Loading...
 
TiskCelkem 86 "studentů" z Pravého sektoru bylo v září 2013 na výměnném pobytu nikoliv na Technologické univerzitě, ale v policejním výcvikovém centru Legionovo. Zde 4 týdny pilně cvičili technologii pouličního boje.

Sokolova slušná společnost

Pavel Letko  06:25 

Nemáš prachy a jezdíš na černo? Pan doktor z tebe sedře kůži, neboť zná dobře rčení, že na chudý lid musí být přísnost. Jsme v rukou lidí, kteří pilně obhajují mocné a jsou nekompromisní k bezmocným. Není divu, že vyučují na vysokých školách typu CEVRO budoucnost národa.

Moderní trh práce nahradil dřívější otroctví

Květa Pohlhammer Lauterbachová  22.04.2014 21:40 

Pro koho budou však určeny ty miliony triček vyrobených v Kambodži za denní mzdu 1.25 euro určeny, když budeme všichni bez práce? To ovšem thajskému podnikateli, který stěhuje firmu do Kambodže, prozatím nedochází.

Nové a nečekané problémy s GMO plodinami

redakce  22.04.2014 12:40 

Studie ukázala, že herbicidy používané pro GMO plodiny nás zabíjí. A v roce 2005 si farmáři mohli vybrat z téměř 9 tisíc různých odrůd kukuřice. Pod vlivem GMO se tento počet zredukoval o dvě třetiny.

Zapomenuté oběti globalizace

redakce  21.04.2014 19:33 

Zpráva neziskovky Global Witness upozorňuje na dramatický růst vražd aktivistů bránících životní prostředí. Oběti jsou často úplně anonymní a viníci unikají bez trestu.

Dalo by se říci, že již není žádné místo pro někoho, kdo není smluvně vázaný na odběr agenturního zpravodajství. Mainstream připomíná zvrácenou propagandistickou mašinérii.

Můžeme vést spory o tom, zda mezi Ruskem a USA-EU již vypukla studená válka nebo ne. Ale je naprosto jisté, že v médiích už tato studená válka běží na plné obrátky.

Temelín se prostě přežil a ...nepřežil

Stanislav Blaha  20.04.2014 21:51 

V onen památný den, kdy byl zrušen tendr na JETE, vystoupil v ČT Martin Kuba z ODS a otevřeně lhal, že Německo lituje svého rozhodnutí o vystoupení z jádra.
Stránka: 1/304Fast NextLast Page
12332304


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Tradiční partaje opouštějí členové. Nejcitelnější odliv zažívá ODS(external link)
Mnohým tradičním politickým stranám klesají počty členů. Největší meziroční úbytek zaznamenali občanští demokraté, které opustilo asi 3 500 lidí. Zhruba o 400 členů méně má i vládní sociální demokracie. Nejpočetnější členskou základnu má dlouhodobě KSČM, ke které se ke konci loňského roku hlásilo zhruba 50 350 lidí. Ale i komunistům meziročně ubylo asi 3100 členů. (Týden)

Rusko není agresor ani hrozba, říká kandidát ODS do Europarlamentu. Strana se od něj distancuje(external link)
Rusko není agresor ani hrozba pro Česko, řekl Jan Lupoměský, který za ODS kandiduje do Evropského parlamentu. Tahy ruského prezidenta Vladimira Putina považuje za vynucené. Lupoměského spolustraníci takový postoj ovšem nesdílí. Je to jeho osobní názor, s nímž se ODS neztotožňuje, shodli se v rozhovoru pro Lidovky.cz předseda strany Petr Fiala a lídr kandidátky do Evropského parlamentu (EP) Jan Zahradil. (Lidovky.cz)

Velmoci hájí pouze své zájmy a prostředky, jak je prosadit(external link)
Idea celistvé Ukrajiny je nereálná, míní občanský aktivista Stanislav Novotný, který vede s východoevropskou zemí intenzivní komunikaci. (Česká pozice)

Majdan zametá stopy (external link)
Z ulice, jejíž záběry hecovaly vášně, zmizely stromy. Úplně všechny a z ničeho nic. Jen z ní - a žádné jiné v okolí. Stromy v nejlepších letech - žádné zpráchnivělé soušky. Ten spěch má jediný motiv, nepostrádající logiku. Zametá stopy. Nejeden projektil totiž skončil právě v kmenech, které teď odvezli neznámo kam. Byly tak naprosto nezvratným důkazem, odkud se střílelo. (RT via Czech Free Press)

Peter Zajac-Vanka: Tankami a stíhačkami na vlastných občanov – nezvyčajná veľkonočná téma 2014(external link)
Keď prišli tanky na okraj mesta a do cesty sa im postavili muži, ženy, babky, len tak, neozbrojení, museli byť tí vojaci v zmätku. Bol som kedysi veliteľom tankovej čaty vo vojenskej službe, viem si predstaviť šedivejúceho 25-ročného veliteľa, ktorý má rozkaz strieľať kanónom na „nepriateľské pozície“ a kosiť spriahnutým guľometom „hniezda odporu“...a zrazu mu do cesty vlezú akísi dedkovia, ženy, muži, bez zbraní, rozťahujúci ruky...a na ceste je rozheganý náklaďák a tri žigulíky naprieč... (VašeVěc)

Útok na produktovody: Geopolitické šílenství na konci říše(external link)
EU a její američtí páníčci si tak silně přáli „užší vztahy“ s Ukrajinou, že byli ochotní zaplést se do poněkud nedemokratického puče v této zemi počátkem letošní roku. No, nyní, když tyto „užší vztahy“ mají, jim Putin pouze připomíná, že s nimi souvisí i onen trapný problém velkých dluhů Ukrajiny vůči Rusku a fakt, že ruský plyn do Evropy přechází přes Ukrajinu. (sott.net via Zvědavec)

Nechápu(external link)
Nechápu, jak si někdo může myslet, že světové společenství reprezentované všeobecně uznávanými autoritami by se dalo do spolku s nějakými fašisty. Vždyť za Chruščovovým rozhodnutím se sjednotila nejširší intelektuální a morální ekumena: od Lubomíra Zaorálka (v souznění s velkou částí Moderní západní levice) přes Karla Schwarzenberga („Putine, k noze“) a Dmytro Jaroše (Pravý sektor) až po Štefana Füleho (komisař Evropské unie) s Victorií „Do píči s EU“ Nulandovou. (A2larm)

Petr Mezihorák: Dělníci bulváru(external link)
Nový televizní dokument se věnuje bulváru v českém prostředí a podněcuje k úvahám o jeho smyslu. Co vše nám bulvár prozrazuje o naší společnosti? (Kulturní noviny)

Vítězové Pulitzerovy ceny(external link)
Vítězové hlavní kategorie Pulitzerovy ceny: The Guardian a The Washington Post za odhalení kolem odposlechů NSA. (The Pulitzer Prize)

Firma Google potvrzuje, že automaticky čte všechny vaše maily na gmailu(external link)
Firma Google potvrdila na svých stránkách, že součástí podmínek používání gmailu je, že "automatické systémy analyzují obsah vašich emailů". Firma nyní ve zveřejněných podmínkách otevřeně potvrzuje, že obsah všech příchozích i odchozích mailů na gmail je automaticky analyzován. (The Guardian via Britské listy)

Jak USA vykrádají jiné státy(external link)
Čtyři kanály, jimiž je odsáváno bohatství světa. (Outsidermedia)

MF DNES: Studie prokázala, že manželství prodlužuje život. Hlavně mužům(external link)
MF DNES získala ojedinělou studii demografů z Vysoké školy ekonomické v Praze, která ukazuje, že lidé sezdaní do třicátých narozenin žijí výrazně déle než svobodní. A také to, že muži v manželství "získají" více let života než ženy. (iDnes)

USA jsou oligarchií, ne demokracií, říká vědecká studie(external link)
Americká demokracie je blud a podvod, bez ohledu na tom, kolik do něj oligarchové, kteří zemí řídí (a kteří ovládají „zpravodajská“ média země) vrazí. (International Clearing House via Zvědavec)

TEPCO nehodlá analyzovat plutonium ani uran v odpadních vodách, které vypustí do Tichého oceánu(external link)
TEPCO v červnu plánuje vypustit do vod Pacifiku kontaminované spodní vody z JE Fukušima a nechystá se analyzovat ani stanovit bezpečnostní limit α nuklidů včetně plutonia 238/239/240 a uranu 235/238 ve vypouštěných podzemních vodách. (Fukushima Diary)

Prokletí Justýny(external link)
aneb proč jsou dobré skutky nakonec potrestány. (OSEL.cz)

Tradiční partaje opouštějí členové. Nejcitelnější odliv zažívá ODS(external link)
Mnohým tradičním politickým stranám klesají počty členů. Největší meziroční úbytek zaznamenali občanští demokraté, které opustilo asi 3 500 lidí. Zhruba o 400 členů méně má i vládní sociální demokracie. Nejpočetnější členskou základnu má dlouhodobě KSČM, ke které se ke konci loňského roku hlásilo zhruba 50 350 lidí. Ale i komunistům meziročně ubylo asi 3100 členů. (Týden)

Rusko není agresor ani hrozba, říká kandidát ODS do Europarlamentu. Strana se od něj distancuje(external link)
Rusko není agresor ani hrozba pro Česko, řekl Jan Lupoměský, který za ODS kandiduje do Evropského parlamentu. Tahy ruského prezidenta Vladimira Putina považuje za vynucené. Lupoměského spolustraníci takový postoj ovšem nesdílí. Je to jeho osobní názor, s nímž se ODS neztotožňuje, shodli se v rozhovoru pro Lidovky.cz předseda strany Petr Fiala a lídr kandidátky do Evropského parlamentu (EP) Jan Zahradil. (Lidovky.cz)

Velmoci hájí pouze své zájmy a prostředky, jak je prosadit(external link)
Idea celistvé Ukrajiny je nereálná, míní občanský aktivista Stanislav Novotný, který vede s východoevropskou zemí intenzivní komunikaci. (Česká pozice)Nové tematické číslo 2014-3(external link) si vzalo na paškál zákonodárný proces v České republice. Nejlepší zlodějna je ta, která se děje bez trestu. Jak je to možné? Kradete podle vámi iniciovaného a poslanci schváleného zákona. Načež okradeným občanům vysvětlíte, že jste tunelovali stát za naše peníze a pro naše blaho. A občany činnost Sněmovny nezajímá, takže po úspěšném tunelu ani nemusíte okradeným nic vysvětlovat. Parlament a zákony dělají partaje, které jsme svobodně zvolili. Oč jde jednotlivým stranám? O plnění programu? O prosperitu národa? O blaho státu? Soudě podle předvolebních slibů politických stran jim jde o toto všechno a ještě o mnoho navíc, o čem z vrozené skromnosti zcela mlčí.


Image
Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby

redakce


Seděli jsme zachmuřeni ve virtuální redakci a přemýšleli, proč tak málo lidí čte časově a odborně nejnáročnější články shrnuté v rubrice "parlamentní zpravodaj(external link)". Jistěže je čtou přinejmenším asistenti poslanců a političtí či mediální šíbři, ale to nám v žádném případě nestačí. Společně jsme došli k závěru, že problém neleží na straně čtenářů, ale v nečitelnosti české politické scény jako takové. Pak nelze rozumět současnému dění v parlamentu. To ale je důležité, protože poslanci z nás obratem roku mohou udělat naprosté žebráky, a dokonce i z další generace. Stačí se podívat na země jako Kypr, Ukrajina či Řecko nebo na Itálii či Španělsko. Závěr je jasný. Parlamentnímu zpravodaji budou rozumět lidé až poté, když jim přiblížíme denní praxi politiky v čitelném přehledu. To jest, až ukážeme, jak je rozložen vliv zájmových skupin, které trvale okupují Sněmovnu přes různé partaje. Udělali jsme to na tři pokračování v seriálu Jak funguje Česko I.-III.

Image


Vědci přesně určili doby předešlých výbuchů a rytmus je pořád stejný, zhruba 600.000 let. A to je přesně doba od posledního výbuchu. Magmatický krb v hloubce 400 km nemění svou pozici, pouze se posunuje horní zemská kra, na níž je umístěna Amerika. Dolní krb v hloubce 400 km stojí stále na stejném místě a horní pevninská kra se posune, takže výbuch vytvoří nový kráter. Výbuchy horní kaldery tak jdou v nepřetržité řadě za sebou, což ukazuje počítačový model vulkánu (od 26. minuty).

Flash player not available.

Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Česko a jeho umístění v Indexu sociálního růstu
Ze světa
Image
Fakta o Sýrii XXI. aneb Velké mlčení médií
Ekonomika
Image
Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby
Věda a technika
Image
Jaderná energie: sluha, který se stal teroristou