Loading...
 
Tisk


Antarktida taje rekordním tempem

red 30.03.2015 07:44

Rychlost tání na západě Antarktidy se zvýšila o 70 % za poslední desetiletí. V klíčových oblastech se vrstvy ledu zmenšily za 20 let o 18 %.

Pravidelné jídlo, nebo pravidelný půst?

red 29.03.2015 20:56

Mezi vědci panuje shoda, že indiány pěstovaný periodický půst výrazně zlepšuje metabolismus. Pravidelné jídlo důležité není, a snídaně také ne. Jenže právě tyto návyky považovali Evropané za necivilizované.

Google ve studené válce

zpr 28.03.2015 22:15

Klíčový je celý postup cenzury TV Neuromir, který je velmi fikaný na bývalý ruský způsob, a dnes hodný amerického demokratického génia. Na stanici přišly od ukrajinské junty z Kyjeva tři stížnosti velmi kuriózního charakteru.

Nové zbraně v ukrajinském konfliktu

redakce 27.03.2015 11:12

Do válečné hry ukropů podporovaných USA nastoupil jihokorejský tank s rokem výroby 2013 a se západním systémem řízení palby. Kdo a proč chce rozpoutat další, vyšší kolo smrtící války na Ukrajině?

Nepovedený majdan ve Venezuele

Květa Pohlhammer Lauterbachová 26.03.2015 14:10

Situace v Evropě se podobá situaci v devadesátých letech minulého století v Jižní Americe. Tolik prezident Maduro v rozhovoru pro francouzský list Le Monde v roce 2013.
Stránka: 1/363Fast NextLast Page
12338363

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.
Jakub Grombíř: Něco o zodpovědnosti
Liší se vlastně Česká republika od Řecka nebo Korutan něčím podstatným? Že by u nás vážně neexistovaly megalomanské projekty, jejichž jediným smyslem je chléb (ergo umělá zaměstnanost) a hry, převádějící peníze ze společné kasy do kapes vyvolených? Můžeme o tom meditovat, třeba až někdy pojedeme tunelem Blanka. (Kulturní noviny)

Je to tady: Exkluzivní foto zadržení Adama B. Bartoše, který se postavil proti konvoji USA
"V přehlídce infantilní servility proamericky orientovaných občanů ČR, kteří očekávali triumfální vjezd cizích vojsk (U.S. Army) na území státu v Náchodě, uvízl předseda naší strany, který je momentálně vyslýchán Policií ČR." (Parlamentní listy)

Jak pozdvihnout úroveň českého vysokého školství
Všechny bakalářské, diplomové i disertační práce jsou přístupné, stačí se do nich jenom podívat, v případě, že objevíte nesrovnalosti, napsat příslušné fakultě, akreditační komisi a zároveň zjištění zveřejnit na webu. Na Britských listech dáme případným zájemcům prostor. (Britské listy)

Hrr na Rusa aneb propagandistický guláš nadivoko
Jiří Karen komentuje debatu o dnešním Rusku a o konfliktech východní a západní civilizace, která uzavřela festival dokumentárních filmů Jeden svět v Ostravě. Beseda nabídla pouze jeden rozměr celé problematiky. (Deník Referendum)

Kauza "trafik" končí, tři exposlanci ODS dostanou odškodnění
Spor o takzvané trafiky pro tři exposlance ODS končí smírem. Ministerstvo spravedlnosti se s Markem Šnajdrem, Ivanem Fuksou a Petrem Tluchořem dohodlo na odškodnění za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě, dostanou částky v rozmezí od 500 do 850 tisíc korun. Trojice poslanců podala žalobu loni v červenci, u soudu se domáhali celkového odškodnění zhruba 9,5 milionu korun. (Česká televize)

Rusko vstoupí do Čínské rozvojové banky
Rusko se stalo další zemí, která oznámila, že přistoupí k Čínou založené Asijské infrastrukturní investiční bance (AIIB) se sídlem v Pekingu. (China National News)

Huffington Post: americký konvoj v EU ukázal světu zaostalost USA
Demonstrovat místo velkých myšlenek obrněné automobily je strategie včerejšího dne. Zahraniční politika, která se hýbe výhradně s pomocí vojenské síly, jako v USA, je záležitostí minulého století. Čína si to uvědomuje, Amerika, bohužel, ne", shrnuje analytik. (Sputnik)

Rusko pod útokem
Víme, že britský premiér je naprostá nula. Ale jsou německá kancléřka a francouzský prezident připraveni na zničení svých zemí a Evropy? Pokud má EU takovou cenu, proč je ohrožována samotná existence její populace, aby se podrobila a akceptovala vedení ze zešíleného Washingtonu, jehož megalomanie zničí život na Zemi? (ICH via Zvědavec)

Celá hrdinskosť americkej armády v jednej historke
Generál armády USA vo výslužbe Robert Scales, ktorý vo vysielaní americkej televíznej stanice Fox News vyzval zabíjať Rusov, vyjadril prekvapenie, že sa o jeho výzvach dozvedeli v Rusku. "Dostal som elektronické listy od ľudí z Ruska, o ktorých som nikdy nepočul. Nevedel som, že Fox pozerajú v Rusku." povedal televízii. Generál sa priznal, že si kúpil detektor polónia. (Jetoinak)

Jemenští rebelové získali přístup k tajným americkým dokumentům
Prozrazené dokumenty, které rebelové ukořistili po obsazení centrály tajné služby v jemenském hlavním městě San'á, údajně způsobily, že se Barack Obama před týdnem rozhodl evakuovat americký personál, včetně 1000 příslušníků speciálních jednotek, z Jemenu. Rozhodnutí opustit Jemen poškodilo americké protiteroristické operace proti bojovníkům al-Kájdy v oblasti. (RT.com)

Saúdové oznámili zahájení vojenské intervence v Jemenu
Saúdská Arábie zahájila bojové nálety v Jemenu, kde se k moci dostali bojovníci hnutí Ansarulláh. Oznámil to saúdský velvyslanec v USA. (PressTV)

Petr Motýl: Kam se řítí tenhle vlak?
Próza Rusko − vagon třetí třídy popisuje soudobé Rusko mladýma očima a ženským pohledem. (Kulturní noviny)

Šéfredaktorka "The Nation" o roli nezávislých novinářů
Katrina Vanden Heuvel je šéfredaktorka The Nation , který je náš oblíbený zdroj analýz. V debatě o EU-bezpečnosti prohlásila, že "American triumphalism and paranoia" vedly k současným krizím po 2001. S tím souvisí i aktuální vážná situace nezávislých novinářů v USA.

Solženicin a Sacharov v SSSR – Soral a Dieudonne ve Francii
Ironií je, že zatímco židovské organizace tvrdí, že „quenelle“ symbolizuje „sodomizaci obětí shoah“, dochází každý den skutečně ke spoustě sodomizací v památníku holokoustu v Berlíně: je to dobře známé místo setkávání homosexuální komunity. (The Saker via Zvědavec)

Ernesto Cardenal: Z Epigramů pro Claudii
Ty, která se tak pyšníš mými verši,
ale ne proto, že jsem je psal já,
leč proto, žes je inspirovala ty,
ačkoliv byly proti tobě:
tys mohla inspirovat lepší poezii.
Tys mohla inspirovat lepší poezii.
(Kulturní noviny)

Kulturní noviny potřebují podporu čtenářů
Každá stokoruna "virtuálního předplatného" nám prodlužuje život. (Kulturní noviny)

Kateřina Vojtíšková: Krásné konce světa?
Zamyšlení nad třemi filmy, jež vyjadřují obavy o směřování světa a paradoxně pojednávají o nepříznivých osudech lidí, kteří potřebují ke svému životu jen minimum a snaží se žít v souladu s tradicemi. (Kulturní noviny)

Pozor, jede propaganda…
V každé válce je kromě bojů fyzických nutno počítat i s válkou (dez)informační a manipulační. S válkou propagandistickou, a to na obou stranách barikády. (AltPress)

Holím se Barbusem a nelítám Airbusem
Absolutně nevěřím skutečnosti, že Jakýsi Andreas L. coby druhý pilot nízkonákladové letecké společnosti Germanwings zešílel „na place“, zamknul pancéřové dveře před svým zjevně uremickým kapitánem, který si na hodinovém letu musel odskočit už po pár minutách, byť, coby velitel stroje, mohl na místnost s panáčkem kdykoli, vlastně, měl ji, v rámci předletové kontroly co do funkčnosti i zkontrolovat. (ostrov Janiky)

Ekolog Jaromír Bláha: Nechat si zbourat vlastní svět
Byla to demonstrace síly, když Stráský kvůli pár tisícům stromů požádal o nasazení speciálních policejních jednotek. A policie, ačkoli byla námi mnohem dříve žádána o zastavení nelegálního kácení, mu ty jednotky poskytla a zmasakrovala občanský protest. Zvláštní je, že se dodnes neomluvila, i když soud potvrdil, že její zásahy byly protiprávní, stejně jako samotné kácení.

Proč a komu vadilo a vadí Rusko?
Po celou dobu existence ruského státu rodila se občas v hlavách některých cizích státníků myšlenka, že oni sami by uměli s ruskou rozlehlostí a nevyužitými zdroji naložit lépe. To znamená efektivněji a moderněji. V některých případech se takováto úvaha družila též s názorem, že Rusko dokonce cizí pomoc potřebuje a neobejde se bez ní. (AltPress)

Světový den vody: Voda je základ všeho živého, ne výrobek koncernů!
Dnes, 22. 3., je SVĚTOVÝ DEN VODY. Proto vám posílám dárek. (Outsidermedia)

Pedofilní skandál v Británii pokračuje: Cyril Smith byl odveden policií přímo z pedofilního večírku, propuštěn na svobodu byl okamžitě
Zneužívání dětí vysoce postavenými lidmi ve Velké Británii nabírá další rozměr. Pořad Newsweek stanice BBC uvedl, že usvědčený pedofilní poslanec za Rochdale Cyril Smith byl odveden policií přímo z pedofilní party u něj doma a po rozkazech z vrchních míst byl bez jakýchkoliv obvinění propuštěn. (WERTYZ Report)

Farizejstvo USA - s Ruskom chcú vybudovať novú spoločnú vesmírnu stanicu
Americká kozmická agentúra NASA a ruský Roskosmos - sa dohodli, že sa zamerajú na prípravu programu "cestovná mapa" letov na Mars a Mesiac. Toto vyhlásenie urobil administratívny pracovník NASA Charles Bolden. Po roku 2024 sa odborníci z obidvoch krajín za účasti partnerov budú zaoberať vytvorením novej vesmírnej stanice. (Hlavné správy)

Francouzská ponorka cvičně potopila US-letadlovou loď
Původní článek anglický je zde . Celkový článek k americké námořní panice ohledně posledního cvičení v Severním moři najdete zde . Při cvičném potopení křižníku USS Theodore Roosevelt prý byla použita technologie íránského vědce Mehran Tavakoli Keshe , tzv. magrav technology .

Společná rusko-americká posádka odstartovala na jednoletý pobyt na Mezinárodní vesmírné stanici
V pátek byla podle TV NASA z kazašského kosmodromu Bajkonur vypuštěna ruská raketa Sojuz, která měla na palubě rusko-americkou posádku. Ta by měla prožít celý rok na Mezinárodní vesmírné stanici. Cílem letu je příprava na několikaletou výpravu na Mars. (Raw Story)

Zelený pokrok: Nejúčinnější plynová turbína na světě se odstaví kvůli německé „Energiewende“!
Plynové elektrárenské bloky Irsching není možné provozovat ziskově, protože elektrárny musí pobrat větrnou a solární energii, která se povinně ze zákona musí do sítě odebírat přednostně. V důsledku toho jsou moderní plynové turbíny nuceny k přerušovanému provozu, když slunce a vítr nestačí, což znamená, že nejsou schopny pokrýt své vysoké provozní náklady k udržování v záloze. To špinavé uhelné bloky mají nižší náklady zálohy s přerušovaným provozem a zažívají návrat na výsluní. (Reformy.cz)

Zatmění slunce na Špicberkách
Pro nás nádhera, pro starověk důvod k víře v konec světa, kdy se svět vrací zpět do původního chaosu (řecky: epoché).

Cesta do středu země
Animovaný vrt do středu země. (BBC)

Jakub Grombíř: Něco o zodpovědnosti
Liší se vlastně Česká republika od Řecka nebo Korutan něčím podstatným? Že by u nás vážně neexistovaly megalomanské projekty, jejichž jediným smyslem je chléb (ergo umělá zaměstnanost) a hry, převádějící peníze ze společné kasy do kapes vyvolených? Můžeme o tom meditovat, třeba až někdy pojedeme tunelem Blanka. (Kulturní noviny)

Je to tady: Exkluzivní foto zadržení Adama B. Bartoše, který se postavil proti konvoji USA
"V přehlídce infantilní servility proamericky orientovaných občanů ČR, kteří očekávali triumfální vjezd cizích vojsk (U.S. Army) na území státu v Náchodě, uvízl předseda naší strany, který je momentálně vyslýchán Policií ČR." (Parlamentní listy)

Jak pozdvihnout úroveň českého vysokého školství
Všechny bakalářské, diplomové i disertační práce jsou přístupné, stačí se do nich jenom podívat, v případě, že objevíte nesrovnalosti, napsat příslušné fakultě, akreditační komisi a zároveň zjištění zveřejnit na webu. Na Britských listech dáme případným zájemcům prostor. (Britské listy)

Hrr na Rusa aneb propagandistický guláš nadivoko
Jiří Karen komentuje debatu o dnešním Rusku a o konfliktech východní a západní civilizace, která uzavřela festival dokumentárních filmů Jeden svět v Ostravě. Beseda nabídla pouze jeden rozměr celé problematiky. (Deník Referendum)

Kauza "trafik" končí, tři exposlanci ODS dostanou odškodnění
Spor o takzvané trafiky pro tři exposlance ODS končí smírem. Ministerstvo spravedlnosti se s Markem Šnajdrem, Ivanem Fuksou a Petrem Tluchořem dohodlo na odškodnění za jejich trestní stíhání a pobyt ve vazbě, dostanou částky v rozmezí od 500 do 850 tisíc korun. Trojice poslanců podala žalobu loni v červenci, u soudu se domáhali celkového odškodnění zhruba 9,5 milionu korun. (Česká televize)Česko, hemžení v mraveništiStreet Art, Praha
První číslo letošního roku 2015-1 jsme otevřeli hlášením z domácí fronty. Česko je zajímavé tím, že sleduje svou vlastní cestu ke korporátnímu otroctví za více méně spokojeného souhlasu obyvatel, kteří se již dávno přestali zajímat o svět kolem. Kdo má zájem na masovém zblbnutí obyvatel? Vítězné oligarchické partaje a jimi placená a ovládaná média. Proto jsme vybrali dva články z prostředí komerčních politických produktů najedno použití (ANO, Úsvit) a jeden ponor do prostředí mediálních manipulací spojených s tunelováním a s daňovými úniky. Moc hezké čtení to není, ale realita je jiná, a mnohem horší, než jakou ukazují na smrt nemocnému pacientovi naše média.

Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus