Podle webu Geostrategy direct vládne ve štábu NATO chmurná nálada. Sunnitští teroristé a kanibalové alias bojovníci za svobodu asi nesplní bojový úkol a nerozvrátí další stát, jak bylo naplánováno. Za prvé, průzkumy ukazují, že 70 % obyvatelů Sýrie stojí v konfliktu za Asadovou vládou. A toto číslo se v poslední době zvyšuje, protože zoufalí teroristé se na okupovaných územích dopouštějí zvěrstev (např. rituálního kanibalismu, znásilňování nemuslimských žen podle vydané sunnitské fatvy a vraždění státních úředníků) mnohem častěji než organizovaná vládní armáda. Ta má mezi sebou novináře, reportéry a kameramany, kteří denně vysílají reportáže přímo z místa bojů. Mnohé povstalecké skupiny naopak nezávislé novináře a reportéry cíleně vraždí. Viz poslední prominentní oběť, novinářka Yara Abbas, kterou zastřelil povstalecký ostřelovač při reportáži o bojích v Kusajru.

Další důležitá zpráva znepokojuje NATO. Díky podvratné politice západních zemí napojených na problematické územní zájmy Izraele vzniklo nové, a jak se nyní zdá, i vítězné spojenectví mezi sekulárním Asadovým režimem podporovaným Ruskem, sociálně orientovaným islámským Hizballáhem a kulturně vyspělým perským islámem Íránu a Iráku, který je šíitského vyznání. Pokud se Asadovi a Hizballáhu podporovanému Íránem a Ruskem podaří průlom na frontě do Homsu, pak je osud sunnitských teroristů zpečetěn. Viz Fakta o Sýrii (II.) a další články. Připočteme-li k této hloupé západní politice orientované na sunnitské arabské diktatury se zálibou v teroru (80 % známých teroristů pochází ze Saúdské Arábie nebo na ni má kmenovou vazbu) i fakt, že fakticky nefunguje západní embargo proti Íránu (viz čísla zde), pak je jasné, že EU by se mělo zamyslet nad tím, co za zoufalou politiku vlastně dělá na Blízkém východě.

Jediný stát, který si stoprocentně odnese diplomatické (a možná i vojenské vítězství) z blízkovýchodního konfliktu, bude zcela jistě Rusko. Atentát v Londýně ukazuje, že Evropa a USA si hrají s ohněm, pokud podporují terorismus na Blízkém východě pro své vlastní cíle. Kdo s čím zachází, s tím také schází: Násilí z Blízkého východu se přesouvá do Evropy.