Loading...
 
Tisk


Daň z internetu a podnikání v XXI. století (část II.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová  30.10.2014 15:09 

Každý nástroj stojí peníze a má být efektivně využíván. Tím pádem i high-tech sítě, na kterých visí všichni poskytovatelé internetových služeb. Nač tedy takový humbuk?

Daň z internetu a podnikání v XXI. století (část I.)

Květa Pohlhammer Lauterbachová  30.10.2014 14:41 

Moderní informační společnost vyžaduje přizpůsobení daňových systémů nové realitě. Co se má danit v 21. století? No přece informační dálnice.

Klaus & Klaus

Pavel Letko  29.10.2014 20:05 

Syn Jan v ČEZu, syn Václav ředitelem soukromého gymnázia sponzorovaného stovkami milionů ČEZu. Manželka Livia členka dozorčích rad ČEZu a České spořitelny. Táta Klaus chce ideově chce řídit školství, možná i bez ČEZu.

Tři rozhovory, tři ženské osudy

redaktor  29.10.2014 10:56 

Na obrázku vidíte kvarteto žen, které slouží u opolčenců v jednotce velitele zvaného "Motorola".

Jiné Rusko

Fjodor Tatarinov  29.10.2014 07:35 

Podívejte se na Rusko, které jsem pozoroval během své poslední dovolené. Je to jiné Rusko, než bručení všech těch trvale nespokojených liberálních moskevských intelektuálů.

Pokud junta půjde do útoku, tak do 2. listopadu

Olga Něgoda  28.10.2014 19:53 

Trestné prapory se po odchodu z „kotlů“, obnovení bojeschopnosti brigád, po získání doplňující obrněné techniky a zbraní připravily k rozhodujícímu útoku na Doněck.

FBI provedla domovní prohlídku u nejmenovaného privátního zaměstnance, který pracuje v rámci kontraktů pro CIA, stejně jako to dělal Snowden.

Hlavní podvod vládní EIA se skrývá v tzv. "technologických inovacích", které měly těžbu zvýšit a zefektivnit. Výsledky za poslední roky ukazují, že je to humbuk.
Stránka: 1/338Fast NextLast Page
12335338


Image
Klikněte si na přehled všech článků podle data.Nečas se postavil za Zemana a obul se do Pospíšila(external link)
Expremiér Petr Nečas (ODS) se po mnoha měsících rozhodl prolomit mlčení a veřejně se postavit za tvrzení prezidenta Miloše Zemana týkající se respektování územní integrity Číny. „Česká republika dlouhodobě, přes dvacet let, zastávala politiku jedné Číny a Miloš Zeman nepřišel s žádným novým průlomovým tvrzením,“ poznamenal bývalý premiér. (Novinky)

Zuzana Pavelková: Jak znevážit odkaz Nicholase Wintona(external link)
Česko odmítá pomoci současným utečencům ze Sýrie ve chvíli, kdy prezident Miloš Zeman dekoruje Nicholase Wintona Řádem Bílého lva za pomoc dětským uprchlíkům. (A2larm)

Čeští piloti mají zájem o práci v Aeroflotu(external link)
Ruský Aeroflot obdržel 52 resumé od pilotů z České republiky, která plánuje značné omezení počtu personálu v dopravním letectvu. (Hlas Ruska)

Ukrové navážejí balistické střely S-300 k hranicím Ruska(external link)

Flash player not available.

Snímek je z Oděsy 29.10. 2014 a ukrajinská armáda tvrdí, že jde o protiletecké cvičení. Rakety S-300 jsou "maskovány" jako trubky s plynem (nápis UKRGAZ). Jenže všichni místní vědí, že oligarchové plyn už vykradli, takže jde o dost stupidní nápad. Dne 2. 11. budou v nezávislých oblastech volby a čeká se ofenzíva ukrů.

Mene Tekel: Slavný americký patriot píše „účtenku“ hroutících se Spojených států. Míříme k neschopnosti a úpadku. Tvrdá slova platí i pro Evropu(external link)
Patrick Joseph Buchanan popisuje pozvolný rozpad někdejší světové velmoci číslo jedna a ptá se po příčině rozpadu celé kdysi kvetoucí západní civilizace. (Protiproud)

Ukrajinská armáda začala "tajné" přemísťování raket S-300 přes Oděsu(external link)
Přemísťování vojenské techniky přes Oděsu zachytili 29. října na video místní obyvatelé. (Ukraina.ru)

Paradox úroků: žijeme ve společnosti zdánlivé hojnosti, ale jen díky tomu, že vytváříme permanentní dluh (external link)
Jsou peníze tak, jak je využíváme v současném ekonomickém systému, skutečně nejvhodnějším a čistě neutrálním prostředkem směny? A nechápeme způsoby jejich vzniku jako jistou formu přírodní danosti? Recenze knihy Adama Votruby. (Kulturní noviny)

Karel Červinka: Vlhká vůně(external link)
Ve stínu doubravin, kde černaly se tůně
a listí na zemi kde opadalé tlelo,
mě náhle ovála tak zvláštní, vlhká vůně,
van větru ochladil mi rozpálené čelo...
(Kulturní noviny)

Kolaborace a kontroverze - měl by být Wonka odhalen?(external link)
Je tomu šestadvacet let, co český disident Pavel Wonka zemřel v komunistickém vězení v Hradci Králové. Od pádu režimu v Wonkově poctě pojmenovali ulice a mosty, je oslavován spolu s disidenty z Charty 77, a loni na podzim mu posmrtně udělil medaili Za zásluhy prezident Miloš Zeman. Nyní nový film Libuše Rudinské zpochybňuje Wonkův charakter v novém dokumentárním snímku Pavel Wonka se zavazuje. (Britské listy)

Řekneme dolaru good bye?(external link)
Rusko je připraveno zbavit se závislosti na dolaru a má potenciální spojence. Největším z nich je Čína. (Hlas Ruska)

Rusko už šest měsíců po sobě zvětšuje svůj zlatý poklad(external link)
Podle údajů mezinárodního měnového fondu se ruské zlaté rezervy v září zvětšily o 37 tun a dosáhly 1149 tun. (Politikus.ru)

Rozhlas BBC o revoluci(external link)
Rozhovor, jaký v českých médiích neuslyšíte. (Britské listy)

Tajemný raketoplán po dvou letech přistál(external link)
Vysoce utajovaná vojenská verze amerického vesmírného raketoplánu byla završena téměř dvouletou utajovanou misí. (SkyNews)

Selhání na startu: Exploze rakety Antares(external link)
Několik sekund po startu z Wallops Island ve Virginii explodovala bezpilotní raketa NASA Antares. (Washington Post)

Bizarnosti biotechnologií: 7 GMO zvířat(external link)
Ovce Dolly má následovníky - svítícího psa a ryby, kuřata bez peří, ovce produkující lidský protein... (Blacklisted News)

Nečas se postavil za Zemana a obul se do Pospíšila(external link)
Expremiér Petr Nečas (ODS) se po mnoha měsících rozhodl prolomit mlčení a veřejně se postavit za tvrzení prezidenta Miloše Zemana týkající se respektování územní integrity Číny. „Česká republika dlouhodobě, přes dvacet let, zastávala politiku jedné Číny a Miloš Zeman nepřišel s žádným novým průlomovým tvrzením,“ poznamenal bývalý premiér. (Novinky)

Zuzana Pavelková: Jak znevážit odkaz Nicholase Wintona(external link)
Česko odmítá pomoci současným utečencům ze Sýrie ve chvíli, kdy prezident Miloš Zeman dekoruje Nicholase Wintona Řádem Bílého lva za pomoc dětským uprchlíkům. (A2larm)

Čeští piloti mají zájem o práci v Aeroflotu(external link)
Ruský Aeroflot obdržel 52 resumé od pilotů z České republiky, která plánuje značné omezení počtu personálu v dopravním letectvu. (Hlas Ruska)
Nové číslo 2014-6(external link). Válka na Ukrajině s přicházející zimou jistě neskončí. Jen se zvýší utrpení obyvatel, kterým kyjevská junta rozbombardovala celá města a vesnice, odřezala je od pitné vody a elektřiny, vykradla zásoby zemního plynu, jejich syny nechala zemřít v amatérsky vedených bojových operacích, rozkradla důchody, zničila ekonomiku a tak vesele buduje demokracii prozápadních oligarchů „made in EU“. Toto je už třetí tematické číslo věnované první válce na evropském kontinentu v tomto tisíciletí. A bohužel je to asi nikoliv poslední číslo věnované této zemi, a možná ani nikoliv poslední válka.


Image
Krvavá Ukrajina aneb Krajina po bitvě

Stanislav Blaha

Povstání na jihovýchodě Ukrajiny je za okázalého nezájmu českých i světových masmédií(external link) topeno v krvi civilistů a těch či oněch "vlastenců" bojujících na obou stranách konfliktu. V cynických masmédiích dostala před pravoslavnými "kacapy" a "moskaly" přednost "ekumenická" sekta Jezídů(external link), což by mohlo překvapit jen věci neznalé čtenáře. Ale aspoň k něčemu je jednostranný zájem o krvavou válku mimo Evropy dobrý. Západní masmédia dosud tragický osud křesťanů na Blízkém a Středním východě zcela ignorovala, viz náš seriál "Fakta o Sýrii". A nyní k poslednímu dějství státního teroru v Evropě.

Jak to celé začalo

Ne příliš spolehlivá Wikipedia(external link) (alespoň vzhledem k ukrajinským událostem) uvádí tento začátek konfliktu.
Wikipedia napsal(a):
21. listopadu 2013, den poté, co ukrajinská vláda pozastavila přípravy pro podpis asociační dohody s Evropskou unií, kterou prezident Janukovyč označil jako „pro Ukrajinu zatím nevýhodnou“, propukla několikaměsíční série protestů, která je známá pod názvem Euromajdan. Hlavním požadavkem masových protestů bylo odstoupení prezidenta Janukovyče, podepsání asociační dohody s EU a propuštění bývalé premiérky Julije Tymošenkové z vazby. Pravděpodobným původním organizátorem prvotního protestu byl Mustafa Nayem, afghánský muslim žijící na Ukrajině.

Na Wikipedii se samozřejmě nedozvíte, že tzv. Euromajdan ani zdaleka nebyl tak spontánní akcí, za kterou je vydáván, že jeho příprava trvala nejméně deset let a že na její realizaci byly Spojenými státy a jejich spojenci vynaloženy miliardy dolarů. Viz naše články, zejména reportáž německé veřejnoprávní TV (Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu(external link)).

Flash player not available.

Image


Klip Kristen Bell komentuje rodinu chudého tučnáka, který nevydělá při žebrácké mzdě na živobytí, vezme si další šichtu v noci, pak se unavení rodiče doma pohádají, opijí a zničí rodinu. Lusknutím prstu se situace změní, pokud budou lidé bojovat za zvýšení minimální mzdy.


Image

Archiv všech sloupků najdete zde.Image


Image
Zvídavá občanka a křesťanka


Image
Úvahy nad věcmi veřejnými i vnitřnímiAnalýzy
Image
Fakta o Blízkém východě XXVII. aneb Falešná karta zvaná ISIL
Ze světa
Image
NATO, pojďme na to! Ale nejprve lhaním
Ekonomika
Image
Islámské bankovnictví versus současný bankovní systém (I. díl)
Věda a technika
Image
Technologické zaostávání aneb Důvod válek vedených Západem