Nedávný článek Hrdinové z Oak Ridge upozornil na příběh tří aktivistů, kteří v noci dne 28. června 2012 pronikli do "přísně střeženého" zařízení americké armády v Oak Bridge (Tennessee) skrytého pod kódovým číslem Y-12. V tomto zařízení se už desítky let připravují a testují nejnebezpečnější jaderné zbraně USA. Nyní proběhl soud za narušení vojenského tajemství.

Michael Walli (64), Greg Boertje-Obed (56) a řádová sestra Megan Riceová (82) přiznali, že vstoupili do přísně střeženého komplexu Y-15 a že zde způsobili škodu 1 tis. dolarů. Rozstříhali plot a popsali zeď biblickým citátem "Překovejte meče v radlice". Porota zasedala 2,5 hodny, verdikt byl "vinen". Trest může být až 20 let vězení v rámci paragrafu pro sabotáž nebo 10 let za poškození vojenského zařízení.

Sestra Megan Riceová po rozsudku řekla, že jediná chyba byla, že to neudělala už před 70 lety. Zařízení prý produkuje smrt, nic jiného. Riceová, 82letá řádová sestra vstoupila do řádu Sisters of the Holy Child Jesus už v osmnácti letech, studovala molekulární biologii na univerzitách v USA a pak působila dlouhá léta jako učitelka a misionářka v Ghaně a v Nigérii (1962-2004). Proces vzbudil mezinárodní pozornost a vyvolal debaty o roli amerických bezpečnostních složek ve světě a Obamově pochybné válce proti teroru.