Video ukazuje v pořadí druhé klání o Miss Holocaust, které bylo pořádáno v Haifě ve středu 5. září. Show se zúčastnilo kolem 3.000 osob. Dohromady bylo přijato 300 kandidátek. Letos zvítězila paní Shoshana Colmer (93 let), která přežila Osvětim. K samotné soutěží prohlásila, že v ní vidí společenskou příležitost, jak potkat své vrstevnice, které potkal podobný osud a jak o tom mluvit k mladým lidem.


V Izraeli vzbudila tato show velké debaty. Z výše uvedených důvodů ji bránili psychologové a další pomáhající profese, které vidí pozitivní dopad veřejných vystoupení na pacienty nebo klienty. Otázka ovšem je, zda má zrovna vzpomínka na Holocaust patřit zábavnému umění a zda má podléhat procesu "glamourizace", který nabízí televize a hitparády.

V každém případě se proces masové kultury už zmocnil i témat, která minimálně v Izraeli byla pro tento typ zábavy tabu. Jak souvisí soutěž "krásy" propagovaná skrze zábavní průmysl s téměř neuchopitelným faktem absolutního zla? Předtím nebylo třeba tento typ otázek vůbec klást. Dnes ano, vinou banalizace čehokoliv. Možná bude muset zase přijít nějaká katastrofa, aby si lidi uvědomili, co je opravdu důležité.