Nedávno jsme v předstihu informovali o otaznících kolem sexuální aféry šéfa CIA, který mezitím "dobrovolně" rezignoval na svou funkci. Nemá smysl přetřásat další drby kolem této historky, protože podstatné je její politické a vojenské zázemí. David Petraeus přispěl podle časpisu The Nation (14.11.) k úzkému provázání dvou dříve nezávislých složek. Zpravodajská CIA se propojila s vojenským spolkem Joint Special Operations Command (JSOC), který má na starosti nelegální popravy teroristů po světě a provozuje armádu dálkově řízených dronů.

Výsledkem mesaliance zpravodajských služeb a vojenských operací je na jednu stranu militarizace CIA, která začala provozovat paramilitaristické operace jako za zlatých časů 50. let. Složka JSOC na druhou stranu získala přímý přístup ke zpravodajským materiálům a buduje si vlastní špionážní síť. Spolupráce obou složek je markantní zejména v Jemenu. Zde došlo k vraždám amerických občanů na politickou objednávku, které povedlo JSOC společně s agenty CIA.

Petraeus obdivuje generála Williama McRavena, velitele JSOC, jenž vybudoval kolem politicky korektního vraždění podepisovaného prezidentem celou mystiku vůle a činu. O vraždícím matrixu jsme psali nedávno, viz tento článek. Ne všichni byli v CIA srozuměni s přechodem na studeno válečnické metody 50. let. Podle interních informací se zdá, že akcie McRavena a jeho mystického spolku speciálních zabijáků poněkud poklesly.


Chcete-li aktivně diskutovat, musíte se zaregistrovat.
Diskuzní fórum rubriky "Ze světa" najdete zde.