Vývoj v Sýrii sledujeme na několik pokračování. Na frontě se zatím velké události nedějí. Povstalci byli poraženi v otevřeném boji na všech frontách a nyní pod ochranou USA a naftových šejků ze Zálivu formují teroristickou armádu v sousedním Jordánsku. Ofenzíva se čeká až v září, pokud k ní vůbec dojde.

1. Ukázka vládní vojenské taktiky

V následujícím videu vidíte profesionální postup armády při čištění jednoho povstaleckého hnízda, jehož ostřelovači zabíjeli nevinné civilisty jedoucí po silnici do práce a zásobující potravinami město Al-Kabún. Jak vidíte, auta klidně jezdí mezi střílejícími tanky a tím potvrzují důvěru obyvatel v armádu. Nakonec se vždy bojuje muž proti muži, až bépévéčka vysadí vojáky přímo u domů.


A tento boj povstalci prohrávají už zcela pravidelně, protože jsou horší vojáci. Jedinou výjimku mezi nimi tvoří Čečenci, které vládní Syřané nemilosrdně vraždí. Ti umějí ovládat všechny ruské zbraně včetně tanků a umějí také po prohraném boji v Grozném efektivně bojovat ve městech. A celý život nic jiného nedělají a dělat nebudou.

2. Co zamlčela světová média už v roce 2012

Není řádným překvapením, že zdejší "bojovníci za svobodu" bojují pod prapory Usámy bin Ládina a že chtějí islámský stát. USA tento cirkus organizovaný ze Saúdské Arábie a Kataru samy aktivně podporují. Tady máte přiznání k islámskému státu od celé bojové jednotky. Zajímavé je, že tato videa kolovala již v roce 2012 a všechny tehdejší západní státy podporující invazi a zničení Sýrie o nich musely vědět. Tato sázka na teroristy v Libyi prozatím dopadla podle západních not, protože zničení země je pochopitelně započítáno v ceně za získaná ropná a plynová pole. Jenže stejný scénář se v Sýrii změnil v krvavé drama.


Velitel FSA z Homsu jménem Abu Ameen (tj. party oficiálně podporované USA) požaduje od států z Golfského zálivu pár miliard dolarů na boj v Homsu. A hořce lituje, že Golfské sunnitské režimy jsou ochotné financovat s USA za 12 miliard dolarů svržení Muslimského bratrstva v Egyptě, které syrské povstalce podporovalo až do minulého měsíce. On by za polovinu této sumy úspěšně dokončil posvátný úkol v Sýrii.


Mimochodem, tvrzení o hladovějících dětech v Homsu je pěkně cynické, protože potraviny sebrali civilistům samotní povstalci. Abu Ameen slibuje, že islámský chalífát jistě vybuduje, třeba i na mrtvolách šíitů a alavitů. Tím se dostáváme k dalšímu důležitému bodu. Jde o náboženské pozadí války v Sýrii.

3. Vražedná politika wahabitských režimů z Golfského zálivu

Asadova Sýrie byla a je z hlediska náboženské tolerance nejsvobodnější částí arabského světa. V Sýrii pokojně koexistovala všechna nenásilná náboženství po desetiletí a křesťané zde měli největší svobodu v arabském světě vůbec.

Toto nemohly nechat bez povšimnutí jiné arabské režimy. Katar, Saúdská Arábie, Kuvajt a Emiráty nemají příliš na vybranou. Tyto diktatury jsou dnes ohroženy na všech frontách, což ukázala vojenská okupace Bahrajnu schválená a podporovaná USA. Jejich společnou strategií je rozpoutat náboženskou válku mezi radikálními sunnity a šíity ve všech strategicky ohrožených regionech. Šíitské režimy se spojují i ekonomicky, viz významná dohoda o dodávkách zemního plynu z Iránu do Iráku, která byla v minulých dnech podepsána mezi oběma vládami.

Sunnitští teroristé vyznávají radikální frakci islámu vzatého z beduínských poměrů Saúdské Arábie, viz článek O jednom islámském znamení času (říjen 2010). Proto ničí veškeré veškeré kulturní a náboženské památky jako heretické (viz naši středověcí husité). Muslimské šíity považují na náboženské nepřítele hodné pouze vyvraždění. Naše analýza situace v Egyptě ukazuje tento děsivý postup na videu a v přímém přenosu.

4. Systematické ničení náboženských památek

Podívejte se na poslední náboženské barbarství teroristů, které nyní zděsilo světové muslimy. Sunnitští povstalci zničili hrobku známého Muhammadova současníka a uctívaného světce, která je chráněna listinou UNESCO. Hrobka světce jménem Hijr ibn Adi se nachází v Adře u Damašku a byla vyhozena do vzduchu (nafilmováno teroristy), pozůstatky světce byly z hrobu vykopány a zničeny. A hlavně si počkejte na prohlášení wahabitského klerika, který obhajuje ničení šíitských islámských svatyň přímo v saúdsko-arabské veřejné televizi.


Souputník Muhammadův Hijr ibn Adi má pro šíity mimořádný význam, protože byl roku 660 zabit pro svou loajalitu k mystickému imámovi Alímu, jehož mesiášský příchod šíité očekávají jako znamení konce světa. Klikněte si na obrázek v anotaci dokazující znesvěcení svatyně, který dnes koluje po muslimském světě.

Nejde o žádnou náhodu. Západem podporovaní "bojovníci za svobodu" již zničili hrobku Ammar Bin Yassira (další současník Muhammada) ve městě Ragga. Pak pochopitelně zničili nejstarší křesťanský kostel vůbec (Umm Zinnar postavený na základech basiliky z roku 50) ve starém Homsu a nejstarší židovskou synagogu na světě v Jobaru, na předměstí Damašku. A toto barbarství Západ podporuje svou pomocí. Taktika ničení je jasná: rozšlapat "nevěrecké" památky a kulturu, vyvolat hněv šíitů, židů a křesťanů proti sobě a rozpoutat náboženskou válku.

5. Hořké prozření Turecka a Egypta

Tyto islámské země se od počátku aktivně zapojily do rozvracení Sýrie a nyní inkasují svou odměnu. Mimochodem, stejnou "odměnu" dostane Jordánsko a později i Západ. Po roce je jasné, že tzv. útoky "Asadových vojsk" na turecké hranici byly ve skutečnosti zinscenovány přímo teroristy, kteří se tím pochlubili na svých videích. Tady máte jedno z nich.


Jako odměnu za vojenskou podporu "bojovníků za svobodu" dostala Erdoganova vláda na své území nervový bojový plyn sarin, teroristické útoky v pohraničních městech, bombardování vesnic, které mělo rozpoutat přeshraniční konflikt se Sýrií a nyní i formování Kurdského státu na území Sýrie, což je pro Ankaru noční můra. Navíc nepřátelské frakce povstalců dříve podporované Tureckem přímo u hranic začaly válčit mezi sebou, což je u těchto bojovníků za svobodu dosti častým zjevem. Každý dostává, co mu patří podle jeho skutků. Brzo bude řada i na západních zemích a na USA.

Stejným způsobem již před svým svržením otočilo politiku v Sýrii i Muslimské bratrstvo v Egyptě. Tento trend "reevaluace vztahů se Sýrií" okamžitě potvrdila i nová vojenská diktatura, viz tento článek. Egyptští teroristé vytlačení ze Sýrie díky porážkám už totiž začínají bojovat proti skutečnému nepříteli všech Arabů, a tím je pochopitelně nenáviděný Izrael. Proto se bývalí "bojovníci za svobodu" vyslaní egyptským Muslimským bratrstvem do Sýrie po prohře soustřeďují v kmenovém území kolem Sinaje, kde mezi spřátelenými beduíny budují základnu pro své útoky proti Izraeli. Egyptská armáda tam již několikrát musela zasahovat, protože si pravděpodobně budou brát turisty ze Sinaje a z přímořských letovisk jako výkupné na financování boje proti Izraeli. Tolik k dosavadnímu vývoji. Turecko a Egypt si podporou teroru v sousední Sýrii dovezli teror na vlastní území. Totéž platí obecně i pro Západ.

6. Vojenské tažení syrských Kurdů za nezávislost

Další důležitý dokument ukazuje vývoj v etnicky čistém Kurdistánu rozděleném mezi Turecko, Sýrii a Irák. Kurdové už dávno pochopili, že mají šanci získat vlastní stát na úkor Iráku a Sýrie. Na Kurdistán mocnosti sestavující novou politickou mapu světa po I. světové válce zapomněly, protože delegace Kurdů nebyla pozvána. Kurdové v Iráku jsou už de facto samostatní, ekonomicky i vojensky. Pro jistotu dali své zásoby ropy lacino plundrovat americkými firmami, aby měli politickou ochranu. To hodně vadí centrální vládě v Bagdádu, která by nikdy nedala USA těžební licence za tuto směšnou cenu.

Syrští Kurdové se drželi ze začátku stranou konfliktu nebo bojovali proti Asadovi. Ale zásadně nesouhlasili s tureckou podporou teroristů, viz náš článek Kurdové obviňují Turecko z pašování islámských teroristů do Sýrie. Nyní se syrští Kurdové dali do práce a vojensky zničili teroristy na svých kmenových územích, zejména v oblasti města Ras al-Ain. Vyhnali loupežníky Al-Nusry ze svých území, obnovili pořádek a politicky a vojensky se tím přihlásili k vládní ofenzívě proti povstalcům. Přitom se ovšem Kurdové stali nezávislými, protože Asad na ně v této situaci nemá čas. To byl geniální tah v pravou chvíli, jistě domluvený a koordinovaný s Kurdy v Iráku. Syrská vláda nechala Kurdy trvale na pokoji, dokonce i když bojovali proti ní. Nyní se to Asadovi a jeho spojencům částečně vyplatilo.

Shrnující video k celé situaci máte zde. Zmatená redaktorka neví, jak to má ideologicky vysvětlit překvapeným americkým divákům. Ti totiž nejsou na tak rychlé obraty v boji za svobodu zvyklí. A pořád měli zafixované, že povstalci a Kurdové jsou dobří a "naši" Turkové také.


Strana kurdských pracujících (angl. PKK) zároveň vysvětlila Turecku, že jejich politika podpory teroristů je hloupá a velmi nebezpečná, viz závěrečná slova politické šéfky PKK v pohraničním syrském regionu. Jenže to už mezitím Erdoganova vláda v Ankaře ví také a zastavila veškerou pomoc wahabitským teroristům. Premiér Erdogan sice oficiálně ještě řeční proti Asadovi, ale fakticky válku zastavil, stejně jako Egypt.

7. A co na to Hizballáh?

A na závěr nechme mluvit skutečného dosavadního vítěze konfliktu, kterým je libanonský Hizballáh. Kázání vůdce je jistě zaměřeno na jeho věrné, ale Sayyed Hassan Nasrallah zde řekl několik zásadních věcí, které jsou naprosto pravdivé.


Kdo podporuje wahabistické fanatiky, Al-Káidu a nesmyslný teror vraždící nevinné civilisty ve městech, ten je skutečný zločinec. Nasrallah je skutečný mistr taktiky. Ideový vůdce vítězného hnutí pozorňuje wahabisty v Sýrii, že je tam za peníze úmyslně poslal Západ a Golfské despocie proto, aby je zde nechali povraždit: "Nalíčili na vás v Sýrii past a vy jste do ní vlezli." Hizballáh povstalce přátelsky upozorňuje, že proti nim bojoval pouze ze svých vlastních důvodů, a ne kvůli velmocenské politice. Šéfovi Hizballáhu jde o to, aby se povstalci obrátili proti skutečnému nepříteli. Tím je pochopitelně Izrael podporovaný západními státy a nyní i nepřímo podporovaný arabskými despociemi z Golfského zálivu, které jsou kvůli Sýrii v mocenském vleku USA.

Hizballáh chce politické jednání všech zúčastněných států v konfliktu, včetně Iráku a Asadova režimu. To chce i zdravý rozum a Rusko, ale proti jsou USA a zatím zřejmě i EU. Těmto zemím vyhovuje přímá či nepřímá podpora teroristů a potřebují pod tlakem Izraele a Golfských wahabistů pokračovat v konfliktu. Nasrallah správně upozorňuje, že je to vražedná taktika a její obětí jsou prostí lidé v regionu. Těm je každý stát naprosto ukradený, protože v této části světa mají hlavní slovo rodinné, kmenové a náboženské vazby.

A prozření teroristů jistě nastane, až zbytek poražených a na smrt zklamaných "bojovníků za svobodu" uteče ze Sýrie do domovských států. Viz naše dva články věnované šíření terorismu v rámci EU pod názvem Násilí z Blízkého východu přichází do Evropy a potvrzení tohoto trendu po londýnské vraždě (Násilí z Blízkého východu už působí v Evropě). Zcela samostatnou kapitolou bude mocenský rozklad Izraele. Ale i Západ dostane za tuto zradu i svůj vlastní díl teroru, jako to již dostalo Turecko a Egypt. Zúčtování přijde hned poté, co skončí nesmyslná válka v Sýrii. Vycvičení a zahořklí západní "bojovníci za svobodu" se totiž vrátí do svých domovských států v Evropě s pocitem, že je Západ zradil v boji za svatou věc.