Začněme chválou na senátora McCaina. Kde se tento pán objeví, tam lze čekat rychlý spád událostí. Viz náš článek Bude senátor McCain na seznamu amerických teroristů? McCain se během utajeného výletu na území cizího státu zvaného Sýrie setkal s teroristy, kteří figurují na seznamech americké CIA a jsou podezřelí z útoků na americký konzulát v Benghází. S kým se bojechtivý senátor setkal tentokrát? Podívejte se na toto zajímavé foto z Kyjeva (14.12.2013).Na obrázku si McCain pilně třese pravicí se dvěma "bojovníky za svobodu". První z nich se jmenuje Oleg Tjahnybok (Олег Ярославович Тягнибок) a je šéfem neonacistické strany Svoboda, která používá jako svůj znak jen lehce upravenou nacistickou svastiku. Její "bojovníci za svobodu" doslova odvazují demokracii z řetězu, viz tento obrázek vzatý přímo z demonstrací.Druhý bojovník za svobodu na obrázku s McCainem je Arsenij Jacenjuk, poslanec ukrajinského parlamentu a předseda strany Fronta pro změnu, který bojoval za propuštění Tymošenkové. Fašisté s prokazatelnou historickou vazbou na ukrajinské oddíly SS mu asi nevadí, senátor McCain určitě také ne.

A nyní se podívejte na toto zajímavé video z tzv. "boje za demokracii", které ovšem může být zpravodajskou desinformací Rusů nebo ukrajinské vlády. Počkejte, až se ukáží oba letáky.


Navlas stejné letáky se objevily v Egyptě, když "hněv lidu" téměř spontánně vystoupil proti Mubarakovi a později i proti Muslimskému bratrstvu. Pak vzala hněv lidu do ruky armáda a začala organizovaně vraždit a zatýkat. Viz Fakta o Egyptě (II), kde se popisuje celá situace armádního puče. A nyní se podívejte na tento obrázek.Vidíte, že bojové instrukce a obrázky jsou stejné v arabštině a v ukrajinštině. O nic nejde. Bojovníci za svobodu na Ukrajině hnáni náhlým zábleskem inspirace si prostě přeložili z arabštiny potřebné diverzní materiály. Jako třeba tento anglicko-arabský návod, jak zaútočit na policii, která na Ukrajině dostala zákaz používat střelné zbraně.Ruční střelné zbraně ovšem v klidu používaly extremistické bojůvky, které nyní budou amnestované ze zákona. Podívejte se na tento snímek přímo z bojiště (22.1.2014). Nemůžeme jej otisknout, nemáme na něj autorská práva.

A nyní k možnému vysvětlení arabských a ukrajinských letáků. Pilný senátor McCain má jednoho dobrého kamaráda. Jmenuje se James Woosley a je bývalý ředitel CIA. Nyní řeší po světě boj za svobodu. Pochopitelně v rámci úctyhodné organizace jménem Freedom House. Na Ukrajině jsou tito američtí aktivisté pečení vaření a velmi je znepokojuje tamější situace. Nás také. Připomeňme, že Janukovičova vláda byla legálně zvolena a že násilníci zatím nechtějí nové volby, pouze svržení vlády. Ale tomu se na Západě říká "boj za demokracii". Na začátku nepokojů na Ukrajině jsme vydali článek Ukrajinský gambit: koloniální EU versus imperiální Rusko. V článku jsme také jasně vyjmenovali důvody zájmu evropských multinacionál o Ukrajinu. Jejich zájem pochopitelně určuje i témata a úhel pohledu komerčních main-streamových médií, která oligarchiím slouží. Role EU v celém sporu je tristní (viz citovaný článek) a stojí za zvláštní rozbor.