Keller k úspěchu brexitu
„Pokud by Evropa fungovala skutečně jako standardní politický útvar, museli by dát nyní k dispozici své funkce přinejmenším pánové Juncker, Tusk a Schulz,“ vyjmenoval hlavní představitele Evropské unie. To však podle něj zcela jistě nehrozí. „Nikdo nevyhodnotí, kde se stala chyba. Právě tak jako nikdo nevyhodnotil chybnost asociační dohody s Ukrajinou či chybnost merkelovského přístupu k nekontrolované vlně migrantů. (Parlamentní listy)

Rusko obtěžuje americké diplomaty po celé Evropě
Ruské tajné a bezpečnostní služby vedou kampaň spočívající v obtěžování a zastrašování amerických diplomatů, personálu velvyslanectví a jejich rodin v Moskvě a několika dalších evropských hlavních městech, což pobouřilo velvyslance a přinutilo ministra zahraničí Johna Kerryho, že požádal Vladimira Putina, aby tuto kampaň ukončil... Některé z metod jsou za hranicí trestného činu, když se ruští vetřelci v noci vloupali do jejich bytu, rozsvítili světla, přestavěli nábytek a zmizeli. Jeden z diplomatů si stěžoval, že se mu vykáleli na koberec. (Washington Post)

Erdogan se omluvil Putinovi za sestřelený SU-24
"Říkám promiňte. Z celého srdce sdílím bolest. Rodinu ruského pilota bereme jako tureckou rodinu," píše se v prohlášení tureckého prezidenta. (Patriot-su-rf.ru)

Vítězní španělští lidovci zahájí jednání o povolební koalici
Španělský premiér Mariano Rajoy, jehož lidovci zvítězili v nedělních parlamentních volbách zahájí v pondělí jednání o povolební koalici. Rajoy vyšel z těchto voleb silnější, když jeho strana získala o 14 poslaneckých křesel více než v prosinci. Přesto se podle španělských deníků asi neobejde bez, minimálně tiché, podpory socialistů, kteří skončili druzí. (Česká televize)

AP: Volkswagen souhlasí, že za emisní skandál v USA zaplatí více než 10 miliard dolarů
Německý automobilový koncern Volkswagen souhlasil, že ve Spojených státech zaplatí zhruba 10,2 miliardy dolarů (asi 243 miliard korun) na urovnání žádostí o náhradu škod v souvislosti se skandálem s manipulacemi emisí, uvedl nejmenovaný zdroj agentury AP. (Česká televize)

Cameron: nový premiér se rozhodne, kdy má zahájit proces vystoupení z EU
Termíny zahájení procedury vystoupení Británie z EU určí nový premiér Spojeného království, prohlásil ministerský předseda David Cameron. (Sputnik)

Americká armáda se bojí odříznout bašty Islámského státu od internetu
I když vede Pentagon na sítí válku proti Islámskému státu, má strach jej odříznout od internetu, uvedla AFP s odvoláním na tajemníka ministra obrany pro vnitřní obranu a globální bezpečnost Thomase Atkina. Podle něj je potřeba vyvážený přístup, protože lidé mají právo na přístup k internetu, který navíc poskytuje o IS řadu informací. (Novinky)

Divadelníci vyvěsili na Špilberku trenýrky na podporu Ztohoven
Divadelníci z Husy na provázku v pondělí v podvečer vyvěsili na brněnském hradě Špilberku červené trenýrky. Vyjádřili tak solidaritu skupině Ztohoven, jejíž tři členové čelí obžalobě z výtržnictví, krádeže a poškozování cizí věci, protože loni na Pražském hradě vyměnili prezidentskou standartu právě za červené trenýrky. (Novinky)

Italský list pod palbou kritiky, k novinám přidal Mein Kampf
Italský list Il Giornale se dostal pod palbu kritiky, protože k sobotnímu vydání přidal jako přílohu okomentovanou verzi knihy nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Proti postupu novin se ostře vyjádřil italský premiér Matteo Renzi i italská židovská komunita. (České noviny)

Česká zpěvačka Gabriela Gunčíková jako první zástupce Česka postoupila do finále soutěže Eurosong.
V prvním semifinálovém kole uspěla se svou písní I Stand. K deseti postupujícím se přidají úspěšní uchazeči ze čtvrtečního semifinálového kola. Společně se utkají o vítězství v sobotním finále, kde mimo soutěž vystoupí také zpěvák Justin Timberlake. Oba další přenosy nabídne ČT živě.

Олег Газманов - Вперед, Россия!
Slavíme vítězství ve Druhé světové válce. A děkujeme! (Youtube)

Havel tomu vůbec nerozuměl. Nad výbušným filmem o 90. letech, který odmítla ČT, se rozpovídal Jan Hřebejk. Padla i sprostá slova
Možná to bude časovaná bomba. Anebo to ti, o kterých se jedná, ani nezaregistrují. Takové zněly hlasy z publika při uvedení půldruhahodinového dokumentu Česká cesta mladého režiséra Martina Kohouta. Snímek, pojednávající o vzniku a začátcích privatizace, je hlubokou sondou do doby po „sametové revoluci“, kdy se – podle filmu – objevil v Občanském fóru Václav Klaus, vytvořil ODS a převzal iniciativu na cestě privatizace „po domácku“, bez prodeje do zahraničí. (Parlamentní listy)

Ufáky
Fejeton o tom, co dokážou infrareflektory. (Kulturní noviny)

Italský pianista hraje na tající ledové kře
Greenpeace zařídilo neobvyklý koncert klavíristy světového formátu. Ludovico Einaudi hraje na tající kře v Arktickém oceánu. Umělec se tím připojil ke kampani Greenpeace k ochraně Arktidy. (Youtube)

Pohlaví 60x jinak
Poslanec Steffen Königer (AfD) v německém Bundestagu v zájmu politické korektnosti pozdravil všech 60 prozatím známých kombinací pohlaví, které lze dohledat na internetu. Pozdrav trval 3 minuty a předsedající tuto ironii vůbec nepochopil. Podívejte se na video. (Youtube)

Třináct let
Povím vám podivný příběh. Příběh tím podivnější, že je skutečný. Jeho události odděluje navzájem 13 let. Všichni známe jméno Joanne Cox. A někteří si možná ještě vzpomenou na jméno Anna Maria Lindh. Obě byly političky a obě byly zavražděny. (Zvědavec)

Marseillský masakr motorovou pilou
Blesk z čistého nebe! Před třemi dny došlo k bezprecedentní události. Hordy agentů KGB, diverzantů GRU a příslušníků 45. pluku ruského specnazu převlečené za fotbalové fanoušky provedly masovou genocidu mírumilovných anglických fanoušků olupujíce bez slitování ženy, děti, penzisty i londýnské pianisty. (Politikus.ru)

Prokremelské weby jsou nebezpečnější. Na podvrhy fotek už dávno nespoléhají
Prokremelsky orientované zpravodajské weby působící v Česku už dávno nespoléhají na prvoplánovou propagandu. Jejich metody jsou sofistikovanější, zásadně ale odporují žurnalistickým pravidlům. Vyplývá to z analýzy, kterou provedli politologové z Masarykovy univerzity s podporou think-tanku Evropské hodnoty. (Česká televize)

Začalo fotbalové Euro – šampionát podvodníků, simulantů a sprosťáků
Příliš tvrdá slova? Bohužel fotbal urazil od chvíle, kdy hráči gentlemansky a férově soupeřili o slávu a čest, velký kus cesty směrem do morálních bažin, a ačkoli se to všude hemží nápisy o respektu, tak o úctě k soupeři, ke hře nebo k fanouškům nemůže být ani řeč. (Lidovky.cz)

Volkswagen přestane vyrábět více než 40 modelů
Strategie se zaměřuje na budoucí rozvoj skupiny po překonání dopadů loňského skandálu kolem měření emisí. Největší evropská automobilka ve čtvrtek oznámila, že do roku 2025 investuje desítky miliard eur do elektrických vozů, služeb alternativní taxislužby a automatického řízení. (Týden)

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!
Přiznávám, že sleduji dílem s pobavením, dílem se zděšením články na různých serverech, i neodborných, kde se popisují způsoby, jakým Microsoft nutí uživatelé přejít na Desítky. Jako červená nit táhne se těmi články lamentace nad tím, že upgrade ze starších verzí bylo a je nesmírně těžké odmítnout. (Zvědavec)

Německo a Norsko už plánují konec spalovacích motorů, vítězí elektřina
V Norsku padl návrh zakázat od roku 2025 auta se spalovacími motory. Parlament země, která elektromobilitu mocně podporuje, bude o návrhu diskutovat. Datum konce aut se spalovacím motorem už má i Německo. V roce 2030 mají být všechna nově registrovaná auta takzvaně bezemisní. To znamená, že budou jezdit na elektřinu. (iDnes)

Švýcarská mediální studie potvrdila: Propagandu šíří tři velké západní agentury
Předložená studie ve svém závěru konstatuje, že převážná většina zpravodajství německých, rakouských a švýcarských médií o konfliktu v Sýrii pochází pouze ze tří zpravodajských agentur, které jsou podřízeny partikulárním zájmům nadnárodních elit, západních mocností a zpravodajských služeb. (AC24)

Ruské motory pro americkou raketu Antares úspěšně prošly testy
První pozemní zkouška dvou ruských motorů RD-181, jež tvoří první stupeň americké rakety Antares, byla úspěšně dokončena, informuje výrobce motorů společnost Energomaš. „Zkoušky se konaly na startu Středoatlantického regionálního kosmodromu (MARS) ve státě Virginia, trvaly 30 sekund. Všechny motorové systémy pracovaly standardně. Zkušební program byl zcela vyplněn," říká zpráva. (AC24)

Vědci našli nejstarší civilizaci na světě
Skupina vědců z Archeologické služby a Institutu archeologie Indie získali nové údaje, potvrzující skutečnost, že Indická (Harappská) civilizace svou dobou existence předcházela Starému Egyptu a Mezopotámii. (Sputnik)

Politicky nekorektní poznámky k brexitu
Dějí se úžasné věci. Přestože nastal brexit, ráno úplně normálně vyšlo slunce. Jak je to možné? Jsem zmatený a stále marně čekám před obrazovkou ČT24 na vysvětlení. (Petr Štěpánek)

Velké obchody budou muset mít zavřeno o sedmi státních svátcích
Velké obchody budou muset mít ze zákona zavřeno o sedmi státních svátcích, jak požadovaly odbory. Na návrh Senátu a přes odpor pravice to schválila sněmovna. Úpravu, proti níž protestovala rovněž Hospodářská komora, nyní dostane k podpisu prezident. (Česká televize)

Ivan Hoffman: Britové ukázali, že mají kuráž! Jsem příjemně překvapený
„Je to mírový projekt. Velká myšlenka, která v současné podobě nemá budoucnost, ale má velmi dobrou minulost, ke které se vrátit jde. Teď je ale otázka, jestli se namyšlené, sebestředné elity ještě dokážou alespoň o krok vrátit. Naděje existuje.“ (Český rozhlas)

Mákněte, mákněte, je zle! popohání George Soros své neziskovky
– Proč by útočili na Tallinn?
– Protože by mohli a jsou agresivní, sakra!
– To jsme fakt tak slabí, když Aliance na zbrojení vydává násobně více než celý zbytek světa?
– No jistě!
– A proč by teda Rusové útočili na ten Tallinn?
– Protože jsou přece agresivní! Jste snad ruská agentka, že mi nechcete rozumět?
(Literární noviny)

Vy zoufalci, kteří to svádíte na Putina, třeba Kalousku... Profesor Keller k úspěchu brexitu
„Pokud by Evropa fungovala skutečně jako standardní politický útvar, museli by dát nyní k dispozici své funkce přinejmenším pánové Juncker, Tusk a Schulz,“ vyjmenoval hlavní představitele Evropské unie. To však podle něj zcela jistě nehrozí. „Nikdo nevyhodnotí, kde se stala chyba. Právě tak jako nikdo nevyhodnotil chybnost asociační dohody s Ukrajinou či chybnost merkelovského přístupu k nekontrolované vlně migrantů. (Parlamentní listy)
Výročí Druhé světové války a probíhající studená válka celkem přirozeně vedou k zamyšlení o roli NATO a Ruska ohledně vojenské strategie a případných konfliktů. Proto jsme věnovali tematické číslo nazvané NATO, jdeme na to rozborům globální vojenské situace ve světě. Toto číslo navazuje na předchozí Analýzu e-republiky 2015 (PDF) danou v první a druhé kapitole.

Rusko jako globální geopolitický hráč

Pokusme s bodech shrnout ruský názor na politiku Západu, jak ji reprezentují oficiální projevy ruských politiků a jejich vládní média.
  • Rusko vidí, že Západ řídí iracionální oligarchické skupiny (NATO, TTIP, korporátní média atd.)
  • Předešlé části ukázaly (NATO jako imperiální nástroj ), že přestaly platit mezinárodní dohody a zvolení politikové (premiéři, ministři) už neřídí vojáky ani ekonomiku.
  • RB OSN už neřídí světovou politiku, protože USA a NATO začaly vést ve světě jednostranné války.
  • Západ ničí odbojné nebo nezávislé země v hybridních válkách a barevných revolucích.
Ruská odpověď je celkem jasná: zajistit si stoprocentně bezpečnost vlastního území, připravit mobilní raketové a ponorkové síly posledního úderu schopné zničit militaristické jedno procento válečných štváčů.Image
Globální predátoři v Libyi

Image
Jak běží studená válka v médiích