Načítání...
 

Arcibiskup C. M. Viganó: Krize lidstva a úpadek Západu

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 05.08.2022 10:45 - (1473 Návštěv)

Aby mohla být sociální struktura znovu vybudována, je zapotřebí si uvědomit, že to, co probíhá, je likvidace státu. Ta je prováděna za spolupráce vládnoucích a celé politické třídy.

Vstoupí Kuba do BRICS?

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 01.08.2022 08:00 - (1578 Návštěv)

Možná, že současný chaos provázející selhání kapitalismu, nové války a mezinárodní rozpory odvedou pozornost americké vlády od starostí jak ponižovat Kubu. Možná bude mezinárodní solidarita s Kubou dále růst, není vyloučené, že jižní Amerika bude následovat kroky sociálních reforem, které již začaly.

Válečná ekonomika III: Fialův rozkvět a blahobyt

Autor: Stanislav Blaha - Zveřejněno 25.07.2022 18:00 - (1810 Návštěv)

Uběhlo už více než půl roku od instalace současné vlády založené na spolupráci pěti "demokratických" stran, jmenovitě ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Pirátů. Je tedy načase laskavě zhodnotit její působení a přátelsky jí poradit, jak ještě lépe a radostněji spravovat naši krásnou zemi.

Rusko a "Great Reset“ (1. díl)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 13.07.2022 08:00 - (5665 Návštěv)

Kdo je tedy vlastně Vladimír Putin? A proč chce vytvořit „nový typ společnosti“ založené na změnách genetiky lidí?

Peníze pro život, a ne pro smrt

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 11.07.2022 08:00 - (2195 Návštěv)

Kdy nastane ten den, kdy kriminální jednání bude označeno jako kriminální a trestáno a kdy bankovní systém přestane být nositelem válek a dalších zločinů?


Má vlast aneb Kočka leze dírou, pes oknem

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 05.07.2022 12:00 - (3372 Návštěv)

Kdysi bylo počinem moudrého panovníka zakládat knihovny a pořizovat překlady cizích děl, naši "panovníci" nyní vyřazuji jak knihy autorů "cizáků", tak autorů našich, ale nepohodlných, těch co překáží ve vidině krásných zítřků.

Hrátky s falešnou pamětí

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 25.06.2022 12:00 - (2644 Návštěv)

22. února 2022 v podcastu BBC Life scientific hovořil Jim Al-Khalili s Julií Shaw o jejím výzkumu falešné paměti. Cílem výzkumu bylo stanovit, jak dalece může falešná paměť ovlivnit výsledky soudních řízení. V rámci tohoto projektu dospěla J. Shaw k překvapujícímu číslu. Existuje až 70 procent lidí, kterým lze jednoduchou technikou vytvořit falešnou paměť dokonce o tom, že spáchali trestnou činnost.

E-republika, agenti a mimozemšťani

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.06.2022 21:10 - (3885 Návštěv)

Odolával jsem poměrně dlouho, ale bohužel na každé prase se už někde vaří voda. Volal mi Stan a řekl, že podle amerických kritérií jsem prý mimozemšťan. Ty potvory se hodně množí a jsou už dávno mezi námi.

Vzpomínka na budoucnost

Autor: Andrei Martyanov - Zveřejněno 21.06.2022 10:06 - (2162 Návštěv)

Neustále narážím na definici Spojených států jako hegemona. Hegemon sem, hegemon tam, a to vše se používá pouze v souvislosti s tím, co udělá Fed, jak se včera vyspal Mnuchin a jaký je stav bank.


USA si dláždí cestu do pekel
Po desetiletí Spojené státy relativně upadaly a hrozilo, že je jednoho dne předstihne konkurenční velmoc, napsal docent geopolitiky a regionální geopolitiky na pařížské Sciences Po Manlio Graziano. Hlavním problémem USA však není relativní úpadek jako takový. To je přirozený jev. Jejich hlavním problémem je nerozpoznání tohoto stavu, ať už z pýchy, volební vypočítavosti nebo prostého nedostatku povědomí. (Argument)

70 % západních zbraní zaslaných na Ukrajinu se nedostane k vojákům
V době, kdy USA a jejich spojenci přislíbili Ukrajině bezprecedentní vojenskou podporu, se podle nedávné zprávy CBS News na frontovou linii dostane jen asi 30 % zbraní, které Západ poslal. Tato zpráva doplňuje neustálé zvěsti o plýtvání, korupci a výnosech z černého trhu. USA od února schválily ekonomickou a vojenskou pomoc Ukrajině ve výši více než 54 miliard dolarů, zatímco Velká Británie jen na vojenskou pomoc vyčlenila téměř 3 miliardy dolarů a EU vydala na zbraně pro Kyjev dalších 2,5 miliardy dolarů. Celé spektrum vybavení, od pušek a granátů až po protitankové střely a raketové systémy s vícenásobným odpalováním, opustilo zbrojovky Západu a na Ukrajinu se dostalo většinou přes Polsko. (World News)

Energetická krize: energetická společnost zdvojnásobuje ceny plynu
Společnost RheinEnergie hodlá zvýšit ceny plynu o více než 100 %. Až dosud se dodával plyn za cenu 7,87 centu za kilowatthodinu. Teď se chystá RheinEnergie tuto částku zvýšit na 18,3 centu. V takovém případě se zvýší cena plynu více než dvojnásobně. V přepočtu na průměrnou domácnost s roční spotřebou 10 tisíc kWh to znamená, že výdaje, které nyní činí 960 eur, se zvýší na 2002 eur. Způsobí to neřešitelné finanční problémy nejen nemajetným občanům, ale i lidem s normálními příjmy. (Compakt)

„Stavíte se proti vládní politice? Jste dezinformátor a zasloužíte trest!“ Americký publicista vypustil hrozivý text
Pokud se stavíte proti vládní politice týkající se COVIDu-19, klimatických změn, imigraci nebo proti jiným sporným politickým rozhodnutím, musíte být potrestáni za šíření škodlivých – toxických – „dezinformací“. V článku pro Gatestone Institute o vzestupu útoků proti svobodě projevu na to upozorňuje americký publicista J. B. Shurk. Popisuje, jak byly některé myšlenky postupně transformovány do nových „zločinů z nenávisti“. Pak se definice toho, co je „nenávistné“, rozšířila do takové míry, že politici mohli pohodlně označovat za „nenávist“ cokoliv, co je v rozporu s jejich cíli. (Parlamentní listy)

Ratingová agentura Moody's snížila výhled Česka na negativní. Kvůli plynu
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila výhled České republiky ze stabilního na negativní kvůli možnému narušení dodávek ruského plynu. To by mohlo vést k přidělování plynu, uvrhnout ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu a zhoršit rozpočtové ukazatele. Moody's zároveň potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti České republiky na stupni Aa3. (Tiscali.cz)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012