Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (1907 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (3014 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2464 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (5982 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2279 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2820 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Berlín poslal žádost do Číny
Německý ministr obrany Boris Pistorius uvedl, že varoval svého čínského protějšku generála Li Šang-Fua před využíváním bývalých pilotů Bundeswehru k výcviku čínské armády. "Dal jsem jasně najevo, že očekávám, že tato politika bude okamžitě zastavena," řekl Pistorius novinářům na okraji bezpečnostního fóra Shangri-La v Singapuru v sobotu (3.6.), jak citovala agentura Reuters. (RT News)

PS. Němečtí a britští ex-piloti na Tornádech a F-16 se chovají zcela neoliberálně a jejich vlastí jsou prachy na mizející rozkradené důchody. Plat ex-pilota NATO zverbovaného do čínské armády odpovídá platu špičkového manažera. Nic osobního US-soudruzi, je to loajalita k jinému vítězícímu impériu.

Velitel námořnictva: Írán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Omán vytvoří společné námořní síly
Admirál Irani to oznámil v pátek večer v televizním programu. Řekl, že dnes si země regionu uvědomily, že bezpečnost regionu může být nastolena synergií a spoluprací regionálních států. Téměř všechny země regionu Severního Indického oceánu došly k pochopení, že by měly stát při Íránské islámské republice a společně zajistit bezpečnost s významnou synergií, řekl a dodal, že mezi tyto země patří Omán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Katar, Bahrajn, Irák, Pákistán a Indie. Dříve Katarský web informoval, že Írán, Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty a Omán mají vytvořit společné námořní síly pod čínskou záštitou k posílení námořní bezpečnosti v Perském zálivu. Al-Jadid přinesl zprávu v pátek, řekl, že Čína již začala zprostředkovat jednání mezi Teheránem, Rijád, a Abú Dhabí zaměřené na posílení bezpečnosti námořní plavby ve strategickém moři. Od vítězství Íránské islámské revoluce v roce 1979 se islámská republika vždy postavila proti zahraničnímu vměšování a přítomnosti v regionu a tvrdila, že regionální problémy musí řešit samotní regionální hráči. (Farsnews)

PS. To je konec US-hegemona v celé Asii a nahradí ho měkká síla Číny daná Hedvábnou stezkou. Ti géniové politické podprůměrnosti pro patologickou nenávist k Rusku za jediný rok ztratili celý Blízký východ. Gratulujeme!

Fassmann: Dopad reformy veřejných financí vládní koalice na inflaci v roce 2024
Udělejme si na závěr takový malý – ale o to zajímavější propočet: inflace loni dosáhla hodnoty 15,1 %, odhad letošní inflace z rukou nejpověřenějších tj. Ministerstva financí a České národní banky je pro letošek 10,9 %, resp. 11,2 %. Když vyjdeme z nižšího odhadu MF ČR znamená to, že spotřebitelské ceny za loňský a letošní rok narostou v průměru oproti poslednímu inflačně stabilizovanému roku 2021 o téměř 28 %. A počítejme dále. ČNB odhaduje vysoce optimisticky, že v příštím roce inflace výrazně klesne a dosáhne hodnoty pouze +2,4 %. Můžeme o tom sice výrazně pochybovat, ale dejme tomu. Pokud ovšem bude v příštím roce pan ministr financí naplňovat svou reformu přesně tak, jak byla představena, ceny narostou meziročně minimálně o dalších 3,5 %. Celková inflace za tři roky dosáhne hodnoty 35 %. To bohužel už není odhad – to je téměř jistota. (e-news.cz)

PS. Fassmann je hlavním ekonomem odborů, má za sebou výbornou praxi (ZDE) a rozumí své věci.

Medveděv odmítá možnost, že by se v budoucnu změnil kurz Ruska
Každý budoucí ruský politický vůdce, který se pokusí změnit diskurz o vývoji země, který vznikl v roce 2022, bude vnímán jako zrádce, takže návrat k "předválečné" minulosti nebude možný. To řekl v sobotu (3.6.) na svém Telegram kanálu místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv. Prohlásil to, když komentoval "sladké sny" Rusů, kteří opustili zemi, o návratu do dřívějších časů. "Mohu s jistotou říci: žádný návrat do "světlé" evropské minulosti pro ně nebude. A nejen proto, že nás tam nemají rádi a neočekávají. ... Rusko je dnes ve srovnání s předválečným obdobím úplně jiná země. Vůdci, strany a vlády přicházejí a odcházejí, zatímco paměť a hodnoty stmelené krví zůstávají na velmi dlouhou dobu. Po desetiletí, někdy i po staletí. (TASS)

PS. Jinými slovy pro EU-pitomce. Pokud nezměníte současnou politiku, skončíme všichni na EU-hnoji.

Soudce považuje australského válečného hrdinu za válečného zločince
Dne 1. 6. 3023 soudce Anthony Besanko vynesl u federálního soudu v Sydney rozhodnutí v případě válečného hrdiny Ben Robertse-Smitha (dále BRS) za pomluvu. Soud přezdívaný "případ pomluvy století" trval více než 100 dní a předpokládá se, že náklady na právní zastoupení přesahují 15 milionů dolarů pro každou stranu. BRS nyní bude muset zaplatit náklady obou stran. To byl pro válečného hrdinu, tedy pro bývalého válečného hrdinu, naprosto katastrofální výsledek. BRS dostal Viktoriin kříž za boj v Afghánistánu, žaloval Sydney Morning Herald, The Age a The Canberra Times a tři novináře kvůli článkům publikovaným v roce 2018, které tvrdí, že byl válečným zločincem a spolupachatelem vraždy šesti nevinných afghánských civilistů. Noviny a novináři se začali bránit a proti BRS povolali svědky, včetně tří afghánských vesničanů a některých jeho spolubojovníků. Ti poskytli protichůdné důkazy o tom, co se stalo na různých bojových misích zahrnujících BRS v Afghánistánu. Soudce tvrzení BRS odmítl a přijal důkazy svědků povolaných novinami. To velmi ztěžuje úspěch jakéhokoli odvolání, které může BRS podat. Ztráta vojenské cti bude mít pro něj osobně zásadní důsledky, a také pro australskou armádu a nejvyšší velení. (RT News)

PS. Jak je vidět, vedení imperiálních válek nese určité riziko kolaterálních škod. Videa s válečnými zločiny Australanů na afghánských civilistech ještě před rokem kolovala po webu (ZDE). Ti váleční hrdinové si "hon na zajíce" natáčeli na kameru.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014