USA nařídila zavření syrské ambasády ve Washingtonu a odchod personálu ze země. Válka v Sýrii je prohraná, takže je třeba posunout mediální ofenzívu na stupnici "trvalé".

1. Západní mrzutosti v Sýrii

Důvodem k mrzutostem je mimo jiné zničení prvního kontingentu teroristů, které CIA vycvičila v Jordánsku (Fakta o Sýrii XVIII. a mediální manipulace světových médií). A druhý důvod přinesl faktický rozpad demoralizovaných povstaleckých jednotek v pohoří Kalamún (Dobytí Jabrúdu dokončilo obklíčení povstalců v Sýrii). Asadova SAA počítala s dlouhým obléháním křižáckého hradu Krak de Chevaliers, kam se salafističtí křižáci uchýlili. Ale hrad padl za několik dní. Asi nejsme ve středověku a placení teroristé z Kataru, ze Saúdské Arábie a nepřímo podporovaní z USA a z EU už asi nemají opravdovou mentalitu bojovníků za víru. Tu ovšem má vítězná Asadova armáda, která po dvou letech proher neztratila bojového ducha a drtí povstalce.Stejně tak se nečekaně zhroutila povstalecká obrana v pohoří Kalamún, viz horní mapa. Libanon navíc začal zatýkat bojovníky a teroristy, kteří utekli do své bašty v libanonském Arsalu. V tom jim pilně pomáhá Hizballáh, který vojensky kontroluje část tohoto území na druhé straně hranic. Ve vyděšené EU platí, že na "syrské frontě je klid" a v západních médiích se nemusí o těchto mrzutých věcech mluvit nahlas.

2. Na řadě je Izrael

Izrael je aktivní v konfliktu od samého začátku a pilně podporuje teroristy všeho druhu podle starého římského a koloniálního britského hesla "Rozděl a panuj". Do války se zapojil fatálně nutně a téměř bez rozmyslu, veden dávným atavistickým reflexem. Na Asadově straně totiž bojuje Írán a Hizballáh, dva největší nepřátelé Izraele. A nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Takže Izraelci dodali opačné straně povstalců a teroristů spojovací zařízení, léčí jejich bojovníky a na straně USA zajišťují odposlech a logistické operace všeho druhu. Celkem leželo v izraelských vojenských nemocnicích více než 1600 bojovníků, léčení platila pochopitelně Saúdská Arábie. Cahal přímo bombardoval stíhačkami syrské území, čímž de facto vyhlásil Sýrii válku.

Jeho stratégové snili o tom, že alespoň v pohoří Kalamún a na dalších místech vytvoří nárazníkovou zónu teroristických bojůvek, které budou chránit Izrael a budou trvale ničit syrskou ekonomiku. Článek Fakta o Sýrii XVII. aneb komedie v Ženevě ukázal mapu oněch mytických "Buffer Zones", která jsou nyní už pouhým zbožným přáním.Navíc by se pořád dalo propagandisticky tvrdit, že tzv. "bojovníci za svobodu" někde v Sýrii přežívají.

3. Začal osvobozovací boj o Golany, které patří Sýrii

Navíc začal faktický boj o o Izraelem okupované Golanské výšiny, které patří Sýrii a byly protiprávně anektovány Izraelem. Ten v roce 1981 schválil zákon o Golanských výšinách, který rozšířil izraelské právo a správu nad nimi a de facto je anektoval. Tento krok byl odsouzen Radou bezpečnosti OSN v rezoluci č. 497, která zákon prohlásila za neplatný a postrádající mezinárodní právní účinek. Toto absolutně strategické pohoří by nyní zajistilo Sýrii kontrolu nad Izraelem, pokud tam umístí ruské radary a baterie raket SS-300.

Důvod izraelských obav je dvojí. Ti chytřejší džihádisté pochopili, kdo je jejich skutečný nepřítel a kdo je dostal do pasti, kde je nyní SAA střílí jako králíky. Ale to jim vůdce Hiballáhu veřejně tvrdil už před dvěma roky. Také je správně (z hlediska Hizballáhu ovšem) upozornil, kde je jejich skutečný nepřítel. Viz článek Fakta o Sýrii V. Kdo podporuje wahabistické fanatiky, al-Kájdu a nesmyslný teror vraždící nevinné civilisty ve městech, ten je skutečný zločinec a hlavně se prohřešuje proti islámskému společenství (umma). Ideový vůdce vítězného hnutí upozorňuje wahabisty v Sýrii, že je tam za peníze úmyslně poslal Západ a despocie z Perského zálivu proto, aby je zde nechali povraždit: "Nalíčili na vás v Sýrii past a vy jste do ní vlezli." Šéfovi Hizballáhu jde o to, aby se povstalci obrátili proti skutečnému nepříteli. Tím je pochopitelně Izrael podporovaný západními státy a nyní i nepřímo podporovaný arabskými despociemi z Perského zálivu, které jsou kvůli Sýrii v mocenském vleku USA.

4. Nový džihád na Golanech

Stejně tak otočili mnozí Palestinci, kteří se nechali naverbovat proti Asadovi, jenž léta podporoval jako jeden z mála režimů palestinské uprchlické tábory v zemi. Viz hodně citovaný tábor Jarmúk u Damašku, kde hlady umírající Palestince vraždili jejich vlastní lidé. Ti bojovali proti Asadovi, který je desetiletí živil a dal jim přístřeší. Všichni tito hrdlořezové, teroristé a vrazi se budou muset nějak vykoupit, protože válka je už prohraná a vítěz je znám. A nepřítel je pro muslimský džihád pořád stejný. Teorie spiknutí, tak milovaná na Blízkém východě, všem zjeví starou pravdu, že za všechno mohou sionisté. Strach a hněv těchto skupin (Palestinci, wahabitští teroristé, Hizballáh, vítězná SAA) znamená, že začne dobývání Golan. První teroristické útoky na Cahal tam byly provedeny minulý týden, celkem 4 vojáci byli zraněni. Izrael měl se Sýrií příměří a okupoval v klidu Golany. Nyní dostane válku a budou proti němu bojovat ti teroristé, které v Sýrii podporoval.

Uvidíme, jak dlouho Izrael toto okupované území udrží. Odvolávat se na "právo" nemůže, protože území dobyl válkou, drží jej násilím v rozporu s mezinárodním právem a osvobozovací válkou jej asi opět ztratí. Prvním krokem bude jistě odchod pozorovatelů OSN a dalších zemí, kteří území vyklidí po teroristických útocích. Pak už začne skutečný boj. A další na řadě bude EU, o tom jsme už několikrát psali. Kdo s terorem zachází, ten s ním také schází.