Dne 3. 6. 2014 proběhly v Sýrii volby prezidenta, funkční období je 7 let. V zemi volily miliony Syřanů navzdory riziku pumových výbuchů u volebních místností a válce. Volby se pochopitelně nekonaly v oblastech obsazených zahraničními teroristickými skupinami. A také se nekonaly ani ve Francii a Německu na ambasádách s tím, že tyto vlády se odvolaly buď na formální důvody (Francie), nebo na fakt, že volby neodpovídají podmínkám Ženevské dohody podepsané RB dne 30. 6. 2012. Protože ji podepsalo i Rusko, je jasné, že vláda Asada tvořila součást přechodné vlády a příměří a volby byly jednou z 5 podmínek přechodu na novou vládu. Znění této jediné společné dohody RB OSN najdete zde v angličtině. Západní země vědí, že volby masivně vyhraje současný prezident Bášár Asad a nechtějí mu dávat žádnou výhodu ve vojenském a mediálním boji.

Volby v Libanonu na ambasádě vypadaly následovně, volily tisíce uprchlíků. A přitom jim tamější vláda pohrozila, že svou volbou (pro současného prezidenta Asada) mohou ztratit svůj uprchlický status v zemi.


Západní země a pochopitelně všechny wahábbitské státy Perského zálivu podporující teror v zemi tedy bojkotují volby, které syrský lid masivně podporuje nejen doma, ale i ze zahraničí.

Západní džihadisté se vracejí domů, začal první teror


Ve více než rok trvajícím seriálu "Fakta o Sýrii" dokola opakujeme, že Západ dostane svou "odměnu" za podporu teroru a šílených činů spáchaných povstalci a teroristy v Sýrii. Americký občan Moner Mohammad Abusalha odešel bojovat svůj džihád do Sýrie k jednotkám al-Nusra. Dne 25. května naložil 16 tun výbušnin na nákladní auto, které nechal vybuchnout v centru města Idlíb nedaleko kavárny, kde byli vojáci SAA. Teroristé al- Kájdy provedli ten samý den ještě další 3 pumové útoky v této oblasti, takže přesný počet mrtvých není znám. Výbuch natáčeli teroristé z al-Nusry, celý průběh máte zde.


Dalším již přímým útokem džihadisty v EU je atentát na židovské muzeum v Bruselu, při kterém neznámý útočník zastřelil celkem čtyři návštěvníky, z toho dva Izraelity. Nyní byl zadržen v Marseille Mehdi Nemmouche, francouzský občan, který se právě vrátil z džihádu v Sýrii a je hlavní podezřelý. Protože EU nepřímo podporuje konflikt v Sýrii a zdráhá se k aktivní pomoci teroristům na způsob USA, místo asi nebylo vybráno náhodně. Podle mínění teroristů v Sýrii je Západ zradil, protože po dvou letech pomoci je nechal na holičkách a pro nedostatek vojenské pomoci prohrávají válku proti Sýrii, Íránu a Hizballáhu. Je jasné, že další teroristické činy budou následovat. V Sýrii je kolem 15.000 zahraničních džihadistů v celého světa a mnozí z nich tam bojují jako placení žoldnéři, které platí Katar a Saúdská Arábie. Jak USA organizuje výcvik jednotek, to ukazuje toto video.


Ve faktech o Sýrii (Fakta o Sýrii XI. aneb Kdo válčí a proč) jsme publikovali, ze kterých zemí pocházejí.