Nebudeme komentovat zběsilce, hysteriky, ani úklidovou četu českých humanistů, pro níž uprchlíci padají sami od sebe z nebe jako boží či jiný nadpřirozený dar, a je třeba se s tím křesťansky, lidsky, humanisticky atd. smířit. K tomu viz náš článek Pan Pehe a jeho uprchlíci či článek Úklidová četa českých humanistů. Placená veřejnoprávní média, ČT, a pak babišovky, soukupovky, bakalovky, valentovky a jiné korporátní entity zase pro samou hysterii nemají čas na hledání statistik. Tak to musí dělat ve volném čase aktivisté nezávislých webů. Najděte si hlavní statistiky Eurostatu o azylu v zemích EU na této stránce.

Podívejme se na přehled zajímavých dat. Je jasné, že rok 2015 není uzavřen a končí přehledem za červen, tj. v polovině roku. Pojďme na věc podle klíčových ukazatelů a chvíli počkejme, než se nahrají velké obrázky s tabulkami. Jen pro pořádek připomínám, že otázka nelegálních uprchlíků je jiná věc a jejich počty nejsou součástí oficiálního mechanismu azylantské politiky zemí EU. Tyto lidi je možné kdykoliv vypovědět. Třeba zpět do země, kterou EU předtím pomáhala vydatně bombardovat a ničit v rámci občanských a jiných válek (Sýrie, Libye, Irák, Ukrajina, Afghánistán, Jemen...).

Počet měsíčně podaných nových žádostí o azyl v ČR do června 2015
Viz tento graf ukazující počet oficiálních žádostí o asyl v dané zemi. Jak sami vidíte, v Česku téměř žádní noví žadatelé z měsíce na měsíc nejsou a jejich téměř nulový počet se nezvyšuje. Naopak v době začínající mediální hysterie (květen 2015) tento počet dokonce klesl. Úvodní tabulka ukazuje, že počet měsíčně podaných legálních žádostí o azyl v celé EU nijak zvlášť nestoupá.Jen pro pořádek připomeňme, že ve Švýcarsku je za červen 2015 počet nových žadatelů asi 3 tisíce za měsíc a ve zmíněném období kolísá mezi 1500 až 3000 žádostmi. Na tuto tabulku se podívejte podrobněji zde. Například u Maďarska o stejném počtu obyvatel jako Česko (10 mil.) už v květnu a v červnu 2015 vidíte skokový nárůst nových žádostí o azyl v rámci jediného měsíce (13,975 / 24,430). Tato vlna asylantů donutila Maďarsko stavět na hranici plot se Srbskem, protože Orbán ví, že od EU nedostane kromě zbytečných rad téměř nic.

Počet vyřizovaných nových žádostí o azyl na konci daného měsíce
Zde se jedná o vyřizované žádosti o azyl, které již leží na stole imigračních úřadů dané země. Opět platí totéž. V době začínající mediální hysterie (květen 2015) tento počet dokonce klesl.Opět vidíte, že chudé a vykradené Řecko má úplně jiný příděl žádostí. Švýcarsko má vždy kolem 18 tisíc žádostí, což odpovídá trendu jiných s námi srovnatelných zemí.

Počet celkových žádostí o azyl za celý rok
Tento ukazatel je důležitý, protože ukazuje na celkovou azylovou politiku dané země, a hlavně na celkový trend. Pokud bychom měli být statisticky hysteričtí, tak to mělo být loni, protože počet podaných (tedy nikoliv kladně vyřízených!) žádostí o azyl stoupl oproti roku 2013 zhruba na dvojnásobek. Ale toto číslo je směšné ve srovnání s jinými zeměmi, a navíc odpovídá trendu z let 2008 a 2009. Od roku 2010 počet asylantů klesl. Můžeme být klidní, do naší země se už dobrovolně nikdo nehrne.Jak sami vidíte, Česko není země vstřícná k azylantům a má jich poměrně málo ve srovnání se zeměmi jako Dánsko, Belgie nebo Švýcarsko. Navíc ani nekopíruje politiku EU, kde v daném období vzrostl počet asylantů málem na trojnásobek. Statistika naopak ukazuje, že v Česku se neděje vůbec nic zajímavého. Kromě mediální hysterie.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!