Autor: Václav Umlauf
-
Zveřejněno 19.11.2011 00:00
-
(22771 Návštěv)
Jeden politicky a občansky velmi chytrý, až neomylný laik by k naší současné situaci jistě poznamenal následující moudro: "Každému, kdo má, bude dáno; kdo nemá, tomu bude odňato i to, co má." (Lk 19,26)
Autor: Václav Umlauf
-
Zveřejněno 16.11.2011 00:00
-
(67704 Návštěv)
Česko se nepřipojilo k trestnímu stíhání zlodějů z Mostecké uhelné, kteří ve Švýcarsku prali špinavé peníze. U nás byl případ „Kosatka“ dán ledu už v roce 1998.
Autor: Helena Hladilová
-
Zveřejněno 09.11.2011 00:00
-
(18241 Návštěv)
Vatikánské špičky po celá léta Berlusconiho podporovaly navzdory jeho buranství a neschopnosti. Až 22. září letošního roku, při cestě do Německa, papež Ratzinger zaslal italskému prezidentovi Napolitánovi vzkaz vyjadřující nutnost "stále intenzivnější etické obnovy" pro blaho Itálie.
Velká příručka právní svépomoci: Může mě zaměstnavatel propustit z politických důvodů? Jak se mám chovat jako obviněný v trestním řízení? Jaká mám práva při domovní prohlídce? Na co musím pamatovat při účasti na demonstraci? Jaké zbraně smím vlastnit a nosit? Které poznávací značky a projevy názorů jsou zakázány? Na to a mnoho dalšího najdete odpovědi v této právní příručce, která nyní vychází ve druhém, značně rozšířeném a aktualizovaném vydání.
Zvláštní vyslanec USA Steve Witkoff o íránském jaderném programu - Žádný program obohacování uranu v Íránu již nemůže pokračovat.
- Tři íránská zařízení na obohacování uranu v Natanzu, Fordowu a Isfahánu musí být zcela demontována.
- Írán již nesmí vlastnit žádné centrifugy na obohacování uranu.
- Současné íránské zásoby uranu musí být odeslány na vzdálené místo.
Witkoff uvádí, že pokud výše uvedená kritéria nebudou splněna, jaderná dohoda nebude uzavřena. Írán několikrát prohlásil, že výše uvedené požadavky jsou naprosto nepřijatelné.
Make Vatican great again Papežem je zvolen kardinál Robert Francis Prevost a stává se prvním Američanem v čele katolické církve. Přijal jméno Lev XIV.
Rozhovory Putina a Si trvaly 7 hodin Oba lídři po jednání podepsali desítky dokumentů o spolupráci v celé řadě oblastí. Oba se dohodli na urychlení projektu plynovodu Síla Sibiře 2. Plánovaný plynovod má umožnit dodávat až 50 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně ze severního Ruska do Číny přes Mongolsko. Projekt nabral určité zpoždění kvůli projednávání cen a trasy.