V dnešních Událostech v TV (21.01.) poslanec Miroslav Kalousek řekl, že z KDU-ČSL vystoupil pro lidovecký přístup k minulosti, který je prý pokrytecký. Jde o typický případ polopravdy, kdy lze souhlasit jen s polovinou výroku, aniž by člověk nutně musel trpět totální ztrátou paměti a úsudku. Politika KDU-ČSL byla v minulosti skutečně velmi často pokrytecká, v čemž ovšem nijak zvlášť nevynikala nad ostatními stranami poslanecké sněmovny.

Korunu krále pokrytců ovšem nese právě její někdejší předseda Miroslav Kalousek. V roce 2006 nejdříve před volbami i po volbách výslovně sliboval, že se KDU-ČSL neúčastní žádné vlády, „která by se opírala byť o jeden komunistický hlas“, aby následně 24. srpna 2006 oznámil úmysl vstupu jím vedené strany do vlády podporované komunisty. Celý článek najdete zde.

Stranu tedy Kalousek neopustil kvůli nějakým principiálním důvodům, ale prostě proto, že ze sebe udělal klauna a pokrytce příliš velkého i pro tehdejší křesťanské demokraty. To dnešní TOP 09 je z jiného těsta. Tam se pokrytectví pěstuje jako ušlechtilá květina, její předseda káže národu v novoročním projevu o mravnosti a odchází ke své mladé milence. Kalousek a jeho strana sázejí na ztrátu paměti většiny voličů, protože taková sázka se jim vždy vyplácela. Po opileckých eskapádách místopředsedy a nesčetněkrát opakované chrápání předsedy TOP 09 v přímém přenosu by jeden čekal minimální dávku sebereflexe a studu. Jenže to neznáte Kalouska a Schwarzenberga. To je opravdu nestydatá šlechta mezi politiky v Čechách.