Volala mi známá, že mám jít na setkání k založení brněnského OF, jako každý rok. Jako každý rok jí slušně odpovím, že na pohřby chodím jen proto, že musím. A tam jít nemusím; to bych byl za šaška nechutného divadla inscenovaného pro radost prorežimním patolízalům všeho druhu, od pomýlených slušných lidí, až po úplné darebáky. Celkem pravidelně jsem psal fejeton k výročí 17. listopadu a dnes navazuji na tento z roku 2018: Requiem hloupé a obelhané generace za 17. listopad. Dnes už nejde jen o to, že smysl převratu byl nejprve zprivatizován, pak vytunelován, pak zmanipulován, pak kolonizován pro válku na Ukrajině. Rakušanovo ministerstvo Polistopadové Lásky začalo vlnu politických procesů, viz heslo "K 405". To je zkratka podle hnutí "K 231", protože dnes se ti lidi zavírají podle jiného zpolitizovaného paragrafu.

Historici na totalitním ústavu si jistě vroucně přejí, aby se to neopakovalo. Jinak přijdou o posty a nahradí je mladší generace, která se ještě nestačila zkorumpovat s tímto režimem. Ale nechme komedie prodejných akademiků a podívejme se na ušlechtilého Rakušana, jak klade věnce na Národní třídě. Doufejme, že ty věnce klade k poctě agenta Ludvíka Zifčáka z téhož ministerstva, předtím Komunistické Lásky. Ten se zde nechal podle rozkazu "zavraždit", a tím spustil Sametovou revoluci.

Rakušanova pětikolka si jistě takový Zifčákový děs nepřeje a doufá, že nějakou dobu vydrží jako Jakešův "kůl v plotě", než se to zase sesype. Pokud se Cimrman dobře podívá do trouby (ZDE) tak možná zavěští, že Křetínského důl se opět zestátnil, lidé opět pracují na sebe, místo na transatlantický neoliberalismus jednoho blaženého promile. A že političtí vězni byli opět propuštěni, opět byli odškodněni z našich daní a navíc dostali slušný důchod za občanskou odvahu. To poslední se mi bohužel nepoštěstí, žiji v posledních časech (novisssimum) fialové pětikolky.

Sametové chucpe ministerstva Polistopadové Lásky

Nemá smysl něco komentovat na současné výročí 17. listopadu v roce 2023. Realita je tak děsná, že mluví sama za sebe. Viz prorežimní článek Rakušan: K odkazu 17. listopadu patří i svoboda pro nadávání politikům.

"To, že tady lidé jsou a pokřikují na mě různé věci, vyjadřují svoje názory, a vůbec nic se jim nestane, je nejlepším důkazem toho, že 17. listopad, to, co jsme chtěli - svobodu, aby lidé mohli mluvit, nadávat politikům, svobodně cestovat, pohybovat se a, jednoduše, žít - tak tento odkaz jsme dokázali naplnit," míní Rakušan. "Se všemi chybami, které se staly," dodal.


Ať si teď nadávají, je státní svátek a máme plnou hlavu vznešených myšlenek. Zavřeme je až v pracovní den, vždyť ty "neadekváty" (předtím "antivaxery") fízlujeme trvale, svátek nesvátek. Chucpe Rakušana nezná mezí, vždyť jeho ministerstvo Polistopadové Lásky nechává přes prokuraturu soudit asi 100 lidí, viz jejich vlastní vyjádření z prorežimního rozhlasu: Už téměř stovka. Policie stále řeší případy schvalování války na Ukrajině, zajímá se i o případy okolo Gazy.

Trestních stíhání kvůli schvalování ruské invaze na Ukrajinu, útoků proti lidskosti či jiné formy propagace hnutí a teroristických organizací opět přibylo. Od začátku ruské invaze se policie zabývala už téměř čtyřmi stovkami těchto případů a téměř stovce lidí už také sdělila obvinění. Ještě na začátku roku bylo přitom obviněných o třetinu méně. Nově se policie zabývá i případy související s válkou v Pásmu Gazy.


Teď si představte, že by u nás vládl policejní stát. To by nastalo, až nedej bože vznikne další výjimečný stav daný prohranou válkou na Ukrajině a další epidemií jiného kovidu, který mezitím zmutoval na těch zázračně levných a zázračně účinných vakcínách, které vůbec nezabíjejí lidi. A protože bude válka, pak i my, zatím Rakušanem a Kubkem neočkovaní, budeme povinně opícháni experimentálními vakcínami. Tím se z nás stanou noví lidé, po kterých touží ilumináti každého totalitního režimu všech dob, včetně Klause Schwaba s jeho příkladnou rodinnou nacistickou minulostí (ZDE).

Pak bude věncovat jiný Rakušan neb ten starý musel být odvolán kvůli "politováníhodným chybám a omylům". A ten nový klon, tentokrát už ministerstva Militarizované Lásky, bude zase klást věnce na Národní třídě. To už budeme bojovat v jedné linii se Západem proti temnému Východu a jako na Ukrajině budeme připraveni položit život za "západní hodnoty". Jistě se najde nový zaoceánský Biden a jeho synek, kteří ty hodnoty dovedou proměnit v rodinné stříbro. A bohužel a jako vždy v takových důležitých momentech národní existence, opět se našly černé ovce v našem bílém stádu. A ty černé ovce tomuto zaručenému vítězství nepřejí, a dokonce mu aktivně házejí klacky pod nohy. Ale shromáždění politikové, umělci a biskupové všeho druhu podepsali slavnostní prohlášení další Anticharty, že stojí za novým Rakušanem stejně pevně a neochvějně, jako stáli kvůli prachům za tím starým.