Utajená zpráva pro Pentagon, kterou vypracovala Defense Science Board konstatuje, že zhruba dvě desítky zbraňových systémů v USA jsou napadnutelné čínskými hackery. Mezi zranitelnou elektroniku patří systémy protiraketové obrany, vojenská letadla a lodě. Podle interních zpráv patří mezi zranitelné systémy např. střely Patriot PAC-3, které tvoří jádro obrany proti balistickým raketám (THAAD) nebo námořní balistický systém Aegis. Zpráva nevylučuje, že některé z těchto systémů byly prolomeny natolik, že hackeři mohli kopírovat výrobní a technologická data systémů.

Čína vede hackerskou válku proti západním firmám a státům již delší dobu. Zajímavý článek z NYT (30.1.2013) popisuje 4 měsíce trvalých hackerských útoků na redakci, které přicházely z Číny. Útočníkům se podařilo špionážními viry infikovat síť deníku, vytáhnout hesla zaměstnanců a kontrolovat obsah mailů. Pochopitelně je nejvíce zajímaly maily z Číny, které popisovaly pokračující práci na vyšetřování podnikatelských praktik prvního muže Číny jménem Wen Jiabao, jehož rodina spravuje podniky v hodnotě několika miliard. Článek o podnikání premiérovy rodiny a kruhu příbuzných vyšel v NYT 25. října 2012.

Zajímavou roli při obraně vojenských tajemství USA sehrála známá skupina Anonymous. Privátní společnost specializovaná na ochranu dat Mandiant sídlem v severní Virginii publikovala šedesátistránkovou studii o hackingu Čínské lidové armády, jejímž centrem je zvláštní jednotka 61398, která sídlí na ulici Datong v Šanghaji. Tato jednotka má na svědomí vykradení dat asi 141 obchodních společností ve 20 zemích světa. Zdánlivě to vypadá, že jedna společnost byla schopna analyzovat složitý systém útoků vykonávaných přes proxy servery a nastrčené prostředníky. Analýza společnosti Mandiant ve skutečnosti alespoň z části pochází s údajů, které této firmě poskytli přímo členové hnutí Anonymous. Informant Hector “Sabu” Monsegur údajně sehrál klíčovou roli při lokaci čínských hacků už v roce 2011. Tajnou čínskou jednotku prý poprvé analyzoval i další hacker volně napojený na skupinu Anonymous.

Přímo ve zprávě firma Mandiant přiznává pomoc minimálně tří hackerů, kteří zásadně pomohli při lokalizaci šanghajské vojenské jednotky. Mají následující přezdívky: uglygorilla, DOTA a SuperHard.