Loading...
 
Tisk


Slovinská bankovní kriminální story

Květa Pohlhammer Lauterbachová 30.07.2016 20:00

Probíhá válka proti zemím kontinentální Evropy všemi prostředky a Angloameričané v ní hrají opět stejnou roli jako před II. světovou válkou.

Květa Pohlhammer Lauterbachová: Proč iniciativa „Za monetární modernizaci i v České republice?“

Pavel Letko 30.07.2016 08:00

V sobotu 10. září 2016 se rozhodly tři aktivistky: Ilona Švihlíková, Miluše Kotišová a Květa Pohlhammer Lauterbachová, uspořádat v Praze 1 konferenci na téma peněz a na obranu české koruny. Redakce E-republiky, která konferenci rovněž podporuje, přináší rozhovor šéfredaktora E-republiky Pavla Letka s jednou ze spoluorganizátorek a naší kmenovou ekonomickou publicistkou Květou Pohlhammer Lauterbachovou

Kronika příští jaderné katastrofy na Ukrajině

Stanislav Blaha 25.07.2016 07:00

Státní regulátoři mají svázané ruce a ucpaná ústa, hlídací psi demokracie byli puštěni ze řetězu, takže očuchávají moč v moskevských antidopingových laboratořích a honí po lese vzteklé srny. Ale časovače v jaderných reaktorech už tikají.

Z domova: Mafie s.r.o. v šílené době

Pavel Letko 24.07.2016 13:00

Firmy sdružené v holdingu „Mafie s.r.o. tedy ruku v ruce, krok za krokem, pracují ve shodě a se zvýšeným úsilím na kontrole celé ČR. Zatýkat a trestat za korupci a další trestné činy je možné a žádoucí – ovšem jen konkurenční gangy nebo osamělé hráče. Náš mafiánský holding usiluje o návrat ke krásným 90. letům kdy bylo „zhasnuto“ a kradlo se naprosto pohodlně bez rizika.

Nevěřím nikomu!

Ivo Krieshofer 18.07.2016 10:59

Nevěřím už nikomu nic. Stačí se jen trochu podívat zpět a vidíme, jak neskonale je svět klamán, že všichni jsme jen objekty světových lží.
Stránka: 1/267Fast NextLast Page
12328267

Image ........... Image


Image


Boj proti teroru má řešení, ale nechceme ho slyšet
Relativně klidné období od roku 1996 představuje v soudobých dějinách Evropy spíše výjimku než pravidlo - a masakr Anderse Breivika v roce 2011 ukazuje, jak snadno tato čísla dokáže změnit jediný maniak. (Respekt)

Východoeurópske krajiny zrejme predávali zbrane, ktoré končili v Sýrii Východoeurópske krajiny, vrátane Slovenska, schválili v uplynulých štyroch rokoch v tichosti predaj zbraní za viac ako jednu miliardu eur pre blízkovýchodné krajiny, ktoré sú známe tým, že ich ďalej posielajú do Sýrie. Informoval o tom britský denník The Guardian s odvolaním sa na zistenia tímu reportérov z Balkánskej investigatívnej spravodajskej siete (Birne) a Centra pre výskum korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP). (Pravda.sk)

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy
Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom byla zpoplatněná. Úřad to označil za nekalou obchodní praktiku. (E15)

Ivana Šuláková: Vyhnaní z ráje
Své dluhy podle nejnovějších statistik nezvládá splácet 337 tisíc Čechů. Zjednodušeně řečeno - přesně tolik lidí se může dostat do podobné situace, jako onen šedesátiletý muž, kterého ve středu policisté zastřelili v Ostravě poté, co zaútočil na exekutora. Muž měl totiž přijít o poslední zbytky toho, co měl - o domov. I on byl v dluhové pasti. (Český rozhlas)

Budoucnost našich potomků nevidím růžově
Rozhovor Haló novin s europoslancem Janem Kellerem (ČSSD). Tragédií naší země je, že v situaci, kdy je pravice v troskách, se levice nedokázala spojit, naopak se zmítá ve svých žabomyších válkách a každá ze skupinek sleduje v lepším případě své vlastní cíle, v případě horším se jen tak bezcílně vybavuje, jako to činí ta takzvaná liberální či salonfähig levice. Z vlastní zkušenosti mám pocit, že není ani liberální, ani levicová. Kdo nebo co nás může z tohoto marasmu dostat, to opravdu netuším. (Haló noviny)


Ukrajinci si připomněli výročí své SS divize Galicia
 Na počest výročí porážky ukrajinské divize Waffen-SS Halič v oblasti Brody, Ukrajinci vzdali hold svým padlým vojákům. (První zprávy)

Karel Sedláček: Hillary a její maily
Vedení Demokratické strany přinutilo rezignovat Debbie Wassermanovou Schulzovou, předsedkyni Národního demokratického výboru, de facto nejvyšší představitelku strany, která měla sjezd zahajovat a končit. Tato prominentní demokratka se stala obětním beránkem, Sanders se postavil za Clintonovou a při zahájení sjezdu se mu vedení veřejně omluvilo. Ale to by bylo pro americké novináře malé sousto. „Piaristé“ strany proto přistoupili k druhému kroku – nejlepší obrana je útok. Označili za pravděpodobného původce kybernetického zločinu ruské tajné služby. A takříkajíc „spolupracující“ novináři hned domněnku vedení Demokratické strany rozvedli až k tvrzení, že za vším stojí ruský prezident Putin, který chce poškodit nenáviděnou Clintonovou a pomoci Trumpovi, který se mu líbí víc. (Český rozhlas)

Bezprecedentní duchovní síla na Ukrajině v pohybu
Ukrajinou putují statisíce lidí toužících po míru, kteří nastavují zrcadlo politickým šíbrům všech stran. Tragédie v Nice je temným stínem ukrajinského světla. Naše mainstreamová ani veřejnoprávní média dosud o tomto pochodu ani nehlesla. Proč? (Kulturní noviny)

Porošenkovi navrhli, aby odebral Savčenkové titul Hrdinky Ukrajiny po tom, co vyzvala národ omluvit se Donbassu
Poslankyně Nejvyšší rady Naděžda Savčenková prohlásila, že Ukrajinci mají poprosit obyvatele Donbasu o odpuštění, řekla to v pátek 22. července v éteru ukrajinské televize 5. kanál. (AC24)

Doněck si všechno pamatuje
Ukrajinské dělostřelectvo střílí ostrými stále častěji. (Politikus.ru)

Dugin: Turečtí politici mi dali najevo, že Turecko zvažuje vystoupení z NATO
„Jak mi mnozí turečtí politici dávali najevo, že Turecko vážně zvažuje perspektivu vystoupení z NATO a sblížení s Moskvou v otázkách bezpečnosti, tak americká agentura měla jediné východisko – převrat. Nyní už nic nezadržuje Turecko v tom, aby konečně zpřetrhalo vztahy s těmi, kteří chtěli silou svrhnout zákonnou vládu, vystoupilo z NATO a skutečně se sblížilo s Ruskem,“ dodal Alexandr Dugin. (Eurasia24.cz)

Inženýr
Asi dvacet let; prakticky celá 50.–70. léta, to byl muž, který přicházel na zaostalý a zpátečnický venkov prosadit pokrokové techniky, jejichž zavedení by bylo ku prospěchu všech... Jak bude vypadat pokrokový inženýr, kultivující vesnici budoucnosti? (Kulturní noviny)

Divadelníci vyvěsili na Špilberku trenýrky na podporu Ztohoven
Divadelníci z Husy na provázku v pondělí v podvečer vyvěsili na brněnském hradě Špilberku červené trenýrky. Vyjádřili tak solidaritu skupině Ztohoven, jejíž tři členové čelí obžalobě z výtržnictví, krádeže a poškozování cizí věci, protože loni na Pražském hradě vyměnili prezidentskou standartu právě za červené trenýrky. (Novinky)

Italský list pod palbou kritiky, k novinám přidal Mein Kampf
Italský list Il Giornale se dostal pod palbu kritiky, protože k sobotnímu vydání přidal jako přílohu okomentovanou verzi knihy nacistického vůdce Adolfa Hitlera Mein Kampf (Můj boj). Proti postupu novin se ostře vyjádřil italský premiér Matteo Renzi i italská židovská komunita. (České noviny)

Česká zpěvačka Gabriela Gunčíková jako první zástupce Česka postoupila do finále soutěže Eurosong.
V prvním semifinálovém kole uspěla se svou písní I Stand. K deseti postupujícím se přidají úspěšní uchazeči ze čtvrtečního semifinálového kola. Společně se utkají o vítězství v sobotním finále, kde mimo soutěž vystoupí také zpěvák Justin Timberlake. Oba další přenosy nabídne ČT živě.

Олег Газманов - Вперед, Россия!
Slavíme vítězství ve Druhé světové válce. A děkujeme! (Youtube)

Havel tomu vůbec nerozuměl. Nad výbušným filmem o 90. letech, který odmítla ČT, se rozpovídal Jan Hřebejk. Padla i sprostá slova
Možná to bude časovaná bomba. Anebo to ti, o kterých se jedná, ani nezaregistrují. Takové zněly hlasy z publika při uvedení půldruhahodinového dokumentu Česká cesta mladého režiséra Martina Kohouta. Snímek, pojednávající o vzniku a začátcích privatizace, je hlubokou sondou do doby po „sametové revoluci“, kdy se – podle filmu – objevil v Občanském fóru Václav Klaus, vytvořil ODS a převzal iniciativu na cestě privatizace „po domácku“, bez prodeje do zahraničí. (Parlamentní listy)

Olympiáda, doping a politika
Žiaľ, olympiáda v súčasnosti nie je ani tak súťaž medzi najlepšími športovcami, ale súťaž medzi štátmi organizovanými športovými mašinériami o prvenstvo v počte zlatých medailí. Aj v Riu pôjde o propagandistický súboj dvoch superveľmocí: USA – Čína. (Nové slovo)

Perličky z tisku za červenec 2016
Peklo musí být prázdné, když všichni ďáblové jsou mezi námi. (Outsidermedia)

Osudy obyčejných lidí v 1. světové válce
V těchto dnech si znovu připomínáme výročí vypuknutí „Velké války“, která bohužel nebyla jediná, a tak má přídomek 1. světová válka. O osudech jednoho fiktivního vojáka za 1. světové války byl napsán slavný román (mám na mysli Švejka). Pokusím se podat hrst příběhů několika obyčejných, ale skutečných lidí, s jejichž osudy 1. světová válka zamíchala. (Poznámky pana Bavora)

Dojmy z výletu do USA: příliš mnoho špíny a rozkladu Přijíždíš ke městu a vidíš ten nejkrásnější profil z mrakodrapů. Moderní architektura je zde nádherná. Když zajedeš dovnitř, zjistíš, že na ulicích je prázdno a doslova na každém rohu bezdomovci. (Outsidermedia)

Olympiáda nepolitická – leda ve snu
...politické tanečky, elitářství, silácké řeči, drogy a podvody jsou zakomponovány přímo v jádru olympijské myšlenky. Bylo by naivní si myslet něco jiného. Na to je třeba pamatovat, až budeme sledovat klání profesionálů na olympiádě či jinde. (Deník Referendum)

Prezident IIHF Fasel: Část zprávy WADA o dopingu je založena na lživých svědectvích
Člen výkonného výboru MOV René Fasel prohlásil, že ne celá zpráva prezidenta komise WADA Richarda McLarena se zakládá na reálných faktech. Jako lež se konkrétně ukázala informace o údajných zmizelých dopingových testech ruských sportovců. (Sputnik)

Pětasedmdesát let od útoku na SSSR: německé Barbarosse měla předcházet sovětská Bouře
22. června 1941 zaútočila Třetí říše na Sovětský svaz. Generace historiků žasly nad tím, jak nacistická vojska dokázala na jeho území vydržet víc než tři roky a téměř válku se Sovětským svazem vyhrát. Jedno víme jistě: Skutečná pravda je zcela jiná, než jakou nás učili v dějepise… (Kulturní noviny)

Volkswagen přestane vyrábět více než 40 modelů
Strategie se zaměřuje na budoucí rozvoj skupiny po překonání dopadů loňského skandálu kolem měření emisí. Největší evropská automobilka ve čtvrtek oznámila, že do roku 2025 investuje desítky miliard eur do elektrických vozů, služeb alternativní taxislužby a automatického řízení. (Týden)

Windows 10 si prostě nainstalovat musíte!
Přiznávám, že sleduji dílem s pobavením, dílem se zděšením články na různých serverech, i neodborných, kde se popisují způsoby, jakým Microsoft nutí uživatelé přejít na Desítky. Jako červená nit táhne se těmi články lamentace nad tím, že upgrade ze starších verzí bylo a je nesmírně těžké odmítnout. (Zvědavec)

Německo a Norsko už plánují konec spalovacích motorů, vítězí elektřina
V Norsku padl návrh zakázat od roku 2025 auta se spalovacími motory. Parlament země, která elektromobilitu mocně podporuje, bude o návrhu diskutovat. Datum konce aut se spalovacím motorem už má i Německo. V roce 2030 mají být všechna nově registrovaná auta takzvaně bezemisní. To znamená, že budou jezdit na elektřinu. (iDnes)

Švýcarská mediální studie potvrdila: Propagandu šíří tři velké západní agentury
Předložená studie ve svém závěru konstatuje, že převážná většina zpravodajství německých, rakouských a švýcarských médií o konfliktu v Sýrii pochází pouze ze tří zpravodajských agentur, které jsou podřízeny partikulárním zájmům nadnárodních elit, západních mocností a zpravodajských služeb. (AC24)

Ruské motory pro americkou raketu Antares úspěšně prošly testy
První pozemní zkouška dvou ruských motorů RD-181, jež tvoří první stupeň americké rakety Antares, byla úspěšně dokončena, informuje výrobce motorů společnost Energomaš. „Zkoušky se konaly na startu Středoatlantického regionálního kosmodromu (MARS) ve státě Virginia, trvaly 30 sekund. Všechny motorové systémy pracovaly standardně. Zkušební program byl zcela vyplněn," říká zpráva. (AC24)

Boj proti teroru má řešení, ale nechceme ho slyšet
Relativně klidné období od roku 1996 představuje v soudobých dějinách Evropy spíše výjimku než pravidlo - a masakr Anderse Breivika v roce 2011 ukazuje, jak snadno tato čísla dokáže změnit jediný maniak. (Respekt)

Východoeurópske krajiny zrejme predávali zbrane, ktoré končili v Sýrii Východoeurópske krajiny, vrátane Slovenska, schválili v uplynulých štyroch rokoch v tichosti predaj zbraní za viac ako jednu miliardu eur pre blízkovýchodné krajiny, ktoré sú známe tým, že ich ďalej posielajú do Sýrie. Informoval o tom britský denník The Guardian s odvolaním sa na zistenia tímu reportérov z Balkánskej investigatívnej spravodajskej siete (Birne) a Centra pre výskum korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP). (Pravda.sk)

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy
Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom byla zpoplatněná. Úřad to označil za nekalou obchodní praktiku. (E15)

Ivana Šuláková: Vyhnaní z ráje
Své dluhy podle nejnovějších statistik nezvládá splácet 337 tisíc Čechů. Zjednodušeně řečeno - přesně tolik lidí se může dostat do podobné situace, jako onen šedesátiletý muž, kterého ve středu policisté zastřelili v Ostravě poté, co zaútočil na exekutora. Muž měl totiž přijít o poslední zbytky toho, co měl - o domov. I on byl v dluhové pasti. (Český rozhlas)

Budoucnost našich potomků nevidím růžově
Rozhovor Haló novin s europoslancem Janem Kellerem (ČSSD). Tragédií naší země je, že v situaci, kdy je pravice v troskách, se levice nedokázala spojit, naopak se zmítá ve svých žabomyších válkách a každá ze skupinek sleduje v lepším případě své vlastní cíle, v případě horším se jen tak bezcílně vybavuje, jako to činí ta takzvaná liberální či salonfähig levice. Z vlastní zkušenosti mám pocit, že není ani liberální, ani levicová. Kdo nebo co nás může z tohoto marasmu dostat, to opravdu netuším. (Haló noviny)

Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.

Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?

Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?

Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.


Image
Nechutná šlichta jménem Šlachtagate

Image
Takový obyčejný vraždící EU-fašismus