Na fotbal se už řadu let nedívám, celý ten humbuk je pořádně přitažený za vlasy. Tou poslední kapkou, proč jsem přestal fandit, bylo chování fanoušků. Zřetelně jsem uviděl, že sledování fotbalu dělá z jinak normálních lidí debily. Nyní jsem se nechal zlákat úspěchem Slavie a podíval se na ukázku z jejich utkání ve Skotsku. To jsem si dal! Zda řekl Kúdela Kamarovi, že je opice, to nedokáži posoudit, ale reakce hráče by tomu odpovídala. Začal pobíhat sem a tam, rozhazoval rukama a něco vykřikovat jako šílenec ...a nebo malé dítě, když žaluje. Předcházel tomu mj. faul, který zranil brankáře Slavie. Nějaká omluva? Kdeže! Dohru měl celý incident v dalším zápase, a to naší reprezentace proti Walesu. Tam jedna z největších hvězd světového fotbalu, Gareth Bale, úmyslně Kúdelu zranil loktem. Nějaká omluva? Nějaká reflexe z Velké Británie? Ano, neumějí napsat ani jména našich hráčů. Nestojí jim to za to. Na stránkách Rangers se dozvíme, že šlo o nezaviněné, náhodné střety. Kopačka útočníka Glasgow Rangers jménem Kemara Roofe s ocelovými kolíky v obličeji brankáře se prý ocitla náhodou. Kdo tomu nevěří, může se mrknout. Podle mě však takovému vysvětlení uvěří jen zaslepený primitiv.

A dostáváme se k tomu, proč jsem se přestal o fotbal zajímat. Dělá z lidí debily, a to bez rozdílu barvy pleti. Mám tedy vzkaz pro pana Kamaru. Nikoliv, Kúdela neurazil Vaší matku a bratry, to by ani nebylo možné, ale Vy sám, pane Kamaro, jste se před lidmi naprosto znemožnil. A pokud je pravda, že místo smíření jste Kúdelu ještě udeřil do obličeje, pak nemám slov. To, že se k Vám připojují Vaši kamarádi Bale a Roofe a všichni další podobně postižení, na věci nic nemění. Pak není divu, že se fanoušci podřezávají a vraždí pro nic. Přestávají být, jako jejich vzory, lidmi.

Bale, Roofe, Kamaro, jděte do zápasů MMA a neschovávejte svojí agresivitu za míč. UEFA zřejmě počká na nějakou obdobu tragédie z roku 1985, po níž konečně ostrovní fotbal řádně potrestala. Mrtvým to však život nevrátilo a zraněným jejich utrpení nezmírnilo. Kult násilí však, jak je vidět, z Británie nezmizel. Je na čase dát tamním klubům zprávu, že takové sprosté, nebezpečné jednání včetně glorifikace násilí je ve fotbale nepřípustné. Jinak budou následky mnohem horší...


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!