Loading...
 
TiskOdvrácená tvář globálního minotaura

Václav Umlauf 10:46

V roce 2016 ovládne jedno procento polovinu zdrojů planety, tj. bude bohatší než 99 % lidstva. A z toho pouhých 85 (!) miliardářů slízne smetanu. A o tom je současná politika ve světě. Zbytek jsou mediální kecy, intelektuální ideologický žvást a ekonomický platonismus pro nemyslící lid.

Syriza může vyvolat vlnu, která pohne Evropou

Květa Pohlhammer Lauterbachová 26.01.2015 14:48

Volbami v Řecku je asi poprvé vážně ohrožena dnešní podoba EU, která nedemokratickou cestou hájí zájmy finančních korporací a koncernů. Kurz eura k dolaru se okamžitě dál propadl, a s ním i koruna.

V Praze je blaze, a stále draze

Pavel Letko 25.01.2015 17:53

Tramvajenka z plastu stála daňové poplatníky 1,3 miliardy korun. Některé potřeby dokáží být pěkně drahé. I když jsme si všichni před zákonem rovni, ukazuje se, že některá Orwellova prasata jsou si rovnější.

Teroristický útok Izraele v Sýrii spustil válku o Golany

redakce 25.01.2015 12:11

Izrael po teroru v syrské Kunejtře hodil zpátečku a potřebuje získat čas, aby mohl opět rozjet svou úspěšnou strategii "rozděl a panuj". Nyní jede v modelu "cukr a bič". S bičem nemá problém, viz poslední prohlášení generálního štábu.

Jak velkobanky bez války ničí Evropu

Květa Pohlhammer Lauterbachová 23.01.2015 14:52
Nic z toho, co se dalo ale od roku 2008 udělat, aby se krize vyřešila, se nestalo. Evropa je plně v rukou hochů z Goldman Sachs a ti ji ženou do otroctví, pod bičem ECB.

Je suis Musulman

Přemysl Janýr 23.01.2015 12:55

Útoky připisované islámským teroristům i jejich zveličování jsou v zájmu příliš mnoha stran. Samozřejmě také islámských radikálů, kteří v nich vidí oprávněnou odplatu za teror Západu či zbraň ve vzájemném boji různých frakcí.
Stránka: 1/353Fast NextLast Page
12337353

Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.


Absurdita roku: seznam písní na ples 10 dní předem, jinak víc peněz OSA
Jste na zábavě a přejete si zahrát písničku na přání? Pak se nedivte, pokud ji neuslyšíte. Písničky zahrané mimo nahlášený seznam totiž přidělají pořadatelům problémy a mohou je vyjít i dráž. Povinnost nahlašovat Ochrannému svazu autorskému (OSA) jména autorů a názvy děl 10 dnů před konáním hudební akce vyhrála cenu Absurdita roku 2014. (iDnes)

Zaorálkův prosebný vzkaz Američanům
Vážený pane velvyslanče, Milý Andy, posílám Ti tento ručně psaný vzkaz po spolehlivém příteli, protože si nemůžu dovolit nic riskovat. Pochop prosím, že kvůli sjezdu ČSSD jsem neustále pod dohledem. (Final Word) Pozn. edit.: Satira? Jen trochu...

Rozhovor so slovenským vojakom, ktorý vrátil vyznamenania
Prinášame vám rozhovor so slovenským vojakom Robertom Bačinským, ktorý slúžil v Kosove a ktorý vracia vyznamenania, pretože NATO, pod ktorého velením slúžil a tieto vyznamenania získal, považuje za zločineckú organizáciu. (Hlavné správy)

Analytik Schneider: Porošenko zřejmě musí prohrát. USA se chytly do vlastní pasti, zatímco Čína...
Z posledních jednání rusko – íránských lze vysoudit, že Rusko bude hrát velkou stabilizující roli ve Střední Asii. Tedy tam, kde Západ, a zejména Spojené státy, způsobily destabilizaci. Ono Rusům ani nic jiného nezbývá, chtějí-li předejít obrovské migraci. (Parlamentní listy)

Keller: Být vůdcem hnutí SYRIZA, pořídím si velice silnou ochranku!
SYRIZA naopak s velkou pravděpodobností bude formulovat jasné a jednoznačné požadavky. Existuje riziko, že evropští úředníci, kteří jsou zvyklí uvažovat v nicneříkajících termínech, jasným a zřetelným požadavkům neporozumí, takže komunikace bude krajně obtížá. (Nová republika)

Můj tip k TTIP pro Konečnou
Jiří Dolejš strká svoji ušlechtilou hlavu do dětského pískoviště až tak hluboko, že si na pomoc k prosazení TTIP přitáhl komunistického klasika: „Karel Marx již v roce 1848 napsal řeč o svobodném obchodě, ve které označil bariéry volného obchodu za reakční,“ neváhal se opřít o nejvyšší teoretickou autoritu radikální levice místopředseda KSČM. Takhle nějak toho Marxe namotávají do toho svého divokého kapitalismu v „komunistické“ Číně. (A2larm)

Tentokrát slovenský vojak vrátil vyznamenania. Hanbím sa, že som slúžil pre zločineckú organizáciu (NATO)
Do redakcie nám dnes prišiel otvorený list rozhorčeného slovenského vojaka Roberta Bačinského, ktorý slúžil v Kosove a ktorý vracia vyznamenania, pretože NATO, pod ktorého velením slúžil a tieto vyznamenania získal, považuje za zločineckú organizáciu. (Hlavné správy)

Slovenský fotograf medzi rebelmi: Prišli aj v humanitárnom konvoji
Po Sýrii fotí slovenský fotograf VICTOR BREINER vojnu na Ukrajine. Veliteľa bataliónu Batman, ktorý mu dovolil mapovať život medzi proruskými separatistami, krátko po jeho odchode z Donbasu popravili. Nestretol tam nikoho, kto by „fandil“ ukrajinskej vláde. (DennikN.sk)

Nejvíc nejlepší ministr financí ever
Řecký ministr financí cituje Dylana Thomase, dobře se obléká a hodlá zachránit kapitalismus před ním samotným. (A2larm)

Brigáda Přízrak dokončuje obklíčení u Debalceva

Legendární velitel Mozgovoj z fronty u Debalceva: "Zabíjíme jeden druhého, místo abychom šli společně proti těm oligarchům, kteří tuto válku rozpoutali."

Zabíjí občany Novorussije česká munice?

Video ukazuje výrobní čísla raket Smeršč s kazetovým střelivem, kterými jsou nyní ostřelovány města jako Doněck, Luhansk a Gorlovka. Ukázaná munice pochází z Maďarska. Video tvrdí, že mají už zaznamenanou i munici z Česka. Použití tohoto střeliva armádou proti civilnímu obyvatelstvu je válečný zločin.

Ukrajinská tlač: Hrdinovia ATO rabujú a terorizujú civilné obyvateľstvo
Ukrajinské médiá sa zrazu rýchlo „prebudili“ a začali namiesto ospevovania „kyborgov“ písať o bezpráví a rabovaní dobrovoľníkov z práporov „Azov“, „Ajdar“, „Dneper-1“, napriek tomu, že ešte pred pár týždňami, dusiac sa emóciami, opisovali, ako sprevádzali „chlapcov“ z Majdanu priamo do ATO. (Je to inak)

Paul Craig Roberts: Rusko na muške
Útok Washingtonu na Rusko sa posunul za hranice absurdity do ríše šialenstva. Nový vedúci americkej Rady pre vysielanie, Andrew Lack, označil ruskú spravodajskú stanicu RT (Russia Today, p.p.), vysielajúcu vo viacerých jazykoch, za teroristickú organizáciu rovnocennú s takými skupinami, akými sú Boko Haram alebo Islamský štát. Agentúra Standard and Poor´s zároveň znížila rating Ruska na úroveň „odpadu“. (Zvědavec)

Dolar umírá. Svrhnou ho ropné státy z trůnu?
Podle obvykle dobře informovaného deníku Independent jednají Čína, Rusko, Francie a arabské země o dalekosáhlých změnách. Hlavním iniciátorem nahrazení dolaru je Čína. (Aktuálně)

Uzdravení, nebo koma?
Představitel autentické levicové evropské strany Syriza, Alexis Tsipras, okomentoval volební výsledky slovy: „Řecko opouští katastrofální úsporná opatření, nechává za sebou strach a autokracii, nechává za sebou pět let ponížení a bolesti.“ (Literární noviny)

Obyvatelé západní Ukrajiny nutí vojenské komisaře ničit povolávací rozkazy. Kdo se na Ukrajině "vyhne mobilizaci", bude zapsán na "černou listinu", ale lze se vykoupit...
Není to tak dávno, co na Ukrajině existují agentury, které mohou pomoci brancům vyhnout se vojenské službě za poplatek. Se začátkem nové vlny mobilizace se cena "úniku z armády" zvýšila na tři tisíce dolarů. (Nová republika) Pozn. edit.: Není lepšího důkazu, že na Ukrajině zvítězila demokracie a "tržní ekonomika"?

Počteníčko: Cestující první třídy
Kult pochybných celebrit není ničím novým, jak dokazuje následující povídka Antona Pavloviče Čechova. (Kulturní noviny)

Počteníčko: Dobrácký sheriff
Zdeněk Matěj Kuděj líčí v knize Mezi dvěma oceány, vydané roku 1918, jak procestoval Ameriku načerno vlakem. Neobvyklé přivítání zažil on i jeho společníci v nejmenovaném městečku v Severní Dakotě. (Kulturní noviny)

V zimě za hrady a zámky na Pražský hrad
Hrady a zámky objevované a opěvované. 19. prosince 2014 – 15. března 2015, Jízdárna Pražského hradu, denně včetně pondělí 10–18 hodin. Na exponáty bohatá výstava je pojata tradičně a „letní“ návštěvníky památek nezklame. (Kulturní noviny)

Režisér protivládního filmu nalezen mrtvý se svou ženou a dcerou
Nezávislý filmař a jeho rodina nalezeni o víkendu bez známek života ve svém domě v Minnesotě. Média popisují událost jako „zjevnou vraždu a sebevraždu“. (AC24)

Kulturní noviny v roce 2015: Perspektivy
Naše občansko-mediální iniciativa vstupuje do šestého roku své existence. Toto konstatování znamená současně i velké poděkování všem, kteří nás dosud podpořili. Prosíme také, neustávejte v podpoře. (Kulturní noviny)

Jaroslav Seifert: Leden
O křehké holi, kuté z ledu,
jde leden, přítel neposedů;
ti, uši skryté do beranic,
se smíchem běží větrem vánic.
(Kulturní noviny)

Gotické Madony a veraikony v Císařské konírně Pražského Hradu
Matka a syn. Císařská konírna Pražského Hradu. 10. prosince 2014 − 15. března 2015. Otevřeno denně 10−18 hodin. (Kulturní noviny)

Počteníčko: Svátek klamaných manželů
Aray se mi cestou do vesnice pokoušel nastávající obřad vysvětlit, ale mluvil tak mlhavě, že jen probudil mou zvědavost: „Zítra uříznu jednu hlavu. Bude to velký svátek.“ (Kulturní noviny)

I my jsme se podíleli na osvobození, pardon, okupaci Ukrajiny
Součástí 1.ukrajinského frontu byl za druhé světové války na území bývalého Sovětského svazu nejdříve vojenský prapor pod vedením plukovníka Ludvíka Svobody, později brigáda a ještě později 1.československý armádní sbor. Ergo, už u Sokolova jsme my, smíšení Čechoslováci (omluva, Češi a Slováci), Rusíni, Židé a všelijací nešťastníci z gulagů, hlásící se nějak k ČSR, začali osvobozovat, eh, vlastně okupovat Ukrajinu. (Ucho 24)

Mýty a pravdy, které běží běžeckým světem o tréninku mužů a žen
Běžeckým světem běží mnoho mýtů, lží, polopravd, předsudků, a dopátrat se mnohdy pravdy je stejně těžké jako všude jinde v životě. (Běžecká škola)

Lučištník Lars Anderson

Jak se vlastně střílelo z luku ve středověku? Odpověď nabídne video, kterému nebudete věřit. (Boing Boing)

Znásilňovaný a bitý nerozeznal den od noci. Vězeň č. 760 popsal horor na Guantánamu
Američané ho vězní na Guantánamu 12 let, aniž by proti němu vznesli obvinění. Před pěti lety sice soud rozhodl, že proti němu neexistují důkazy, ale vláda se odvolala a o jeho dalším osudu dosud soudy nerozhodly. (Novinky)

GMO: Jedí Němci opět zdravě?
V r. 2013 uskupení dvanácti největších skupin super marketů v Evropské unii, z nichž osm sídlí v Německu, podepsalo to, co je známo jako Bruselská sójová deklarace. Ta požadovala, aby spotřebitel EU a zemědělci měli na výběr, jestli jíst nebo používat ne-GMO sóju. Byla to přímá reakce na oznámení některých britských super marketů, že budou používat GMO sóju při krmení zvířat poprvé. (Journal-neo.org via Zvědavec)

Procento nejbohatších bude brzy vlastnit víc než zbylých 99 procent lidstva
Majetek nejbohatších lidí světa, kteří tvoří jedno procento světové populace, překročí v roce 2016 celkový majetek ostatních 99 procent obyvatel planety. Uvedla to v pondělí nevládní organizace Oxfam. Krátce před tradičním Světovým ekonomickým fórem v Davosu vyzvala ekonomické mocnosti k úpravě těchto podle ní závratných nerovností. (Novinky)

Porovnejte dvě ženy v průběhu století
Video ukazuje módní trendy v zajímavém porovnání černé a bílé. (Boing Boing) Pozn. edit.: Ta bílá to podle mého názoru projela na celé čáře...

Na margo dekadentnej slobody slova podľa CHARLIE HEBDO: Ak všetci mlčia a zatvárajú si oči, ja tak činiť nebudem!
Je poslaním liberálnych a demokratických predstáv týmto primitívnym spôsobom útočiť na najhlbšie vnútorné duchovno – náboženské presvedčenie človeka? (Aliancia za nedelu)

Snowden odtajnil plány Spojených štátov prejsť od elektronickej k reálnej vojne
Bývalý agent CIA sa domnieva, že Spojené štáty spustili druhú časť svojej kyberstratégie, ktorej hlavným cieľom je príprava už nie na elektronickú, ale skutočnú vojnu. Podľa jeho slov Spojené štáty môžu s pomocou škodlivého softvéru vyradiť z prevádzky objekty infraštruktúry nepriateľa, vrátane bankového systému, zásobovania elektrinou, zásobovania vodou, zablokovať závody a letiská. (Hlavné správy)

Jak bychom mohli bydlet za sto let?
Tady je 10 nejhezčích domů budoucnosti. (Forbes)

Politická archeologie boží vyvolenosti
I tomu, kdo chce věřit, připadne neuvěřitelné, že po extrémním úsilí čtyř generací skvělých a motivovaných archeologů, přesvědčených o tom, že za pomoci enormních zdrojů dodají Izraeli onen cement pro solidní základy státu – je výsledek je nulový. Depresivní NIC. (Outsidermedia)

UFO nad Bělogorskem
Brzy ráno 18. 1. 2015 zaznamenali místní obyvatelé svítící objekt nad Amurskou oblastí RF. (RT.com)

Myší raj a úpadok spoločnosti
Doktor Calhoun zasvätil celý svoj vedecký život tomu, aby vybudoval dokonalý myší raj. A sledoval následky tohto blahobytu. (Dennikn.sk)

Švédská poslankyně přiznala: Toxické chemtrails nejsou konspirační teorií
Dlouhé mlhavé čáry, které na modré obloze neustále vypouštějí neoznačená letadla , nejsou normální kondenzační páry (tzv. contrails). To říká Pernilla Hagbergová, předsedky švédské strany Zelených. (NWOO)

Do budoucna musíme počítat se snížením zásob smrku
...od padesátých let se postupně mění dřevinná skladba ve prospěch listnatých druhů. Mohu jen spekulovat o tom, jak na tuto realitu bude reagovat dřevozpracující průmysl. V zásadě jsou dvě možnosti. Buď se přizpůsobí, anebo odejde za jinými zdroji. ÚHÚL v minulosti navrhl tzv. doporučenou dřevinnou skladbu pro lesy v ČR, která je vnímána jako kompromis mezi ekonomickým a ekologickým zájmem společnosti. Je známým údajem, že současný podíl smrku je 51,1 %, doporučený podíl je 36,5 % a přirozený podíl smrku je 11,2 %. (Silvarium)

CES 2015: Svět budou řídit mobily, pohlídají celou domácnost
Elektronika je rok od roku chytřejší. Už pár let jsou například na trhu pračky, ke kterým jde připojit smartphone, a na ulicích se můžete stále častěji setkat s lidmi, již mají na zápěstí hodinky s vlastním operačním systémem a nepřeberným množstvím funkcí. To je ale podle Wernera Strutha, šéfa americké pobočky společnosti Bosch, pouhý začátek. Hlavní roli přitom podle něj budou hrát chytré telefony. (Novinky)

Absurdita roku: seznam písní na ples 10 dní předem, jinak víc peněz OSA
Jste na zábavě a přejete si zahrát písničku na přání? Pak se nedivte, pokud ji neuslyšíte. Písničky zahrané mimo nahlášený seznam totiž přidělají pořadatelům problémy a mohou je vyjít i dráž. Povinnost nahlašovat Ochrannému svazu autorskému (OSA) jména autorů a názvy děl 10 dnů před konáním hudební akce vyhrála cenu Absurdita roku 2014. (iDnes)

Zaorálkův prosebný vzkaz Američanům
Vážený pane velvyslanče, Milý Andy, posílám Ti tento ručně psaný vzkaz po spolehlivém příteli, protože si nemůžu dovolit nic riskovat. Pochop prosím, že kvůli sjezdu ČSSD jsem neustále pod dohledem. (Final Word) Pozn. edit.: Satira? Jen trochu...

Rozhovor so slovenským vojakom, ktorý vrátil vyznamenania
Prinášame vám rozhovor so slovenským vojakom Robertom Bačinským, ktorý slúžil v Kosove a ktorý vracia vyznamenania, pretože NATO, pod ktorého velením slúžil a tieto vyznamenania získal, považuje za zločineckú organizáciu. (Hlavné správy)

Analytik Schneider: Porošenko zřejmě musí prohrát. USA se chytly do vlastní pasti, zatímco Čína...
Z posledních jednání rusko – íránských lze vysoudit, že Rusko bude hrát velkou stabilizující roli ve Střední Asii. Tedy tam, kde Západ, a zejména Spojené státy, způsobily destabilizaci. Ono Rusům ani nic jiného nezbývá, chtějí-li předejít obrovské migraci. (Parlamentní listy)

Keller: Být vůdcem hnutí SYRIZA, pořídím si velice silnou ochranku!
SYRIZA naopak s velkou pravděpodobností bude formulovat jasné a jednoznačné požadavky. Existuje riziko, že evropští úředníci, kteří jsou zvyklí uvažovat v nicneříkajících termínech, jasným a zřetelným požadavkům neporozumí, takže komunikace bude krajně obtížá. (Nová republika)

Můj tip k TTIP pro Konečnou
Jiří Dolejš strká svoji ušlechtilou hlavu do dětského pískoviště až tak hluboko, že si na pomoc k prosazení TTIP přitáhl komunistického klasika: „Karel Marx již v roce 1848 napsal řeč o svobodném obchodě, ve které označil bariéry volného obchodu za reakční,“ neváhal se opřít o nejvyšší teoretickou autoritu radikální levice místopředseda KSČM. Takhle nějak toho Marxe namotávají do toho svého divokého kapitalismu v „komunistické“ Číně. (A2larm)

Tentokrát slovenský vojak vrátil vyznamenania. Hanbím sa, že som slúžil pre zločineckú organizáciu (NATO)
Do redakcie nám dnes prišiel otvorený list rozhorčeného slovenského vojaka Roberta Bačinského, ktorý slúžil v Kosove a ktorý vracia vyznamenania, pretože NATO, pod ktorého velením slúžil a tieto vyznamenania získal, považuje za zločineckú organizáciu. (Hlavné správy)

Slovenský fotograf medzi rebelmi: Prišli aj v humanitárnom konvoji
Po Sýrii fotí slovenský fotograf VICTOR BREINER vojnu na Ukrajine. Veliteľa bataliónu Batman, ktorý mu dovolil mapovať život medzi proruskými separatistami, krátko po jeho odchode z Donbasu popravili. Nestretol tam nikoho, kto by „fandil“ ukrajinskej vláde. (DennikN.sk)Image
Nové číslo 2014-10 Zvěrstva ve Vietnamu byla odhalena aktivisty a novináři. Viz například slavná série fotografií z masakru ve vesnici My Lai (1968), která změnila vztah Američanů k této válce. Systém mučení už neprozradili novináři, jako to bylo dříve. Vliv médií na chod korporátního systému je stále menší. Systém globálních mučíren provozovaných a placených vládou USA, čili z daní občanů, odhalila veřejnosti jedna statečná senátorka, taktéž placená z těchto daní. Senátorka Dianna Feinsteinová jednala jménem lidskosti a prezident Obama odmítl stíhat pachatele mučení jménem státního zájmu. Původci tohoto svinstva, jako Bushův viceprezident Dick Cheney, svá zvěrstva veřejně obhajují v médiích. Zajímá demokracie je to, na konci starých časů.


Image


Analýzy
Image
Dobrá rada budoucím masovým vrahům: Učte se od Ukrajiny
Ze světa
Image
Juncker kryl legální zlodějny v řádu stamiliard
Ekonomika
Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti
Z domova
Image
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus