Naposledy jsem psal o Jemenu v polovině srpna, viz článek Jemen se stal pro Saúdy druhým Vietnamem. Korporátní média teď dotačně-povinně pláčí nad bombardovaným Aleppem. Ale doporučil bych jim také plakat i na vlastním hrobě. Západ v Jemenu provádí se Saúdy typ bombardování, který primárně směřuje na civilní cíle - na města, školy, nemocnice a mešity. Tím se postupně připravuje v další zemi devastační scénář rozbití země na způsob Sýrie a Libye.

Co je nového na frontě

Začněme miliónovou demonstrací v hlavním městě na podporu současné vlády Húthíů. která bojuje proti loutkovému režimu dosazenému Saúdskou Arábií. O této demonstraci konané 20. 8. 2016 naše média mlčela.


Zato Saúdové hned na konci demonstrace začali letecky bombardovat okrajové civilní čtvrti Sáná, kde se demonstrace konala. Video ukazuje mapu rozděleného Jemenu, ale bohužel neukazuje postup fronty na území Saúdské Arábie. Húthíové systematicky zabíjejí velitele Al-Kájdy, která s pomocí Saúdů a Západu kontroluje velké části území. Proti tak cennému spojenci se pochopitelně nebojuje. Západní boj s terorismem nyní zahrnuje Američany podporovanou Al-Núsru v Sýrii a také odnož Al-Kájdy v Jemenu. Přívrženci svrženého prezidenta Ansaruláha nejprve zabili emisara Al-Bagdádího ze Saúdy podporovaného ISIL, pak dobyli na Saúdech vojenskou základnu Al-Chorfa. Saúdové si mezitím připravili vojenskou sílu asi pěti tisic teroristů a žoldnéřů všeho druhu. Velitelé těchto demokratů se pomalu rekrutují ze Sýrie, kde začal vítězit koaliční boj Asada, Rusů, Hizballáhu a Íránců proti terorismu. Rok a půl války se pro Saúdy vyvíjí nepříznivě, i když jim přímo pomáhá Izrael, USA a západní země skrze NATO.

Balistické střely na ropná pole Aramco

Začátkem září přišel zvrat, který Saúdy dosti vyplašil. Scud s prodlouženou dráhou letu zasáhl rafinerii v oblasti Taíz, což je cca 700 km od místa bojů. To znamená, že modernizované rakety Scud a íránské Zalzaly mohou zasáhnout hlavní město Rijád, a tím i hlavní ropné pole Ghawar. Mimochodem, kolem něj už staletí žije minorita šíitů, které Saúdové v Jemenu vraždí. Podívejte se na mapu tzv. "šíitského trojúhelníku" (zelená pole) a výskyt hlavních ropných polí (černé tečky).Je to jistě správná strategie, zabíjet šíity v Jemenu a v Sýrii a přitom věřit, že vlastní šíitští občané, proti nimž jsou vedeny teroristické útoky přímo v saúdských mešitách, zůstanou věrní poddaní sunnitské dynastie Saúdů. Útok balistických raket změnil strategii války a připomíná prohru Izraele s Hizballáhem v roce 2006. Za každé krvavé bombardování civilů (což byl dělostřelecký a raketový útok Izraele na jižní Libanon, včetně prohrané tankové invaze) přistane na saúdské základně jedna či více balistických raket (což byly rakety vypálené Hizballáhem na izraelská města). Zatím je to tak, že Húthíové útočí převážně na vojenské základny a s oblibou si vybírají ty, kde je masa placených zahraničních žoldnéřů. Vojáci svrženého prezidenta Sáleha nyní útočí na saúdské základny převážně raketami Burkan-1. Délka 12 m, průměr 88 cm, nosnost asi půl tuny trhavin, váha 8 tun, dolet neznámý, ale dostatečný. Útok Burkanu na citované ropné pole státní saúdské firmy Aramco ukazuje toto video.


Američtí žoldnéři se už z bojů stáhli, protože jsou pro tento druh ztrát příliš cenní, a navíc budou potřeba v jiných částech světa, případně i doma při rasových nepokojích v amerických městech. Tak je na dobývaných základnách v Saúdské Arábii (provincie Taíz a Najran) nahradili žoldnéři z Afriky, údajně i nedospělí. A jižní Jemen okupují s al-Kájdou zmínění teroristé sebraní z celého světa, které Saúdové v rámci schváleného NATO a US-džihádu přímo podporují. Za rok a půl války Saúdové bombardovali více než 3000 civilních objektů. Mohou si to dovolit, sedí v komisi OSN pro lidská práva. Mají dobré americké učitele v kobercovém bombardování Koreje, Vietnamu a Kambodže, letecké navaděče z NATO a z Izraele. Poslední raketový útok zabil na saúdské základně asi 40 vojáků a byl přímou odvetou za bombardování jemenského tržiště v provincii Hudája, kde zahynuly na místě desítky civilistů. Hlavní postup povstalců a územní zisky jsou v provincii Najran, viz tato mapa.Bojuje se na výšinách. které přímo obklopují saúdské město Najran, viz žlutá část mapy. Povstalci s oblibou pouštějí na svých médiích videa, která ukazují, jak se vojáci dívají z vrcholů na město, které se pod nimi rozkládá v údolí. Zdá se, že Saúdové mají kromě podpory mezinárodního terorismu a žalob z USA za úspěšně zamaskovaný útok 11. září i další starost navíc. Odtajnění pozadí útoku 11. září 2001 trvalo USA celkem 15 let. Takže není jisté, kdy se dozvíme i pravdu o Sýrii a Jemenu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!