Načítání...
 

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (II.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 18.05.2022 15:43 - (979 Návštěv)

Skutečné bohatství nemá nic společného s penězi nebo vytvářením dluhů. Skutečné bohatství jsou přírodní zdroje, výrobní prostředky a práce. To je něco, co marxisté ve své filosofii pochopili správně. Problémem je, že tyto dnešní neomarxistické elity jsou zainteresovány na loupeži vytvořeného bohatství a veřejnosti namlouvají, že tak činí v zájmu společnosti a pro dobrou věc a dokonce jako výraz solidarity.

Začal dlouho očekávaný rozpad ukrajinské armády

Autor: Rostislav Iščenko - Zveřejněno 16.05.2022 20:30 - (4222 Návštěv)

Američané původně neplánovali, že by Ukrajina existovala příliš dlouho. Šlo o to "hrdinně zemřít" a způsobit Rusku co největší škody. Z hlediska zájmů Washingtonu měla postmajdanská Ukrajina nepřijatelně dlouhou existenci, protože její udržování leželo zcela na bedrech Západu.

Web e-republika zase jede ...ze Švýcarska

Autor: redakce - Zveřejněno 14.05.2022 12:36 - (2071 Návštěv)

"Pevně proto věřím, že v období fungování mé vlády nebude situace, která by v tomto smyslu vyvolávala znepokojení." Zlatá slova, pane premiére. Znepokojení nejsme, tuto etapu už máme dávno za sebou. V následujícím týdnu po vypnutí webu jsme registrovali stejnojmennou doménu ve Švýcarsku www.e-republika.ch. Zde jsme také koupili na 1 rok dopředu serverové služby.

Vám poděkování a lásku Vám, kéž zněly by jak zvony…

Autor: Aleš Macháček - Zveřejněno 08.05.2022 08:20 - (563 Návštěv)

Problém je ten, že není moc času a bubny válečných štváčů jsou stále hlasitější a hlasitější, tak nějak jsem si představoval tam-tamy v Africe, ale ten rytmus znám, je nesen ne klidným a čistým vzduchem Afriky, ale nenávistí a strachem, a děti to cítí a vidí, i když to zatím neumějí formulovat tak jako my umlácení spotřebou a hrami.

Všichni společně na jedné lodi a vzhůru k jedné světové měně a vládě (I.)

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 30.04.2022 23:17 - (711 Návštěv)

Pokud se úroky dostávají k nule, monetární nástroje přestávají fungovat, protože zvýšení základní sazby centrální banky znamená nastartování inflace, likvidaci majetku, hlubokou hospodářskou krizi, sociální nepokoje a nenávist vedoucí k válce. Popisovali jsme fungování tohoto systému a poučeni z dějin jsme v našich komentářích varovali před tím, co přijde.

Putinova invaze je zoufalou odpovědí na neúnavný tlak vyvíjený USA a NATO na Rusko

Autor: David North - Zveřejněno 24.04.2022 23:45 - (619 Návštěv)

Je překvapivé, že Putin a jeho vojenské velení zřejmě plně nepochopili rozsah, v jakém NATO vyzbrojilo a vycvičilo ukrajinskou armádu. Toto selhání jejich zpravodajských služeb má kořeny ve stalinském rozpadu Sovětského svazu, který byl založen na divoce nerealistických, až dětinsky naivních koncepcích imperialistického systému.

Jak se vyvíjí speciální operace na Ukrajině?

Autor: Pavel Letko - Zveřejněno 17.04.2022 11:53 - (622 Návštěv)

Ve válce jsou země NATO se svým vojensko-ekonomickým potenciálem s využitím živé síly, tedy potravy pro děla, Ukrajinců, na jedné straně a na straně druhé je Rusko. Většina světa však není na žádné straně. To se nám zdá samozřejmě neuvěřitelné, protože jsme denně krmeni jasnými a povinnými názory na celý konflikt od jeho příčin po jeho průběh.

Info webu e-republika.cz (12.4.)

Autor: redakce - Zveřejněno 12.04.2022 17:41 - (507 Návštěv)

V neděli dne 10.4. vypnul námi placený provider v USA (A2Hosting) náš web s tím, že máme přímo v systému malware, který ohrožuje jejich provoz. Navíc se potýkají v našem případě s trvalým DDoS útokem, který zatěžuje jejich služby.

Armáda šílenců

Autor: Květa Pohlhammer Lauterbachová - Zveřejněno 10.04.2022 08:00 - (997 Návštěv)

Ne všichni aktéři umělecké branže jsou zticha, když jde o zachování základních svobod. Ale jde víc než o ty svobody. Každým dnem probíhá boj o přežití našeho druhu. O to, zda nezůstane člověk druhu Homo sapiens (to sapiens už k dnešnímu člověku moc nesedí) pouhou epizodou v dějinách.

Přestaňte cenzurovat odpůrce války!

Autor: Christoph Vandreier - Zveřejněno 08.04.2022 08:00 - (2138 Návštěv)

Tažení do války vyostřuje všechny sociální rozpory. V důsledku války na Ukrajině a sankcí proti Rusku již nyní rychle rostou ceny potravin a energií. Přerušení dodavatelských řetězců má za následek dočasné propouštění a propouštění v německém průmyslu. Vládnoucí třída zintenzivňuje svou bezohlednou politiku "zisk před životem" v pandemii, kdy vlády nechaly rozbujet COVID-19, aby poté zatroubily k válce. Taková politika je neslučitelná s demokratickými právy, a proto sílí cenzura a represe.

Válka na Ukrajině, realita přímo na místě

Autor: Petr Umlauf - Zveřejněno 04.04.2022 15:13 - (3847 Návštěv)

Rusko neví, jak zajistit efektivní správu na okupovaných územích. Vzbouřenecké republiky na Donbase s místní samosprávou jsou maličkými jednotkami na takové sousto jako je Charkov, Dněpr, Krivoj Rog, Oděsa. Nemají organizační potenciál nezbytně nutný k tomu, aby ustavily fungující řád nové ruské gubernie.

Náhodná krize?

Autor: Michael Hudson - Zveřejněno 03.04.2022 15:23 - (5983 Návštěv)

Proxy válka NATO-Rusko: Analýza symptomů dohasínající Ameriky. Rozhovor mezi Michaelem Welchem a Michaelem Hudsonem (alias The Saker) v rámci Centre for Research on Globalization.Jak škodlivá je moje šarže vakcíny COVID-19? Tak se na to podívejte...
Šetření údajů nalezených v americkém systému hlášení nežádoucích účinků vakcín (VAERS) odhalilo, že u konkrétních čísel šarží vakcín Covid-19 byl několikrát hlášen extrémně vysoký počet nežádoucích účinků a úmrtí. To znamená, že nyní byly identifikovány smrtící šarže experimentálních injekcí. (Expose News)

V ukrajinských „elitách“ sa chystá sprisahanie
Vladimir Zelenskij dostal informáciu o prípravách jeho zavraždenia radikálnymi nacistami z práporu „Azov“ ako odplatu za kapituláciu svojich bratov v závode „Azovstaľ» v Mariupole. Zelenskij podľa banderovcov zámerne priviedol situáciu ku katastrofe, aby sa zbavil nacistickej formácie „Azov“, ktorá je pre jeho vládu najnebezpečnejšia. Nacisti sa okrem iného domnievajú, že Zelenskij sa už tajne pripravuje na odovzdanie krajiny a útek na Západ. V súčasnosti rokuje o vstupe poľského „mierového“ kontingentu do niekoľkých západných regiónov, pod hodnovernou zámienkou sa z krajiny vyvážajú všetky dostupné zásoby pšenice a iných obilnín. A to naznačuje, že nezávislosť významnej časti Ukrajiny sa čoskoro skutočne stratí. Zelenského úrad zároveň chápe, že v najbližších týždňoch ukrajinská armáda stratí bojovú pripravenosť a prevažná časť Ukrajiny sa dostane pod kontrolu Ruska, ktoré na týchto územiach vytvorí svoje vojensko-civilné správy. SBU pod dohľadom západných expertov prijíma opatrenia na neutralizáciu najnebezpečnejších nacistov. A v najlepšom prípade budú poslaní na predné pozície frontu… (News Front)

Polovina ruských odběratelů plynu souhlasí s platbou v rublech
Přibližně polovina z 54 ruských dovozců plynu si otevřela rublové účty u Gazprombank v souladu s nově zavedenými moskevskými platebními pravidly, uvedl ve čtvrtek místopředseda vlády Alexandr Novak. "Podle mých informací si již přibližně polovina odběratelů otevřela v naší pověřené bance speciální účty - v cizí měně a rublech - s cílem zajistit příjem devizových příjmů, konverzi na rubly a platbu za dodaný plyn v rublech," uvedl Novak, kterého citovala agentura RIA Novosti. Poznamenal, že tento proces se časově protáhl, přičemž konečné vyúčtování za duben proběhne v květnu. (RT News)

PS. Komentář je tady, nemá cenu se opakovat...

Zelenskyj podepsal zákon umožňující zákaz „protiukrajinských“ stran
Nová legislativa rovněž nastiňuje zjednodušený postup pro zákaz politické strany. Postavení strany mimo zákon vyžaduje rozhodnutí soudu, přičemž všechny související případy – včetně nevyřízených – budou po dobu trvání válečného stavu v zemi předány soudu v západoukrajinském Lvově. Podle nového zákona je rozhodnutí soudu v těchto případech konečné a nelze se proti němu odvolat. (Infowars.com via AC24)

Prezidentka Čaputová vyznamenala klerofašisty a teď se kaje. Hledá se viník
Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová přiznala chybu, které se dopustila minulý týden při udělování státních vyznamenání. Ocitla se pod palbou kritiky, protože ocenila in memoriam trojici stoupenců slovenského klerofašistického režimu, kteří se během druhé světové války postavili proti Slovenskému národnímu povstání. (iDnes.cz)


Archiv tematických čísel

2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012