Lidé v Česku většinově chodící k volbám mi připomínají sebepoškozovače v kriminále. Když některým mým kolegům za mřížemi už hodně hrabalo z práce nebo ze zoufalství, tak snědli hřebíky, žiletky nebo připínáčky a šli do vězeňské nemocnice na vykuchání žaludku. Tam nějakou krátkou dobu leželi na nemocniční betli, dívali se z okna a nemuseli dělat. Český pravicový volič se volebně sebepoškozuje už po třetí za sebou, což je opravdu slušný výkon. A vůbec se nebojte, milí voliči, stát bude minimalizován a nakonec zničen. Přesně tak vám to pravice tluče už po třetí do hlavy, a nyní vítězně provádí. A tento byznys jede takovým tempem, že bývalé modré straky, které zařizovaly předešlá dvě sebepoškozování, jsou z toho úplně na větvi. Měli si včas přečíst náš článek Dopis bývalým kámošům od modrých strak z roku 2016, a nemuseli ronit krokodýlí slzy v roce 2023. A sebepoškozovači, hlavně ti mladí, ať se podívají na slavné prorocké video F. R. Čecha z roku 1997.


Musíš tlačit na druhou stranu vrat, ale unavuje to. Ale když národ politických sebepoškozovačů znovu zvolil straky i s prezidentem agentem, tak holt musíme tu káru táhnout dál. Hned po nástupu pětikolky jsem psal článek Parlamentní volby 2021: Od profesorské chudoby k profesorské bídě. Hlavní část důležitou pro dnešek cituji kvůli sebepoškozovačům vcelku.

A nyní rekapitulujme vítězného Babiše, který vyhrál volby a nestal se premiérem kvůli vlastní politické chamtivosti. Svůj Agrofert zachránil přes kauzu Vrbětice. Nyní, po politické prohře, se o něj nebude zajímat ani kontrolní aparát EU, která si na pětikolce rezervovala profesorská řídítka. Takže Babiš opouští premiérský post v situaci, kdy je země ve stabilizované chudobě a před nástupem do bídy. To také znamená, že se něj bude vzpomínat jako na zlatého slovenského nespolupracovníka StB. Tento divotvůrce zachránil Česko před českou politickou pitomostí tím, že zrušil zbytek funkční demokracie a nastolil korporátní fašismus. A milá babičko a dědečku, to byl ten zlatý režim, na který jste nadávali, než přišla česká chobotnice. Babiš už teď plánuje strategický ústup, stejně jako to předtím udělal Kalousek, onen genius malignus českého mafiánského kapitalismu.


OK, tak korporátní fašismus máme za sebou. To je vidět na tom, že sebepoškozovači se zelenými mozky nyní na Babiše mohutně nadávají v korporátkami placených eko-médiích. Asi za tu bionaftu, na které se za jejich EU-snahu mohutně dotačně napakoval. Ale teď se jede další kolo této religiózní eko-komedie zvané "Zelený úděl". Viz naše tři články z roku 2021 (ZDE). Ekoši už nekopou za Babiše, ale za Deep state, který podivuhodně zezelenal. To je jiná liga, která jim asi vydrží až do pádu západního impéria v této neoliberální podobě. I o tom už bylo u nás webu psáno dost a dost. Hlavní série se týkala Balkanizace Ukrajiny a ukrajinizace EU. A nyní k ekonomice za vlády fialové pětikolky, jejíž úkolem je rozkrást zbytek státu po modrých strakách. Předešlému vývoji byly věnovány tyto dva důležité články:


Protože levice už v Česku dávno neexistuje a zastupuje ji miliardář Babiš jako progresivní exponent korporátního fašismu, máme rekapitulovány předešlé pobyty českých pravicových voličů ve vězeňské nemocnici pro politické a ekonomické sebepoškozovače. Nyní to už konečně bude pobyt poslední, protože nemocnice bude neoliberálně privatizována pro blaho lidu a politická EU-paka spokojeně umřou ve své eko-cele s větrníkem.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág

Podívejme se na ekonomické výsledky ročního vládnutí opravdu nenažraných modrých strak. Ty navíc kradou z podstaty, což předešlí zloději ještě dělat nemuseli. Ale když holt byli zvoleni, tak co se dá dělat, sociopati musí poslouchat své instinkty a nadřízené z Deep state. Začněme propadem reálné mzdy, což je opravdu klíčový ukazatel, vysvětlím proč.Kdo nepřemýšlí, a navíc je slepý, ať jede prstem na grafu od nástupu pětikolky na začátku roku 2022. Další graf ukazuje srovnání vývoje reálné mzdy na Babiše. Tím doplňuji první citaci hlavně těm pražským babičkám a dědečkům, kteří volili agenta Pávka.Jsme konečně naplno v profesorské bídě, aleluja pro sebepoškozovače! Statistická data to jasně potvrzují na nejdůležitějším ukazateli, což jsou naše reálné platy, a tím i kupní síle obyvatel. Při 17% inflaci klesly reálné mzdy o 10 % za pouhý jeden rok! Za zbídačování lidí je třeba pětikolku plně pochválit a doufám, že masochisté a sebepoškozovači z obecného lidu to také udělají. Já bohužel nejsem ani jeden z těchto genderově fedrovaných korporátních typů, takže mám smůlu a můj zdravý rozum také. Pro filosofy, kteří existují mimo předešlé dvě nebinární skupiny, to znamená, že tato vláda postupně ztrácí nárok na legitimitu. To znamená konec společenské smlouvy nově uzavřené cinkáním klíčů v listopadu 1989. Jinak řečeno a podtrženo.

Pokud nás tento neoliberální režim nastolený Klausem a spol po roce 1989 a speciálně tato vláda modrých strak z roku 2021 přivede do ekonomické bídy dané úrovní roku 1989, tak je tím de facto vypovězena smlouva o vládě daná listopadem 1989.

Podívejte na článek z roku 2012 nazvaný Jak se vypovídá smlouva o vládě. Tyto věci byly normálnímu člověku se zdravým rozumem jasné už před deseti lety.

Rozpad státu na řecký způsob

Druhý důvod k vypovězení, tentokrát už dokonce společenské smlouvy, se týká zničení státní suverenity skrze jiný, ale také zcela klasický důvod. Sebepoškozovači v tomto malém státě trvale volí neoliberální pravici, která je v daném volebním období mohutně ožebračí. No, a pak ji znovu zvolí, aby se potrestali za minulé chyby. Sociopati všech zemí, spojte se! Problém je zatím čistě teoretický, ale filosoficky zajímavý. Zničením státu totiž padne nejen smlouva o vládě, ale i klasická společenská smlouva (Jak se vypovídá společenská smlouva). Neoliberální pravice chce minimální stát, nebo ještě lépe, jako fialová pětikolka, už stát žádný. Ať u nás vládne EU, NATO a Deep state, což je dnes imperiálně prašť, jako militaristicky uhoď. Pak jsme v situaci klasické občanské neposlušnosti vůči vládě, která svým systémem zločinecké vlády ruší samotnou podstatu společenské smlouvy uzavřené v rámci státu. Ta kurzíva je důležitá. A vy čtenářky, které jste politicky binární a soudné, zkuste přemýšlet samy, proč je to tak. Máte děti, tak přemýšlejte. Od chlapů posedlých válčením se tento výkon už asi čekat nedá.

A nyní k postupné demolici společenské smlouvy v superstrukturách Deep state, NATO a EU, ideologií všeho druhu (Great Reset, Green Deal, sexualita...). Jsem myšlením liberál a tyto věci je třeba řešit argumenty. Samozřejmě, nikoliv v prostředí nebinárních politických sebepoškozovačů. Tam bohužel chybí zdravý rozum, kterým se argumentuje posledních deset tisíc let od neolitické revoluce. A tuto většinu řídí umělá inteligence oněch sociopatů všeho druhu, kteří praktickým činem naplnili Marxovo heslo, aby zachránili jedno promile a tím prý i celou planetu.

Mým problémem je mizející důchod, který mám příští rok dostat. A také mizející stát, který mi garantuje občanská a lidská práva, a to skrze Ústavu České republiky. Nevolený Brusel mne nezajímá, protože garantuje moc jednomu promile vyvolených, kteří žijí mimo EU a donedávna jezdili Lolita expresem. Nejsem poslanec Evropského parlamentu, abych bohatě placenými lžemi předstíral, že kontroluji činnost Bruselu. Musíme proto v domácím prostředí najít spolehlivý indikátor k vypovězení společenské smlouvy, což je státní dluh, jeho výše, struktura a obsluha. Pokud po krachu rodinného rozpočtu vám barák, zařízení a manželku vezme exekutor, pak jste svobodný jako pták a můžete vesele žít s kámoši u popelnice. Jenže nemáte právo nic chtít po dětech, které jste svou blbostí připravil o budoucnost, ani po své rozvedené manželce. Se státem je to stejné.

Podívejte se na politickou kleptokracii Řecka pod exekučním vedením bankovní Trojky a na dnešní Ukrajinu, pod vedením NATO. Viz hesla "Ukrajina" "bankovní Trojka" a "Řecko" ve vyhledávání článků. Článek Řecko předává suverenitu státu mezinárodním bankéřům jsme psali už v roce 2013. Teď nás čeká stejný scénář, tak se na něj podívejme. Otázka dluhů je jednoduchá jak facka. Můžete se zadlužit jen do výše reálných příjmů, pak o všechno přijdete. A ty příjmy musí být reálné, a ne vylhaný rozpočet pětikolky, který hezky kritizovala Babišova exministryně financí, Alena Schillerová (ZDE). Takže Stanjura lže a jistěže nekrade, já tomu chlapci zcela věřím. Lžeme a krademe, což je dobrý základ pro fantastické dluhové hospodářství, kterým přijdeme o suverenitu státu. O tu digitální a informační suverenitu jsme již díky pitomosti současných poslanců již přišli. Viz článek Jak shnít zaživa aneb V jaké zemi žijeme (3. díl). Je to na dobré řecké cestě, podívejte se ten článek a pochopíte proč. A nyní k tomu dluhu, začněme daňovými příjmy státu v desetiletém porovnání:Takže soudruzi od neoliberálních strak, roku 2019 byly příjmy státního rozpočtu (tj. nejen tyto daně) ve výši 1 523,2 mld. Kč a roku 2023 jsou plánované příjmy ve výši 1 927,9 mld Kč. Schodek státního rozpočtu roku 2019 byl ve výši 28,5 mld. Kč a na rok 2023 je plánován ve výši 295 mld. Kč. Teď vůbec nemluvíme tom, že pětikolka ten naplánovaný roční dluh nasekala v jejich fiktivně udělaném státním rozpočtu (a ten si schválili jako zákon!!!) už v polovině roku, máme začátek června. Dluh musí nějak odpovídat příjmům, což se evidentně neděje. Tady máte porovnání hlavních 13 ukazatelů daňových příjmů státu z let 2020-23.Jsme po kovidu a ve válečné ekonomice. Ale jak sami vidíte, stát může hospodařit vcelku slušně, pokud chce, protože může. Příjmy na to má. Tak proč nás chce fialová pětikolka příští rok všechny mohutně okrást? To chce konečně spáchat politickou sebevraždu a tím zrušit smlouvu o vládě? A hlavně: Proč chce spáchat sebevraždu na způsob Řecka, a tím zrušit samotnou společenskou smlouvu? Připomeňme modrým strakám všeho druhu, že po cinkání klíčů, alias nastolení nové společenské smlouvy, si mohli rozkrást stát v kupónové privatizaci, viz horní video F. R. Čecha. V další smlouvě se jim to nakradené zase vezme a stát bude mít znovu svůj majetek zpět, jako nyní v Rusku.

Jak jednoduché, milý Watsone. Cimrman to věštil přímo z trouby a podle Hegela zcela správně, protože vlastnictví je právní pojem garantovaný státem a jeho lidem. A nyní se podívejme na obsluhu státního dluhu. Řekněme jednoduše, že obsluha státního dluhu se stabilně pohybovala na úrovni 3 % výdajů ze státního rozpočtu. Tady je ARAD ČNB za posledních 10 let, položka UK 28, tj. "Běžné výdaje - státní dluh".Takže jsme sekali dluhy do výše rodinného či státního příjmu. A přitom se musíte dívat, za kolik ten dluh prodáváte, jestli ty úroky věřitelům splatíte, a kdo si ten váš dluh koupil. V článku Neoliberální odchod státu do kytek jsem de facto chválil dluhovou politiku Babišovy vlády. Dluhy dělala celkem rozumně, viz komentované dluhové tranše. Navíc Schillerová za ANO po vzoru Japonska změnila zákony o manipulaci s dluhopisy tak, aby dluhy zůstaly doma. To je dnes jasně vidět. Takže obsluha dluhu byla i přes kovidové výdaje celkem nízká. A co je hlavní, dluh zůstal u domácích mafiánů a domácích finančních institucí. To jsem psal a je to vidět z dokladů ČNB.Tabulka není dobře vidět (celá je ZDE), ale pro srovnání let 2010-22 vidíte poměr střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů vydaných na domácím trhu (první řada) a na zahraničním trhu (druhá řada). Dluhy zůstaly doma, viz ten skok na konci. Vidíte skokový nárůst dluhu nasekaný Babiše za kovidu na chudých lidech, což je zadlužení mimo příjmy státu. Miliardář přece nebude za zlých časů zvyšovat příjmy státu zdaněním zlodějských příjmů zahraničních bank a svých milionářských kámošů. To je snad jasné ze současné platné smlouvy o vládě. Takže Babiš nás zadlužil, ale doma, takže vlastně zatížil naše peněženky mimo 10% reálný propad mezd a 17% inflaci, navíc dalším splácením dluhů. Ale ty jsou jsou interní, takže stát se neprodal přímo bankovní Trojce, jak to udělali Řekové.

Hoši, tak jedeme do pekel

Shrňme problém prolhané a kradoucí pětikolky v oblasti dluhů. Ty jsou ukazatelem ničení státní suverenity. Proto indikují rozpad společenské smlouvy se všemi pozitivními důsledky pro lid a negativními důsledky pro modré straky, viz ten Cimrman. Tady je eskalace dluhu:Pětikolka zadlužuje ČR od konce roku nejrychlejším tempem z celé EU. Máme prakticky nejvyšší inflaci z celé EU, díky Fialově moudré profesorské politice, která se podřídila zájmů zahraničních akcionářů a velmocí. Přitom zničila energetickou politiku platnou i posledních 30 kradoucích let. Máme zničené reálné mzdy a příští rok pětikolka okrade chudé lidi úplně napřímo. Předtím se kradlo ze státního, ale to už skončilo. Není kde brát, modří soudruzi. Výše dluhu prakticky odpovídá nárůstu zadlužení vlád z let 1993 až 2002. Fialova vláda se jen v roce 2022 reálně zadlužila jako všechny modré straky dohromady (obě vlády Klause, Tošovského, Zemana a částečně i Špidlova vláda). A teď je jasné, že ČNB by měla zvednout úrokovou sazbu o inflaci. To neudělala a drží to někde na šesti procentech, takže okrádá střadatele a tím dodává další tlak na inflaci a chudnutí obecného lidu. Ale ten masochisticky volí pravici, takže je to v pořádku. A pravice lidové sebepoškozovače po zásluze trestá, což je také v pořádku. Podle neoliberálně vyloženého Marxe se sociopati všech zemí mají spojit, a dělají to. Předtím měl Babiš dluhopisy maximálně na 1-2 %. Ale pozor, Schillerová to vydávala s protiinflační doložkou, což tehdy bylo rozumné, ale dnes nikoliv. Tady je emisní řada státních dluhopisů od roku 2019.Takže dnes se držitelům protiinflačních státních dluhopisů vyplácí o 18 % více. To se kompenzuje okradením důchodců. A příští rok se už plánuje plošné okradení všech. Pětikolka konečně a definitivně plní neoliberální smlouvu modrých strak o vládě. Z minimálního státu přechází na stát jménem "nula" s tím, že zbytek nul za jedničkou si potichu odnesou klasickým systémem "malá domů". Takže to shrňme.

  • Smlouva o současné vládě neoliberálního režimu modrých strak zleva i zprava od roku 1989 je de facto vypovězena v momentu, kdy dojde ke snížení reálné životní úrovně obyvatel na rok 1989. A je na slušných a zatím nekoupených ekonomech, aby nám řekli, kdy k tomu dojde. Pak máme právo občanské neposlušnosti vzhledem k této formě neoliberální vlády. Formy občanské neposlušnosti je třeba ve společenském diskurzu ujasnit a pak reálně provést, jako v Brity kolonizované Indii za Ghándího.
  • Společenská smlouva o neoliberálním systému moci daná roku 1989 je de facto vypovězena v momentu, kdy stát přijde o základní formy své suverenity. Pak totiž není schopen efektivně garantovat občanům jejich ústavní práva a svobody. Pak platí, že změnou ústavy je třeba vybudovat nové státní zřízení. To by mělo naplnit vytunelované ideály sametové revoluce roku 1989, které jsme tehdy měli a prakticky prováděli.

A jako občanský pesimista si nemyslím, že tato parta loupežníků odejde od vesla stejně pokojně jako bývalí komunisté.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!