Loading...
 

Jak se dá vykonávat europoslanecký mandát? Dva názorné příklady

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 06.03.2021 06:00 - (515 Návštěv)

Každopádně europoslanec Ivan David v těch dvou letech od svého zvolení názorně předvedl, jak se dá a jak by se měl vykonávat mandát europoslance – ku prospěchu země poslancova původu i ku prospěchu celé Evropy a skutečných (nikoli těch oficiálně sešvindlovaných) evropských kulturních a politických hodnot, historicky se vyvinuvších, aby byly nyní zpochybňovány a ohrožovány samotnou evropskou integrací.

Český Deep state za korony: Odkopaný Rychetský, zakopaný Kalousek, prohrávající Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 28.02.2021 16:50 - (2207 Návštěv)

Projděme si kroniku ohlášené smrti korporátního fašismu jednoho muže, která má být nahrazena jeho měkkou a zcela jistě lidumilnou verzí řízenou klikou kolem Deep state. Už nebudeme mít stát jako českou miliardářskou firmu, ale pouze kovidovou kolonii spravovanou jako globální korporátní pobočku.

O bratrství a sociálním přátelství

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 15.02.2021 06:00 - (3921 Návštěv)

Nesdílet naše bohatství s chudými znamená okrádat je a připravovat je o obživu. Bohatství, které vlastníme, není naše, ale jejich.

Déjà vu

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 14.02.2021 06:00 - (3921 Návštěv)

Po více než 40 letech zažívám déjà vu, protože vidím, že to, co nazýváme kapitalismem, je systém, kterému nezáleží na zdařilém průběhu výstavby kapitalismu, ale že "ruka trhu" hrabe poslední zbytků ropy, uhlí a zemního plynu a dřeva, aby je převedla na zlaťáky.

Trumpa vyřídil volební puč, na řadě je Babiš

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 06.02.2021 20:10 - (6162 Návštěv)

Nové kolo korporátního fašismu je zajímavé tím, že musím bránit Babiše proti zpolitizovanému soudci Rychetskému a povykujícímu Deníku Referendum.

Dříve mlékárna, nyní lékárna

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 04.02.2021 20:00 - (5462 Návštěv)

Globální je sdílení poznatků, koordinace výzkumu a slušné mezinárodní dohody. Když teče do bot, je lpění na patentech a utajování výzkumu podporou genocidy.

Recyklace houbami

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 22.01.2021 06:00 - (6089 Návštěv)

Houby jsou velmi levným, účinným a ekologicky nezávadným způsobem, jak pomoci odstranit širokou škálu toxinů z poškozeného prostředí nebo odpadních vod.

K tradici protestního sebeupalování ve střední Evropě

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 20.01.2021 06:00 - (7117 Návštěv)

Z Palachova činu se stal mýtus, potlačující neprávem povědomost a památku, jež se týkají ostatních případů politicky motivovaných sebeupálení, jichž byla celá řada v Československu, ale jak jsme viděli i v Polsku, navíc i v sovětském Pobaltí, Maďarsku, Rumunsku, NDR i na sovětské Ukrajině.

Reálný socialismus: Co to bylo a proč? (15. díl)

Autor: Petr Kužvart - Zveřejněno 12.01.2021 06:00 - (8754 Návštěv)

Vztah k reálnému socialismu je dosud velmi živým tématem, podle kterého se mimo jiných diferencují aktuální politické i světonázorové orientace a přístupy.


Porošenko ozřejmil důvody pro zákaz „Opoziční platformy – Za život“
Ukrajinský exprezident Petro Porošenko oznámil, že pokud se přijmou nové návrhy zákonů, bude možné zakázat politickou stranu „Opoziční platforma – Za život“ (OPZŽ). Odpovídající příspěvek se objevil na Porošenkově twitteru. (Šarij.net via Outsidermedia)

Polemika s polemikou aneb Malé upřesnění
Boj s pandemií se rozložil do několika okruhů, jaké sice covid-19 spojoval svojí přítomností, ale jinak se samotnou podstatou ochrany zdraví měly tyto okruhy jen málo společného. Ohromný cynismus politických a obchodních zájmů začal pohlcovat hledisko zdravotní. A média hlavního proudu se už úplně utrhla ze řetězu. (!argument)

KOVANDA
Některá jména mluví sama za sebe. A člověk se pak ani nediví svérázu, jemuž dávají vzniknout – jako je tomu například u básníka, spisovatele, malíře a sochaře Jaroslava Kovandy ze Zlína. (Kulturní noviny)

Sto devadesát devět minut v lednu
Novodobá verze filmu by mohla být vydána pod názvem Sto a devadesát devět minut v lednu. Podle výpovědi velitele národní gardy D.C. Williama Walkera to byla doba mezi jeho původní žádostí vrchního vojenského velení o rozmístění jednotek národní gardy 6. ledna 2021 a jeho konečným schválením. Walker řekl výborům Senátu pro pravidla a vnitřní bezpečnost, že požádal vedení armády o souhlas s rozmístěním Národní gardy v 13:49, když se k budově Kapitolu přiblížili demonstranti. Povolení od úřadujícího ministra obrany Christophera Millera však dostal až 17:08 - tedy o tři hodiny a 19 minut později. (WSWS)

„Hanebné“: Senátoři-milionáři hlasovali proti zvýšení minimální mzdy, které by vyvedlo miliony lidí z chudoby
Při hlasování 8. 3. se připojilo osm členů Demokratické strany k jednotnému celku 50 republikánů v Senátu USA a tím padl pozměňovací návrh, který by znovu zavedl ustanovení o minimální mzdě 15 USD do balíčku pomoci proti koronaviru. Progresivisté poukázali na to, že téměř každý z Demokratických zákonodárců, kteří hlasovali proti plošnému navýšení nejnižší mzdy pro pracovníky s nízkými příjmy, je milionář. (Common Dreams)


Archiv tematických čísel

2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012