Časopis Science zveřejnil v posledním čísle studii mapující rychlost tání ledovců. Závěry bohužel potvrzují ten nejhorší scénář zveřejněný ve zprávě IPCC v roce 2007.
Neoliberální ideologie versus ekonomická racionalita. To je bohužel nerovný souboj, kde zdravý rozum nevyhrává. Ale hostinský jednou přinese účet, tak jako tak.
Když Brusel roztáhl 750 miliardový deštník, věřilo se, že jenom samotný slib pomoci dokáže uklidnit natrvalo finanční trhy. To se ovšem ukázalo být velkým omylem...
Autor: Václav Umlauf
-
Zveřejněno 28.11.2012 17:19
-
(18581 Návštěv)
Česko se stalo podle domácích anti-zpráv paradoxním ostrovem uprostřed Evropy, který už nemá ani sousedy ani spojence. Občan v posledních deseti letech ztratil pojem souvislostí, které utvářejí svět. Proto nemůže budovat společnou věc zvanou „res publika“.
Velká příručka právní svépomoci: Může mě zaměstnavatel propustit z politických důvodů? Jak se mám chovat jako obviněný v trestním řízení? Jaká mám práva při domovní prohlídce? Na co musím pamatovat při účasti na demonstraci? Jaké zbraně smím vlastnit a nosit? Které poznávací značky a projevy názorů jsou zakázány? Na to a mnoho dalšího najdete odpovědi v této právní příručce, která nyní vychází ve druhém, značně rozšířeném a aktualizovaném vydání.
Zvláštní vyslanec USA Steve Witkoff o íránském jaderném programu - Žádný program obohacování uranu v Íránu již nemůže pokračovat.
- Tři íránská zařízení na obohacování uranu v Natanzu, Fordowu a Isfahánu musí být zcela demontována.
- Írán již nesmí vlastnit žádné centrifugy na obohacování uranu.
- Současné íránské zásoby uranu musí být odeslány na vzdálené místo.
Witkoff uvádí, že pokud výše uvedená kritéria nebudou splněna, jaderná dohoda nebude uzavřena. Írán několikrát prohlásil, že výše uvedené požadavky jsou naprosto nepřijatelné.
Make Vatican great again Papežem je zvolen kardinál Robert Francis Prevost a stává se prvním Američanem v čele katolické církve. Přijal jméno Lev XIV.
Rozhovory Putina a Si trvaly 7 hodin Oba lídři po jednání podepsali desítky dokumentů o spolupráci v celé řadě oblastí. Oba se dohodli na urychlení projektu plynovodu Síla Sibiře 2. Plánovaný plynovod má umožnit dodávat až 50 miliard metrů krychlových zemního plynu ročně ze severního Ruska do Číny přes Mongolsko. Projekt nabral určité zpoždění kvůli projednávání cen a trasy.