Kontrola internetu v Německu: Každá domácnost si bude muset koupit model od Telekomu

Nezávislí provideři bijí na poplach: Německý Telekom je zjevně na cestě, jak převzít kompletní kontrolu nad internetem. Firma Viprinet popisuje nebezpečnou situaci takto:

"Nejhorším důsledkem pro svobodný trh na internetu je rozhodnutí Spolkové telekomunikační agentury, že pro připojení na síť nestačí pouhá telefonní přípojka, nýbrž bude povinně určen modem. Tím může Telekom do budoucna předepsat, že jiné připojení než modem není možné. To je hororový scénář pro uživatele, stejně jako pro všechny malé providerské firmy.

Do roku 2016 má být přebudována analogová telefonní pevná síť na technologii VOIP, píše magazín CHIP. Staří zákazníci dostanou nové smlouvy a také smlouvy na přípojky DSL. Ta bude obsahovat také klauzuli, že od 75 GBytů bude rychlost internetu omezena na 384 Kbit za sekundu. Jde o lukrativní kšeft pro Telekom. Kdo bude chtít větší objem dat, například pro YouTube, bude si muset připlatit.

Šlo by prakticky o monopolizaci, v nejlepším případě oligopol několika málo poskytovatelů internetových služeb. Všechny starší modemy mají být nahrazeny jedním čínským modemem a jiné značky nebudou připuštěny. Monokultury, jak ale víme, jsou málo odolné nákazám.

Německý stát díky svému zachraňování Evropy úpí pod břemenem dluhů a hledá každou cestu, jak získat dodatečné finanční prostředky. V německém Telekomu je stát největším akcionářem. O přístupu občanů k internetu bude rozhodovat stát a dostane se až do obýváku a občané si na svou kontrolu ještě připlatí.

Jeden diskutující na DWN.de k tomu poznamenal citát David Rockefellera (Bilderberg, Trilaterální komise): "Internet byl naší největší chybou."

Velké pozdvižení kvůli nařízení EU ohledně osiva

Ekologické organizace jsou na nohou. Velký rozruch vzbudila snaha regulovat trh s osivy tak, aby i drobní zemědělci a zahrádkáři používali jednotné, certifikované osivo. Staré a vzácné druhy by tak neměly šanci, aby byly na trh připuštěny a jejich pěstování by bylo dokonce trestné. I když se bude jednat o soukromé zahrady! Drobní pěstitelé by nesměli semena ani nikomu darovat. Pokud by něco podobného evropskou legislativou prošlo, pak by mnoho konvenčních druhů zeleniny a obilí zmizelo. Povinná registrace by vedla k unifikaci.

Organizace Arche Noah a Global 2000 daly do oběhu petici, protože jsou si všichni vědomi, že úřední schvalování bude znamenat nepřekonatelné byrokratické a finanční překážky. Kromě toho se ochránci životního prostředí obávají nárůstu byrokracie a kontroly.

Kdo má na podobném normování vydělat? Jenom potravinářské koncerny, které si mezi sebou dělí již dnes velký kus trhu s osivy. Ty pilně lobbují v Bruselu ve prospěch kartelu obchodníků s osivy. Cílem je kontrola celé potravinářské produkce.

Nepodařilo se prosadit zvrácení trendu privatizace vody v EU, protože se pod petici podepsali lidé jen z pěti místo sedmi států. Petice proti nadvládě koncernů v oblasti zemědělské produkce je ZDE, informujete i své známé.

Zdroj: Deutsche Wirtschaftsnachrichten 25. a 29.4.2013

Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Rakouska: „My zastavíme dostavbu Temelína, když nám vy pronajmete váš odstavený Zwentendorf!“

Pondělní vydání týdeníku Profil přineslo rozsáhlý rozhovor s prezidentem České republiky Miloše Zemana. Jak vážně mají brát Rakušané politika, který rakouskému prezidentu Fischerovi navrhne, že by Rakousko mohlo pronajmout České republice nedokončenou a odstavenou atomovou elektrárnu ve Zwentendorfu, aby zde vyráběla elektřinu.

Zeman si také na mušku bere evropskou politiku. Sám se hlásí k přijetí eura, ale vylučuje, že by se kdy Česká republika v budoucnosti mohla podílet na finanční pomoci zadluženým státům Evropy. Zeman podporuje přijetí eura, poněvadž si ho přejí podnikatelé a proto, „že zavedení eura pomůže snížit v Česku nezaměstnanost“, říká pro Profil.

Na otázku postoje k Evropské unii odpovídá Zeman jako přesvědčený eurofederalista, kritizuje však některé kroky EU: zejména ho dráždí požadavek na zavedení kvót pro ženy na vrcholné manažerské pozice, nesmysly jako zákaz žárovek nebo boj proti kouření.

Nejvíc mu však vadí laxní politika EU v boji proti islámskému terorismu a přirovnává dnešní stav k 30. létům minulého století, kdy také nikdo v západních zemích nechtěl vidět, co se děje v Německu a všichni si zakrývali oči před Hitlerem. Teprve při nástupu EU v Mali se podle Zemana konečně EU rozhýbala a začala se hlásit k boji proti terorismu. A v tomto bodě nastupuje tvrdá Zemanova rétorika - proti islámskému terorismu je potřeba zakročit všude, nejenom v Afghánistánu nebo Mali. A Česká republika by se měla podílet nejen na vypracování zahraničně-politických a bezpečnostních cílů EU, ale i na hospodářské a sociální politice EU.

Zlatým hřebem rozhovoru je ovšem problém Temelína. S arogancí sobě vlastní sděluje našim sousedům Miloš Zeman prostřednictvím Profilu toto:

Milí rakouští přátelé! Nezapomeňte na to, že katastrofa v atomové elektrárně ve Fukušimě byla způsobena zemětřesením a tsunami. Ve střední Evropě nehrozí ani zemětřesení, ani tsunami. Tak jsem prezidentu Fischerovi dal návrh: My zastavíme dostavbu Temelína, ale pod jednou podmínkou: Vy nám pronajmete Zwentendorf a my tam budeme investovat do výroby energie z jádra. Vyjde nás to levněji.


Zdroj: Profil.at 29.4.2013