Podle Babišem vlastněného webu aktuálně.cz obvinila protikorupční policie devět lidí včetně jednoho advokáta z krácení daní a legalizace výnosů z trestné činnosti. Měli způsobit škodu krácením daně kolem čtyři miliardy korun. Tři z obviněných jsou ve vazbě, další jsou stíháni na svobodě. Policie provedla celkem 14 domovních prohlídek včetně objektů, kde sídlí i tiskárna Europrint, redakce deníku E15 a týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta. Všechna tato média chtěl Babiš dlouhodobě do své mediální sbírky. Proto zcela jistě sledoval jejich finanční operace, rentabilitu, majitele a monitoroval jejich ekonomický provoz. Navíc mu konkurenční parta nevoněla některými prohlášeními, zmiňme jen některá.

Eurozoprávy.cz, článek Babišův kandidát ANO Martin Komárek nedávno tvrdil, že miliardář Babiš má špinavé ruce jako Dalík či Bém a citujeme:

Komárek kandiduje v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny jako lídr kandidátky hnutí ANO 2011 v Libereckém kraji. Zakladatelem tohoto hnutí je Andrej Babiš, který je druhým nejbohatším českým občanem, vlastní agrochemický holding Agrofert. Před dvěma lety však názory tohoto novináře byly zcela odlišné. V roce 2011 napsal pro server iDnes.cz komentář, kde se ostře pouštěl do Babiše, kterého zde označil za prskajícího Pepu z hospody, kterému není radno věřit, neb má dle Komárka špinavé ruce stejně jako Bém či Dalík. Před dvěma lety Komárek popisoval konkrétněji tři důvody, proč zakladateli ANO 2011 nevěřit.

Volební plakáty s politickými zásnubami Babiše a Komárka byly docela drahé a tato investice se má a musí vrátit. Podobné psaní jistě zasluhuje nejen domovní prohlídku.

Deník E15, článek Od Paroubka k Babišovi, citujeme:

Jako každý politik, který jde s kůží na trh, si Babiš musí dát pozor nejen na drahé poradce, ale i na slabá místa a tajemství. Jedno z nich se stále vznáší nad Babišovou údajnou spoluprací se Státní bezpečností, o níž svědčí dokumenty slovenského Ústavu paměti národa (viz reportáž týdeníku Euro z prosince 2011). Babiš se proti informacím, že za působení v podniku zahraničního obchodu Petrimex donášel komunistické rozvědce coby její „důvěrník“, ostře ohradil a sesterský institut českého ÚSTR zažaloval. Věc mezitím trochu zapadla, teď se ale znovu vynoří. Tento čtvrtek dopoledne začne spor projednávat Okresní soud Bratislava I. Snad udělá více jasno a stihne to do voleb.

Martina Komárka nebudeme komentovat, je od hochů z MF Dnes, a tím je řečeno vše. Ale soud na Slovensku je na pováženou. Jenže i kdyby slovenský Ústav paměti národa prohlásil Babiše za důvěrníka StB, u nás má tento muž placenou pověst baťovského zachránce celé ekonomiky. A konkurenční média jako Deník.cz tuto informaci zveřejnily už 3.12. 2011. A to včetně uchovaných částí spisu, jehož zbytek byl skartovaný v prosinci 1989. Deník euro.cz pak zveřejnil fotokopie z Babišova svazku dne 3.12. 2011. Na takové věci se nezapomíná, a jistě ne před volbami.

Závěr je jasný. Je docela pravděpodobné, že policie dostala usvědčující materiály přímo od finančních analytiků nejmenovaného holdingu, který marně usiloval o koupi konkurenční firmy. Protože v Česku kradl a podváděl na daních skoro každý z velkých hráčů, je toto obvinění univerzálně použitelné. Ale je třeba vědět, proti komu jej použít zde a nyní. Teď právě běží proces proti nějakému Davidu Rathovi. Jenže lidé už zapomněli a tisk raději mlčí. Ono už je to moc dlouho, co tento hejtman sedí ve vazbě. A pokud je třeba, pro zvědavce se vytáhne historka o miliónech v krabici, což nechá pracovat lidovou fantazii. O tom, jak se vyvíjí proces, už nepadne ani slovo.