V krátkých zprávách jsme publikovali tehdy neověřenou zprávu povstalců Informace od domobrany, ověřuje se. Dne 29. 07. 2014 v 17.30 byla při akci RDG-5 v oblasti Izjuma napadena kolona amerických instruktorů, zabiti tři důstojníci a těžce raněn generál Randy Allen Kee, který velí trestné operaci na Donbase. Předpokládá se, že dohlížel i na operaci "Boeing".

Tato zpráva sice ještě není oficiálně potvrzena, ale již jsou známy další podrobnosti od americké strany, viz tento web. Na Ukrajině nyní působí 180 specializovaných instruktorů Pentagonu, kteří jsou k dispozici rozpadající se armádě pučistů v Kyjevě. Někteří se dokonce snaží rychle učit ukrajinsky, což je na Američany skutečně hrdinský výkon. Další známá skupina US-Army přišla do Kyjeva v červenci. Šlo o 23 amerických důstojníků ze základny Fort Benning (Alabama, Georgia), kteří spadají pod velení specializovaných jednotek zvláštního nasazení (Force Special Operations Command). Mají velké zkušenosti s výcvikem paramilitárních skupin ve Střední a Jižní Americe, které jsou nechvalně známé masovým vražděním a mučením civilního obyvatelstva. Klikněte si na heslo operace Kondor.

Takže nyní konečně známe odpověď na otázku, proč junta v Kyjevě překvapivě nařídila zastavení palby a začala pod nátlakem Kerryho jednat s povstalci o příměří. Jistěže za to mohou i potvrzené a zmařené útoky balistickými raketami Točka-U (NATO označení SS-21 Scarab). Rusové je sestřelili, protože rakety mířily na ruské území. Šlo o zoufalý pokus junty "trefit" se pár kilometrů od ruské hranice a tím otevřít průlom z uzavřeného kotle, kde jsou nyní ničeny zbytky jedné části ukrajinské armády. Američtí poradci tedy měli na pilno, včetně citovaného generála, který zde byl asi na humanitární misi či na zdravotní procházce. Počkáme si na vyjádření Pentagonu, nějakou story vymyslet musí. Při útoku totiž zahynulo hned několik amerických poradců a pro jejich pobyt je těžké sehnat nějaké věrohodné alibi.