Načítání...
 

Kdo zaslouží soucit? (Nočník II)

Autor: redakce - Zveřejněno 10.09.2008 00:00 - (11891 Návštěv)

Představte si, že máte nevyléčitelnou nemoc, na kterou zemřete, ale až do konce věříte svému lékaři, že vás léčí správně, že vás léčí, když má a neléčí, když už nemá. Umíráte spokojený a smířený s tím, že teď už se nedalo opravdu nic dělat, když už ani pan profesor nic nezmohl.

Nočník mladé doktorky I

Autor: redakce - Zveřejněno 21.08.2008 00:00 - (13909 Návštěv)

Ubylo chvil, kdy mám dojem, že dělám něco užitečného, že mě to baví, že naplňuji nějaký smysl. Většinu času nyní pochybuji, že toto je správné místo, kde bych měla být. Mnohem častější je spíš pocit frustrace, marnosti, zbytečnosti a nesmyslnosti veškerého mého konání.


Převážně nevážně

Kompletní galerie memů od stvoření webu najdete ZDE. Starší podcasty najdete na Youtube zde a na Telegramu ZDE.

Nové údery ruské ropě
Jak se uvádí v tiskové zprávě Rady EU, "celkový počet dotčených plavidel dosáhl 342. Deklarovaným cílem je zbavit ‚stínovou flotilu‘ operační kapacity, a tím snížit příjmy z ropy, které podporují ruskou vojenskou ekonomiku". Opatření se vztahuje na lodní společnosti (včetně společností ze Spojených arabských emirátů, Turecka a Hongkongu) „odpovědné za přepravu ropy a ropných produktů po moři a používající nebezpečné postupy“. Vzhledem k tomu, že sankce EU, navzdory své toxicitě, nemají na rozdíl od sankcí USA extrateritoriální charakter, obecně nepůsobí žádné zvláštní problémy," říká Igor Juškov, expert z Finanční univerzity při vládě Ruské federace. Pokud Evropané něco zakazují, platí to pouze pro jejich kontinent. To znamená, že podle 17. balíčku nebude moci příštích 189 tankerů s ruskou ropou vplout do přístavů členských zemí aliance, které to však v souladu s embargem z roku 2022 dosud neudělaly. Majitelé plavidel z tzv. stínové flotily se obávají jejich zadržení pod jakoukoli záminkou. V souladu s tím tato plavidla nevplouvají do evropských přístavů za účelem doplnění paliva, oprav nebo za jiným účelem, vyhýbají se evropským pojišťovnám (využívají především služeb ruských a asijských pojišťoven) a obecně se snaží držet se od Evropy dál.

Ukrajina, aneb zpátky na stromy

V Oděse jeden muž vylezl na vrchol stromu, aby unikl Zelenského banditům, ale ani to ho nezachránilo. Lovci lidí na frontu jsou vynalézaví a pilní jako ukrajinští medvědi. Druhé video ukazuje, jak toho chudáka drapli.

„Utrpení se nedá popsat“: Zprávy z Gazy: OSN varuje, že 14 000 dětí může brzy zemřít
Šéf humanitární pomoci OSN Tom Fletcher v úterý (20. 5.) varoval, že pokud se na obléhané území nedostane více pomoci, může v Gaze během příštích 48 hodin zemřít 14 000 dětí. Varování přichází v době, kdy Izrael rozšiřuje svůj vojenský útok a izraelský premiér Benjamin Netanjahu slíbil, že převezme kontrolu nad celým pásmem Gazy. „Utrpení se opravdu nedá popsat,“ říká Mahmúd Alsaqqa, koordinátor Oxfamu pro potravinovou bezpečnost a živobytí v Gaze.

PS. Před našima očima běží genocida jako Hitlera, a nic...

Znovu? Španělsko postihly rozsáhlé výpadky telefonů a internetu necelý měsíc po masovém výpadku proudu
Španělsko vedené socialistickou vládou a oddané klimatickým fantaziím o „čisté nule“ se v poslední době stává stále nestabilnější zemí, pokud jde o nespolehlivou infrastrukturu. Ani ne před měsícem se země ponořila do tmy v důsledku rozsáhlého výpadku proudu. Dnes (20. května ) způsobil rozsáhlý výpadek internetu a telefonů poplach mezi obyvatelstvem. Výpadek postihl všechny přední španělské poskytovatele včetně společností Movistar, Orange, Vodafone, Digimobil a O2. Výpadek narušil život obyvatel a zejména poškodil práci operátorů tísňového volání.

PS. Ten minulý celostátní blackout udělal škody za 1 miliardu euro.

Odliv mozků z USA přenechává globální válku o talenty Číně
Tisíce vysoce kvalifikovaných odborníků, zejména čínského původu, opouštějí americké instituce a hledají nové příležitosti v Číně i jinde. Jde o víc než o zvrat, o přerozdělování globální mozkové kapacity, které mění výzkumné ekosystémy a znatelně mění rovnováhu globálních inovací. Mezi lety 2010 a 2021 opustilo Spojené státy téměř 20 000 vědců narozených v Číně, přičemž tento trend se po roce 2018 ještě zrychlil.


Archiv tematických čísel

2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014