Britské noviny Independent (29.10.) odkryly první síť internetové prostituce provozované za účelem placení školného pro vysokoškolské studenty (tzv. tuition fees). Školné tato země zavedla teprve nedávno a již nyní jej má většina škol v maximální výši. Pro nedostatek žáků se některé obory zavírají a angličtí studenti odcházejí do Evropy. V sousedním Skotsku a Walesu školné zavedeno nebylo.

Webová stránka (reklamu jí dělat nebudeme) nabízí pod nenápadnou reklamou mladým studentkám, že zařídí "sponzorování" studia za sexuální úplatu. Taková pilná studentka je schopna si vydělat zhruba 24.000 dolarů tolik potřebného školného na jeden rok studia. Kolik provize dostane, to záleží na míře prokázané "intimity".

Deník poslal agentku-provokatérku na příslušnou adresu. Vyšetřování muselo být předčasně ukončeno, protože první sexuální úplatek ihned a na místě žádal "školitel" této firmy. Tzv. "poradna" inzeruje "diskrétní sexuální dobrodružství", nikoliv přímou prostituci. Podnikání se sexuálními službami tohoto typu je v Británii na hraně zákona v tzv. šedé zóně. Peníze pro školné vydělávají studentky mezi 17-24 lety za dvojhodinovou seanci na pokoji nebo ve vybraných bytech, sexuální styk 4x za sezení. Web tvrdí, že tímto způsobem zařídil "školné" asi 1.400 studentkám.