Loading...
 

Džihádisté do Británie mohou, syrští biskupové nikoliv

Václav Umlauf     08.12.2016 23:28

V Sýrii nyní bojuje asi 5.000 žoldnéřů a různých teroristů z EU. Zhruba 2.500 zatím zůstává v bojových liniích, celkem 15-20 % z nich bylo už zabito, 30-35 % se nyní vrací, což je kolem 1.750 hrdlořezů.

Politika v akčním korporátním balení

Pavel Letko     06.12.2016 12:00

Lidé pochopili, že politické šašky nemá smysl volit, když si mohou miliardáře zvolit přímo. Pak totiž nemusí platit za okliku zvanou "zastupitelský lobismus" a dostanou jako v akci zvýhodněné korporátní balení "dva v jednom".

U chovanců na vnitru nastaly první problémy, viz zpráva agenta Nováka

Václav Umlauf     06.12.2016 10:35

Příští týden začneme náš normální cyklus pracovních porad, které poběží v režimu „Důvěrné“. Jsme zaměstnanci ministerstva vnitra, proto snad nemusím nikomu připomínat, co tento režim utajení obnáší. Ženu a rodinu budu doma instruovat sám, to si beru jako osobní úkol.

Jan Keller o fatální krizi EU

Stanislav Blaha     05.12.2016 04:00

I když z toho nejsem osobně nijak nadšen, Evropská unie se chová přesně jako instituce, které jsou ohroženy fatální krizí. Jednou z reakcí pravidelně bývá neschopnost soustředit se na řešení skutečných problémů a vyžívat se ve zbytečnostech.

Apartheid v Izraeli

Pavel Letko     04.12.2016 04:00

Všichni bychom měli odmítnout lokajský nedůstojný přístup naší vlády k současnému Státu Izrael a důsledně vyžadovat rovná práva pro všechny.

Evropa na cestě od blahobytu do náruče Nového světového řádu

Květa Pohlhammer Lauterbachová     30.11.2016 22:23

Po celé Evropě nastoupí tzv. „konzervativní pravicoví populisté“, jak jim říká korporátní tisk. Ti budou být moci obviněni za všechno zlé, co přijde, od skutečných fašistů usilujících o jeden světový řád v duchu Orwella.

Vojenská ofenzíva Asadovy koalice, strategické a mediální vítězství Rusů

Václav Umlauf     25.11.2016 22:50

Příměří podepisují hlavně kmenové jednotky, které bojovaly proti Asadovi. V současné době přistoupilo na příměří a na odzbrojení vyjednávané pod hlavičkou Ruska celkem 929 vesnic a měst, kde byli islámští ozbrojenci. To znamená, že se desetitisíce uprchlíků nyní mohou vrátit domů.

Chvilka rozjímání nad 17. listopadem

-mv-     22.11.2016 11:45

Ocitáme se na sklonku roku 2016, je po 17. listopadu. Co nám z něho zůstalo, co jsme si odnesli, co ztratili a měli bychom si víc vážit své svobody?


Táto “firma” vytiahla aj z vašich vreciek 1,5 miliardy korún.
Vedie ju Sorosov človek, ktorý chce byť českým prezidentom. Rozplietla sa ďalšia časť pavučiny neziskového sektora. Ide v tom aj ČT... (Hlavné správy)

To bude kavárna koukat. Donald J. Trump pozval Miloše Zemana do Bílého domu. A víme mnohem více
Pravděpodobnost, že se telefonát uskuteční, byla velká právě ze zmíněného důvodu, že Trump již hovořil s předsedou maďarské vlády. Zeman s Orbánem byli jediní vysoce postavení evropští činitelé, kteří republikánského kandidáta během kampaně podpořili. (Parlamentní listy)


Stát poslal za loňský rok neziskovým organizacím 16 miliard korun, historicky nejvíce
Stát vyplatil v roce 2015 z veřejných rozpočtů nevládním neziskovým organizacím 16 miliard a 480 milionů korun. Je to o 1,114 miliardy více než v roce 2014 a o čtyři miliardy více, než před deseti lety. Vyplývá to z analýzy, kterou si podle svého usnesení nechala vypracovat vláda a kterou má Česká justice k dispozici. Dotaci ze státního rozpočtu dostala 3% ze všech 118 tisíc registrovaných neziskových organizací, z krajů je dotováno 7% organizací. (Česká justice)

Vysílat vojáky na krátké mise by mohla jen vláda
Vláda by mohla mít pravomoc rozhodnout o vyslání vojáků do zahraničí až na 60 dnů, aniž by misi musel schvalovat parlament. Ústavní novelu, kterou předložila skupina poslanců napříč politickým spektrem kromě KSČM, v pondělí řešil kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). (Novinky)

U.S. Steel odchádza, ponuku na prevzatie koncernu už podali aj Třinecké železárny, nebola úspešná
Nateraz nie je známy postoj ministerstva hospodárstva a vlády. Kabinet ešte v roku 2013 podpísal s U. S. Steel memorandum, v ktorom sa Američania zaviazali, že fabriku budú v Košiciach prevádzkovať do roku 2018 a nebudú prepúšťať. (Hlavné správy)

Trumpův poradce je na sondáži v Moskvě
Do Moskvy ve čtvrtek dorazil Carter Page, který působil v kampani zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa jako poradce pro zahraniční politiku. Agentura RIA Novosti oznámila, že Page čeká série jednání až do 13. prosince. (Novinky)

Spiegel: Americká tabaková spoločnosť financuje nemecké strany
Takmer všetky nemecké parlamentné strany roky prijímali štedré sponzorské dary od americkej tabakovej spoločnosti Philip Morris. Strany však vo svojich správach o činnosti a hospodárení o štedrých príspevkoch mlčia. (Hlavné správy)

Alexander Rogers o aktuálnom dianí na Ukrajine: Potkany utekajú, cestujúci prvej triedy už odplávali na záchranných člnoch
„Dobre informovaní cestujúci prvej triedy a dôstojnícky zbor lode Ukrajina nielenže si už nasadol do záchranných člnov, ale polovica z nich už dávno odplávala preč. Ostatní ešte horúčkovito nakladajú do člnov všetko, čo nakradli – to, čo tí predošlí ešte nestihli odviezť preč. Iba slepí nevidia, čo sa deje. Ako sa to dá prehliadnuť? Nechápem,“ prízvukuje. (Hlavné správy)

Sněmovna v tichosti schválila návrh zákona proti „ruské propagandě“
Jde o návrh zákona, který se zabývá řadou sporných otázek, vztahujících se k výměně informací, včetně ruské propagandy, nebo spíše toho, co vláda nazývá propagandou, a navrhuje potenciální přísná opatření pro „provinilce“. (Zero Hedge via Zvědavec)

Siouxové čelí brutálnímu násilí, jen hodiny zbývají do vypršení ultimáta
Už jen několik hodin mají bojovníci Siouxů, Šajenů, Apačů a desítek dalších kmenů ze Spojených států a Kanady na opuštění stanového tábora v Severní Dakotě. Sjeli se tam po tisících, aby bránili vodu a tedy i životy Siouxů žijících v indiánské rezervaci Standing Rock. (Vox)

Je referendum v Itálii začátkem konce eurozóny?
Velkou neznámou zůstává, jak na italské referendum zareagují bruselské špičky, nebo zda budou s to alespoň poctivě popsat příčiny unijní krize. Bez definice problému a přiznání chyb řešení nalézt nelze. (Literární noviny)

Aby se kostelník mohl stát prorokem, musejí padat chrámy
Rozhovor s Ondřejem Maclem (1989), vystudovaným sociálním pracovníkem, literárním teoretikem a publicistou (mj. A2, Kulturní noviny, Deník Referendum a Tvar) – a dnes už i životním praktikem, který poznal svět, pracuje jako asistent postižených a zároveň opět studuje, tentokrát Katedru autorské tvorby a pedagogiky DAMU pod vedením legendárního profesora Ivana Vyskočila...
Generace našich rodičů se tak dlouho dojímala svobodou a nadávala na komunismus, až jí skoro ujel vlak napodruhé, a dnes si se sklopenou hlavou přivyká na sametovou normalizaci. (Kulturní noviny)

Allen Dulles — Rootin' Tootin' Putin (feat. Donald Trump)
V hlavní roli dva machos. (Allen Dulles via YouTube)

Dopis příteli: O válkách, podruzích a přidruženostech
Milý Jiří, vy byste o tom mohl vědět, nebyl vydán nějaký zákaz stran užívání normálního rozkazovacího způsobu množného čísla v 1. osobě? Příklad: pišme, věřme, podívejme se… Je povinnost užívat ten rozk. zp. s "předsypem" onoho "pojďme", jak neustále odevšad slyším? Jako třeba včera z fotbalového přenosu: "pojďme věřit", anebo ještě hůř: "pojďme pohledem na trávník"…? (Kulturní noviny)

Jacques Prévert: Návrat do rodného kraje
Dřív však, než dal vale světu / dva tucty lívanců sněd / a vykouřil cigaretu… (Kulturní noviny)

Poezie: Ivan Blatný
Brno na přelomu léta a podzimu: ideální čas pro báseň Ivana Blatného ze sbírky Melancholické procházky. (Kulturní noviny)

Laudatio na muzikanta od Pánaboha
Pár slov o vynikajícím muzikantovi a ryzím člověku u jedné slavnostní příležitosti. (Kulturní noviny)

Skandál se sexuálním zneužíváním bobtná. Hlášeno je už 83 podezřelých
Skandál se sexuálním zneužíváním dětí v britském fotbale nemá konce. Nová svědectví přibývají každý den a policie už se momentálně zajímá o 83 podezřelých a 98 sportovních klubů. Zasaženy jsou kluby na všech úrovních, ať už profesionální či amatérské. (Česká televize)

Seznam ozbrojených sil v Syrské občanské válce
Pozorný čtenář v něm najde i českou vlaječku... (Wikipedia)

Obyvatelé Neuperlachu (Mnichov) dokončili stavbu zdi proti uprchlíkům
Celkem 4 m vysoká zeď dělí obyvatele Neuperlachu v Mnichově od zdejších uprchlických přistěhovalců. Ti nemají práci, ani jiné rozumné zaměstnání. Hlukem a nočním řáděním obtěžují zdejší občany. (TRT World)

Amnesty konečně zaplatila úřední nájem a může zůstat v Moskvě
Ruská pobočka Amnesty International přestala moskevské radnici platit za pronájem místností v roce 2015 a dlužila radnici nájem 460 tis. rublů. Místnosti byly zapečetěny a nyní po zaplacení nájmu se AI vrací zpět. (RT News)

Všechno nejlepší k 17. listopadu!
Pozdrav od přátel ze Slovenska. (Outsidermedia)

TrueCrypt skončil kvůli NSA, která vyhrožovala vývojářům
Snowden projekt TrueCrypt podpořil, čímž mu zpečetil jeho osud. (Zvědavec)

Rozsáhlý výpadek německého Telekomu
Německý Telekom měl v pondělí 28.11. rozsáhlý výpadek internetových služeb. Celkem 900.000 zákazníků ze 20 miliónů se nemohlo připojit na web přes pevnou linku. Podnik ohlásil podezření na hackerský útok, ale nezveřejnil žádné podrobnosti. (Deutsche Wirtschats Nachrichten)

Hackeři ovládli počítače městské dopravy v San Franciscu, cestující jezdili zadarmo
Masivní páteční útok ransomware postihl počítače zajišťující informace a prodej jízdného v San Franciscu. Více než dva tisíce počítačů v systému SFMTA (obdoba našeho MHD) zobrazovalo jen hlášení: "You Hacked, ALL Data Encrypted. Contact For Key(cryptom27@yandex.com)ID:681 ,Enter." (Živě.cz)

Hackerský útok na sociální sítě: ne Rusové, ale vzteklý klient
Masové internetové útoky na sítě Twitter, Paypal, Netflix und Spotify provedené 21. října 2016 byly připsány Rusům. Firma Level 3 Communications a její mluvčí Dale Drew sdělil, že útoky provedl navztekaný návštěvník těchto sítí pomocí Sony Playstation. Hromadným útokem tyto sítě složil. Citovaná firma byla schopna zrekonstruovat celý útok. (dwn.de)

Budete žasnúť, čo všetko bolo celú dobu verejne pred naším nosom a my sme to nevideli
Je možné, že všetky vyššie popísané zdravotné problémy spôsobené chemtrailami sú v súčasnosti len vedľajší účinok bezohľadnosti a arogancie globálnych elít v ich honbe za udržaním ziskov z ropného biznisu. Ale nedá sa vylúčiť, že tento práškovací program môže byť v budúcnosti obohatený o šírenie toxických, neurotoxických alebo mikrobiálnych látok. (Quintus Sertorius)

Mobil IPhone ilegálně skladuje metadata všech hovorů
Ruská antivirová firma Elcomsoft zjistila, že mobil Apple po aktivaci iCloudu automaticky nahrává bez vědomí uživatele metadata o jeho hovorech na server Apple pro eventuální použití FBI a CIA. Je to třeba pro fízlování, pokud se uživatel nenachází v USA. (The Intercept)

Jak zfalšovat výsledky US-hlasovací mašiny (on-line)
Výzkumníci firmy Cylance na tomto videu ukázali, jak lze hacknout americkou volební mašinu Sequoia AVC Edge Mk1 pomocí kreditní karty za 30 dolarů. Tyto stroje se používají v mnohých US-státech i pro současné prezidentské volby. Je možné přeprogramovat hlasy i jména kandidátů. (Cylance via YouTube)Na Titaniku hraje kapela, Cameron proti své vůli musel spustit záchranný člun, a Brexit je tady. Britové asi měli z Evropanů nejméně důvodů ke stížnostem na "totalitní EU". Ale měli jako jediná země v této době možnost hlasovat v referendu o odchodu. Takovou chybu již politické elity asi nedopustí. Hlavně ne v těch zemích, které začaly nahlas mluvit o podobném referendu: Francie, Řecko, Německo, Itálie. V novém klubu bude za chvíli více zájemců, než ve starém spolku. Ten se stal rigidním, prolobovaným a elitářským souručenstvím jednoho procenta, které zrazuje zájmy evropských občanů, jak na běžícím pásu.


Jan Keller: Další referenda jsou nepřijatelná, z meteorologických důvodů

Za e-republiku jsme položili sedm otázek týkajících se Brexitu poslanci Evropského parlamentu Janu Kellerovi.

Jak velké bylo zklamání, které způsobil britský lid svým a evropským elitám? Nezklamal tím tak trochu jejich důvěru?
Něco se prostě v kampani podcenilo. První hodnocení ukazují, že zaostalí a nevzdělaní Britové šli v dešti dát hlas za vystoupení z EU, zatímco ti chytří a vzdělaní seděli doma, protože dobře věděli, že by se mohli cestou nachladit. Opět se tím potvrzuje, že EU - tak jak je dosud koncipována - je vyloženě projektem pro hezké počasí.

Co si s tím britské a evropské elity podle Tvého názoru počnou?
Řešení je jednoduché. Protože víme, že v důsledku klimatických změn jsou extrémní výkyvy počasí stále častější, je jasné, že další referenda jsou nepřijatelná. Není to z nějaké politické nevůle, má to důvody meteorologické.
OccupyMoneyReklama