Nedlouho poté, co Viktoria Šilova učinila prohlášení na videu, poslal represivní kyjevský režim do jejího domu bandu násilníků, kteří ji unesli a obvinili z pobuřování proti režimu. Je ve vězení a vláda prohlašuje, že za svá protistátní prohlášení může dostat až osmiletý trest vězení.


Na webu najdete odkazy na její nedávná videa, která si prohlédlo velké množství lidí po celém světě. To je ten skutečný důvod, proč chce kyjevský režim tuto bojovnici za pravdu a spravedlnost umlčet. Deník Dněpropetrovskaja panorama k tomu uvádí.

Ukrajinská vojenská prokuratura zahájila 29. ledna trestní řízení v souvislosti se šířením materiálu "Antivojny". Ukrajinský vrchní vojenský prokurátor Anatolij Matjos potvrdil, že taková prohlášení (materiály šířené Antivojnou) nemají legální oprávnění a akce osob, které je šíří a které se jimi zabývají, mají za cíl narušení mobilizace a podkopání legitimních aktivit ukrajinských ozbrojených sil a ostatních vojenských jednotek. Předsedkyní hnutí "Antivojna" je Viktoria Šilova, bývalá poslankyně Dněpropetrovské oblastní rady.


Tato statečná obhájkyně lidských práv teď čelí soudnímu procesu, v němž bude obžalována z toho, že se stavěla na odpor proti mobilizaci do války proti lidu Donbasu. Zdroje ze sociálních sítí uvádějí, že by mohla být odsouzena až k osmiletému vězení.

Ve svém důležitém svědectví se tato dněpropetrovská radní, kterou znají po celé Ukrajině, zabývá základními problémy občanské války, která probíhá na východě Ukrajiny. Její projev obsahuje také cenné informace o množství obětí, které utrpěla ukrajinská armáda během tzv. "Antiteroristické operace" do srpna 2014. Dává to představu o postupech, kterými Porošenkův režim zatajoval veřejnosti skutečný rozsah obětí z řad ukrajinské armády. Pomozte, prosím, šířit zprávu o tom, co se stalo Viktorii.


Zdroj: LiveLeak

Překlad: Stan