Načítání...
 

Na Ukrajině eskaluje chudoba

Autor: Andrea Petersová - Zveřejněno 24.11.2022 10:10 - (1796 Návštěv)

Vláda v Kyjevě žádá o velkou pomoc od mezinárodních agentur a západních států, protože drtivou většinu jejího domácího rozpočtu pohlcují vojenské výdaje, obsluha dluhu a vyplácení platů a důchodů. Podle premiéra Denise Šmyhala je nyní 60 % ukrajinského rozpočtu věnováno na obranu.

Memorandum genštábu: Rusko znamená vojenskou sílu a dieselelektrifikaci Ukrajiny

Autor: John Helmer - Zveřejněno 22.11.2022 09:50 - (2384 Návštěv)

Za pomoci peněz a médií od Londýna po Washington a Wall Street vygeneroval režim Borise Jelcina svou alternativu k Leninově elektrifikaci. Zprivatizovaly se ruské elektrárny a distribuční síť, dotovaly dodávky elektřiny dolům a hutím kótovaným na londýnské burze, ukradly platby maloobchodních spotřebitelů a převedly na londýnská a newyorská sídla a bankovní konta.

Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý... (Rozhovor)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 20.11.2022 17:15 - (1520 Návštěv)

Bohužel, KSČM jako parlamentní strana tyto postoje až příliš často zrazovala. Ale možná i paradoxně, je to jeden z důvodů mého vstupu do strany. Je třeba ji oživit, obrátit k původním komunistickým myšlenkám rovnosti a bratrství. Ve jménu těchto idejí je třeba se pokusit o obnovení naší dávno ztracené národní suverenity.

Proč je třeba čtvrtý odboj aneb V jaké zemi žijeme (2. díl)

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.11.2022 00:02 - (2573 Návštěv)

Čtvrtý odboj si musí v pěti větách ujasnit, co z politického programu a hesel nelze za žádných okolností prodat. S politickým praporem tohoto typu je pak třeba bojovat buď do veřejného vítězství, nebo do privátního kriminálu. Tak to v Čechách bohužel chodí.

Kolébka má i hrob můj: V jaké zemi žijeme (1. díl)

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 08.11.2022 16:00 - (2334 Návštěv)

Kompradorské elity, zkorumpovaná vláda a zmanipulovaná média systematicky vytvářejí dojem, jako by existovaly jen dvě varianty. Na jedné straně varianta totální války, válečného hospodářství a "obětí" až do konečného vítězství, na straně druhé kapitulace před zlem představovaným Ruskem a jeho autoritativním vůdcem. Třetí varianta však samozřejmě existuje...

CBDC - Globální komunismus?

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 07.11.2022 13:26 - (1790 Návštěv)

Digitalizace finančního komplexu se stává silou, proti které jsou vlády bez šance. Stupeň koordinace jednotlivých vládních opatření po celé zeměkouli během pandemie a celkové řízení finančních toků nemá v historii lidstva obdoby.

Kyjevský jaderný experiment selhal

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 05.11.2022 22:10 - (3629 Návštěv)

První pokus o instalaci paliva Westinghouse do ukrajinského reaktoru v Záporožské jaderné elektrárně skončil poruchou reaktoru a ztrátami ve výši 175 milionů dolarů. Od té doby byly opakovaně hlášeny další nehody s americkým palivem.

PoloVidláci současného venkova

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 29.10.2022 18:00 - (3359 Návštěv)

Za mlada mohu hledat programy na „přežití“ s nyní populárním logem "OFF GRID" , ale v mém věku je jasné, že při nefunkčnosti debetní karety a zdravotní péče jsem v prdeli a hotovo.


Putin na Valdajském fóru: Nikdo nezůstane stranou při nadcházející bouři

Autor: Vladimír Putin/RT News - Zveřejněno 28.10.2022 15:08 - (2722 Návštěv)

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek 27. 10. 2022 vystoupil na výročním zasedání Valdajského diskusního klubu. Prohlásil, že svět vstupuje do desetiletí plného zmatků, protože snaha o spravedlivější světový řád se střetává se svévolnou hegemonií kolektivního Západu. Putinův projev obsáhl mnoho témat a pak následovalo několik hodin jeho odpovědí na otázky posluchačů. Upravený výtah šesti klíčových bodů z jeho vystoupení je proveden podle článku na RT News (ZDE).

Otevřený dopis prof. Sönnichsena Salcburské lékařské komoře

Autor: Andreas Sönnichsen - Zveřejněno 27.10.2022 18:47 - (2165 Návštěv)

Jak jsem již sdělil v dřívější korespondenci s Rakouskou lékařskou asociací, rád s vámi povedu vědeckou diskusi o smyslu a nesmyslu očkování proti kovidu. Opakuji znova: Z vědeckého hlediska je očkování zdravých lidí, zejména zdravých dětí a dospívajících, proti kovidu zločinem, protože škoda je mnohem větší než užitek.

Fašizace EU jede naplno

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 26.10.2022 14:15 - (3109 Návštěv)

Chápu, že Hitler kapitalistickému Západu nevadil do doby, dokud jej nenapadl. Ale co je moc, to je moc, viz současné udělení Sacharovovy ceny.

Demonstrace 28. 10. 2022, 14.00 hod!

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 25.10.2022 20:00 - (4507 Návštěv)

Dnes je jasné, že nic mravnějšího zvenčí nepřijde. Politické sliby učiněné naší reprezentací po roce 1989 splněny nebyly. Je na čase, aby se je pokusila splnit další generace.

Zač bojují Ukrajinci?

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 21.10.2022 20:24 - (4974 Návštěv)

...Obnovený ukrajinský stát bude úzce spolupracovat s nacionálně socialistickým Velkým Německem, které pod vedením Adolfa Hitlera vytváří nový řád v Evropě a ve světě a pomáhá ukrajinskému lidu osvobodit se z okupace Moskvy.


Pavel Letko k aktuálnímu dění (video podcast)

Pravidelné video komentuje zajímavé události a debaty současnosti z pohledu šéfredaktora e-republiky. Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE


Usmíření kritických národněbezpečnostních zájmů všech stran – reálný kompromis pro Ukrajinu
Radikalizovaná politika je na obou pólech uzavřena do bublin, zcela odtržených od reality. Východisko k ukončení války na Ukrajině si jeden extrém představuje tak, že má Rusko dostat úplně všechno co si zamanulo – totální vítězství, zábor a anexi jakýchkoli území si řekne. Kdežto druhý extrém si maluje, že má Rusko být úplně poraženo, vyhnáno i z Krymu, poníženo a Putin sesazen – totální prohra. Oboje je reálně vyloučeno – znamenalo by pro někoho existenčně nepřijatelnou bezpodmínečnou kapitulaci a rezignaci na základní zájmy. Racionální a reálně možný kompromis však existuje – a funguje již 32 let. (D-Fens)

Tchajwanská vládnoucí strana utrpěla volební porážku
Tchajwanská prezidentka Tsai Ing-wen odstoupila z čela vládnoucí Demokratické pokrokové strany (DPP) po sérii volebních porážek od opozičních kandidátů, kteří se ve svých kampaních zaměřili na místní problémy a udržení míru bez přílišné konfrontace s Pekingem. V sobotu šli lidé k volebním urnám, aby volili starosty v devíti městech, členy městských rad a další místní představitele po celém ostrově. Vládnoucí strana utrpěla velkou porážku, protože opoziční Kuomintang (KMT) kromě řady dalších vítězství zvítězil v klíčových volbách starostů v Tchaj-peji, Taoyuanu a Keelungu, takže DPP podle předběžných výsledků ovládla pouze pět z 21 úřadů místní samosprávy. (RT News)

PS. USA zřejmě z Tchajwanu neudělá druhou Ukrajinu, zdejší Číňani jsou na to příliš chytří.

Zástupci podniků varují před deindustrializací
Zástupci německého hospodářství varují před masivním oslabením Německa jako místa pro podnikání v souvislosti s rostoucími náklady na energie. "Vysoké ceny energií a slábnoucí ekonomika zasahují německou ekonomiku plnou silou a v porovnání s jinými mezinárodními lokalitami představují pro naše podniky velkou zátěž," řekla listu "Welt am Sonntag" Tanja Gönnerová, výkonná ředitelka Svazu německého průmyslu (BDI). "Německý obchodní model je pod obrovským tlakem." V současné době "každý čtvrtý německý podnik uvažuje o přesunu výroby do zahraničí". (regionalheute.de)

PS. Jenže to "zahraničí" už nebude Česko, ale Čína, Indie a země BRICS, protože tam se dělá nový světový řád.

Rusko zakáže náhradní mateřství prodávané cizincům
Státní duma, dolní komora ruského parlamentu, brzy zakáže cizincům platit ruským ženám za to, aby se staly náhradními matkami, uvedl předseda parlamentu Vjačeslav Volodin. Dodal, že návrh zákona v této věci bude schválen na začátku prosince. "Prodej dětí je nepřijatelný," napsal Volodin v neděli na svém kanálu Telegram. "Za posledních několik let bylo 45 000 batolat narozených náhradními matkami přesunuto do zahraničí. Jedná se o významný nelegální obchodní podnik, jehož obrat se odhaduje na více než 2 miliardy eur." (RT News)

PS. Západ válčí s Ruskem, ale bez problémů kupuje ruská novorozeňata.

Africká země neutralizovala francouzské vlivové operativce, Macron viní ruské "dezinformace"
Mali tento týden vyhlásilo zákaz činnosti nevládních organizací v zemi, které dostávají finanční prostředky z Francie. Tento krok přišel v návaznosti na rozhodnutí Francie stáhnout rozvojovou pomoc zemi v souvislosti s posledním odchodem jejích jednotek z oblasti Sahelu, což znamená konec osmileté operace Barkhane. (RT News)

PS. Příklad Mali v Africe táhne. Nejprve vypakujete ze země okupační armádu, která rozkládá stát přímo. Pak vykopnete jejich neziskovky, které dělají totéž jako pátá kolona. U nás ale platíme tuto "demokracii" z našich daní.


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012