Demagogický Úsvit o desítce lidí na výplatnici a s nabitou kasou po úspěšných volbách se ve Sněmovně stará o legislativní průjem. Podívejme se na Okamurovu novelu o dani z přidané hodnoty, viz Sněmovní tisk 83. Nová Sněmovna už málem stačila udělat několik zásadních blbostí, k nimž je pohnulo chytré bratrstvo Mordoru vedené Kalouskem a spol. Viz článek naší parlamentní zpravodajky Poslanec Kalousek chce šetřit státní kasu tím, že zničí stát. Ale Kalousek na okouzlené poslance zabírá svou hypnotickou drzostí. Jenže na Okamuru už jsou lidovládci po dvou sezeních přímo alergičtí, zvláště na jeho slavnou taktiku odkoukanou z východu. Utahat soupeře a pak zaúčit i slabým úderem a zvítězit. To je taktika hnutí Úsvit Tomia Okamury v kostce. Okamura se stal koníkem české veřejno-právní TV, ale to je všechno. A že se Okamura doopravdy snaží, to dosvědčuje rozprava ve Sněmovně.

Trh s byty a nemovitostmi se hroutí, protože lidé jsou okradeni až na kost a předražené byty nekupují. Jenže jejich sleva by poslala průmysl do deflace, což by by bylo ještě horší, než nechat nové domy jedno desetiletí chátrat. První parta poslanců jen papouškovala stanovisko vlády, která zásadně zamítla Okamurův návrh na změnu DPH.

Václav Votava (ČSSD) wrote:
Já vám děkuji za slovo, vážený pane místopředsedo. Kolegyně, kolegové, hnutí Úsvit Tomia Okamury nás opravdu zásobuje řadou poslaneckých návrhů. Jestli se nemýlím, tak tento návrh úpravy DPH, nebo novely DPH, je v pořadí již třetí, ale kvantita jaksi předbíhá kvalitu a to se týká bohužel i tohoto návrhu zákona. (...) Navržená legislativní úprava, spočívající v pouhém vypuštění pětileté lhůty, po kterou dodání předmětných pozemků s novými nebo nově užívanými stavbami podléhá dani z přidané hodnoty, však znamená, že by došlo k úplnému osvobození nejenom u těchto pozemků, ale u všech nemovitých věcí uvedených v § 56 odst. 1 zákona č. 235/2004 Sb. Jednoduše řečeno, tímto se ruší veškeré zdanění nejenom pozemků, ale i všech staveb od daně z přidané hodnoty. Proto považuji ten návrh za opravdu velice špatný.

Další parta upozornila Okamuru, že kutilství kolem DPH není možné z mnoha jiných důvodů, o nichž Úsvit nemá ani páru.

Jaroslav Klaška (KDU-ČSL) wrote:
Vážený pane místopředsedo, vážená vládo, vážení kolegové, dobrý den. Já bych chtěl formou faktické připomínky jednak se připojit k tomu, co říkal pan zpravodaj, předseda rozpočtového výboru Votava, a také bych chtěl upozornit na nesoulad se směrnicí Rady Evropy z roku 2006 číslo 112, kde se praví, že osvobození od daně z přidané hodnoty se nevztahuje na dodání budovy nebo její části před jejím prvním obydlením a pozemku k ní přiléhajícího. Toto dodání musí být zdaněno. Takže pokud bychom toto schválili, dostaneme se do rozporu s evropským právem.

Okamura hospodaří podle hesla "Čím hůře, tím lépe", zatímco předešlé vlády jen kradly, aby jim bylo lépe. O lid se prostě nestaraly, jen o sebe. Okamurovu heslu se vyhýbaly, aby neskončily v novém 17. listopadu. Jenže Okamura potřebuje lidi na ulicích, proto je ve Sněmovně tak pilný. Viz naši předešlou analýzu jeho výplodu Úsvit Tomia Okamury chce řešit lichvu pomocí bezpráví.