Janičáři dostali Ukrajinu do finančního otroctví, protože za válku se vždy musí platit životy a dluhovým otroctvím. A Ukrajina není výjimkou. V tisku to prezentují článkem Porošenko oznámil cenu přežití Ukrajiny. Prezident je přesvědčen, že MMF dá kladné rozhodnutí o úvěru pro naši zemi, protože Ukrajina potřebuje 40 miliard USD mezinárodní pomoci. Šéf junty v Kyjevě řekl, že po prohrané válce na Donbase je zničeno 10 % z průmyslového potenciálu Ukrajiny (Donbas), provoz 25 % ostatních průmyslových podniků země se zcela zastavil a celkem 70 % průmyslových podniků nefunguje normálně. Takže představitelé zločinné junty zničili zemi. Viz naše tematické číslo Krvavá Ukrajina (2014-6).

Jak se krade celá země? Na úvěr!

Jenže přitom je třeba zničit i její obyvatele, kteří se juntě včas nepostavili na odpor a mlčením souhlasí s pokračujícím plundrováním země a vedením války, v níž umírají jejich děti. Takže Porošenko zahájil důchodové škrty. Junta vydala řadu zákonů přijatých Nejvyšší radou dne 2. března, jejichž přijetí je podmínkou udělení úvěru poskytnutého Mezinárodním měnovým fondem na vedení války a na vyplundrování země. Prostě a jasně. Jde o stejný scénář jako v Řecku, kde to ovšem přestalo fungovat. Tady je ukázka z jednoho pracovního dne ukrajinského parlamentu:

  • Dočasně omezil výši důchodů pro pracující důchodce
  • Změnil daně, podle kterých je osvobozena od daně charitativní pomoc tzv. vnitřně vysídlených osob
  • Změnil celní kodex a daně Ukrajiny v rámci tzv. protikorupční agendy
  • Změnil platby za povinné státní sociální pojištění

Změnit se toho bude muset ještě mnoho a dojde k tomu. Reformy teprve začínají.

Po ožebračení lidí logicky následuje druhé kolo - ožebračení státu. To se právě děje, protože Rothschild Group nabídla zprostředkovat jednání o ukrajinském státním dluhu. Jinak řečeno, tyto dluhy si koupí za cenu vyrabování země, tzv. stanovením "přísných pravidel pro případnou restrukturalizaci." Jedním z největších věřitelů na Ukrajině je investiční fond Franklin Templeton. V dubnu 2014 objem ukrajinských eurobondů v portfoliu fondu dosáhl 7,6 miliard USD. Franklin Templeton mohl nakoupit tyto cenné papíry ve prospěch Rothschildovy skupiny.

Je to ideální postup popsaný v tematickém čísle Cesty do korporátního otroctví (2014-9). Dát janičářům peníze na převrat, pak jim půjčit na zničení země ve válce. Když je to hotové, tak je zadlužit definitivně a převzít druhý největší stát Evropy o rozloze 603 700 km². A pak vykřikovat, že Rusové jsou agresoři, když podnikají kroky proti loupeži tisíciletí, při které se organizovaně vraždí hned za jejich hranicemi jejich vlastní etnická skupina, včetně likvidace infrastruktury celých měst. Politikové EU a USA se opravdu zbláznili, když v tom jedou. A navíc tento zločin lze uskutečnit jen za cenu, že se na Ukrajině podpoří neofašistické skupiny, stejně jako v sousedních pobaltských státech. Stejný scénář se praktikuje podporou islámského terorismu v Sýrii a Iráku, viz "Fakta o Sýrii".

Detaily velké ukrajinské loupeže

Výkonná ředitelka MMF Christine Lagardeová oznámila, že je připravena poskytnout Ukrajině v následujících čtyřech letech 17,5 mld. dolarů a Jaceňuk oznámil první tranše MMF. První tranše Mezinárodního měnového fondu (MMF) na nový čtyřletý Extended Fund Facility (ERF), kterou představenstvo fondu schválilo ve středu, bude 5 miliard dolarů. MMF ve své tiskové zprávě uvedlo, že celková velikost programu je SDR 12,348 miliard, neboli asi 17,5 miliardy USD. První tranše, která bude okamžitě přidělena je SDR 3,546 miliardy, tedy cca 5 miliard USD, z nichž SDR 1,915 miliardy (2,7 mld. dolarů) bude přiděleno na podporu rozpočtu. Ukrajinská ministryně financí Natalia Jaresko řekla, že schválením nového čtyřletého programu se Ukrajině otevře úvěrová linka umožňující externí financování ve výši 7,5 miliardy dolarů.

Klíčové nejsou veřejné části dohody junty s MMF, ale tajné dodatky, jako obvykle: Podle memoranda MMF Ukrajina podepíše tajné protokoly. Zdroj blízký jednání řekl, že při přijetí programu EFF ukrajinští úředníci budou muset k základnímu dokumentu "memorandu" podepsat dodatkový protokol. Tomu se říká pracovní papír. Tento objemný spis má 140 stran, ve kterém je bod po bodu celý reformní scénář i s termíny. Finální verze tohoto dokumentu se dokončuje. V zásadě budou tyto dodatky tajné, zveřejňuje se jen Memorandum. Koho tento postup překvapuje, nechť se podívá na oficiální postup vyšetřovací komise ohledně letu MH17. Komise honem honem převedená pouze do Holandska, tedy mimo jurisdikci Malajsie, jejichž aeroliniím letadlo patřilo. Podle uzavřené dohody může zveřejnit jen to, s čím souhlasí Ukrajina, která letoun s velkou pravděpodobností sestřelila. I tomu se dnes říká evropská politika.

Vlk musí skočit, času je málo, Ukrajina se rozpadá

Takže banky udělaly to, co musely, aby mohly zajistit rychlé rozkradení Ukrajiny: MMF oddálilo bankrot státu na Ukrajině až do podzimu. Nyní běží lichva a vydírání, tj. přijdou pouze provozní úvěry a investice budou muset počkat až do tzv. "konce války". Ministryně financí Natalia Jaresko ujistila, že rozhodnutí MMF Ukrajiny otevírá přístup k úvěrovým programům za 7,5 miliardy dolarů. To jsou peníze od Světové banky, Evropské banky pro obnovu a rozvoj, Evropské investiční banky, USA, Německu, Japonska a mnoha dalších zemích. Bez záruk se prý tuto zemi neodváží financovat žádné fondy. Po obdržení podpory ze strany MMF však začnou věřitelé půjčovat.

První místopředseda Prominvestbank Vjačeslav Jutkin to formuloval takto.

Skupiny úvěrových fondů skutečně pomohou přežít ekonomice Ukrajiny. Musíme však pochopit, že mnoho z těchto půjček bude určeno pro konkrétní programy. Nelze s nimi počítat na krytí rozpočtového deficitu. Tento deficit může být překryt prostřednictvím vydávání dalších emisí eurobondů Ukrajiny. A to v rámci státních garancí, které americké úřady dohodly dříve, šlo o celkovou částku 2 miliardy dolarů. Aby však bylo možné provést vydávání dlužních úpisů, nejprve musí Ministerstvo financí úspěšně restrukturalizovat předešlé závazky. Do dvou měsíců pak bude možné vydat nové dluhové cenné papíry.

Tady je jasně vidět "úspěšný" řecký scénář banky Goldman Sachs, který na Ukrajině dělají Rotschildové. Přeložme celý výrok do srozumitelné mluvy. Poté, co bude podepsaná smlouva o rozkradení celého státu, přijdou finanční supi a vyberou si, co budou ze státní mršiny chtít. Trhání mršiny si zajistí tím, že země se dostane do kolotoče absolutně nesplatitelného dluhu. Jenže takový zločin nelze udělat bez války. To potvrzuje celá dosavadní historie lidstva, a Ruska zvláště.

Supi si na trhání nachystali kolem 10 miliard dolarů, MMF vyřídí rámcové rozkradení za 7,5 miliardy dolarů, které mají nastartovat již nesplatitelnou spirálu dluhu. A to navíc Ukrajina má dluh ve výši 3 mld. USD i u Ruska. Pokud budou Rusové trvat na jejich zaplacení, junta se musí zadlužit u MMF ještě více. Takže MMF půjčí juntě a janičářům jen na dva měsíce, aby jim nezkrachoval stát pro vedení již prohrané války, kterou je však třeba v každém případě vést až do konce. Junta se musí udržet u moci do doby, než podepíše dluhové otroctví. A pak je třeba asi rok držet zemi před všeobecnou občanskou válkou, aby ji bylo možno vyrabovat. Dlužníka bude potřeba držet pod kontrolou. Ale to už může jít docela snadno s pomocí přímé intervence "mírových sborů" z EU a USA.

Zůstává jen jedna pochybnost. Ano, budou zde podepsané dohody o mírové spolupráci i finančním zajištění. Ale do dvou let bude na Ukrajině nová vláda, protože tato má na rukou krev a proto o trvalém míru jednat nemůže. Uzná tato nová vláda závazky podepsané fašisty a vrahy za závazné a bude ochotna je převzít a plnit? Ukrajinský lid si to jistě přát nebude a nová vláda bude možná jeho přání respektovat.

I když je výnos z emisí eurobondů Ukrajiny jistě lákavý, je také hodně nejistý.