Načítání...
 

Hromadná výroba fotonických čipů v Číně

Autor: Joel Huan - Zveřejněno 22.05.2023 23:20 - (2070 Návštěv)

Fotonický čip je považován za jedno z nejslibnějších řešení v oblasti velkokapacitního přenosu dat a počítačů akcelerovaných umělou inteligencí. A poskytuje dobrou příležitost pro domácí čipový průmysl, jak změnit jízdní pruh a předjet Západ.

Kluci z plakátu a evropský fašismus

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 21.05.2023 18:25 - (3248 Návštěv)

Britové a Američané se během ruského dobývání Berlína potají domlouvali s nacistickými hitlerovci, že oslabené Rudé armádě vpadnou do zad hned na konci května 1945 a hned se bude pokračovat 3. světovou válkou. Takže válka proti Rusku není žádná náhoda, jen pokračování klasického EU fašismu.

O zvonech a věcech kolem

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 11.05.2023 13:50 - (2567 Návštěv)

Bohužel jsem nenašel žádný gumový zvon s dřevěnou rukojetí v německo-českém kvelbu plném čínského zboží. Možná, že tato mytická entita ještě existuje, někde v kosmu bývalého socialistického spotřebního ráje.

Dedolarizace, aneb Jak naočkovat západní ekonomiku do hrobu

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 18.04.2023 18:11 - (6097 Návštěv)

Podívejme se na temnou stránku držení 10 dávek Pfizeru v EU a dluhového dolaru v USA. Jak z toho ven? Jednoduše: strčíte chcíplého králíka do kouzelného klobouku a místo něj vytáhnete živou finanční žirafu.

O výzkumu hrobaříků a pozitivního pohledu na lidství

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 15.04.2023 12:00 - (2368 Návštěv)

Vypadá to, že příběh výzkumu hrobaříků potvrzuje má pozorování, že nejmladší generace nevidí nebo nechce vidět příchod obtížných a nestandartních podmínek a tím méně je bude schopna řešit. Jak u hrobaříků, tak i u lidí jsou vlastní zkušenost a přejímání informací od svých souputníků hlavním zdrojem životní orientace. Tedy získávání toho, čemu jsme říkali světonázor.

Politické procesy v Česku? Shrnutí dosavadního vývoje

Autor: Václav Umlauf - Zveřejněno 13.04.2023 21:30 - (2942 Návštěv)

Nyní máme první kandidáty, kteří mohou založit "Klub 405". A když tento režim padne, pak doufejme, že tyto oběti budeme za naše daně znovu odškodňovat a vyšetřovat, kdo a proč mohl za selhání justice.


Týdenní podcast e-republiky

Aktuální podcast šéfredaktora věnovaný politice a velikonočním svátkům.


Starší podcasty najdete (prozatím) na Youtube zde a na Telegramu ZDE.


Grafika hlavních bojů 8. června (Rybar)

Pavel podepsal novelu branné legislativy i uzákonění vyšších výdajů na armádu
Česko by mělo ze zákona každoročně vynakládat nejméně dvě procenta hrubého domácího produktu na obranu. Prezident podepsal i vládní předlohu, která má vedle zakotvení obranných výdajů také zajistit stabilní financování nákladných obranných projektů k modernizaci armády. (Aktuálně.cz)

Darovanému dělu na kříže nehleď
Mám zde dobrou zprávu pro jedince, kteří trpí obdivem k minulé verzi evropského superstátu tehdy nazývaného Třetí říše velkoněmecká. Doba útlaku skončila, můžete si volně vydechnout a procvičit pravici, protože fašismus byl zrušen. (D-Fens)

Hysterický tyjátr na soudu s Tušlem v Praze. Peterková sebou házela o zem
Desítky lidí ve středu ráno přišly k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 podpořit Patrika Tušla, obžalovaného z nebezpečného pronásledování. Jednoho z příznivců ze soudní síně vyvedla justiční stráž, protože odmítl poslechnout soudkyni, která po něm chtěla, aby byl zticha. V roli svědkyně k soudu dorazila i za dezinformace odsouzená Jana Peterková, která na chodbě po svém výkonu padala na zem, což vypadalo, že kolabuje. (Noviny.cz)

Fronta 8. 6. jako masakr Ukrajiny

Jen za dnešní den zoufalé ofenzívy přišli Ukrajinci nejméně o 3 tis. prakticky nejlepších útočných brigád v naprosto marném útoku proti obranným pozicím ruské armády, jen u Tokmaku je to 6 linií. Došlo k masakru techniky, na západních snímcích je ukázáno za 1 den minimálně zničených kolem 20 tanků a BVP, včetně tanků Leopard-2. Celkem 100 zničených jednotek techniky. Postup je maximálně 1 km a neprorazili ani jednu linii obrany, šli znovu a znovu do minových polí, bez letecké a dělostřelecké podpory. Prostě, masakr ruskou motorovou pilou. (Sanja, Florida)

PS. Výborný komentář k 8.6. od Podoljaka (ZDE) a má podobné vyznění. 291. pluk DLR vešel do dějin, zastavil hlavní nástup útoku v několikanásobné přesile techniky i živé síly u Ořechovky.


Archiv tematických čísel

2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014