Loading...
 
Tisk


První máj 2016 v Praze

Pavel Letko 03.05.2016 13:25

Májový jarmark, „Čechy Čechům“ a „Izraeli sláva“, topce a modrým strakám První máj. Žijeme v posledních časech nerozumu a studené války.

Upálení lidí v Oděse a politická spoluvina EU

Václav Umlauf 30.04.2016 19:33

EU upadla morálně a politicky na samé dno, a k vraždám ukrajinských janičářů cynicky mlčí. Pro nás, občany EU to znamená, že náš život má de facto stejnou cenu, jako těch nevinných lidí, kteří byli upáleni v Oděse.

Akce: Oděsa 2014 Memento-STOP fašismu

Pavel Letko 28.04.2016 14:05

Pozvánka: V neděli 1. května od 15:00, si na Hradčanském náměstí v Praze nejen připomenem památku oděsských mučedníků, ale současně budeme požadovat potrestání skutečných viníků.

Ukrajina a Česko: Dvě případové studie občanského žurnalismu

Stanislav Blaha 27.04.2016 11:06

Jsme pro to, aby všechna média povinně zveřejňovala své sponzory a aby, jak je tomu zvykem ve Spojených státech i v Rusku, všechna, která jsou financována ze zahraničí, musela uvádět, že jsou "zahraniční agent". Možná by se pak v mnohem jasnějším světle ukázalo, kdo v této zemi skutečně kope za cizí zájmy.

Oděsa dva roky poté

redakce 26.04.2016 10:00

Vyšetřování květnového krveprolití v Oděse s přibližně 48 oběťmi na životech nebylo podle poslední zprávy z loňského roku Mezinárodní poradní skupiny (IAP) v souladu s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv. Podle tohoto poradního orgánu zřízeného generálním tajemníkem Rady Evropy se vyšetřování zbytečně protahuje a není nezávislé.

Kam kráčí ČSSD?

Pavel Letko 21.04.2016 10:49

Dlouhodobá oportunistická politika politiků přináší své ovoce. Sociální demokracie a její představitelé nemají vize ani sny rezonující se současnou českou společností.

Začal rozhodující boj o Aleppo

Václav Umlauf 18.04.2016 08:33

Z našich daní přes NATO pilně platíme tzv. "umírněnou opozici", která v bojích o Aleppo bojuje přímo s teroristy pod jejich velením podle jimi ovládaných zón. Tak se zeptejte našich politiků, jak je při ofenzívě rozeznají od teroristů.
Stránka: 1/262Fast NextLast Page
12328262

Image ........... Image


Image


Rozdíl mezi pravicovým a levicovým extremismem
Český odborník, neboli "expert" Ivo Pisarský vysvětluje divákům České televize, jaký je rozdíl mezi pravicovým a levicovým extremismem. Třicet vteřin pravdy v čisté podobě! (youtube.com)

Humbuk Svobodné Evropy střídá ticho s její arbitráží vůči České republice…
Obrněná pevnost Svobodná Evropa americké vlády: v tichosti dluhy, insolvence, arbitráž. Co vy na to, americký velvyslanče Schapiro? (PAŘÁT dnes)

Češi do zbraně
Vláda vyslala do ulic smíšené hlídky policistů a vojáků se samopaly. Spíše než o bezpečnost jde o bezpečnostní divadlo. (A2larm)

Legendární novinář Jan Petránek to mezi lidmi rozjel na téma Rusko i „bývalý přítel Václav Havel“
„Zakladatel Turecka Atatürk by se v hrobě obracel nad nynější Erdoganovou politikou. A proč nás straší pořád Ruskem, které je ekonomicky vyčerpané a má co dělat samo se sebou?“ zaznělo na besedě v ostravském Knihcentru od publicisty a dlouholetého zahraničního zpravodaje Jana Petránka, nositele řady novinářských cen. (Parlamentní listy)

Štěpán Kotrba: Uprchlíci musejí dožít chudí ve svých zemích, jinak padneme na úroveň Afriky. Řešením je vznik nových kolonií. A Konvička je blbej, klidně by onanoval na kašně
Kde bychom v rekonstrukci stability v těchto oblastech měli začít?
Vyhoštěním amerického velvyslance a padesáti dalších diplomatů z Česka. Uzavřením RFE a vyhoštěním jejích redaktorů. To by byl slibný začátek. Do chvíle, než se tak stane, nemá smysl uvažovat dál. (Parlamentní listy)

Londýnsky súd zmrazil aktíva ukrajinského oligarchu Igora Kolomojského
Londýnsky súd posúdil sťažnosť ruskej ropnej spoločnosti Tatnefť, ktorá poukázala na pochybné konanie štyroch ukrajinských podnikateľov, a po celom svete zmrazil konta týchto štyroch biznismenov v celkovej sume 380 miliónov dolárov. (Hlavné správy)

Spojené štáty sú vo vážnych problémoch. Penzijné fondy musia škrtať dôchodky. Dôchodcovia môžu zostať úplne bez dôchodkov. Môže to viesť k sociálnym otrasom
Americký dôchodkový fond Central States Pension Fund (CSPF) požiadal o povolenie znížiť výplaty svojim zákazníkom, ako hlási finančný blog Zero Hedge. Nariadenie by mohlo vstúpiť do platnosti v prípade pozitívneho rozhodnutia 1. júla 2016. Pri pokračovaní v súčasných platobných povinnostiach by fond vyhlásil bankrot do roku 2025. (Hlavné správy)

Banky mají alarmující problémy, první „Bail in“ v EU
Až pět z osmi velkých bank neprošlo testy, které byly zavedeny po finanční krizi v 2008. Bank of America, Bank of New York Mellon, JPMorgan Chase, State Street a Wells Fargo nebyly dostatečně věrohodné podle nové legislativy. Také předložené plány Goldman Sachs nebyly zcela věrohodné a regulátoři potvrdili i nedostatky v plánech Citigroup banky. Dokonce žádné bance ze všech osmi se nedařilo dobře v hodnoceních. (Pravý prostor)

Proč Obama upřednostňuje sesazení Assada před porážkou syrských džihádistů
Zprávy uvádí, že některé Američany podporované džihádistické skupiny jsou vybaveny americkými MANPADy. Existují náznaky, že tyto moderní zbraně obdržely buď přímo či nepřímo od USA nebo jejich spojenců na Středním východě, v souvislosti s nedávnou eskalací bojů v Sýrii. (SCF via Zvědavec)

Tak vám do Evropy posíláme milion fanatiků, směje se študák v Sýrii. Tereza Spencerová veze další dojmy a rozklíčovává „bombu“ o vině za 11. září
Potěš pánbu, reaguje Tereza Spencerová na některá svá zjištění o složení imigrantů, kteří ze Sýrie proudí do Evropy. (Parlamentní listy)

Nový poprask kvůli vině za 11. září 2001: Co se to vlastně děje
Je možné, že se na přípravě teroristických útoků na New York z 11. září 2001 podílela Saúdská Arábie, spojenec USA? Když Američané hovoří na toto téma, často zmiňují utajenou zprávu Kongresu vyhotovenou rok po tragédii, dnes známou jako „28 stran“. Po nějaké době se debata kolem této zprávy znovu otevřela. (Parlamentní listy)

Havel tomu vůbec nerozuměl. Nad výbušným filmem o 90. letech, který odmítla ČT, se rozpovídal Jan Hřebejk. Padla i sprostá slova
Možná to bude časovaná bomba. Anebo to ti, o kterých se jedná, ani nezaregistrují. Takové zněly hlasy z publika při uvedení půldruhahodinového dokumentu Česká cesta mladého režiséra Martina Kohouta. Snímek, pojednávající o vzniku a začátcích privatizace, je hlubokou sondou do doby po „sametové revoluci“, kdy se – podle filmu – objevil v Občanském fóru Václav Klaus, vytvořil ODS a převzal iniciativu na cestě privatizace „po domácku“, bez prodeje do zahraničí. (Parlamentní listy)

Ufáky
Fejeton o tom, co dokážou infrareflektory. (Kulturní noviny)

Gustav Erhart: Fanál

Nikdo z nás dnešních
již neproskočí
obručí Diogenova sudu

Zato však spatříme

co samé Pýthii
zůstalo skryto

Gordický uzel Alexandrův
krysami přehryzaný
(Kulturní noviny)

Potřebujeme divadlo?
Poselství k Mezinárodnímu dni divadla – 27. března 2016.
Jediné divadlo nepotřebujeme: divadlo politických her, divadlo politických intrik, divadlo politiků, divadlo politiky. Divadlo každodenního teroru – individuálního i masového, divadlo s mrtvolami a krví na náměstích a v ulicích metropolí i vzdálených provincií, divadlo rozehrávané mezi náboženstvími a národnostmi. (Kulturní noviny)

Dopis ze zákopů
Karla Hašlera (1879–1941) jistě není třeba představovat. Kdo si ho však zaškatulkoval jako autora sentimentálních šlágrů, bude nejpíš překvapen jeho básní otištěnou v Humoristických listech v prosinci 1915. (Kulturní noviny)

Proč malá písmena dělají velké peníze
Románový debut Roberta Glancyho Smluvní podmínky je ironickým pohledem do zákulisí velkého byznysu – podstatně méně už je přesvědčivý tam, kde se snaží hledat cestu z kolotoče existenčních kompromisů. (Kulturní noviny)

Stavovské rozdíly v chlastání
Podle Homera Simpsona je alkohol příčina i řešení všech problémů. Ve stejném začarovaném kruhu se zatím potácíme i my – někteří vesele, jiní jak prasata. Všichni však s překvapivou hrdostí na étos svého bolehlavu. (Deník Referendum)

Petr Pelikán: Kuvajťané v Teplicích jako Češi v Hurgádě
O islámu, migračních vlnách, paralelních společnostech nebo o Kuvajťanech v Teplicích s Petrem Pelikánem, arabistou, který přestoupil na islám. (Literární noviny)

Čtvrtina deváťáků v Orlové měla pozitivní výsledek testu na drogy, především pervitin
Přibližně čtvrtina žáků devátých tříd základních škol v Orlové na Karvinsku má zkušenost s drogami. Ukázaly to výsledky anonymního testování, které město nechalo ve spolupráci s řediteli škol a se souhlasem rodičů provést ve všech základních školách. Testy prokázaly, že nejvíce pozitivních vzorků bylo na pervitin. (Aktuálně.cz)

Jan Keller: Sociální integrace včera a dnes
Začíná být zřejmé, že poruchy sociální integrace nevznikají kdesi na okraji společnosti, jsou vyvolávány přímo z jejího centra. Vychází spousta prací, které již svým názvem připomínají, že exkluze je postindustriální společností doslova produkována, vyráběna. Upozorňuje se na to, že slábnutí sociální integrity postupuje v bludných kruzích. (Novinky)

Ve státě, kde i humor Jaroslava Haška porazil první světovou válku, vzniklo toto
Zdálo se mi, že inkluze by se měla zavést i do státní správy. Na každém
ministerstvu by mělo být povinné procento mentálně retardovaných
úředníků, ve vládě povinné procento mentálně retardovaných ministrů, u
každého soudu povinné procento mentálně retardovaných soudců... (Pařát dnes)

O dopingu
Ta napravo prokazatelně dopuje. Ta nalevo je čistá jako lilie. (Politikus.ru)

Colin Furze - létající motocykl
Britský inženýr natočil výrobu u sebe v garáži a skutečně letěl několik metrů, vzlétl od země cca 50 cm. Rám je svařen z hliníkových trubek.Motory vynálezce použil z paraglide padáků a otáčením je v různých směrech využil ke kompenzaci reaktivních momentů. Na projektování a výstavbu aparátu potřeboval měsíc.

Na Měsíci i na Marsu. Budoucnost lidí ve vesmíru je nafukovací
Oba současní nejúspěšnější kosmičtí podnikatelé Elon Musk a Robert Bigelow věří, že se prosadí svými podnikatelskými aktivitami nejen na oběžné dráze kolem Země. Musk mluví o Marsu a Bigelow představil návrh základny na měsíčním povrchu – jak jinak, než opět vytvořené jeho rozkládacími a nafukovacími moduly. (Technet.cz)

Bludné balvany za rok 2015: MUDr. Hnízdil i Český Rozhlas
Český klub skeptiků Sysifos již po osmnácté uděloval ceny za matení veřejnosti. Komu a proč byly Bludné balvany tentokrát uděleny? (Manipulátoři.cz)

8minutový chirurgický zákrok, který vám navždy poskytne nadlidský zrak
Nové bionické oční čočky, které jsou teď ve vývoji, lidem v jakémkoliv věku poskytnou zrak 3x 20/20. Tyto čočky zvané Okumetrické bionické čočky vyvinul Dr. Garth Webb, optometrik z Britské Columbie, který hledá způsob, jak optimalizovat zrak bez ohledu na zdraví či věk osoby. Pacienti s těmito pozoruhodnými čočkami získají perfektní zrak a skoncuje se s potřebou řidičských brýlí, progresivních a kontaktních čoček, a to všechno by se po transformaci průmyslu péče o oči mělo stát zašlou vzpomínkou, hlásí CBC. (AC24

První průchozí trasy člověka Homo sapiens Evropou
Poznatky moderní biologie ve spojení s archeologickými zjištěními umožňují vytvářet hypotézy o směrech migrace dávných lidí z místa jejich hypotetického původu v Africe. (Kulturní noviny)

Robot Microsoftu tweetoval proti ženám a chválil Hitlera
Robot Microsoftu "Tay" zřízený na chatování musel být po několika hodinách odstaven. Na sociálních sítích začal urážet ženy, Afro-Američany a chválit Hitlera. Microsoftu se nepodařilo všechny chaty hned smazat. Kdo ví, od koho to doma pochytil... (Deutsche Wirtschafts Nachrichten)

Rozdíl mezi pravicovým a levicovým extremismem
Český odborník, neboli "expert" Ivo Pisarský vysvětluje divákům České televize, jaký je rozdíl mezi pravicovým a levicovým extremismem. Třicet vteřin pravdy v čisté podobě! (youtube.com)

Humbuk Svobodné Evropy střídá ticho s její arbitráží vůči České republice…
Obrněná pevnost Svobodná Evropa americké vlády: v tichosti dluhy, insolvence, arbitráž. Co vy na to, americký velvyslanče Schapiro? (PAŘÁT dnes)

Češi do zbraně
Vláda vyslala do ulic smíšené hlídky policistů a vojáků se samopaly. Spíše než o bezpečnost jde o bezpečnostní divadlo. (A2larm)

Legendární novinář Jan Petránek to mezi lidmi rozjel na téma Rusko i „bývalý přítel Václav Havel“
„Zakladatel Turecka Atatürk by se v hrobě obracel nad nynější Erdoganovou politikou. A proč nás straší pořád Ruskem, které je ekonomicky vyčerpané a má co dělat samo se sebou?“ zaznělo na besedě v ostravském Knihcentru od publicisty a dlouholetého zahraničního zpravodaje Jana Petránka, nositele řady novinářských cen. (Parlamentní listy)

Štěpán Kotrba: Uprchlíci musejí dožít chudí ve svých zemích, jinak padneme na úroveň Afriky. Řešením je vznik nových kolonií. A Konvička je blbej, klidně by onanoval na kašně
Kde bychom v rekonstrukci stability v těchto oblastech měli začít?
Vyhoštěním amerického velvyslance a padesáti dalších diplomatů z Česka. Uzavřením RFE a vyhoštěním jejích redaktorů. To by byl slibný začátek. Do chvíle, než se tak stane, nemá smysl uvažovat dál. (Parlamentní listy)
První letošní číslo si vzalo nadpis z Rychlých šípů. Bratrstvo státní pracky funguje už od dob Klausových tunelů pořád stejně. Pravice i levice u politických koryt ví, že je potřeba krást ze státního. A beztrestně to lze pouze skrze správně „ošetřený“ zákon, který nechá dostatek děr, z něhož budou těžit ty korporace, které pak zaplatí tu či onu partaj. Nic nového pod sluncem, alespoň v Česku určitě ne.

Schválil se životu nebezpečný zákon: Rozhovor s poslancem Ludvíkem Hovorkou


Podle Vašeho mínění je informací nutných pro řízení zdravotnictví dost. Proč se požaduje sbírání citlivých osobních informací?

Navrhovaná právní úprava ST 614 fakticky pro statistiky v ÚZISu ruší systém oddělených registrů a propojuje dříve samostatné jednotlivé agendy přes rodné číslo. Navíc takto propojená data novelou zákona nařizuje předávat on-line do předávacího místa na ÚZIS. Tam vzniká centrální úložiště dat. Dále nařizuje všem zdravotním pojišťovnám předávat kompletní data o osobách i diagnózách, včetně detailního postupu léčby. Na jednom místě, na jeden klik z klávesnice, budou dostupné všechny zdravotní informace o každém občanovi, za kterého bylo z veřejného zdravotního pojištění zaplaceno. Každá prohlídka, každé vyšetření, každý zákrok se všemi detaily včetně jeho zdravotní a sociální anamnézy.Image
Příměří v Sýrii: americký světový řád a ruský místní pořádek

Image
Tři základní chyby při konstrukci Evropské unie a jak dál