I britská BBC nakonec začala komentovat s několikadenním zpožděním rozhodnutí Amerického úřadu pro letectví (FAA), který si vzal na mušku letadlo snů od Boeingu. Jejich Deamliner 787 se stal pro firmu místo snů trvalou noční můrou. V pátek 11. ledna oznámil šéf vládní FAA, že americký úřad zahajuje rozsáhlé vyšetřování bezpečnosti tohoto typu letadel po opakovaných haváriích důležitých systémů letadla. Havárií byla celá řada a některé se opakovaly: vyhoření elektrického zařízení dokonce v hangáru, praskliny v kokpitu letadla, úniky paliva a podobně.

Hlavní konference k prohlášení FAA se konala minulý pátek, viz video. Po úvodním prohlášení předsedy FAA o hloubkovém šetření se k jeho rozhodnutí vyjádřili šéf Boeingu a předseda vládního úřadu pro dopravu. Poslední dva pánové prohlásili, že letadlo je bezpečné a série nehod je prý pouze náhodnou záležitostí.


Boeing zatím dodal 50 z plánovaných 800 letadel. První komerční let Dreamlineru byl v listopadu 2011 a od té doby se opakují havárie stejného charakteru. Vláda USA a vedení Boeingu se snaží minimalizovat škody způsobené vyhlášením hloubkového šetření FAA. Pokud budou závěry negativní, pak se veřejně ukáže, že Spojené státy nejsou schopny vyrábět letecký high-tech v požadované kvalitě a v sériové výrobě. Boeing navíc nevyrobil nový typ letadla více než 15 let.