Goldman Sachs obsadil další důležitá místa v mezinárodním finančnictví. Do Bank of England nastupuje současný guvernér Kanadské centrální banky Mark Carney. Tím budou důležitá monetárně-politická rozhodnutí v Evropě prakticky přijímána v rodinném kruhu. Tento finanční expert se proslavil tím, že v roce 2010 odstranil Mervyna Kinga, který se opovážil označit panující finanční frakční systém za alchymii. Předtím, než se stal guvernérem kanadské centrální banky, pracoval u Goldman Sachs.

Do tlustého evropského kožichu bylo nasazeno hodně vší, aby Evropě od jejího blahobytu trochu odpomohly. Potom, co se v létě 2012 provalil skandál s úrokovou sazbou LIBOR, soustřeďuje se investiční banka Goldman Sachs na rozšiřování vlivu v Evropě. Podívejme se na hlavní aktéry.

Když se potřebuje Angela Merkelová poradit a získat odpověď na své všetečné otázky, není potřeba volat do Londýna nebo Frankfurtu: stačí zavolat na americké ministerstvo v Berlíně. Velvyslanec USA v Německu Philip Murphy je podobným odborníkem jako Drahgi nebo Monti. V devadesátých létech byl šéfem Goldman Sachs pro Asii. Pamatujeme si ještě dobře, že dávno před 12. září 2012, kdy zasedal německý ústavní soud v Karlsruhe, věděli analytici od Goldman Sachs, že "German constitution court gives its blessing to the ESM"(Německý ústavní soud dá své požehnání ESM) a nastavili svou podzimní finanční strategii vůči euru podle toho (Dirk Schumacher, analytik Goldman Sachs).

Je to válka proti Evropě vedená zbraněmi hromadného ničení. Na pozadí výše uvedeného scénáře snad nemá ani smysl komentovat postavení České republiky. Hroutíme se pomalu tak, jak postupuje nákaza směrem zezdola od zemí PIIGS ke stále více oslabovanému Německu, které ohrožuje v současné době pád do recese. Německo, i kdyby chtělo, celou Evropu nezachrání.


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzní fórum rubriky "Ekonomika" najdete zde.