Loading...
 
Tisk


Zabít včely to ano, sami opylovat to ne...

redaktor  24.04.2014 20:15 

Za e-republiku navrhujeme, aby správní rada Bayernu a Syngenty prováděla opylování po celé EU a USA, pochopitelně včetně volné přírody. Když včely plánovitě zabijí, tak holt musí být sami pilní jako včelky.

Boj Brazílie za svobodný internet

redakce  24.04.2014 09:35 

Brazilský parlament připravil zákon o svobodném a rovném přístupu k internetu, tzv. Marco Civil da Internet. Zákon byl přijat prakticky jednomyslně a předkládá něco jako ústavu internetu. Nyní tato země hostila hlavní konferenci o svobodě internetu.

Celkem 86 "studentů" z Pravého sektoru bylo v září 2013 na výměnném pobytu nikoliv na Technologické univerzitě, ale v policejním výcvikovém centru Legionovo. Zde 4 týdny pilně cvičili technologii pouličního boje.

Sokolova slušná společnost

Pavel Letko  23.04.2014 06:25 

Nemáš prachy a jezdíš na černo? Pan doktor z tebe sedře kůži, neboť zná dobře rčení, že na chudý lid musí být přísnost. Jsme v rukou lidí, kteří pilně obhajují mocné a jsou nekompromisní k bezmocným. Není divu, že vyučují na vysokých školách typu CEVRO budoucnost národa.

Moderní trh práce nahradil dřívější otroctví

Květa Pohlhammer Lauterbachová  22.04.2014 21:40 

Pro koho budou však určeny ty miliony triček vyrobených v Kambodži za denní mzdu 1.25 euro určeny, když budeme všichni bez práce? To ovšem thajskému podnikateli, který stěhuje firmu do Kambodže, prozatím nedochází.

Nové a nečekané problémy s GMO plodinami

redakce  22.04.2014 12:40 

Studie ukázala, že herbicidy používané pro GMO plodiny nás zabíjí. A v roce 2005 si farmáři mohli vybrat z téměř 9 tisíc různých odrůd kukuřice. Pod vlivem GMO se tento počet zredukoval o dvě třetiny.

Zapomenuté oběti globalizace

redakce  21.04.2014 19:33 

Zpráva neziskovky Global Witness upozorňuje na dramatický růst vražd aktivistů bránících životní prostředí. Oběti jsou často úplně anonymní a viníci unikají bez trestu.

Dalo by se říci, že již není žádné místo pro někoho, kdo není smluvně vázaný na odběr agenturního zpravodajství. Mainstream připomíná zvrácenou propagandistickou mašinérii.
Stránka: 1/304Fast NextLast Page
12332304


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Malá zpráva o velkých problémech ÚSTR ČR(external link)
Pozoruhodné je, že čím méně je tento ústav „pracovitý“, tím více se diskutuje o tom, co se v něm dělá a co by měl v budoucnu všechno dělat. (Outsidermedia)

Bývalá zastupitelka ke kauze opencard: Profitovali zřejmě kmotři i Bém(external link)
Před sněmovní vyšetřovací komisí k případu pražské karty opencard promluvila bývalá zastupitelka Jana Ryšlinková. Vypověděla, že z projektu zřejmě profitovali "pražští kmotři" - Roman Janoušek, Ivo Rittig, Pavel Hurda a někdejší městští politici v čele s někdejším primátorem za ODS Pavlem Bémem. (iDnes)

Babišovo ANO upevňuje náskok, volby by vyhrálo s 30 procenty(external link)
Pokud by se nyní konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 30 procent, uvedl ve středu průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Na druhém místě by skončila sociální demokracie se ziskem 25 procent hlasů. Hnutí ANO ve volebním modelu CVVM získalo převahu už potřetí od říjnových předčasných voleb. (Novinky)

Putin: Kyjevské vedení je junta, pokud používá sílu proti civilistům(external link)
Pokud vedoucí představitelé v Kyjevě začaly používat sílu proti civilistům, je to vážný zločin, řekl ruský prezident Vladimír Putin. Zahájení těchto akcí z nich učinilo juntu a může ovlivnit jejich vztahy s ostatními zeměmi, dodal. (RT.com)

Moskva sklízí plody modernizace: Na Ukrajině překvapila vybavením i strategií(external link)
Ruská armáda na Krymu demonstrovala vojenskou strategii 21. století: kyberútoky kombinované s energickou informační kampaní a špičkově vycvičenými speciálními silami. K závěrům amerických expertů to napsal list The New York Times (NYT). (Novinky)

Majdan zametá stopy (external link)
Z ulice, jejíž záběry hecovaly vášně, zmizely stromy. Úplně všechny a z ničeho nic. Jen z ní - a žádné jiné v okolí. Stromy v nejlepších letech - žádné zpráchnivělé soušky. Ten spěch má jediný motiv, nepostrádající logiku. Zametá stopy. Nejeden projektil totiž skončil právě v kmenech, které teď odvezli neznámo kam. Byly tak naprosto nezvratným důkazem, odkud se střílelo. (RT via Czech Free Press)

Nechápu(external link)
Nechápu, jak si někdo může myslet, že světové společenství reprezentované všeobecně uznávanými autoritami by se dalo do spolku s nějakými fašisty. Vždyť za Chruščovovým rozhodnutím se sjednotila nejširší intelektuální a morální ekumena: od Lubomíra Zaorálka (v souznění s velkou částí Moderní západní levice) přes Karla Schwarzenberga („Putine, k noze“) a Dmytro Jaroše (Pravý sektor) až po Štefana Füleho (komisař Evropské unie) s Victorií „Do píči s EU“ Nulandovou. (A2larm)

Petr Mezihorák: Dělníci bulváru(external link)
Nový televizní dokument se věnuje bulváru v českém prostředí a podněcuje k úvahám o jeho smyslu. Co vše nám bulvár prozrazuje o naší společnosti? (Kulturní noviny)

Vítězové Pulitzerovy ceny(external link)
Vítězové hlavní kategorie Pulitzerovy ceny: The Guardian a The Washington Post za odhalení kolem odposlechů NSA. (The Pulitzer Prize)

Jaroslav Fiala: K čertu s transatlantickou smlouvou(external link)
Běží zkrátka o to, jestli Evropa bude sloužit lidem anebo korporacím, které budou moci běžně napadat zákony a rozhodnutí vlád. Proto není divu, že německý ministr hospodářství nedávno napsal Evropské komisi, ať jde s arbitrážemi v TTIP do háje. (A2larm)

Napište senátorům, jestli jejich srdce bije pro Šumavu(external link)
Pomozte nám zachránit Národní park Šumava před (snad) posledním pokusem o zničení divočiny a krásné šumavské krajiny likvidačním zákonem. (Hnutí Duha)

Firma Google potvrzuje, že automaticky čte všechny vaše maily na gmailu(external link)
Firma Google potvrdila na svých stránkách, že součástí podmínek používání gmailu je, že "automatické systémy analyzují obsah vašich emailů". Firma nyní ve zveřejněných podmínkách otevřeně potvrzuje, že obsah všech příchozích i odchozích mailů na gmail je automaticky analyzován. (The Guardian via Britské listy)

Krymský konflikt by mohl vést k novému Černobylu(external link)
Krymský konflikt způsobil, že se 15 ukrajinských reaktorů dostalo přímo na pomyslnou frontovou linii hrozící války. Po 28 letech hrozí riziko nového Černobylu. (Beyond Nuclear via Outsidermedia)

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie(external link)
Americká demokracie je blud a podvod, bez ohledu na tom, kolik do něj oligarchové, kteří zemí řídí (a kteří ovládají „zpravodajská“ média země) vrazí. (International Clearing House via Zvědavec)

TEPCO nehodlá analyzovat plutonium ani uran v odpadních vodách, které vypustí do Tichého oceánu(external link)
TEPCO v červnu plánuje vypustit do vod Pacifiku kontaminované spodní vody z JE Fukušima a nechystá se analyzovat ani stanovit bezpečnostní limit α nuklidů včetně plutonia 238/239/240 a uranu 235/238 ve vypouštěných podzemních vodách. (Fukushima Diary)

Malá zpráva o velkých problémech ÚSTR ČR(external link)
Pozoruhodné je, že čím méně je tento ústav „pracovitý“, tím více se diskutuje o tom, co se v něm dělá a co by měl v budoucnu všechno dělat. (Outsidermedia)

Bývalá zastupitelka ke kauze opencard: Profitovali zřejmě kmotři i Bém(external link)
Před sněmovní vyšetřovací komisí k případu pražské karty opencard promluvila bývalá zastupitelka Jana Ryšlinková. Vypověděla, že z projektu zřejmě profitovali "pražští kmotři" - Roman Janoušek, Ivo Rittig, Pavel Hurda a někdejší městští politici v čele s někdejším primátorem za ODS Pavlem Bémem. (iDnes)

Babišovo ANO upevňuje náskok, volby by vyhrálo s 30 procenty(external link)
Pokud by se nyní konaly volby do Sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 30 procent, uvedl ve středu průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Na druhém místě by skončila sociální demokracie se ziskem 25 procent hlasů. Hnutí ANO ve volebním modelu CVVM získalo převahu už potřetí od říjnových předčasných voleb. (Novinky)Nové tematické číslo 2014-3(external link) si vzalo na paškál zákonodárný proces v České republice. Nejlepší zlodějna je ta, která se děje bez trestu. Jak je to možné? Kradete podle vámi iniciovaného a poslanci schváleného zákona. Načež okradeným občanům vysvětlíte, že jste tunelovali stát za naše peníze a pro naše blaho. A občany činnost Sněmovny nezajímá, takže po úspěšném tunelu ani nemusíte okradeným nic vysvětlovat. Parlament a zákony dělají partaje, které jsme svobodně zvolili. Oč jde jednotlivým stranám? O plnění programu? O prosperitu národa? O blaho státu? Soudě podle předvolebních slibů politických stran jim jde o toto všechno a ještě o mnoho navíc, o čem z vrozené skromnosti zcela mlčí.


Image
Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby

redakce


Seděli jsme zachmuřeni ve virtuální redakci a přemýšleli, proč tak málo lidí čte časově a odborně nejnáročnější články shrnuté v rubrice "parlamentní zpravodaj(external link)". Jistěže je čtou přinejmenším asistenti poslanců a političtí či mediální šíbři, ale to nám v žádném případě nestačí. Společně jsme došli k závěru, že problém neleží na straně čtenářů, ale v nečitelnosti české politické scény jako takové. Pak nelze rozumět současnému dění v parlamentu. To ale je důležité, protože poslanci z nás obratem roku mohou udělat naprosté žebráky, a dokonce i z další generace. Stačí se podívat na země jako Kypr, Ukrajina či Řecko nebo na Itálii či Španělsko. Závěr je jasný. Parlamentnímu zpravodaji budou rozumět lidé až poté, když jim přiblížíme denní praxi politiky v čitelném přehledu. To jest, až ukážeme, jak je rozložen vliv zájmových skupin, které trvale okupují Sněmovnu přes různé partaje. Udělali jsme to na tři pokračování v seriálu Jak funguje Česko I.-III.

Image


Vědci přesně určili doby předešlých výbuchů a rytmus je pořád stejný, zhruba 600.000 let. A to je přesně doba od posledního výbuchu. Magmatický krb v hloubce 400 km nemění svou pozici, pouze se posunuje horní zemská kra, na níž je umístěna Amerika. Dolní krb v hloubce 400 km stojí stále na stejném místě a horní pevninská kra se posune, takže výbuch vytvoří nový kráter. Výbuchy horní kaldery tak jdou v nepřetržité řadě za sebou, což ukazuje počítačový model vulkánu (od 26. minuty).

Flash player not available.

Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Česko a jeho umístění v Indexu sociálního růstu
Ze světa
Image
Fakta o Sýrii XXI. aneb Velké mlčení médií
Ekonomika
Image
Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby
Věda a technika
Image
Jaderná energie: sluha, který se stal teroristou