Jak lhala BBC při psaní o Sýrii, k tomu jsme publikovali celou řadu článků:

A hlavně, o čem ohledně Sýrii vůbec nepsala, to by bylo na sto let, ale tento článek je opravdu důležitý.

Syrský prezident Assad je stíhaný za to, že použil sarin proti civilistům. Tady vidíte, kolik z toho je podvod a zbytek případů není řádně vyšetřen. Viz naše články z té doby.

Manipulace BBC v Gaze

Píše se rok 2023, běží válka v Gaze a BBC dostala nové úkoly ohledně manipulací další války. Tak se podívejme, jak to dělá:

https://www.youtube.com/watch?v=zX7PE9m5poI

Aha, tak neuvidíte nic, ani když se přihlásíte, což jsem udělal. Tam je reportáž BBC ze dne 25. 11. 2023, kdy se komentovalo propuštění rukojmích "Hamás versus Izrael". Ale BBC má vysílání v různých jazycích a všechno utajit nelze, protože to přebírají i jiné kanály v daných zemích. Takže tady je to inkriminované vysílání BBC v ruštině, je to originální překlad BBC.


Najeďte si na stopáž 3:28, kde mluví palestinská dívka, kterou propustili Izraelci z vězení. Uznávám, že to není přehledné, protože jde o online překlad ve třech jazycích. Propuštěná dívka (studentka žurnalistiky) mluví arabsky, pak je proveden anglický překlad a ten je přeložen do ruštiny. Nyní si najeďte na Telegram ZDE. Tady je kompletní překlad této pasáže přehledně ve třech sloupcích.A teď se podívejme na hrubé manipulace v překladu. Tady jsou ty perly.
🟢 Propuštěná dívka X (v arabštině): "Izrael nás uvěznil, držel nás v chladu bez elektřiny, téměř jsme zemřeli. »
❌ BBC (překlad s titulky): "Nikdo nám nepomohl. Záleželo jen na Hamásu... Moc jim děkuji. »
🟢 Propuštěná dívka X (v arabštině): "Sprejovali nás pepřákem a nechali nás zemřít. »
❌ BBC (překlad s titulky): "A máme je velmi rádi. »

Neumím arabsky, takže nechám mluvit příslušný web. BBC vždy může říci, že je to špatně, a hlavně mělo okamžitě vyvěsit originál rozhovoru. Co BBC na Youtube vyvěsilo, na to si můžete kliknout sami, viz daný odkaz. A nyní k další již demaskované lži západních médií. Budu mluvit o nemocnici al-Šífá, protože o té jsem psal zde:

Tyto manipulace jsme dokumentovali krok za krokem, jak se dané lži odhalovaly. Tady jsou obě důležité zprávy, v pořadí od nejstarší.

Útok na tuto baptistickou nemocnici v Gaze je obecně hodnocen jako válečný zločin podle mezinárodního práva. Kdo ho způsobil, ten má dostat doživotí, ať je to kdokoliv. Byli tam novorozenci v inkubátorech. Výbuch přímo v nemocnici plné uprchlíků a zraněných zabil 500 lidí na místě. Odborníci považují po analýzách zvuku a záběrů za pravdivé toto video.


Kanál Al-Manar to jen převzal, záběr natočila jiná západní stanice, která náhodou brala panoramatické video bombardované Gazy a natočila výbuch. Zvuk exploze, vzdálenosti, záběry atd. odpovídají analýze mobilů lidí z nemocnice, kteří výbuch přežili a natočili, tentokrát zevnitř. Podle prozatímních analýz to vůbec nebyla raketa, ale dálkově naváděná bomba typu JDAM. Tento druh střeliva Hamás z podstaty věci nemůže použít, protože nemá letadla. Izraelské verzi nešlo věřit od samého počátku, protože je plná zřejmých rozporů (ZDE).

A nyní k další věci, což byl útok Hamásu na raven party Izraelců. Kdo vlastně střílel na dav, který prchal z hudebního festivalu Supernova, pořádaného v kibucu Raim v Pásmu Gazy, v den zahájení operace "Povodeň al-Aksá"?

A tady je video izraelské vojandy z izraelské TV, která tam byla a střílela do vzduchu, protože nechtěla zabíjet vlastní lidi. A podívejte se, jaké dostala rozkazy.


Doufám, že jí jednou dají metál za to, že myslela vlastní hlavou, a rozhodla se nezabíjet civilisty. Podle přepisu přeživších svědků útoku střílely tanky přímo do domů s civilisty a rukojmími, kde je spálily na uhel. Tady je přepis z svědectví Yasmin Porratové z izraelského rozhlasu.

Zatím není vůbec jasné, koho zabil Hamás a koho izraelská armáda. Ty lidi spálené na uhel jednoduše Hamás takto zabít nemohl, protože k tomu neměl technické prostředky.

A nyní se podívejte na záběry, které u nás neuvidíte. Facebook a Instagram smazaly všechny příspěvky obsahující záběry brigád Al-Qassam propouštějících vězně v noci 25. 11. 2023. Uznejte, že něco takového nelze na Západě publikovat.


Nejde o Stockholmský syndrom. Palestinci se k rukojmím chovali slušně a rukojmí mohla zemřít během izraelského bombardování Gazy. Rukojmí byla hluboko v tunelech a se základními potřebami, zatímco nahoře v troskách umíraly děti z Gazy. Výměna běží 1:3, nejprve ženy, děti a nemocní. Hamás má možná 240 zajatců, ale v izraelských věznicích je 5200 Palestinců, plus asi 3200 zatčených od zahájení války v Gaze.

Izraelský přístup k vlastním propuštěným občanům je přesně definovaný vládním nařízením (ZDE). Ale normální Izraelci se radovali s rukojmími (ZDE) a tisíce lidí demonstrovaly v Tel Avivu za příměří a výměnu rukojmích (ZDE). Ortodoxní rabíni pálili na protest masakrů v Gaze izraelskou vlajku (ZDE). Videa anti-sionistických protestujících ortodoxních Židů z Jeruzaléma a z New Yorku jsem dal do článku Dugina (ZDE). Mrtvé děti v troskách domů ukazovat nebudu, tak se na závěr podívejte na nedělní rodinnou pohodu v Gaze.


A tato malá Nura přežila třikrát svou vlastní smrt, protože ji třikrát vytahovali z rozbombardovaných domů. Její máma zahynula při prvním bombardování, pak šla k příbuzným a ti byli bombardováni dvakrát za sebou.


A tady je na závěr seznam zatím 60 novinářů zabitých Gaze a jižním Libanonu, kde Izrael bojuje v Hizballáhem.


Seznam měl v době publikace 60 jmen. Mezitím byli zabiti nejméně dva další novináři na hranici v jižním Libanonu, když tam točili reportáž. Čest jejich památce! Díky všem těmto zavražděným žurnalistkám a žurnalistům víme, co se tam děje.


Doplněno 30. listopadu 2023


Další lež o Gaze demaskována

Důstojník IDF prohlásil, že byl 7. října svědkem "řady izraelských dětí" "zavražděných a pověšených na prádelní šňůře". Jišaj Cohen nyní přiznal, že si tuto historku ve zprávě vymyslel, a smazal ji. Dodal: "Byl to mluvčí IDF, kdo mě k tomu přiměl!". (Telegram)