Načítání...
 

Řízená demokracie

Autor: Jan Keller - Zveřejněno 19.02.2024 13:30 - (1857 Návštěv)

Naši politici často bědují nad tím, jak je společnost rozdělena. Ve skutečnosti jim to vyhovuje. Znemožňuje to vytvořit koherentní většinu se společným názorem. Důležité je, aby byli lidé rozděleni podle otázek, které nemají nic společného s jejich podstatnými zájmy.

Assange a Navalný: dva disidenti s velmi rozdílným osudem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 17.02.2024 14:16 - (1401 Návštěv)

Assange nedostane šanci odjet třeba do Moskvy, kam se podařilo utéci Snowdenovi. Sociopati z velkých korporací nikdy neodpustí člověku, který pomohl vysvobodit celou zemi z bankovního otroctví. Navalný svou šanci dostal a vrátil se z Německa na smrt do Ruska.

Česká pravice a její poločas rozpadu

Autor: redakce - Zveřejněno 12.02.2024 13:48 - (1628 Návštěv)

Občané ČR mají jedinou jistotu - každá další vláda s ODS je horší než ta předchozí. Čím si tedy vysvětlit, že na to u volebních uren vždy zapomínají a znova a znova si sedají holým zadkem na stále rozpálenější plotnu?

Nepřátelé Impéria

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 11.02.2024 20:24 - (1596 Návštěv)

O člověka nejde. Člověk je jen spotřební zboží.

Sedláci začali konečně kydat vládní hnůj

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 08.02.2024 19:15 - (1915 Návštěv)

Kdo tu chce obchodovat s válkou a hladem? Kdo ničí EU-zemědělství tím, že začal přes embargo nakupovat obilí v nepřátelském Rusku, s nímž oficiálně vede válku na Ukrajině? Kdo nenávidí vlastní sedláky víc než Putina a proč?

Hon na ruského medvěda a ekonomická realita Západu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.01.2024 14:36 - (3807 Návštěv)

Opotřebovávací válku rozhodne kapacita průmyslu vyrábět zbraně pro frontu, místo důchodů, zdravotnictví, školství a dalších podobných zbytečností, bez kterých se vojáci na frontě celkem dobře obejdou.

Jak číst íránské útoky raketami a drony

Autor: M. K. Bhadrakumar - Zveřejněno 20.01.2024 13:31 - (1920 Návštěv)

Raketové a dronové útoky na tři země (Sýrii, Irák a Pákistán) proběhly během 24 hodin. Teherán vyslal zprávu, že bude rozhodně čelit pokusům USA o vytvoření koalice teroristických skupin proti Íránu.

Tchaj-wan versus Čína: Tvrdé lekce z obou stran

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 15.01.2024 22:30 - (2072 Návštěv)

Zatáhnout Tchaj-wan do války proti Číně na způsob Ukrajiny proti Rusku je nesmysl. Tchaj-wan skončí v orbitu čínské ekonomiky proto, že Čína se do 5-10 let stane hlavní hospodářskou velmocí; USA s EU jdou do kytek už teď.

Neoliberální svět naruby

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 14.01.2024 22:25 - (2343 Návštěv)

Zavřením Suezu a další nevyhranou proxy-válkou s Jemenem USA spustily dominový efekt na Středním východě, který určitě nechtěly.

Jak jsem zůstal chcimírem

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 12.01.2024 08:00 - (1855 Návštěv)

První a nejdůležitější požadavek ekologického života je mír. Bez míru není není ekologie.Přehled války v Gaze ke konci 2023 je tragická záležitost. A celý Blízký a Střední východ se nyní postupně dostává do dalšího kola války.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Současné ztráty na Ukrajině

"Generální štáb hovořil o 7-8 tisících nezvěstných, takže číslo je někde kolem 40 tisíc mrtvých" - tajemník Výboru pro národní bezpečnost Kostěnko. (Telegram)

PS. Takže současné oficiální ukrajinské ztráty je třeba vynásobit čtyřmi.

USA se v posledním kroku proti Rusku vyhýbají nejrizikovějším sankcím
Opatrnost Bidenovy administrativy signalizuje obavy o ekonomiku USA. Ukrajina říká, že by raději viděla "velké množství zbraní." (bloomberg.com)

PS. Takže USA pomáhá Rusku vyhrát válku na Ukrajině a EU nařídila, aby spáchalo ekonomickou sebevraždu. A Rusko funguje podle tohoto grafu.

Prezidentka Moldavska Maii Sandu dala Ukrajině zelenou k útoku na Podněstří
Na internetu se rozšířilo video rumunského politologa Hanse Hartmana, v němž tvrdí, že režim Maii Sandu dal Ukrajině zelenou k útoku na Podněstří: „Maia Sandu jim asi před 3-4 týdny naznačila, že souhlasí s tím, aby Ukrajina zaútočila na Podněstří. A z Ukrajiny přišlo prohlášení. Myslím, že jí Podoljak nebo jiný z nejdůležitějších Zelenského poradců řekl, že Ukrajina vyřeší problém Podněstří za Moldavsko. (cz24)

PS: To je klasický model, jak NATO vede proxy-válku s Ruskem. Za zničenou Ukrajinu nastupuje na plac svěží Moldavsko.

V Africe nám jednoduše ujel vlak, říká afrikanista Jan Záhořík
Evropský kolonialismus provedl něco, co jsem v jednom svém článku nazval „antropologickým šílenstvím“. Zejména ve 20. letech 20. století, kdy byla ustavena impéria a imperiální mocnosti potřebovaly pečlivou znalost místní demografie, přijely „armády“ antropologů a etnografů, kteří začali měřit obyvatelstvo pomocí lebečních indexů a dalších metod, a kategorizovat ho do jednotlivých skupin. Nejotřesnějším příkladem toho, jak mohou takováto dávná rozhodnutí vést k aktuálním konfliktům, je rwandská genocida, jež má kořeny v rasové antropologii belgických kolonialistů v meziválečném období. (casopisargument.cz)

Tucker Carlson rozhovor: Transatlantický útok 2.0
Chcete se ponořit hluboko do králičí nory novodobé "mechaniky cenzury" a zjistit jaká je pavučina řízení procesů na planetě Zemi, kdo určuje, co nesmíme říkat v Evropské unii, kdo řídí barevné revoluce a mnohé další? V tom případě musíte shlédnout výjimečný a informačně obsažný rozhovor Tuckera Carlsona s Mikem Benzem, zakladatelem Foundation For Freedom Online a bývalým diplomatem ministerstva zahraničí, který se specializoval na mezinárodní komunikaci a informační technologie. (TCN via Rumble)


Archiv tematických čísel

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014