Loading...
 
TiskExistuje řada potenciálních hrozeb národní bezpečnosti Ruska ohledně Ukrajiny, které dosud nebyly zveřejněny v médiích. Viz blog známého ruského blogera.

Nástup světové měny aneb Distopie se stává realitou (II.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová  25.11.2014 23:43 

Ti, co mají hodně, vezmou i to málo, co má většina. A ještě budou chtít splácení dluhů po dalších generacích. Těch dluhů, do kterých byly státy manipulovány vinou podvodného finančního systému.

Bývalý šéf společnosti Skanska hledí do zářivé ministerské budoucnosti. Náš web si zatím nekoupil ani Babiš, ani Americká obchodní komora. Proto máme k vzestupu tohoto korporátního ředitele několik otazníků.

Nejsme ovce

Pavel Letko  24.11.2014 14:01 

Přísahal jsem jako mladý a pod hrozbou, že nasadím svůj život při obraně socialismu. Dnes rozhodně nemíním s nasazením téhož života bránit tento kapitalismus.

USA mění pravidla hry o Novorossiji

spydell  24.11.2014 07:23 

Po masakru v Oděse a sestřelení Boeingu dokázali viníci, že jsou schopni rozhodných činů a nezastaví se před ničím. Bezuzdné bombardování civilních čtvrtí obou republik s tisíci zabitých civilních obyvatel také potvrzuje tezi „o nejvyšším stupni cynismu“ světové veřejnosti.

Tolstoj dnes

Pavel Letko  23.11.2014 20:15 

Není třeba nových model, je třeba jen uvěřit tomu lepšímu hlasu promlouvajícímu uvnitř každého z nás. A najít odvahu jít za ním. Víc nám netřeba.

Doněck bojující – bojovní ježci Novorusije

Ilja Danilov  23.11.2014 19:30 

Upřímně jsem si přál potkat v Novorusiji ruské dobrovolníky. A potkal jsem je. V taxi z Rostova do Doněcka jsem jel s bývalým námořníkem z Volgogradu, který si vzal na dva týdny dovolenou a jel do Doněcka. Jinak tu potkáte dobrovolníky z Ruska málokde.

Evropská komise po dvanácti letech vyjednávání podepsala tzv. smlouvu o vzájemné výměně. Africká občanská společnost se proti této smlouvě bouří stejně, jako my se bouříme proti koloniální smlouvě TTIP s USA.
Stránka: 1/343Fast NextLast Page
12336343


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Bára Adlerová: Darovanému jídlu na zuby koukejme(external link)
Projekt Potravinová sbírka a potravinová charita obecně zakrývají, že některým lidem prvního světa jsou upírána jejich lidská práva... Kdo vlastně nejvíce těží z potravinové charity, a obzvláště ze snížené daně z darovaného jídla? Světe div se, jsou to právě supermarkety. (A2larm)

Ivan Hoffman: Oslavy 17. listopadu na mě působily jako propagandistický kýč(external link)
„Dnešní elita nemůže lidem nabídnout skvělou budoucnost, tak jim nabízí hroznou minulost.“ (Český rozhlas)

Prof. Oskar Krejčí: Putin chystá tažení na Prahu (external link)
Víte, v politické kultuře každého národa je několik iluzí a komplexů. K těm našim, tedy českým a slovenským, patří představa, že prostor, který obýváme, je mimořádně cenný, ne-li nejcennější v Evropě. Je to ovšem velký – někdy směšný, jindy tragický – omyl. Náš prostor všechny důležité silokřivky míjejí. Zajímaví jsme trochu po Němce, protože nejkratší cesta z Berlína do Vídně vede přes Prahu. (První zprávy)

Malajziu vylúčili z vyšetrovania zostrelenia malajzijského Boeingu!(external link)
Skupina medzinárodných expertov pokračuje v pátraní po príčinách pádu malajzijského Boeingu v ukrajinskom vzdušnom priestore. Samotnú Malajziu však „odstavili“ od vyšetrovania. Je to neuveriteľný nonsens alebo niečo horšie? (Hlavné správy)

Ukrajinská armáda - pobočka amerických ozbrojených síl: Hackeri odtajnili Obamove dokumenty (external link)
USA plánujú dodať 400 kusov ostreľovačských pušiek, 2000 kusov útočných pušiek, 720 ručných granátometov, takmer 200 mínometov, viac než 70 000 mín, 150 stingerov, 420 protitankových rakiet, atď... (Hlavné správy)

NATO zvýšilo počet svých stíhaček v Polsku a Pobaltí na více než čtyřnásobek(external link)
Mapa ukazuje stavy bitevníků NATO na ruské hranici před ukrajinskou krizí a po ní. (LiveLeak)

Počteníčko: Adolf Loos – privátní portrét (external link)
Claire Beck-Loos: Adolf Loos – privátní portrét. Pragma, Hodkovičky 2013. (Kulturní noviny)

Josef Šmajs: Jedenáct podmínek biofilního obratu kultury(external link)
Pomineme-li lidskou biologickou přirozenost, kterou změnit nemůžeme, existuje také kulturní příčina dnešní globální civilizační krize. Touto skrytou příčinou, na jedné straně zastřenou válkami, bídou a sociálním vyloučením a na druhé straně blahobytem, informační technikou a mocí bohatých, je biologicky podmíněné, ale teprve antickou kulturou vytvořené predátorské duchovní paradigma. (Britské listy)

Guy de Maupassant: Divoké husy(external link)
Vše němé. Ani neozve se pták,
pláň bílá jest a šedý nad ní mrak;
jen černí havrani, již slídí po lupu,
zobákem ryjí, poskvrňují sníh...
(Kulturní noviny)

Češi si vzájemně moc nedůvěřují(external link)
Podle Centra pro výzkum veřejného mínění si pouze šest procent dotázaných myslí, že ve společnosti převládá tolerance, rozumný a střízlivý způsob hodnocení a snaha o porozumění a dohodu. (Novinky)

Britská tajná služba "zabránila médiím informovat o pedofilii ve vysokých politických kruzích"(external link)
Britské tajné služby jsou terčem kritiky ohledně utajení skupiny pedofilů ve vysokých britských vládních kruzích začátkem šedesátých let. Tajné služby tehdy údajně uvalily cenzuru na britské média, jimž bylo zabráněno informovat o výskytu pedofilie ve vysokých britských politických kruzích, avšak dokumentace o vydání tehdejších cenzurních příkazech byla skartována. (The Guardian via Britské listy)

Georgia zlegalizovala prodejní automaty na zbraně(external link)
Guvernér Nathan Deal dnes slavnostně podepsal Zákon o svobodném přístupu ke střelným zbraním (FFAA), který umožňuje prodej pistolí v prodejních automatech. (The Daily Currant)

Extremní bohatství škodí také extremně bohatým lidem(external link)
Jsou lidé, kteří si myslí, že rozumí boháčům, např. „zdravý český rozum“ říká, že při zvýšení daní by boháči utekli do jiné země, že v politice boháčům nejde o jejich soukromé zájmy, neboť už jsou bohatí, nebo že mají stejné zájmy jako jedna třída. Michael Lewis ve své recenzi v New Republic na knihu Darrella M. Westa Billionaires: Reflections on the upper crust, ukazuje přesvědčivě, jak jsou naše běžné představy o boháčích mylné. (Britské listy)

Sonda Philae "usnula", stačila ale poslat vesmírné obrázky i zvuky(external link)
Tiché klik a potom hlasité rachocení, tak podle německých vědců zní zvukový záznam dosednutí sondy Philae na kometě Čurjumov-Gerasimenko. Díky zvuku z vesmíru, který zaznamenala čidla v nohách sondy, tak mohla Evropská vesmírná agentura minulý týden potvrdit přistání na tělese. Kde teď hibernovaný modul Philae bez dostatku energie ze slunečního záření leží, není jasné a jeho mateřská sonda Rosetta se ho snaží najít. (Česká televize)

Vědecká studie odhaluje, že konspirační teoretici jsou ze všech nejnormálnější(external link)
Pokud jste konspirační teoretik, pak jste šílený, že? To bylo všeobecnou vírou léta, ale nedávné studie ukazují, že opak je pravdou. (Zvědavec)

Bára Adlerová: Darovanému jídlu na zuby koukejme(external link)
Projekt Potravinová sbírka a potravinová charita obecně zakrývají, že některým lidem prvního světa jsou upírána jejich lidská práva... Kdo vlastně nejvíce těží z potravinové charity, a obzvláště ze snížené daně z darovaného jídla? Světe div se, jsou to právě supermarkety. (A2larm)

Ivan Hoffman: Oslavy 17. listopadu na mě působily jako propagandistický kýč(external link)
„Dnešní elita nemůže lidem nabídnout skvělou budoucnost, tak jim nabízí hroznou minulost.“ (Český rozhlas)

Prof. Oskar Krejčí: Putin chystá tažení na Prahu (external link)
Víte, v politické kultuře každého národa je několik iluzí a komplexů. K těm našim, tedy českým a slovenským, patří představa, že prostor, který obýváme, je mimořádně cenný, ne-li nejcennější v Evropě. Je to ovšem velký – někdy směšný, jindy tragický – omyl. Náš prostor všechny důležité silokřivky míjejí. Zajímaví jsme trochu po Němce, protože nejkratší cesta z Berlína do Vídně vede přes Prahu. (První zprávy)
Nové číslo 2014-9(external link). Široká a pohodlná je cesta do korporátního otroctví. Jejími ukazateli jsou smlouvy TTIP, TPP, CETA, NAFTA. Dodatky a jednání probíhají fakticky v utajeném režimu a občané o nich téměř nic neví. Další pole činnosti pro EU-komisařku Věru Jourovou. Její portfolio spravedlnosti, spotřebitelské politiky a rovnosti pohlaví by mělo přispět ok tomu, aby NNO dostaly konečně přímý a ničím neomezený přístup ke všem jednáním TTIP, kde už dávno sedí zástupci všech světových korporací. Nechceme být otroky korporací. První a Druhá světová válka ukázaly, kam tato pohodlná cesta vede.


Image
Smlouva TTIP rozloží celé státy a povede k nezaměstnanosti

Květa Pohlhammer Lauterbachová


První skutečně nezávislá analýza dopadů smlouvy o transatlantickém obchodním a investičním partnerství TTIP byla uveřejněna 24. října 2014 v USA Institutem pro globální rozvoj a životní prostředí na univerzitě Tuftsu, je podepsána autorem Jeronimem Capaldem, najdete ji zde(external link). Tuto zprávu stojí za to si řádně prostudovat. Potvrzuje pouze argumenty odpůrců smlouvy. Pro Evropu bude mít podepsání této smlouvy dalekosáhlé důsledky. EU ztratí kolem 583 tisíc pracovních míst do roku 2025. TTIP je nástrojem přerozdělování od chudých směrem k bohatým. Ti budou skutečným vítězem, díky dalšímu nafukování indexů na burze.

Jak dopadneme

Je otázkou, zda smlouva skutečně přinese vypočítané zvýšení životní úrovně amerických rodin a snížení příjmové základny rodin evropských, nicméně uveřejněná data říkají toto: Příjmy domácností v Německu by měly poklesnout o 3 402 eur ročně, ve Francii o 5 518 eur, v zemích severní Evropy o 4 448 ročně. Méně by měl být postižen evropský jih, ale zde je již tak situace katastrofální a všechny země jsou prakticky na kolenou.

Image


Klip Kristen Bell komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální mzdy.


Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL
Ze světa
Image
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Ekonomika
Image
Islámské bankovnictví versus současný bankovní systém (I. díl)
Věda a technika
Image
Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem